ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Bolton złapany na gorącym uczynku(nawet się nie próbowałem ukryć) xD
3
Czy zawsze zawodnik będzie notował lepsze liczby w bardziej ofensywnym zespole? Otóż nie. Wiele zależy od dopasowania do zespołu i czy rola boiskowa jest zgodna z profilem zawodnika. Przykład?
Antoine Griezmann w La Liga 2018/19: 24 udziału bramkowe w przy 55 bramkach Atleti co stanowi blisko 44% ich całościowej zdobyczy.
Antoine Griezmann w La Liga 2019/20: 13 udziałów bramkowych przy 90 bramkach Barcelony co stanowi 14% całościowej zdobyczy bramkowej.
Antoine Griezmann w La Liga 2020/21: 20 udziałów bramkowych przy 86 bramkach Barcelony co stanowi 23% całościowej zdobyczy bramkowej.
4
@blakkudium Kyrie eleison. Ja już nic nie mówię. Gdyby jeszcze taki Haaland był faktycznie dostępny na rynku i była to okazja nie do odpuszczenia lub Kane kończyłaby się umowa to zrozumiałbym chęć wykorzystania takiej szansy, ale przy tym co aktualnie rynek oferuje i w jakich cenach? Nie wiem. Moim zdaniem nie ma opcji DRASTYCZNIE lepszej niż Ferran i Lewy w cenie uzasadniającej jakość takiego zawodnika w tym momencie. Z drugiej strony na pozycji stopera jest dokładnie odwrotna sytuacja i rynek zdecydowania oferuje bardzo ciekawe opcje w każdym przedziale cenowym. Ruch bardziej pod wybory moim zdaniem.
7
Odpowiedni profil stopera też jeszcze poprawi naszą progresję piłki co przełoży się na więcej sytuacji tak naprawdę. Dodatkowo mniej błędów przy wyprowadzeniu do też mniej sytuacji dla rywali.
3
@AlphaNumeric podobno obserwujemy, ale to samo robią inne zespoły z wysp i Seria A. Najwięcej konkretów podobne narazie od Juve.
9
Mamy wielki 2026, a ludzie dalej nabierają się na Mbappe. Może indywidualnie błyszczeć i strzelić nawet 60 bramek, ale jednocześnie nie sprawia, że jego drużyna jest lepsza i kolegom z zespołu gra się łatwiej. To syndrom schyłkowego Ronaldo. Nie ma w dzisiejszej piłce na topowym poziomie zawodnika bardziej skupionego na sobie i mniej na drużynie(to poziom zaanagażowania w grę bez piłki niższy niż Ronaldo pod koniec pobytu w Europie czy 35/36 letni Suarez bez kolan). Enrique to wiedział i było mu na rękę odejście Kyliana gdzie wreszcie mógł w pełni swoją wizję wdrożyć zamiast iść na kompromisy z Kylianem. Tutaj bardzo polecam tą serię z Lucho na Canal+.
Luis Enrique: „Posiadanie zawodnika, który mógł poruszać się, gdzie chciał, oznaczało, że w grze zdarzały się sytuacje, na które nie miałem wpływu. W przyszłym roku będę kontrolował je WSZYSTKIE”.
PSG pozbyło się Mbappé i w końcu zostało Mistrzem Europy.
Nawet w kadrze kiedy osiągnął swój największy sukces? Jak dopiero wchodził do wielkiego futbolu i nie był tak zblazowana gwiazdką jak teraz oraz miał obok siebie takich tytanów pracy jak Griezmann i Kante.
Tutaj nawet w porównaniu z 35-letnim Messim wyglądał jak oldboy będąc zawodnikiem o chorych możliwościach fizycznych.
To nie jest typ gracza, którego chcielibyście budując zespół. Trust me.
2
@cules100pro jak nie? Wiele było opinii, że będą gorszą drużyną i że już tym bardziej ciężko im będzie sięgnąć po LM. Najzabawniejsze, że ten proces dostosowania się nie trwał przez lata tylko raptem kilka miesięcy żeby stworzyć lepszą drużynę niż kiedykolwiek była z Mbappe w składzie.
@Destructelli ja uważam, że może na małe i średnie zespoły to działa, ale długofalowo on im zwyczajnie nie służy. Będzie bić kolejne rekordy, ale drużyna będzie miała problem ze zdobywaniem kluczowych trofeów.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16513082#comment-16513227
7
@Destructelli albo skonsolidowałaby się drużyna. To samo było mówione o Paryżu, a wyszło dokładnie odwrotnie.
13
Od tego feralnego spotkania z Chelsea wygraliśmy 17/18 spotkań gdzie jedyna porażka to spotkanie z Sociedad gdzie z wyjątkiem wykończenia wszystko zrobiliśmy co trzeba żeby wygrać. Tak lecą te spotkania to nawet sobie człowiek nie zawsze zdaje sprawę jak wysokiej formie jesteśmy. Obrona raczej nigdy niesamowicie szczelna nie będzie co choćby oprócz indywidualnych błędów wiąże się z naszym ultra ekspansywnym, a co za tym idzie ryzykownym stylem(ten sam styl pozwala nam znaleźć rozwiązania na każdą obronę rywala), ale aktualnie naprawdę ciężko się doczepić jeśli chodzi o przygotowanie tej drużyny do walki o trofea i jesteśmy w zupełnie innym momencie niż jeszcze na jesień przed listopadową przerwą na kadry. Ofc są spotkania lepsze i gorsze, ale nie da się na każdego rywala wychodzić na 100% przy dzisiejszym natłoku spotkań i podróży, które wiążą się choćby z mniejszą ilością czasu na regenerację, ale trend jest bardzo budujący.
0
@Herato generalnie ostatnio trochę sam się pląta w swoich decyzjach i można odnieść wrażenie, że nie do końca wie jaką ma wizję tego nowego Atleti, ale nie da się zaprzeczyć, że wprowadził w Atleti nowe standardy i klub ma większy wymiar niż przed jego przyjściem.
2
@blakkudium generalnie poza tym, że szukałbym LŚO żeby jednocześnie wzmocnić formacje i uwolnić trochę Cubarsiego to akurat o nim stricte piłkarsko nie mam złego zdania poza tym, że nie zawsze trzyma ciśnienie to jest tym zdecydowanie lepszym stoperem w Totkach. Inna sprawa, że nie ma sensu szukać kwadratowych jaj jeśli rynek sam podsuwa nam pod nos gotowe rozwiązania i idealne profilowo za mniejsze pieniądze.
5
Nadmiernie brutalny, agresywny czy nierozsądny w swoich interwencjach? Nie, charakterny xD
2
Luis Enrique o Dro:
„Nie wiem, kto zagra. Nie podpisaliśmy kontraktu z Dro na 1-2 tygodnie, ale na 4-5 lat. Trzeba zrozumieć, że okres dojrzewania młodego zawodnika jest inny.”
„Muszę zobaczyć, jak się rozwinie; jestem zadowolony z jego mentalności. Ma wiele zalet. Ale nie wiem, który to będzie dzień.”
Czyli przynajmniej wiemy, że jeśli chodzi o plan na zawodnika PSG zaoferowało mu praktycznie to samo bo trenerzy widzą go aktualnie podobnie. Zadecydowała chęć szybszego zarobku jego lub ludzi, którzy mu doradzają w karierze prawdopodobnie.
1
@Firestone ale obrona słaba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@Starrk to wiele wyjaśnia. Czyli pewnie jak on francuza głównie trenowały zamiast nóg.
6
@Popitek12 na prawo jazdy? Raczej nie.
0
@kamyk_23 myślę, że choć ich styl nie jest moim ulubionym to bardzo dobrze kontrolują spotkania i ciężko im zrobić krzywdę. Mają też bardzo małe wahania w trakcie sezonu co czyni ich dyspozycje dosyć stabilna i powtarzalna. To też bardzo fizyczny zespół i potrafią zamęczyć przeciwnika.
30
@Stagiryta Apostoł - Ronald Araujo
4
Najgorzej xD
3
@FcPortoFan1999 Pytanie tylko, na ile to faktycznie związek przyczynowy, a na ile zwykła korelacja. W takich sytuacjach często równolegle zachodzą inne mechanizmy: zmiany w składzie i taktyce, uproszczenie gry, reakcja trenera, łatwiejszy kalendarz czy po prostu regresja do średniej po serii słabszych wyników.
Same groźby zwykle działają co najwyżej krótkoterminowo wywołują strach i spięcie, co może dać chwilową mobilizację, ale długofalowo prowadzi do grania „na alibi”, mniejszego ryzyka i problemów mentalnych. Dlatego łatwo przypisać poprawę jednemu głośnemu wydarzeniu, ale to raczej narracja po fakcie niż realny mechanizm działania.
1
@FcPortoFan1999 pytanie na ile korelacja jest dokładnie z takimi działaniami i ile przypadków było gdzie tylko dolało to oliwy do ognia
4
Ogólnie nie wiem skąd przekonanie u kiboli, że jak nawrzucają piłkarzom czy jeszcze rzucą w ich stronę jakieś groźby to Ci nagle zaczną grać lepiej. Czy to kiedyś faktycznie zadziałało? xD
0
@Pedri16Future niech ich jeszcze zaproszą na trening na „rozmowę wychowawczą”. Z pewnością pomoże xD
7
Na dziś wydaje się, że możemy powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu na krajowym podwórku. W LM to już bardziej loteria i detale decydują. Nie bez powodu poza Realem, a dopiero później nami żaden topowy zespół nie wygrał jej więcej niż dwa razy w przeciągu ostatnich dwóch dekad, a wielu wcale co pokazuje, że bardzo ciężko się przygotować typowo pod te konkretne rozgrywki. Taktycznie wydajemy się dobrze przygotowani oraz na bieżąco są wprowadzane drobne korekty jeśli coś nie działa przez sztab i mamy więcej opcji w ataku oraz dużo lepszego bramkarza i na poziomie drużynowym wszystko wydaje się aktualnie funkcjonować, ale indywidualne błędy i forma obrońców mogą nas wyrzucić za burtę przy czym jednocześnie potrafimy przełamać też każdą obronę. Z drugiej strony jestem przekonany, że możemy też dosłownie wygrać z każdym i może poza Arsenalem(niezłe jaja Panie Ferdku) każdy topowy zespół ma swoje problemy czy mankamenty. Wystarczy spojrzeć na PSG, City, Liverpool, Real czy nawet Bayern moim zdaniem też da się ugryźć mimo, że są cholernie mocni. Oczywiście nie mówię, że jesteśmy taki ścisłym faworytem w tym momencie czyli takie 1-3 zespoły z największymi szansami, ale umieściłbym nas tuż zaraz czyli pośród tych 4-6 w zależności od dyspozycji. Zobaczymy jaka forma będzie za kilka tygodni bo w piłce to bardzo dużo czasu, ale jestem dobrej myśli naprawdę na końcówkę tego sezonu.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Yamal po prostu nie lubi jak jest za łatwo
1
@Faro tu w sumie oceniasz to trochę jakbyśmy mieli nie wygrać przez złe zarządzanie kadrą, a nie fakt, że są zwyczajnie zespoły mocniejsze kadrowo i z dłuższą ławką. To też tak specyficzne rozgrywki gdzie decydują detale i poza Realem nikt ich nie wygrywa regularnie często mając lata odstępu i nie musi to oznaczać jakiś błędów w prowadzeniu zespołu. Przykładowo w XXi wieku Bayern ostatni raz wygrał w 2020, a wcześniej 2013, City tylko raz, PSG tylko raz, Arsenal nigdy, Liverpool 2019 i 2005, Juve wcale, Inter 2010, United 2008, Chelsea 2012 i 2021, Milan 2007. Ciężko znaleźć przepis na sukces.
1
@Faro a jak @Bolton to jest to rasizm i ksenofobia
3
@blakkudium Yamal tak dobry, że dwa mecze jednocześnie rozgrywa.
A tak na poważnie to ciekawe i chyba będę musiał mu się przyjrzeć bo byłem sceptykiem.
2
@Arden regulamin serwisu nakazuje żeby chociaż jeden wątek był polityczny/ideologiczny. Trzeba to uszanować.