3

@takisobiektos kiedy akurat nie trzeba negocjować nowej umowy

2

@Jakchcesz nie narzekałbym jakbyśmy ten jeden raz na plecach bramkarza jak Real wygrali LM. Chociaż z drugiej strony żeby Laporta wtedy nie pomyślał, że już nie trzeba obrony wzmacniać xD

13

@MirusAmisz luźne ponad dwieście baniek dla City, ogromna prowizja dla agenta i bonus dla rodziny/Haalanda oraz wyrównanie do wysokości umowy Mbappe w drużynie, a to wszystko przy brakach na innych pozycjach i zachwianej równowadze w zespole. Ode mnie zielone światło.

17

Aaa czyli w tym problem. Po prostu za mało gwiazd mają w ofensywnie. Wszystko jasne.

3

@BORO_12 mnie martwi czy zaraz Cubarsi nie zacznie mentalnie podupadać. Nie każdy jest Yamalem(gdzie z przodu i tak się ta odpowiedzialność bardziej rozbija choćby na Raphe), a przy odejściu Inigo i problemach Araujo oraz Christensena największa odpowiedzialność za naszą linią obrony spadła na 18-latka, który ewidentnie tego nie dźwiga. Jak krytyka będzie się nasilać i kolejne fatalne występy to różnie może być.

1

@Beztroskii no jakby nie patrzeć charakter i że nie każdy będzie Yamalem to jedno, ale tutaj zwyczajnie przy tym co się dzieje z Araujo, który miał być liderem jeszcze jak Flick przychodził, urazach Andreasa i odejściu Inigo na nim są największe oczekiwania co do środka obrony i ewidentnie nie dźwiga. Mam nadzieje tylko, że przez nasze działania(lub ich brak) na rynku transferowym chłopak się nie zablokuje trwale.

0

@Beztroskii pod koniec poprzedniego sezonu myślałem, że już jest zwyczajnie przemęczony fizycznie i psychicznie przy tak wymagającym mentalnie systemie. Dziś mam wrażenie, że go presja zjada. Lider obrony klasy światowej potrzebny na wczoraj.

2

Robota wykonana, ale ta obrona…na krajowym podwórku atakiem możemy dominować, ale żeby realnie być jednym z tych powiedzmy trzech faworytów w LM to przydałyby się te 2-3 wzmocnienia przynajmniej.

1

@BORO_12 to jedno, ale w Racingu gamoń też chciał zostać bohaterem zamiast podać koledze…na szczęście

2

Byli 2 na 1 to chłop się podpalił bo chciał być na okładkach

0

@Soetie bierzesz sobie jakieś wybiórcze elementy w wybranym meczu gdzie cała drużyna gra średnio żeby nie powiedzieć słabo. W dodatku broniąc jednego kluczowego zawodnika Barcelony postanowiłeś, że świetna linia obrony będzie uchybianie drugiemu kluczowemu zawodnikowi. Życzę Barcelonie i jej zawodnikom żeby jak najmniej takich kibiców miała.

0

@Soetie zawiść, piękna rzecz :)

1

@Dankho94isback no Fermin bardziej bezpośredni jest i powiedziałbym, że te ruchy za linię obrony ma lepsze, ale fakt, że Olmo technicznie szczebel wyżej i na małych przestrzeniach potrafi większą różnicę robić. W każdym razie to dobrze, że się uzupełniają i mamy taki wybór(kiedy akurat Olmo się nie leczy).

0

Fermin w niezłym gazie jest w tym sezonie. Trochę przeplata okresy fenomenalne z bardzo słabymi, ale tych fenomenalnych zdecydowanie więcej na szczęście.

4

Kylian Mbappe w finale LM po tym jak na konferencji przedmeczowej powiedział, że wypruje sobie żyły i zostawi zdrowie na boisku dla Realu Madryt(odwracając uwagę od naszych popisów).
https://x.com/culebalde/status/2011570280720748813

0

@FcPortoFan1999 nie wiem czy w Hiszpanii są gotowi na walenie wódy na tradycyjnych lunchach przedmeczowych. Niektórzy mogliby potem nie trafić na stadion.

5

Ogólnie uważam, że w Realu trzeba delikatnie uaktualnić sposób zarządzania i wpuścić młodszego prezesa, który będzie lepiej czuł aktualny futbol. Niejaki Josep Maria Bartomeu powinien się nadać i stworzyć im nową erę Galacticos. Nawet widać pewnie podobieństwa bo też lubi sprowadzać po kilka gwiazd na tą samą pozycję.

0

@Faro jak zwykle to zależy. Zbyt dużo pytań, ale jak ktoś rozniesie absolutnie mundial indywidualnie jako lider swojej kadry i zdobędzie do tego tytuł to na pewno będzie jednym z głównych kandydatów…ale nie jedynym.

1

@macio_944 kwestia też pewnych trendów formy czyli w jaką stronę idzie zespół, od jak długiego czasu i z jakich przyczyn. W Realu tak naprawdę po niezłym początku było tylko coraz gorzej z każdym tygodniem. U Flicka znowu była zadyszka pod koniec roku, ale po nowym roku zespół odpoczął i znowu odpalił protokół „walec”. Inna sprawa co aż tak nie przekłada się na oczekiwania, a może powinno to o ile większe możliwości transferowe ma szkoleniowiec Realu względem szkoleniowca Barcelony w ostatnich latach.

0

@Gall gra w zespole o bardzo zbliżonej charakterystyce i prezentuje się więcej niż dobrze. W Liverpoolu był jednym z najważniejszych graczy w mistrzowskiej kampanii oraz był jednym z najlepszych zawodników eliminacji w Ameryce Południowej w barwach Kolumbii, której jest jednym z liderów od kilku lat. To trzy bardzo różne konteksty z czego pierwszy naprawdę ma wiele podobieństw do tego co my chcemy grać. Oczywiście jakaś mikro szansa niepowodzenia zawsze istnieje, ale w tym momencie to bardziej na siłę sceptycyzm niż coś popartego danymi i doświadczeniami bo w ten sposób można każdy transfer na świecie praktycznie podważyć. Dla mnie był i jest najlepszym fitem pod to czego szukaliśmy(jak bardzo chcesz to możesz jakoś od maja/czerwca poszukać co o nim pisałem, a pisałem całkiem sporo), a że nie było nas stać to inna sprawa. Jedyna niewiadoma teraz to jak długo będzie w stanie jeszcze na takiej intensywności grać i poziomie, ale to zawodnik, który trochę później trafił na ten najwyższy poziom więc podejrzewam, że nie musi być aż tak wyeksploatowany i kilka lat mu zostało, a 28/29 lat to też zawodnik w najlepszym wieku.

7

@marcin62 dziki zachód haha. W razie sporu jak w westernach się będziemy mierzyć w pojedynku rewolwerowców xD

0

@Starrk tak, Ramos zdecydowanie podzielał tą filozofię jako prawdziwy madridista

1

Nie zdziwię się jak niedługo Perez wyskoczy z jakąś kolejną rewolucyjną propozycją reformy polegającą na usunięciu rozgrywek krajowych na rzecz kontynentalnych i międzykontynentalnych skoro tylko jeden puchar ma znaczenie w całym sezonie, a całe reszta to marne nagrody pocieszenia. Z przymrużeniem oka ofc xD

0

@Frimpong Nico Williams, Alvarez, Bellingham i pewnie jeszcze kilku gagatków by się znalazło. Co oczywiście nie znaczy, że nie są świetnymi/topowymi zawodnikami, ale popularność wyniosła ich trochę wyżej niż realne umiejętności.

2

@mrboom tyle, że Alvarez ani lepszych występów nie daje w kadrze ani w City. Tak naprawdę najlepszy swój sezon rozegrał w Atleti gdzie system jest zbudowany wokół niego i może występować w swojej ulubionej roli. Dla mnie to mit z tym ograniczającym Atleti. Tak samo go ogranicza jak i ograniczało Griezmanna przed przyjściem do nas.

2

@Faro dobrze, że w sezonie nigdy nie ma kontuzji i zawsze 100% graczy jest dostępnych. Nie warto mieć szerokiej kadry ;)

1

@Faro przecież nie mówimy o drastycznych cięciach tylko rzędu jakiegoś mikro procentu od nich lub wcale bo straciliby zawodnicy niżej w hierarchii. Diaz też potrafi grać i grywał jako mobilny napastnik więc mógłby minuty nawet Ferrana czy Lewego na 9 też dostawać. Roony pewnie niestety też by stracił trochę, ale coś za coś+zawsze tak jak w tym sezonie są nieprzewidziane urazy. Z resztą przecież przyszedłby zamiast Marcusa, który rozegrał ok 1650min w tym sezonie, a Diaz 1950 w Bayernie. Naprawdę sądzisz, że to różnica nie do pogodzenia?

3

@FCB24 cały pakiet podobno €70-75m. Z resztą on był krytykowany nie tylko za cenę, a wiele osób podważało autentycznie jego jakość piłkarska i profil. Jest to cena wysoka, ale dla klubów docelowych jak Bayern, Barca czy Real w ostatecznym rozrachunku i tak liczy się jakość jaką wnosi zawodnik, a ta Diaz posiada bo nie są to kluby zarabiające na transferach tylko walczące o trofea i idące za tym wpływy i popularność, a przez te wysokie pensje i status jak ktoś się nie sprawdza to prawie zawsze na takim zawodniku tracą. Inna sprawa, że jak zwykle udawaliśmy tylko, że nas stać na niego, ale pod względem potrzeb zespołu był świetną diagnozą dyrekcji sportowej.

@Faro co wy macie z tą ławką jeszcze przy dzisiejszej intensywności futbolu oraz liczbie spotkań. Dla każdego by się miejsce znalazło, a Diaz może obskoczyć dwie pozycje. Z resztą nawet PSG pokazuje jak można gospodarować taką kadra.

1

@Faro 1. Segunda też obejmują dokładnie te same zasady FFP co La Liga
2. Piszesz jakbyś nigdy nie widział jak zespół z niższej ligi wychodzi nakręcony jak nigdy na mocnego rywala i czasem nawet udaje się sprawić niespodziankę jak wczoraj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?