3

@blakkudium Haaland ma umowę do 2034. Świat nie jest gotowy na na to co zrobimy latem 2033.

8

Tonący brzytwy się chwyta xD
@blakkudium
@BORO_12

15

@blakkudium lepiej kopać piłeczkę w słonecznej Barcelonie pod przywództwem Flicka niż pochmurnym Manchesterze? Ja w szoku.

1

@shaun dlatego obie kwestie są dla mnie mega istotne i ciężko powiedzieć, że jedno czy drugie robi praktycznie całą robotę. Generalnie topowy zespół może wynieść wyżej średniego napastnika jeśli będzie skuteczny, a topowy napastnik może wynieść wyżej jeszcze zespół samemu tworząc okazję ruchami.

Co do Gyoko ciężko się ocenia na bardzo krótkich odcinkach sezonu bo wtedy nawet sama skuteczność może zmieniać percepcję gdzie w dłuższej perspektywie się bardziej uśrednia, ale na pewno już się trochę mógł zaadaptować do nowych warunków po pół roku. Czas pokaże.

1

Dziennikarz i korespondent Atleti ze szpileczką.

W skrócie pod pierwszym zdjęciem: „Cholo zrujnował(w oryginale ujął to ostrzej) Twoją karierę”, a pod drugim z transferami z Atleti do nas: „Bo wy jesteście ekspertami w braniu zawodników, których odrzuca Cholo, i poprawianiu im kariery.”

5

@tbas moje super wiarygodne źródła mówią jeszcze, że to mega tajne ustne porozumienie, o którym wszyscy się teraz dowiedzieliśmy dotyczy dodatkowo tylko Realu Madryt xD

14

1

@shaun tutaj w tym temacie masz jeszcze świetny materiał właśnie o Gyokeresie i trochę wyjaśniający kwestie tego poruszania oraz za co można obarczyć winą zespół, a gdzie pojawiają się indywidualne błędy w poruszaniu gdzie zawodnik sam sobie zabiera szanse na zdobycie bramki i to jest skill. Gdzieś okolicach 15min jest szczególnie dużo o tym temacie.


1

@blakkudium boszzz…jaki kabaret. Jak chce wygrać tą ligę wreszcie z Nasserami to musi chyba zacząć od posadzenia siebie na ławce i pozwolenia żeby trenerzy mogli wreszcie ułożyć sobie zespół, a nie kolejnych transferów, które nic nie zmienią.

1

@shaun nie róbmy sobie jaj z logiki. Mówimy o napastniku, który od czasów Salzburga zdobywa ok bramki na 90min gdzie by nie grał, pobił rekord bramek w sezonie PL i jest na dobrej drodze żeby zostać jednym z najlepszych jak nie najlepszym strzelcem w historii LM czy wyrównał rekord Lewego goli w eliminacjach do Mundialu. To absolutnie wybitna jednostka w tym co robi, która bije rekordy wszędzie gdzie się pojawi i absolutnie w każdym zespole dochodzi hurtowo do sytuacji bramkowych co potwierdzają statystki goli oczekiwanych na 90min z gry w każdym sezonie(przypadek?). Nawet to City aktualnie nie kreuje też aż tyle co kilka lat temu i tutaj jego ruchy bez piłki są kluczowe moim zdaniem, a podważanie tego niepoważne bo mówimy o generacyjnym napastniku. Obok niego w tym konkretnym momencie na tej pozycji można chyba tylko Kane postawić z typowych 9 i Mbappe jeśli rozszerzmy definicję. Reszta daleko w tyle.

2

@Faro jeśli jest egipskim Haalandem to tak. Jak Braithwaitem to nie.

2

@Berniś tylko niech uważa żeby Mekambe na stopę nie nadepnąć bo będzie karny

4

@Faro nie dowiemy się bo nie trafi do Monaco.

6

@Vurt nie ma scenariusza, w którym dochodzenie do wielu sytuacji przez zawodnika jest złe. To cechuje topowych napastników, a nie tylko wykończenie. Złe jest natomiast to, że ma problem z zamianą tego na większe ilości bramek.

2

@Faro a mimo to ma problem żeby pierwszy skład wywalczyć

@Bolton ale Lautaro pod tym względem wygląda nieźle. Równowaga w naturze zachowana.

4

@Faro szacunku synek trochę do Megalodona bo mógł być za niego Fati xD

1

Ciekawostka na dziś czyli napastnicy w top 5 lig(którzy mają powyżej 800min rozegranych w lidze), którzy dochodzą do największej ilości sytuacji na 90min z gry czyli z wyłącznieniem rzutów karnych i wolnych:
1. 0.8xG na 90min- ?
2. 0.74xG na 90min- Haaland/Moise Kean
3. 0.73xG na 90min- Lewandowski
4. 0.62xG na 90min- Mbappe
5. 0.61xG na 90min- Kane

Czy wiecie kto jest pierwszym zawodnikiem pod tym względem obecnie w ligach top 5 z regularnie grających zawodników?

0

@shaun można by to rozciągać jeszcze i rozbijać na czynniki pierwsze, ale mam w takim razie proste pytanie. Czy Haaland jest tak wyjątkowa 9 bo ma lepsze wykończenie niż inni czy potrafi generować sytuacje własnymi ruchami bez piłki jak nikt inny? To powinno wyjaśnić czemu to tak istotne i te dwa aspekty czyli kreacja przez kolegów piłka jak i ruchy bez niej są niemal tak samo ważne.

3

@shaun bo nie każdy napastnik będzie potrafił odpowiednio odczytać sytuację boiskową w kontekście ustawienia rywali jak i tego co robią jego koledzy oraz w wielu przypadkach ja wykorzystać przez braki siły lub szybkości. Ferran od czasów City w każdym zespole potrafił dochodzić do sytuacji bramkowych i najwięcej co się zmieniło to, że teraz gra bliżej bramki jako 9, a nie atakuje ze skrzydła. Dobrze widać takie sytuacje jak topowe zespoły kupują wyróżniające się 9 ze słabszych zespołów czy lig gdzie wydawałoby się, że w mocniejszym i lepiej kreującym zespole będą jeszcze lepsi po czym okazuje się, że dochodzą do mniejszej ilości sytuacji niż wcześniej choćby dlatego, że inaczej bronią drużyny na tych najmocniejszych zostawiając znacznie mniej miejsca w strefie ataku i tutaj już trzeba się wykazać topowym rozumieniem gry i wykorzystywaniem tych momentów do wyjścia na pozycję. Z resztą na tym poziomie nawet głupie wybiegnięcie na pozycję można zepsuć nie tylko wychodząc nie w tempo, a nawet wybierając zły kąt nabiega przez co samemu sobie skrócisz kąt przy wykończeniu lub przebiegniesz tak, że rywal, któremu miałeś się urwać Cię zauważy i pokryje.

Nie wiem kto pisał, że Ferran nie będzie dochodził do sytuacji. Ja zawsze byłem zwolennikiem żeby go przetestować na 9 bo tą konkretną cechę miał na topowym poziomie.

1

@Czajka90 ewidentnie nie potrafi w pełni uwierzyć w żaden proces

3

@Beztroskii że, szukasz Pan zaczepki. Tak już na poważnie on wbrew pozorom czego wielu nie chce przyznać z różnych względów albo nie rozumie naprawdę wiele rzeczy robi dobrze i to nie jest tak jak niektórzy myślą, że wrzucasz dowolnego napastnika do tej Barcy, dajesz mu takie same wytyczne i też będzie dochodził z taką łatwością do sytuacji, a zespół będzie się tak komfortowo czuł w ataku bo odpowiednie czytanie sytuacji boiskowych to też cecha indywidualna. Inna sprawa, że o ile z wiekiem mu ta skuteczność się nie poprawi bo czasem tak bywa u napastników na późniejszych etapach kariery to wyżej niż zmiennikiem topowej 9 w Barcy przyszłościowo raczej nie będzie.

2

Który to xD

1

@blakkudium pytanie czy klasycznie w Atleti sami nie zostaną tymi „średnimi” jak to u nich często bywa.

1

@Sysia11 oj, liga włoska to nie moja specjalność. Na pewno w przeszłości różne duże kluby robiły pod niego podchody, ale jednoznacznie Ci nie powiem czy to dobry ruch moim zdaniem choć mam pewne obawy. To już niech każdy sam sobie oceni.

3

Dzieje się na zakończenie okienka



5

@Faro mamy beef już na początku tygodnia. Klasyczna Rambla. Ogień Panowie.

0

@norbi77 a jak kolejny mecz zagra świetny to też trzeba będzie poczekać do słabego czy będzie jednak „crackiem”? Na moje piłkarzy ocenia się w dłuższej perspektywie czyli wielu miesięcy, ale może nie wiem o czym pisze.

4

Nie znam go, ale mam mocne przeczucie, że do roku już go w Atleti nie będzie.

8

@blakkudium przecież tak bardzo chcieli swoich braci to mają. W czym problem?

0

@norbi77 tak co mecz będziecie oceniać jego pobyt w Lyonie i jak dzieci się przerzucać czy jest słaby czy dobry i kto ma rację? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?