ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@blakkudium każdy prezes musi mieć swojego Griezmanna…a tak poważnie to ciężko mi w cokolwiek uwierzyć przy zbliżających się wyborach i dalszych problemach z FFP. Już zbyt wiele razy się nabraliśmy. Natomiast jeśli są choć trochę poważni to najpierw dokonają przynajmniej dwóch wzmocnień do obrony zanim się wezmą za atak,
3
Arsenal dziś rozwali Inter 1:0 po bramce z SFG? Nie wiem choć się domyślam.
2
@mekston @Bolton był taki człowiek, który chiał żeby kibicom Barcy było lepiej. Nazywał się…a z resztą nieważne xD
2
@Bocheno1 to biały człowiek z Argentyny. @Bolton musi najpierw jego drzewo genealogiczne przeanalizować.
2
@blakkudium zostawiają coś dla innych. Wielkoduszne szwagry.
2
@blakkudium TAK
0
@Huck warto jak wiesz po co go sprowadzasz, a nie dlatego, że jest atrakcyjnym nazwiskiem na rynku i akurat pojawia się okazja
1
@blakkudium no on jest idealny pod nasze potrzeby profilowo, ale cóż zrobić jak bieda piszczy w skarbonce
1
To jest to o czym pisze od dawna to i już kij w same gole choć to też jest istotne i paradoksalnie w City czy kadrze nie prezentują się te liczby bardziej okazale, ale jak chcemy go porównywać do Suareza, a jednocześnie usprawiedliwiać drużyną to zobaczmy jak wyglądał w ataku i ile zdobywał bramek Suarez w naprawdę przeciętnym Liverpoolu oraz jak prawie o 50% spadła liczba bramek tej samej drużyny już w pierwszym sezonie po jego odejściu. Druga sprawa, że oczywiście można brać poprawkę na jego liczby przez pryzmat Atleti choć to też nie znowu aż taki średniak to warto w takim razie ocenić jego liczby w odniesieniu do całościowej zdobyczy zespołu i tutaj mamy 10 punktów w kanadyjce przy 35 bramkach zdobytych przez Atleti w lidze co daje jakieś 28% procent wszystkich bramek jego zespołu jako gwizda ataku i zawodnik, który wykonuje stałe fragmenty. Dla porównania w przypadku Mbappe to 53%, a Haalanda również 53% czy nawet Lautaro 34%. Chodzi o sam profil gdzie wiemy, że jest to cofnięty napastnik/fałszywa 9 najlepiej funkcjonująca obok klasycznej, silnej 9. Profil prawie 1:1 Griezmann. Co nam może dać w ataku to ruchliwość, rozegranie i kreacje, niezmordowana prace bez piłki czy stałe fragmenty. Z czym może być problem to utrzymaniem piłki w ataku jako samotna 9 czyli tracimy ten punkt odniesienia w ataku, pojedynkami co szczególnie może być problematyczne przy bardziej zamkniętych rywalach czy dominujących fizycznie stoperach, kompletny brak górnych piłek, które nie będą miały sensu oraz przy braku klasycznej 9 może nam brakować zawodnika w polu karnym momentami(Julian to 28 centyl jeśli chodzi o kontakty w polu karnym na 90min pośród napastników z top 5 i niezależnie czy mówimy o City, kadrze czy Atleti to średnia nigdy nie wyszła ponad 4 takie kontakty z hakiem). Bramek też nigdy nie będzie zdobywać tyle co typowe 9 jak Kane, Kewy czy Haaland(nawet City i kadrze jego xG na 90min jest paradoksalnie niższe niże tym teoretycznie gorzej kreującym Atleti co może przenosić trochę odpowiedzialność na samo poruszanie się po boisku i zdolność do kreowania sytuacji własnym ruchem bez piłki zawodnika. Dlatego też nawet jak taki Bayern wrzucał Choupo-Motinga za Lewego w to nie zdobywał on tylu bramek bo zwyczajnie nie potrafił dochodzić do takiej liczby sytuacji poza samym wykończeniem. To też jest skill zawodnika.) Potem warto się zastanowić czego najbardziej brakuje obecnej Barcelonie w ataku i czego nie mogą nam dać inni zawodnicy i czy to mógłby dać nam Alvarez bo jeśli miałby dawać przykładowo to co Olmo/Fermin tylko w trochę lepszym wydaniu to należałoby się zastanowić czy jest to warte +€100m i potencjalnego braku wzmocnień na innych pozycjach czy nie jest to kolejny ruch ala sprowadzenie Olmo.
Tutaj jakby ktoś chciał to post gdzie starałem się go porównać z Griezmannem pod kątem tego jacy to są zawodnicy. Jest tam więcej statystyk niż gole i asysty ;)
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16145108#comment-16145108
Ps. Jak ktoś chce się kłócić, że wg źródeł hiszpańskich Flick go chce więc uja wiem to źródła z Niemiec mówiły na początku sezonu znowu o wyraźnym zainteresowaniu Flicka Guirassym czyli skrajnie innym profilem.
1
@BORO_12 no czas wyborów to się będą bawić choć wolałbym żeby nam mydlili oczy nazwiskami topowych stoperów jak Bastoni czy Schlotterbeck jak już nie mogą się powstrzymać.
1
@BORO_12 niech sobie pismami pchają, ale jak jeszcze raz przeczytam gdzieś, że to profil Suareza to nie ręczę za siebie. Bardziej podobnego profilowo do Griezmanna(a co za tym idzie zupełnie niepodobnego do Luisa) piłkarza w ostatnich latach nie widziałem. Z resztą na logikę wystarczy się zastanowić po co go Atleti sprowadzało i kogo miał zastąpić. Jaki ich kluczowy zawodnik zbliża się do końca kariery. Potem warto się zastanowić czy chcielibyśmy widzieć Griezmanna nawet w prime na pozycji 9 w Barcelonie, a jeśli nie to czy potrzebujemy go na pozycji Olmo/Fermina i jest to uzasadniona potrzeba kadrowa za taką kwotę.
5
@blakkudium to ja daje €21m. Zobaczymy kto trafi.
0
@partymaker kierunek dobry choć obawiam się, że jedno wzmocnienie nawet tak mocne to może być mało
4
Jak tak bardzo chcecie wiedzieć co uważam o transferze Alvareza do nas, a nie tylko żebym ambasadę odpalał to poszukujecie moich komentarzy jakoś z sierpnia albo września gdzie faktycznie trochę bardziej ruszałem temat faktycznie od strony sportowej, jego profilu i potencjalnych zagrożeń moim zdaniem. Jak 100 raz napiszę, że taki wydatek musi rozwiązywać konkretne problemy kadrowe, a nie dopiero zastanawiać się jak go wpasować po zakupie to wiele to nie zmieni. Pozdrawiam cieplutko xD
0
Niektórzy by chcieli posadzić Cubarsiego(zgadzam się gdyby było za kogo), a na ławce choćby Araujo. Z deszczu pod rynnę.
Kounde na środku nie biorę pod uwagę jeszcze przy jego problemach z koncentracją w tym sezonie i jak dawno nie grał na tej pozycji więc zostaje jeszcze rozwiązanie ostateczne czyli Eric-Martin. Choose your fighter.
0
Najbardziej frustrujący typ spotkania.
8
Rozgrywamy jak dla mnie jedną z lepszych połów w tym sezonie, a schodzimy do szatni przegrywając 0-1. Sociedad rozgrywa mecz imienia Realu Madryt w fazie pucharowej LM.
0
Madrycki żołnierz dziś na posterunku
1
Młody dziś na misji
6
Niesamowity jest niedoszły Złoty But
https://x.com/afcsohaib/status/2012584109160227244
2
@Fog_W_1899 on własnego zdania nie ma i nie potrafi sam dyskutować? Nikt go tutaj nie oznaczał ani nie zaczepiał chyba, że traktujecie każdą krytykę czy żart z ulubionego piłkarza jak atak w waszą stronę, ale to już wasz problem. Może mieć swoje zdanie. Gorzej jak pcha się do dyskusji nie potrafiąc go rzeczowo bronić tylko szuka pomocy u „kolegów” lub próbuje dyskredytować rozmówcę w dziecinny sposób.
1
@Fog_W_1899 Gdy kończą się argumenty, zaczynają się etykietki. Udany/i jesteście. Nie zmieniaj/cie się ;)
1
@Fog_W_1899 mulikonto sobie stworzyłeś czy za adwokata kumpla robisz haha? Coś słabo przeglądałeś moje wpisy jak na takiego fana skoro uważasz, że tylko Alvareza krytykuje. Jest co najmniej 2-3 innych zawodników choć jeden już ostatecznie pogrzebał szanse na transfer do nas więc nie ma sensu tematu ciągnąć, a drugi już się wytransferował latem i gra taki paździerz, że aż szkoda znaków ;)
1
@Fog_W_1899 tak, będę krytykować zawodnika jeśli uważam, że prezentuje się poniżej oczekiwań i jest przeceniany.
4
@kanver_ ostatnia bramka ligowa na początku listopada, a z gry we wrześniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@kulek22 krycie na radar
1
Sorloth bardzo źle wszedł w sezon, ale się odkręca powoli norweski wieżowiec
3
A niektórzy chcieli żeby Roberta zastąpił i przekonywali, że to dwie półki wyżej od Ferrana. Masakra xD
2
@BORO_12 dostaniemy Mike Marmola barcelońskim targiem
3
@Bolton dla mnie nie jest zły, ale to taka lepsza wersja Araujo i przede wszystkim nie jest liderem obrony i ktoś musi go prowadzić dalej w Totkach i kadrze. Oczekuje jednak trochę czegoś innego choć przy aktualnym stanie wiele nie trzeba żeby było lepiej.