ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Ku84fcb razem mają już 24 bramki ligowe w tym sezonie. Skandynawski duet podbija Premier League.
1
@Bolton jestem bogobojny. Nie odważyłbym się.
2
@Bolton na pewno nie potrafi zejść na pozycję 10 czy nawet 8 i rozgrywać, a dobrze wiemy, że tego potrzebujemy najbardziej i to jest najważniejsze u napastnika. Kloc bez techniki co wykorzystuje maszynę Pepa i zgubiłby się w technicznej La Liga, która od dawna nie jest techniczna, ale to nieistotne. Nie dla norweskiego stat paddera w Barcelonie.
0
@mekston mieliśmy KMŚ do jego powrotu oraz to co zrobiło PSG już w pierwszym sezonie od jego odejścia(z Realem sprzed transferu nie będę porównywać bo tam był choćby Kroos, czyli profil jakiego im brakuje). Dla mnie strasznie trudno pogodzić jego obecność i bierność bez piłki z innymi gwiazdami. To może działać dobrze tylko i włącznie jeśli absolutnie cały zespół jest zbudowany i ustawiony pod niego jak w reprezentacji choć tam dochodzi też trochę inna specyfika drużyn i rozgrywek. W innym wypadku pojawia się strasznie dużo „pęknięć” w systemie. Oczywiście nikt tego nie przyzna przy zawodniku robiącym takie liczby i który tyle zarabia. Mogę być odklejeńcem, ale takie mam zdanie.
1
@Luciano99 syndrom schyłkowego Ronaldo i jego zespołów
1
@VegetaPolska który kiedy obniżył loty? No właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z resztą dla mnie już Lucho obalił ten argument samych liczb budując najlepszą drużynę na świecie po jego odejściu. To sport drużynowy.
0
Koń Trojański xD
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16398536#comment-16398536
1
@BojanKriKicz szczerze nie jestem wcale przekonany. Bierzemy pod uwagę jego jakość indywidualna, a nie właśnie jak kolektyw wygląda z nim. Tak samo można zapytać czy lepsza drużyna było PSG z Messim, Mbappe i Neymarem czy aktualne? No właśnie.
@Sandman21 no u nich duży problem z tymi rolami oraz tym, że taki Mbappe jest absolutnie bierny w pracy bez piłki. Jest nawet gorszy niż Rash pod tym względem co samo w sobie strasznie rozszczelnia ich całą strukturę i zmusza nawet resztę do latania dziur co często tworzy kolejne.
1
Ja wiem, że to ciut daleko idące i może kontrowersyjne przy tym co robi w tym sezonie indywidualnie, ale czy to znowu nie zastanawiające dla was, że nagle z „pracującym” napastnikiem jak Garcia Real wygląda już kolejny raz lepiej jako drużyna niż z Mbappe(to samo było choćby na KMŚ jak był chory)? Z resztą w PSG ta sama historia po jego podejściu. Oczywiście można żartować, ale no jest to już powtarzający się schemat mimo, że nikt tego w obozie Realu nie przyzna.
0
@dzefrej234 strach pomyśleć jakby dostał jedno takie okienko jak lato 2022. Na ligę wystarczy, ale do rywalizacji na wszystkich frontach jednak trochę tej głębi brakuje.
2
United w budowie akcji od bramki to niesamowita drużyna. W szybkich atakach spoko, ale jak mają coś na spokojnie od tyłu zbudować to jedno wielkie xD
3
Nazwa agencji reprezentującej Joana Garcie. Wyczuwam pewne powiązania i warto żeby Madryt się temu przyjrzał również ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.transfermarkt.pl/niagara-sports-company/beraterfirma/berater/7515
0
@AmigoBlancos kocham ten argument. Tak, strzelił temu City w największym kryzysie(w tamtym okresie City przeżywało podobny kryzys jak Live na jesień w tym roku) 3 bramki w tym dwie z karnych. Oprócz tego na rozkładzie miał Lipsk i Sturm Graz, które skończyły na szarym końcu fazy ligowej oraz Lille. Z resztą mógł strzelić im 5 bramek, a dalej byłoby to tylko jedno spotkanie czyli mała próbka i wątpliwy kontekst.
1
@Lanosss zabawne, że on nawet czysto piłkarsko nie wygląda lepiej niż 37-letni Lewy. Więcej tylko pracuje bez piłki za co można mu dać plusa choć co paradoksalnie było jego mankamentem w Sportingu. Czyli stracił swoje zalety więc dał coś innego od Siebie.
6
Viktor Gyokeres 7 bramek(5 z gry+2 karne) w trakcie 1552 minut w tym sezonie(bramka średnio co 222 minuty), a niektórzy z poważną miną przekonywali jeszcze w wakacje, że należy traktować go jako jedną z najlepszych 9 bo nastrzelał trochę bramek ogórkom z Portugalii(większość zespołom z dolnej części tabeli pobijając jakiś rekord karnych w sezonie) i w Lidze Narodów C. Takie było przekonywanie, że nie można porównywać z Nunezem co też szalał w Portugalii, a tymczasem faktycznie nie można porównywać bo Darwin poza liczbami jest nawet czysto piłkarsko lepszy. Straszna weryfikacja Szweda w Premier League i on nawet z dochodzeniem do sytuacji ma problem czyli coś na co zawsze warto zwracać też uwagę u napastnika czyli kontekst zespołu+jego indywidualne poruszanie się po boisku co ma doprowadzić go do sytuacji. Nigdy osobno.
26
@kanver_ nie wykonuje też karnych jak prawie połowa tej listy, ale też gra w najbardziej bramkostrzelnym zespole. Są argumenty za i przeciw choć ja oceniam go mimo wszystko pozytywnie. Isaka fatalny początek w Live, ale tutaj też jest bardzo racjonalne wytłumaczenie choć teraz już bez znaczenia bo szybko na boisko nie wróci.
5
@tbas to taki instynktowne z pokazem niesamowitego refleksu, ale mnie osobiście najbardziej chyba zaimponowało wyczucie przy sam na sam. To jeszcze trudniejsze dla bramkarza moim zdaniem bo oprócz reakcji w punkt gdzie jest to ryzyko choćby karnego czy czerwonej wymaga świetnego czytania rywala.
0
@MessiForeverTheBest nikt nie mówił, że będzie na tacy łatwo podana xD
3
Trochę tak. Ogólnie system Flicka to marzenie każdego napastnika i każdego trochę podbije w odbiorze. Osobiście nadal go lubię i uważam za bardzo użytecznego gracza bo żadna drużyna nie składa się z samych graczy top 5 na swojej pozycji na świecie, ale chciałbym zobaczyć jak wyglądałaby naprawdę elitarna 9 w prime jak Haaaland u nas. Tu mogłyby paść jakieś chore rekordy. Oczywiście realia są takie, że z kasa problem, są też inne bardziej palące nawet potrzeby kadrowe oraz rynek 9 też jest wyjątkowego ubogi, a co za tym idzie ceny mocno zawyżone więc w następnym sezonie pewnie nadal będziemy tutaj z Ferranem i myślę, że być może również Lewym. Z resztą tak szczerze poza tym Haalandem i Kane w tym momencie to nawet nie widzę za bardzo opcji, które by mnie sportowo przekonywały do dużej inwestycji. Dalej mamy niedopasowane profilowe, koty w worku(nikt mnie nie przekona, że taki Etta Eyong jest gwarancją czegokolwiek w tym momencie w drużynie, która chce walczyć o wszystko co sezon) lub właśnie te zawyżone ceny względem jakości.
4
@kanver_ Alonso w Realu to już sam zapomniał kim jest i co chce grać więc ciężko mu jakaś tożsamość przypisać
1
@Gaucho cała akcja Fermina, podanie i wykończenie Olmo w punkt. Idealnie wyszło wszystko tutaj.
19
Lista zawodników Realu Madryt, którzy zdobyli co najmniej 6 bramek w aktualnym sezonie(wszystkie rozgrywki):
1. Kylian Mbappe
Lista zawodników Barcelony, którzy zdobyli co najmniej 6 bramek w aktualnym sezonie(wszystkie rozgrywki):
1. Ferran Torres
2. Lewandowski
3. Yamal
4. Rashford
5. Fermin
6. Raphinha
1
@kanver_ u nas przede wszystkim bramki rozkładają się na bardzo wielu graczy, a nie jak w Realu praktycznie monopol na gole Kyliana.
0
@Kubsoleon dlatego napisałem, że nawet lepsze. Choćby dziś dużo trudniejsze interwencje miał Garcia jak choćby sam na sam gdzie raz wiemy jakie Wojtek miewa problemy z wyczuciem w takich sytuacjach oraz wtedy głównie byliśmy nisko ustawieni co jednak ułatwia bardzo życie bramkarzowi.
6
To jest tak ironiczne i piękne, że swoje najlepsze spotkanie do tej pory u nas(mimo, że robi się powoli ładna kompilacja) Joan zaliczył akurat z Espanyolem na ich stadionie haha
4
Chętnie bym zobaczył jakąś statystykę ile punktów w lidze mam w tym sezonie uratował Garcia swoimi interwencjami. Mamy połowę sezonu, a on już zaliczył co najmniej 3-4 spotkania na poziomie Wojtka z Benfica z zeszłego sezonu lub lepsze i takie jakie Marc ostatni raz zaliczył pewnie z 3-4 lata temu co najmniej.
0
Forma dziś noworoczna zdecydowanie
2
@BORO_12 i to jeszcze z taką pensja u Arabów(z której rzekomo nie chce zejść) gdzie nawet połowa to będzie dużo. Ja wiem, że on świetny technicznie i z fantazją co zawsze podbija ocenę u niedzielnych kibiców(ach te randomowe wrzutki fałszem na 3 piętro), ale bez przesady. Nie przekonuje mnie ta opcja ani trochę w tym momencie już, a już na pewno nie przed stoperem.
11
Może nie powiedział, ale pewnie pomyślał xD
3
Ledwie w sierpniu go Atleti sprowadziło za ponad 20 baniek. Nie rozumiem ich polityki transferowej gdzie dysponując jednak kasa ściągają tyle szrotu i absolutnych przeciętniaków. W ich przypadku naprawdę więcej by im dała nawet trochę węższa kadra, ale wypełniona naprawdę klasowymi zawodnikami niż po dwóch graczy na pozycję z czego jedna trzecia nie powinna się w ogóle znaleźć w takim klubie.