ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@escarabajo spokojnie, jaja sobie robię. Widziałem wątek z tą propozycją nowej umowy gdzie nie dotrzymali podobno tego na co się umawiali wcześniej.
0
@BulaKG teraz to akurat wszystkie topowe akademie już praktycznie równoważą te dwa aspekty przy charakterystyce dzisiejszej piłki.
3
@blakkudium to jak kiedyś w fifie kiedy się przegrywało i zmieniało stronę w trakcie meczu. Klasyczny ruch xD
2
Mam pewną ciekawostkę z okazji kolejnej dużej sprzedaży wychowanka przez Rennes czyli Jeremy Jacquet przejdzie latem do Liverpoolu za €60m+€10m zmiennych. Przez ostatnia dekadę ich akademia wyprodukowała i potem za dziesiątki milionów sprzedali choćby Camavinge, Doue, Dembele, Meite czy Tela(Doku ofc nie liczę bo on nie przeszedł przez akademię tylko pierwszą drużynę od razu). Czyli chyba możemy się zgodzić, że potrafią szkolić i mają bardzo powtarzalne efekty? Pisze o tym nie bez powodu bo co jakiś czas wraca u nas temat poziomu rozgrywkowego w którym grają nasze rezerwy i jaki to problem jeśli chodzi o rozwój i wprowadzenie młodzieży do dorosłej piłce podczas moim zdaniem to głównie problem wizerunkowy dla takiego klubu jak Barca, a uważam tak z wielu względów, ale jako anegdotyczny dowód napiszę, że druga drużyna Rennes gra na szczeblu PIĄTEGO! poziomu rozgrywkowego we Francji i nie jest to odosobniony przypadek w tym kraju czy choćby w Niemczech gdzie topowe akademie też grają zazwyczaj na czwartym poziomie rozgrywkowym. :D
2
@blakkudium czy Chelsea zrobiona w kakałko
3
@Eklerek razem mają już w tym sezonie 41 bramek we wszystkich rozgrywkach. Skandynawskie bestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)╭∩╮
2
@blakkudium ależ będzie się w tym Mekambe przy karnych prezentować
0
Czwarta drużyna fazy ligowej LM zremisowała na własnym stadionie z ósmą. Thomas Frank z pewnością czuje niedosyt.
5
Czy można już pogratulować Artecie mistrzostwa? Żarty żartami, ale drużyna z takimi problemami z kontrolą spotkań jak City nie może zostać mistrzem Anglii.
0
@Chimera grał głównie na bokach, a łatwość w dochodzeniu do sytuacji miał w każdej drużynie. Ze skutecznością różnie, ale sytuacje zawsze były. Napastnicy też w prime później wchodzą na co zwracał uwagę kiedyś choćby Lewy czy Aduriz lata temu mówiąc, że doświadczony napastnik już przeżył praktycznie każdą sytuację w polu karnym więc na wszystko jest przygotowany.
0
@Chimera to zgadywanka. Za Xaviego też jeszcze był zawodnikiem, który dopiero się kształtował i zaczynał od święta grywać na tej pozycji. Dopiero drugi sezon gra regularnie na środku ataku. Zakładanie też narazie, że Flick niedługo odejdzie i nie przyjdzie po nim topowy trener też jest dosyć czarnym scenariuszem. Też jeśli żegnamy Ferrana to jaką masz nie droższą i lepszą sportowo alternatywę jako tego rezerwowego napastnika?
0
City chyba naprawdę nie chce tego tytułu
0
@Chimera to jaki jest ich „normalny” poziom hmm? :)
3
@majkiii no ten pierwszy skład jest bardziej z konieczności i naturalnego stopniowego spadku formy i możliwości fizycznych Lewego niż jego wybitnych umiejętności, ale nadal uważam, że to gracz przydatny i mający swój potencjał. Taki gracz numer 12-14. Komentarze, że to poziom Valencii i tylko Flick ratuje jego karierę to przesada bo jednak utrzymuje się już długo na tym topowym poziomie klubowym i w kadrze Hiszpanii niezależnie od trenera oczywiście nie jako kluczowa postać, ale jednak.
7
W sensie po wczorajszym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak już na poważnie to przy odpowiednich warunkach jak najbardziej. To, że nie jest docelowa „9” dla Barcy jest więcej niż oczywiste, ale jednocześnie ciężko o lepszy backup na tej pozycji, a że aktualnie z konieczności jest tak często titularem to inna sprawa. Uważam, że krytyka bywa trochę przesadzona i często bardziej emocjonalna niż logiczna, a same pomysły sprzedaży bardzo krótkowzroczne(o ile to nie byłaby jakaś nieprzyzwoita oferta) bo przy takim rozwiązaniu zaraz Barcelona musiałaby sprowadzić dwóch napastników, a nie jednego po odejściu Lewego. Chyba, że miałby tam grać Rash(którego też trzeba najpierw wykupić i ma wyższą pensję), ale wtedy znowu możemy się okazać zbyt „krótcy” kadrowo z przodu.
@blakkudium @BORO_12
2
Simons jaka sierota xD
0
Romero na karuzeli jak narazie
1
@partymaker Guardiola to chorobliwy perfekcjonista, który chce każdy element gry kontrolować więc nawet wiem co mu przeszkadza u Cherkiego mimo, że w ofensywie genialny.
2
Cherki co się zabawił z obroną Totków xD
6
Meczycho na Old Trafford!
0
Ale brama. Wow.
4
Swoją drogą ten Real punktuje nie tyle, że znacznie lepiej jak w zeszłym sezonie co prawie jak w mistrzowskim sezonie 2023/24 kiedy zdobyli 95 punktów. Wtedy zdobywali średnio 2.5pkt na mecz, a teraz 2.45pkt. To pokazuje jaka to gra detali na tym poziomie i dlaczego często dyskusja na zasadzie nie ważne czy sędzia pomógł/zaszkodził bo trzeba było zagrać lepiej jest be sensu bo takie elementy potrafią całkowicie zmieniać układ sił w skali sezonu.
2
Czas na przerwę i zaraz zaczynamy drugą połowę dogrywki. Może Rayo odrobi.
1
To jest zabawne, że taki klub po wydaniu takiej kasy na gwiazdy(tak, nawet jak zawodnik przyjdzie po wygaśnięciu umowy to dostaje wyższą pensję i bonusy), a ich jedynymi pomysłami na odwrócenie losów meczu jest oddawanie piłki gwiazdom, milion wrzutek i desperackie szukanie karnych.
5
Hurtowe wrzutki i szukanie karnych. To jest ten klasyczny „mental” Realu.
3
Ten co nura znowu dał. Cholernie irytujący jest Mekambe.
11
Co za mózg. Pewnie na jednym pontonie z @Kessie dotarł na Stary Kontynent.
1
@heniusss znaczy się nie jest jedynym i głównym problemem, ale jednocześnie nie ułatwia w zbalansowani zespołu. To nie jest tak szczególnie w dzisiejszej piłce, że jak strzelasz to już nic nie musisz robić szczególnie jeśli faktycznie chcesz wygrywać i marzysz o ZP. Tutaj naprawdę nikt nie oczekuje żeby zasuwał jak Rapha czy Alvarez, ale wyniki gorsze od schyłkowych Messiego i Ronaldo to żart.
1
@Gibbon_FCB Mbappe wygląda czasami jakby miał w tyłku wyniki zespołu o ile on tylko coś ustrzeli. Ewentualnie myśli, że jak ustrzeli to już nie musi nic więcej robić na boisku, ale tu już Lucho mu wyjaśnił, że nie tylko o to chodzi w byciu liderem i najlepszym zawodnikiem. Inna sprawa, że dotarło…tyle, że do Dembele.
2
@Sysia11 inna/lepsza na pewno choć takich graczy klasy światowej też bardzo wielu znowu nie mają. W skali ligi mocna kadra, ale czołówki europejskiej już niekoniecznie. Może Simeone też wreszcie ustąpi niedługo bo sam wydaje się zagubiony choć nie jestem przekonany bo już były takie momenty i potem wystarczyły 2-3 lepsze miesiące żeby zapomnieć o tym jak wyglądali. Też myślę, że pod tą kadrę po Simeone będą celować w trenerów w stylu Iraola/Scaloni/Emery.