ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@partymaker no ja mam trochę inną optykę. Bardzo dużo starałem się go oglądać przez ostatni prawie rok ze względu na dużo plotek łączących z nami i dla mnie to zdecydowanie najbliższy do Grieza zawodnik na rynku. Dosłownie warunki fizyczne, obszary w których grają, praca bez piłki, wsparcie lini pomocy czy same konteksty w których najlepiej funkcjonują. Chyba z pół roku temu robiłem statystyczne porównanie Julka z sezonu 2024/25 i najlepszego sezonu Griezza(nie tylko gole i asysty, ale trochę głębszych statystyk ofensywnych plus heatmapy) i trendy były więcej niż oczywiste dla mnie. Z resztą Atletico też nie bez powodu go sprowadziło i z bardzo jasną intencje żeby został następcą ich ukochanego Griezza. Druga sprawa to nasz system i konteksty w jakich najczęściej funkcjonujemy i tutaj moim zdaniem taki typ głównie się sprawdzi na bardziej otwartych rywali gdzie nie musiałby się tyle fizycznie pojedynkować z obrońcami co też nie jest mocną stroną Torresa, który jest jednak w tym konkretnym obszarze lepszy mimo, że całościowo jest gorszym zawodnikiem.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16145108#comment-16145108
5
@escarabajo świetny zawodnik, ale do systemów właśnie z 5 lub 3 z tyłu
1
@partymaker moim zdaniem problemem jest kwota i fakt, że jeśli miałby grać faktycznie na 9 to kastrujesz go i będziesz miał połowę piłkarza za którego zapłaciłeś w wielu spotkaniach. Ten sam schemat co z Griezmannem i wystarczy sobie przypomnieć jak wyglądał na 9. Co oczywiście nie znaczy, że swoich zalet nie ma choć nie uważam, że jest to „idealny” profil jak niektórzy uważają bo jest dobry technicznie. Budowa zespołu to trochę więcej i profile muszą być komplementarne i pasujące do założonego systemu co oznacza, że niekoniecznie musisz mieć samych kreatorów w ataku. Moim zdaniem te silne 9 choć w odświeżonym wydaniu wracają do łask i często poza samymi bramkami nawet te fizyczne pojedynki i utrzymanie piłki w ataku z rywalem na plecach jest cholernie przydatne. Oczywiście wszystko też sprowadza się do struktury zespołu, ale tutaj oceniam w naszym kontekście akurat. Inna sprawa to priorytety i jakie ruchy transferowe teraz dałyby nam najwięcej korzyści i najbardziej podniosłyby sufit całego zespołu bo Alvarez daje nam zwyczajnie więcej tego co już mamy w drużynie.
2
@Kgorecki2500 chyba Cię widziałem na siłce ostatnio
3
@Popitek12 ale jeśli zdobędzie kamień czasu to zapętli nas w tym momencie na wieczność. Wyobraź sobie na wieczność zostać uwięzionym w momencie gdzie Cristiano wygrywa mundial po karnym w 120 minucie. Jedni nazywają to piekłem, a inni niebem.
0
@Transu96 jeśli odejdzie Fermin lub Olmo i sprowadzimy inną 9.
2
@partymaker Jak Real Mourinho vs Barca Guardioli. Piękne czasy i walka na żyletki.
2
@Faro osobiście mu @Kessie papiery podbijał. Ja ufam.
4
Ja widząc dzisiejsze posty na Rambli na wiadomo jaki temat @blakkudium
https://tenor.com/ty6u.gif
0
@Messibestplayerintheworld dlatego nie trzeba się pchać na siłę w opcje, które nie przekonują na 100%. Niech wzmocnią obronę i naprawdę ten zespół sobie poradzi.
2
@FcPortoFan1999 przynajmniej komuś by się chciało biegać w ataku i pracować na gwiazdeczki
@kanver_ częściowo tak, ale nie do końca. Przykładem był Griezmann właśnie, który u nas strzelał mniej niż w Atleti mimo dużo lepszej ofensywny(w sezonach przed i w trakcie jego pobytu u nas zdobywaliśmy między 20-35 bramek w lidze więcej od Atletico). Zawodnik, który nie może grać w swojej roli będzie się źle czuł na boisku i nie pokaże pełni umiejętności. W Atleti system był zbudowany wokół niego jako największej gwiazdy jak teraz Julian dzięki czemu był w stanie osiągać dużo lepsze wyniki indywidualne mimo małego potencjału ofensywnego zespołu podczas gdy u nas jako jeden z wielu na nie swojej pozycji się zwyczajnie piłkarsko dusił.
5
Ludzie: Julian w Barcelonie strzeliłby 2 razy więcej bramek oraz asyst i nie strzela przez system Atletico i pozycje na jakiej musi grać.
Julian Alvarez bramki i udziały bramkowe w kolejności wg zespołów:
Dla Atletico: bramka co 152min i udział bramowy co 115min
Dla Man City(city zdobywało wtedy ok 2.5 bramki na mecz czyli było ewidentnie ofensywnym zespołem): bramka co 167min i udział bramkowy co 109min
Dla kadry: bramka co 234min i udział bramkowy co 179min
To profil, a nie system. Jest w Atleti naturalnym następcą Griezmanna i głęboko wierzę, że to rola najlepiej pasująca do zestawu jego cech piłkarskich. Pytanie czy widzielibyście u nas Griezmanna w dzisiejszej Barcy na 9? To już każdy niech sobie sam odpowie.
#mowanienawiści
3
@Bolton dawaj za Orlen. Pałka się przegła.
3
@Arden zabawne jak „TO” wielkie konto o Argentynie na X próbuje przekonać, że nie strzela bramek bo Cholo celowo go odsuwa od jego pozycji i ustawia jako F9/10 na czego poparcie wstawił heatmape, która wygląda dokładnie tak samo jak te z kadry czy City. Wychodzi na to, że żaden trener się nie zna skoro nie chce go w dłuższej perspektywie na 9 ustawiać, ale co ja tam wiem.
3
@Gibbon_FCB patrz, moja propaganda działa @blakkudium
2
@Kapitan hawk poczekaj. Jeszcze po lekcjach nie zdążyli zadań domowych odrobić. Dopiero potem im mamy pozwolą pobawić się na telefonie/komputerze.
1
@cules100pro niech zacznie od @Kessie’ego jak taki cwaniak. Potem może się dopiero spróbować z innymi.
3
Świetna wiadomość i czekamy na debiut, który może nastąpić już w tym roku.
0
@escarabajo
0
@escarabajo problem jest jak się patrzy na suchy wynik, a nie całościowy kontekst czyli jak te bramki padały, jakie to może mieć przełożenie na inne ligi i zespoły, komu strzelał, jak wygląda jego historia kariery dotychczasowa i czy jest jeszcze w rozwojowym wieku czy szansa na progres jest mała. Suchy wynik super, ale jak się weszło w detale to już wiele czerwonych flag się pojawiało.
Tutaj jedna z moich ostatnich dyskusji przed transferem jego do Arsenalu
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-15802621#comment-15802730
2
@escarabajo nie ten adres. Akurat ja od początku się wykłucałem z przecenianiem go za tamte rezultaty. Zdaje się, że również z Tobą. Ja nie wierzysz to poszukaj moich komentarzy z poprzedniego roku, a nawet wcześniej.
*Lidze Narodów C ;)
1
@blakkudium @Kessie pewnie też ma bekę z tego białasa
2
To jeszcze długo nie przestanie bawić jak z poważną miną niektórzy ustawiali go dosłownie w jednym szeregu z najlepszymi obecnie napastnikami na świecie bo nastrzelał trochę zespołom na poziomie drugiej ligi angielskiej lub niżej(tak Opta ocenia większość zespołów z pierwszej ligii portugalskiej gdzie musiał do tego pobić albo wyrównać jakiś rekord karnych w sezonie) . Inna sprawa, że to też pokazuje aktualna posuchę na tej pozycji na rynku gdzie wystarczy pokazać cokolwiek żeby zaraz przyszły oferty po €70, €80m i tak dalej. Kompletnie zepsuty rynek.
0
@Czajka90 no w ostatecznym rachunku jeśli działa i da tyle wyczekiwana ligę/LM to nikt narzekać nie będzie. Co ciekawe kiedyś widziałem porównanie jakieś statystyczne na przestrzeni lat i zespoły grające ofensywną piłkę zdobywały chyba nawet odrobinę więcej pucharów choć różnica statystycznie nie była duża. Stylu Arsenalu też bym nie nazwał typowy defensywnym tylko opartym na jak największej kontroli wydarzeń boiskowych.
3
@mekston słusznie. Nie warto niszczyć takiego arcydzieła.
4
@blakkudium nie znam tych źródeł, ale jak oni tyle grali z Havertzem jako false 9 i działało choćby dzięki jego niesamowitej pracowitości i świadomości taktycznej to Julian byłby tutaj upragrejdem akurat. Znowu trochę utrudniają sobie wtedy zadanie na niskie bloki, ale zawsze tego Gyokeresa z ławki mogę wrzucić czy nawet do duetu jako typowego poachera. Inna sprawa, że on fatalny jest w pojedynkach powietrznych jak na swoje warunki fizyczne.
10
@blakkudium trzeba przepędzić przebrzydłe czelsioki
2
@Arkon żarty żartami, ale już za daleko to zaszło. Musza dowieźć tym razem chociaż ligę xD
@Czajka90 z pewnością najbardziej konsekwentny i powtarzalny taktycznie zespół na świecie w tym momencie. Dla mnie dalej trochę nudny, ale z pewnością cholernie efektywny.
2
@Faro to podobno z młodzieżowych rozgrywek klubowych(choć nie daje 100% że poprawne), a na transfermarkt masz z kadr młodzieżowych. Jakiś bardziej szczegółowych statystyk to ze świecą szukać choć i tak wiele by nam to nie dało biorąc pod uwagę, że to zupełnie inne rozgrywki i właśnie te młodzieżówki. Tutaj musimy się zdać na skautów klubowych o ile to nie jakiś wałek choć nie wydaje się biorąc pod uwagę potrzeby Barcy Athletic i pierwszej drużyny w średniej/dłuższej perspektywie.
1
@Faro na podstawie futbolu młodzieżowego oceniają jego potencjał głównie bo w dorosłej piłce dopiero raczkuje. Żeby nie było nie znam go dobrze więc sam nie wiem jaki może być jego sufit sportowy choć uparliśmy się na niego. W każdym razie profilowo przynajmniej było więcej niż jasne czego tutaj szukaliśmy czyli najbardziej klasycznej 9.