ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Krew mnie zalewa jak widzę co odwalają nasi defensorzy i to nie tylko w obronie, ale sami wręcz prowokują kolejne sytuacje.
0
Ten instynkt killera tak szybko nie wygaśnie. Brawo.
0
Boże, Kounde…masakra
12
Mental i energia jaka wnosi Rapha do tego zespołu to coś czego żadne statystki nie oddadzą. Prawdziwy lider i kapitan niezależnie czy ma opaskę czy nie.
2
Raphinha był na liście transferowej Rambli przez całe ile? Naście sekund? xD
2
To jest ta mentalność haha za to go uwielbiam!
2
@Patinka353 generalnie postawienie na fizyczność Lewego może mieć sens w zależności od tego co chce Flick uzyskać, ale nie oceniałbym tego w ten sposób. Ostatnio Ferran wracał bodajże po kontuzji. Równie dobrze można przytoczyć ostatnie dwa klasyki zeszłego sezonu i teza już byłaby dokładnie odwrotna.
3
Grabara nie ma dziś najlepszego dnia w biurze, a przed nami jeszcze 20min.
3
@LeszekFCB piękne xD
2
@Frimpong czyli, że zamiast odwyku wystarczy chłopaków na kastrację wysłać? Easy.
1
@Beztroskii Co do Knyby zgadzam się i sam byłem w szoku jak ogłosili to zestawienie. Dosłownie przeszli w jedną walkę z hodowania rekordu i zbierania rund na zawodnikach 3 kategorii do aktualnego top 5 czy nawet top 3 na świecie w ciężkiej. W kwestii Kabayela zobaczymy i jest to na pewno dla nas znajomy styl czyli ta ciągła presja i zasypywanie rywali gradem ciosów. Natomiast tutaj faktycznie dług neurologiczny się z każdą walką powiększa i nigdy nie wiadomo kiedy ciało już skapituluje(nawet u nas widzieliśmy co się stało z Kownackim w najmniej spodziewanym momencie). Oczywiście świetnie się go ogląda więc lepiej żeby mu co najmniej kilka walk zostało, ale jest na takim etapie, że powinny go interesować już tylko te największe i najbardziej kasowe walki.
1
Nadrobiłem sobie walkę Kabayela z Knyba. Cóż…niestety wyszło zgodnie z tym czego można się było spodziewać.
3
@Frimpong Liverpool zaszalał, ale też dużo sprzedał. Arsenal przykładowo wydał blisko 300 baniek bez żadnej znaczącej sprzedaży i dlatego saldo za ostatnie okienko mają gorsze.
@takisobiektos @Luciano99 Arsenal taki niepozorny i schowany za wieczną budową projektu, a tam tak naprawdę już naprawdę najwyższy czas na rozliczenia z efektów.
3
Poprawna kolejność już po transferze Semenyo:
1. United
2. Arsenal
3. City
4. Chelsea
@marcin62 @takisobiektos
@Luciano99
1
@marcin62 @takisobiektos kluby dobrze rozpoznane, a kolejność? :)
1
Od przyjścia Guardioli do Premier League(sezon 2016/17) tylko 4 kluby przekroczyły w tym okresie miliard salda transferowego na minusie i co ciekawe City jest dopiero trzecie( za ostanie 5 sezonów to już dopiero 7 miejsce). Czy wiecie jakie to kluby i w jakiej kolejności na ten moment?
1
@marcin62 na dokładnie takim samym jak trenerzy innych najbogatszych angielskich zespołów czyli chorym. Jako perspektywę dodam, że za ostatnie 5 sezonów Premier League City ma 7 najniższy bilans transferowy netto. Przed nimi choćby Arsenal, Chelsea, United, Totki czy Newcastle.
0
@Soetie Mieszasz różne poziomy oceny. Nikt nie porównuje Raphinhi do legend czy GOAT-ów. Rozmawiamy o tym, czy brak dominującego dryblingu wyklucza bycie topowym zawodnikiem ofensywnym, a nie wyklucza. Piłkarze mają różne profile, a co za tym idzie mocne i słabe strony. Na najwyższym poziomie liczy się realny wpływ na grę, nie spełnianie estetycznego archetypu. Z resztą jak mnie nie wierzysz to zobacz co niedawno mówił o nim Flick i jego wpływie na tą drużynę.
5
ZŁOTA PIŁKA fCBARCA.COM:
@Beztroskii za bardzo merytoryczne wypowiedzi i ciekawe spojrzenie na futbol+tematy treningowe
@BORO_12 za merytoryke wypowiedzi dotyczących piłki i Barcelony szczególnie
@Kessie w ramach walki o równość i prawa mniejszości na stronie
DEBIUT ROKU: -
SOMSIAD ROKU: -
CYKLISTA ROKU:
@blakkudium za regularne repostowanie tematów związanych z Barca i futbolem na najżywszym poziomie
PROROK ROKU: -
ALMA DE LA RAMBLA:
@Luciano99 za swoje specyficzne uniwersum
4
@tbas tak było. Dlatego dziś mu Flick telefon skonfiskował. Odda dopiero po meczu.
1
@NeroTFP1 dla mnie bardzo niedoceniana jest jego świadomość taktyczna i poruszanie po boisku(niektórzy myślą, że byle piłkarzowi dasz odpowiednie zalecenia i będzie robił to samo, a potem rzeczywistość weryfikuje jak taki gamoń biega bez mapy) oraz mentalny wpływ na zespół.
3
@Popitek12 to teraz wyobraź sobie, że Bruno wygrał Mundial. Lepiej?
@NeroTFP1 osobiście mu kibicować nie będę, ale zabawnie by się z niektórymi dyskutowało po takim zdarzeniu xD
7
Biada tym, którzy nadal podważają wpływ Raphinhi na ten zespół sprowadzając jego rolę do poziomu „nabijacza” statystyk i „gościa od skoków pressingowych”. Inna sprawa, że to dalej cholernie istotne aspekty współczesnego i ogólnie futbolu więc w pewnym sensie to taki nie do końca świadomy komplement.
0
@Soetie Trolling? Problem polega na tym, że sprowadzasz rolę skrzydłowego do jednego elementu. Drybling nie jest celem, tylko narzędziem do tworzenia przewagi tak samo jak ruch bez piłki, timing podań, decyzyjność czy finalizacja. Jeśli zawodnik regularnie kreuje sytuacje, przyciąga obronę i dowozi liczby, to spełnia swoją rolę ofensywną, nawet jeśli nie bazuje na pojedynkach 1v1. Na najwyższym poziomie liczy się efekt akcji, a nie to, czy wygląda ona jak „highlight”.
3
@MysticCat Haaland to chyba jedyny napastnik na rynku, dla którego byłbym w stanie poświęcić wzmocnienie obrony i on faktycznie byłby w stanie nam to zrekompensować liczbą bramek zdobytych, ale to dla mnie bajki i temat zupełnie nie istnieje. Za dużo widziałem przez ostatnie lata tego schematu gdzie były budowane nadzieje, a kończyło się podobnymi problemami co roku, które do dziś nie zostały rozwiązane. Sorry, ale wolę być nastawiony maksymalnie sceptycznie do naszych działań. Druga sprawa to moje wątpliwości czy w tym momencie jakikolwiek klub na świecie byłby w stanie Norwega wyciągnąć z City gdzie ledwie rok temu podpisał nową wielką umowę.
3
@MysticCat no tyle, że takiego nie ma rynku. Musiałby Kane chcieć odejść z Bayernu, a na to się nie zapowiada. Alavarez? Nie ten profil i niedostępny na rynku. Haaland? Nie żartujmy. Isak lub Ekitike też dopiero kluby zmienili, a pierwszy szybko też nie zagra. Woltemade? Za szybko i zbyt drogi. Guirassy? Za mało ekskluzywny dla szwagrów i w tym sezonie wyraźny spadek formy. Goncalo Ramos? Nie ta jakość żeby być u nas pierwszym wyborem też. Pustka na rynku napastników i stąd ta okrutna inflacja ich cen gdzie byle chłop kilka razy kopnie piłkę do bramki i już kosztuje €70-100m.
@BORO_12 no Holender ma genialne warunki fizyczne i efektownie wygląda więc to zawsze będzie się dobrze prezentować na skrótach czy jakiś pojedynczych wyciętych akcjach.
10
Już pomijając czy to prawda czy nie moim zdaniem i tak więcej nam teraz da klasowy LŚO niż nowy napastnik. Sytuacja na rynku się tak się ułożyła, że mamy dostępne dwie idealne profilowo opcje na dobrych lub bardzo dobrych warunkach czyli Schlotterbeck oraz Senesi. Jeszcze na równi z Schlotterbeckiem widziałbym tylko Bastoniego, ale on jest nieosiągalny najbliższego lata moim zdaniem, a van de Ven również jest wyłączony z rynku oraz moim zdaniem to nie jest do końca to czego szukamy szczególnie jeśli chcemy zastąpić Inigo. To nie ten poziom rozumienia gry i musi mieć obok siebie kogoś kto go poprowadzi bo dalej miewa problemy z prostymi elementami. Dla mnie narazie bardziej efektowny niż efektywny czyli casus Araujo podczas gdy my potrzebujemy wręcz nowego lidera tej formacji, który pomoże reszcie. Jeśli natomiast spojrzymy na rynek napastników to warto sobie zadać pytanie ilu mamy dostępnych na rynku napastników, którzy są w stanie zaoferować nie tyle samo, a „wyraźnie” więcej niż duet Lewy/Ferran oraz w jakim koszcie finansowym czyli odstępne+pensja? Możemy oczywiście powalczyć o takiego Vlaho, któremu się kończy umowa, ale czy to jest wyraźny postęp względem tego co mamy? Niekoniecznie i prawdopodobnie z jakiś czas znowu wrócilibyśmy na rynek 9 szukając wreszcie tego napastnika premium. Z resztą sam stoper o takim profilu jak wyżej poprawi nie tylko grę w obronie, ale również drastycznie progresję piłki co pozwoli jeszcze lepiej przeprowadzać ataki i dosłownie wciskać rywali we własne pole karne oraz są praktycznie odporni na pressing przy swojej jakości technicznej i czytaniu gry co przy dzisiejszej piłce jest ogromna przewaga.
@BORO_12 @blakkudium
20
Dobry znak. Zaczynają go brać na poważnie.
25
Daleko mu do ideału i praca bez piłki czy boiskowa inteligencja trochę odbiega od średniej zespołu, ale za to ma również elementy na poziomie topowym w skali drużyny jak jakość uderzenia czy ostatniego dogrania, stałe fragmenty i warunki motoryczne. Za €30m na aktualne warunki rynkowe bardzo wiele zdziałać nie można poza wyjątkami na tym poziomie gdzie koty w worku potrafią być droższe więc zachowanie Marcusa może być bardzo rozsądne tym bardziej, że może obskoczyć aż 3 pozycje w ataku co jest wielkim atutem na przestrzeni sezonu. Jedyne co mnie zastanawia to co ustali z nim klub względem pensji bo nie wyobrażam sobie żeby zarabiał u nas zbliżone pieniądze co w United.
26
Podpis: Mężczyzna jest zdolny do wszystkiego żeby zaliczyć
https://x.com/FabrizioFauna/status/2009718193187967182