Wilczeq
Dołączył/a: kwiecień 2018
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Vamos Barca!!!
1
Nie wierzysz w moje umiejętności? xd
0
Postawiłem na Barce 3-0 zobaczymy ci się sprawdzi :P
0
Już 10 zleci szybko
0
Pjoter Zieliński brama!!!
0
Zależy w jaki dzień
0
Podpinam się po raz 2
0
Przynajmniej tak myślę. Zdjęcie z Ronaldo sobie zrobił 4 lata temu i podobno pokój za młodości mial wyklejony plakatami z Realem.
0
Mbappe to madridista dlatego przejdzie.
1
Mateusz "Orgazm" Bolek
0
O 22 tu będą do Meczyku przygotowania więc wątpię że ktoś oglądnie :)
0
Pamięta ktoś kolegę który miał podawać linki na privie godzien przed meczem. Pamięta ktoś jego nick?
0
Ja jak pop to NIEPOLSKI.
8
Ja nie wiem jak wy możecie tego słuchać xd
Nie mój klimat :)
5
Co on tak łapami macha jakby chciał powiedziec:
0
1. Nie dzięki
2. NIE
4
Ciekawostki La Liga 8# Tytuł: "Człowiek Langusta"
W 1902r. 2 lutego w Barcelonie na świat przyszedł Josep Samitier Vilalta w skrócie Jose Samitier.
Karierę zaczynał w juniorskim Internacional. Jednak już jako 17 latek w 1919r. zadebiutował dla Barcelony. Co ciekawe jako premię za podpisanie kontraktu zażyczyl sobie (i dostał) świetny zegarek oraz trzyczęsciowy garnitur. W Barsie grał też wtedy jego kolega z dzieciństwa -Sagibarba. Podczas ówczesnych wakacji w kurorcie Cadaques, Samitier nazywany też "El Sami" grał w piłkę z Sagibarbą i Salvadorem Dalim!!! Tak tym samym który pomógł przy stworzeniu lizaków Chupa Chups. Samitier stał się Messim swoich czasów, Blaugrana trenera Jacka Greenwella miala takze takie legendy w klubie jak:
Paulino Alcantara, Ricardo Zamora, Felix Sasumag i Ferenc Platko. W latach 1919-1933 wygrał z Barcą:
-12 Campionat De Catalunya,
-5 Copa Del Rey,
- 1-pierwszy tytuł La Liga.
Z Alcantarą tworzyli duet tak wspaniały jak 20 lat później miał tworzyć duet: Di Stèfano&Puskas.
Niestety jak to mieli w zwyczaju w tamtych latach piłkarze, odchodzili do największych wrogów swojego byłego klubu. Tak "El Sami" poszedł grać do Realu Madryt po sporze z kierownictwem Barcelony.
I tak zaczął grać dla dla Realu, grał krótko bo do 1934r. I wygrał:
- 1 La Liga
- 1 Copa De España.
Po wybuchu Hiszpańskiej wojny domowej grał jeszcze w OGG Nice 1936-1939r. Do Barcy wrócił w 1944r. I wygrywał jako trener kolejno:
Drugi tytuł La Liga, Copa Del Generalisimo i Copa De Oro Argentina. Mimo dużej przyjaźni z Di Stèfano, przyjaźni z wrogiem Katalonii a więc i Barcy -Franciso Franco to jemu zawdzięczamy transfer Kubali. Laszlo był kuszony przez Real i miał nawet podpisać z nim kontrakt ale do akcji wkroczyl Samitier i zakontraktowal jedną z największych legend klubu.
Zmarł w Barcelonie 4 maja 1972r.
W Barcelonie strzelił podobno 333 goli co czyni go 3 najlepszym strzelcem klubu. Ustępuje Messiemu i Alcantarze.
Nasz piękny duet: Samitier-Alcantara
https://goo.gl/images/yYuExe
Samitier:
https://goo.gl/images/5JWZ4w
Nazywali go langusta bo był szybki i zwinny niczym jaszczurka :)
0
Ja nie miałem takiego szczęścia :)
3
Obrona Fabiańskiego jest WHU ;)
Moim zdaniem.
0
A tak na poważnie myślę że nie. Przynajmniej nie w tym roku ;)
0
Podpinam się do pytania
7
Ty no NIE WIEM.
0
Poratowalby ktoś linkiem do Juve-Lazio?
Z góry dzięki.
0
Dobre xd
0
Byc może ale moim zdaniem prędzej wygrają z City niż Liverpoolem. Myślę że Chelsea może spokojnie walczyć o 3 miejsce z MUN. Na razie myślę bez szans.
0
Arsenal na 3-1 Koniec!!!
0
Co się dziś dzieje? Kolejna czerwona Pierre Emile Hojbjerg 71' Southampton.
0
Arsenal 2-1 Goooll!!!!!!!!!
PS. Kiedy sprzedalismy Own Goala Arsenalowi?xd
1
Mam swoje sposoby :)
0
Nie, przecież go nie obrażam tylko nie podoba mi się W tym meczu. :)