ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Filipem ta sama linia obrony odpadła z LM po fazie grupowej tracąc 12 bramek w 6 spotkaniach(wiem, że były kontuzje jak w każdym zespole i Ci sami zawodnicy grali w lidze), a potem odpadając w LE z United. W lidze zagraliśmy dobrze w obronie, ale nie tak szczelnie jak wskazywałaby liczba straconych bramek co pokazałem wyżej(straciliśmy prawie 14 bramek mniej niż przywidywał model statystyczny na podstawie uderzeń na bramkę do jakich dopuściliśmy. To również najwyższy wynik pod tym względem w lidze.) . Moim zdaniem wpływ Marca akurat za tamten sezon jest niedoceniany przez to jak ogólnie jest postrzegany i to był również topowy poziom. Rywale swoje też spudłowali.
5
@Filipem tak, wtedy graliśmy futbol oparty na kontroli choć Marc też zagrał wtedy sezon życia gdzie chyba z 6 bramek wybronił więcej niż powinien+rywale pudłowali. Jako ciekawostkę dodam, że mieliśmy najniższe xG spowodowane przeciwko nam w lidze czyli 33.6, ale drugi RSS miał wynik 33.7, a stracili mimo to 15 bramek więcej czyli w teorii grając tak samo drugi raz mało prawdopodobny by był tak niski wynik.
3
Taka ciekawostka na dziś. Lucho widział jednak więcej.
16
Gdyby jeszcze Laporta miał jakąkolwiek konkurencję. Jeśli nie wygra to nie będzie dla mnie zaskoczenie tylko wręcz sensacja.
0
@Kgorecki2500 o to akurat bym się nie martwił ;)
https://www.fcbarca.com/94244-luis-enrique-moglbym-ponownie-trenowac-barcelone-wszedzie-zostawilem-otwarte-drzwi.html
https://www.fcbarca.com/94853-robert-fernandez-jestem-przekonany-ze-luis-enrique-wroci-do-barcelony.html
https://www.fcbarca.com/129452-sport-luis-enrique-z-przyjemnoscia-wrocilby-na-lawke-trenerska-bracelony.html
17
@Frimpong zobaczymy jak van Dijk będzie twerkować w obronie
3
@Luciano99 Si, Villa to w tej chwili zespół z którym najłatwiej sympatyzować z tych walczących o mistrzostwo. To też byłoby takie zwieńczenie pracy jaką Emery z nimi wykonał.
Chociaż to też jest bardzo taktyczna piłka trzeba zaznaczyć.
0
@Sysia11 wszystko fajnie, ale potem trzeba to przyrównać do liczby spotkań/minut żeby to miało sens. Przykładowo z Milanem było to 21 spotkań, z Juve również czy 19 z Napoli. Wtedy te wyniki już dużo gorzej wyglądają, a niektórzy rywale też trochę na siłę jak Lazio przy sile Interu na krajowym podwórku. Nikt też nie mówi, że nigdy nie pokazuje się z silnymi rywalami po ciężko takiego zawodnika nawet znaleść na tym poziomie, ale liczy się skala. Jeśli zagra świetnie w dajmy na to 20-25% takich spotkań to nadal jest bardzo średni wynik.
Ps. Z Napoli też zdaje się ma 5 bramek na 19 spotkań, a z Realem i Liverpoolem jest to odpowiednio 1/4 oraz 1/3 więc czy to jest taki dowód przeciw tezie to nie jestem przekonany
2
@NeroTFP1 no dla mnie takie wartości powinny być zarezerwowane dla największych gwiazd i faktycznie graczy zdolnych do dźwigania swojej drużyny w trudnych momentach, ale wiemy jak wygląda rynek aktualnie szczególnie jeśli chodzi o napastników.
5
Na Lautaro akurat tak cięty nie jestem(pewnie dlatego, że nie jest z nami łączony oraz włoskiej nie oglądam tak często jak La Liga), ale coś jest w tym utartym powiedzeniu, że znika z najmocniejszymi rywalami. W Serie A z czołówką też ma bardzo marne statystyki.
5
@esem91 ja już wątpię, że kiedykolwiek będzie. Jak zawodnik mentalnie sobie przestaje radzić i go przerasta presja na tym poziomie to już raczej koniec złudzeń, że jeszcze dojedzie poziomem.
2
@Bolton @NeroTFP1 aż sam się sobie dziwię, ale nie chciałem go krytykować akurat po tym meczu bo jednak dużo zrobił w kreacji i pracy bez piłki dla swojego zespołu. Co nie zmienia faktu, że jest w dołku i nie dźwiga aktualnie roli do której został sprowadzony.
2
@tomek8756 to prawda. Straszna niesprawiedliwość, że Zenek zarabia mniej.
1
@Faro piłka się zmieniła na bardziej taktyczna jeszcze i fizyczna więc coraz rzadziej sam talent się broni, ale tej gwarancji nigdy nie było. Kiedyś też miałeś flopy, których nikt się nie spodziewał jak Torres w Chelsea, Kaka w Realu, Ibra u nas, Pogba w United, Hazard w Realu itd. niezależnie czy powody były stricte sportowe lub pozasportowe.
11
@Bartas1998 ma mnóstwo wad, ale przy akceptacji swojej roli mega przydatny i ciężko o coś lepszego w tym koszcie.
9
Ten dodany kontekst haha
https://x.com/Tripple____M/status/1946508124338172060
3
Emery to trener o profilu Xabiego jeśli chodzi o metodykę pracy z zespołem. Sprawdziłbym go jeszcze raz w topowym klubie, ale niekoniecznie w takiej szatni jak ta Realu.
3
Kierunek dobry, ale Mateu niech nie kombinuje bo jeszcze go Simeone zwolni
2
@Frimpong dzwonię na policję żeby zawinęli @Kessie
4
@macio_944 Vinicius to już się nawet podcierać nie musi odkąd Alvaro jest trenerem
1
Ciekawe jak długo Arbeloa będzie lizał tyłki gwiazdeczkom i czy zaraz się mu cierpliwość nie skończy.
0
@arasz1819 to akurat taka pokrętna logika co może choć wątpię zadziałać jak z Carlo, któremu też się wydawała wielka piłka odjeżdżać, a jednak zrobił robotę w Realu oceniając całokształt drugiej kadencji. Istnieją tacy trenerzy co są ewidentnie stworzeni do tych największych szatni.
2
@VegetaPolska ja bym sprowadził kolejnego Galactico. Wtedy już musi odpalić…bomba atomowa w szatni.
2
@Sergio_Devils bo tak to wygląda. Mało było realnie znaczących spotkań z mocnymi rywalami w formie gdzie naprawdę ich dźwignął. Zespół mu też nie pomaga, ale nie mówmy wtedy o najwyższych lokatach w ZP.
3
A jak pisałem, że Mekambe w większości spotkań w mocnymi rywalami walił kupsko w 2025 to zły i popatrz ile bramek nawalił z karnych. Na liście jeszcze choćby peleryna niewidka z Atleti, w dwumeczu z Arsenalem czy spotkaniach z PSG i Liverpoolem.
Ps. Wiem, że dziś dwie z Benfica
https://x.com/Varca_Owner/status/2016612155437830574
4
Era wielkiego Realu Alvaro Arbeloi trwała całe 3 spotkania.
12
Ma rację, ale i tak kij w ta przepłacona „superlige”
0
@directedbyfcb a co Ci Panie kolego nie pasuje? Jesteśmy w top 8, a Real sobie zagra extra rundę. Wszystko na swoim miejscu.
0
Pięknie się tabela ułożyła :D
3
Bodo to jest widzę serious fucker w ostatnich kolejkach fazy ligowej xD