Wilczeq
Dołączył/a: kwiecień 2018
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
vamos! pokażcie kto ma większe cojones
3
@CZaras Dokładnie, nie bronię znanego z niesławy "Ognia" ale dodajmy, że 29 czerwca 1943 Gestapo zamordowało jego ojca, żonę i 2,5-letniego syna, a następnie spaliło jego dom, to go zmieniło na zawsze, nie tłumaczy to czemu dopuszczał się potem różnych występków ale coś już wtedy musiał począć się dziać w głowie tego człowieka, któremu wymordowano rodzinę.
0
@Kidd nawet jak nie superprodukcja to jakiś fajny serial o np. obronie potocznej przed Tatarami ;P Nie wierzę, że to nie jest w naszym zasięgu. Czesi zdaje się też nie posiadają takiej siły przebicia a tworzą najdroższy w swej historii film
5
Nie wiem jakim cudem nie powstała jakaś superprodukcja lub może jeszcze lepiej porządna gra o 17 wiecznej RON, z jednej strony wiesz, że szlachta mocno sknociła a jednak ciągnie człowieka do zielonych stepów, szlacheckich przygód, kuligów i pijatyk, awanturników i warchołów, rokoszy, zajazdów, konfederacji, wypraw wojennych przeciwko Kozakom, Tatarom, Turkom, Rosjanom czy Szwedom, których w proch rozbijają tacy mistrzowie jak Sobieski, Chodkiewicz, Żółkiewski, Koniecpolski, Lubomirski, Czarniecki i Jarema itd. Przecież taki Braveheart, uważany za TOP1 wśród filmów historycznych i przedstawione w nim bitwy np. pod Falkirk gdzie udział w bitwie wzięło ponad 30 tys. żołnierzy nie ma podjazdu do Chocimia 1621r. (i nie chodzi mi o samą liczebność a bardziej epickość :P) ( 50,000 Polaków z Kozakami rozbija nawet ponad 150,000 Turków), taki Jarema pod Konstantynowem rozjeżdża sobie 8 tys. wojskiem 50 tys. Kozaków ,pod Beresteczkiem Kozacy w bitwie z Polakami tracą 30-40 tys. ludzi, Koniecpolski bije kozaków czy króla Szwecji i wielkiego wodza Gustawa Adolfa pod Trzcianą, Sobieski wycina pod Chocimiem w 1673r. 30,000 Turków! Jego pradziadek Żółkiewski mając 4 tys. husarzy gniecie w 1610r. 30 tys. armię rosyjską zajmując Moskwę, nie mówiąc o bitwie pod Wiedniem, która powinna już dawno mieć solidny film ją przedstawiający. Nawet tacy Czesi wypuszczą w tym roku swoją superprodukcję o Żizce i wojnach husyckich...Najlepsze nasze filmy historyczne są.... z lat 60/70 z PRL-u.... zbrodnia wobec narodu :/
0
@Bykunn przecież prezydent pisząc np. Cześć i Chwała Wyklętym nie myśli chyba o Ogniu i Rajsie, a przynajmniej tak sądze.
1
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
@Bykunn Wyprawia uroczystości na cześć wyklętych, ale nie wszystkich.
0
Jeszcze raz, nie bronię tej osoby ale ciekawe jest, że tego człowieka osądza się w dużej mierze przez informacje zapisane w rzekomym dzienniku "Ognia" napisanym tak naprawdę przez...........mjr. Wróblewskiego z UB :)
2
@Ojciec5tkidzieci Kościuszko akurat należy do lewicy ale rozwaliła mnie teza gdy ktoś napisał, że poparłby on protesty BLM :D Już widzę, jak Kościuszko zasuwa na koniu wykradając sprzęt AGD
0
@mkord Jak to nie przedstawia? Widziałem dziś pod hasztagiem o Wyklętych na twitterze same wpisy poświęcone ich bandyckiej działalności, owszem opór ludzi jest mocny ale jednak wpisów na ten temat nie brakuje a problem z rozliczeniem przeszłości ma akurat prawie każda nacja.
0
@Ratamahatta Interpretuj go jak chcesz, dla mnie też absolutnie łatka bohatera do niego nie pasuje, chociaż tej postaci przypisuje się też wiele rzeczy których nie zrobił.
8
Widzę "gorącą" dyskusję pod wpisem @Sulimo Rzecz w tym, że większość wyklętych było patriotami i antykomunistami: Pilecki, Fieldorf, Ciepliński itd., zbrodniarzy nie było tak wielu a lewica lubi przedstawiać to w taki sposób jakby każdy z nich był zbrodniarzem, spotkałem się m.in. z wyzywaniem Pileckiego od faszysty. Nikt nie mówi, że wśród tych ludzi nie było bandytów, bo byli ale nie na taką skalę jak się to przedstawia. 1 marca świętujmy więc pamięć tych, którzy zasłużyli się ojczyźnie a interpretacje czynów Ognia i innych kontrowersyjnych postaci niech każdy zrobi sobie sam
0
@panczo a *niemcy spalili mu dziecko mordując żonę, wojna degeneruję ludzi. Nie bronię go ale akurat mnóstwo rzeczy na jego temat to fałsz
1
@pele1282 O kurde Boczek żyje
2
@viscajasiek W porównaniu do Europy byli prymitywni i to nie rasizm a fakt
0
7
@FC1899Barca ale mi się przykro zrobiło :(((
0
@Bykunn XD? A jak się ktos zaszczepic nie moze?
4
Zmarł Pan Doba, człowiek podróżnik o wielkim humorze, wystąpił u Wojewódzkiego w programie :((
https://www.sport.pl/inne/7,64998,26819705,doba-zdobyl-kilimandzaro-stracil-przytomnosc-a-zaraz-pozniej.html
0
czekam na akcję inną niż wrzutka
0
@DonMatteo901 Wild Wild West Polish edition
1
@MESSIah16 najbliższy nam kulturowo naród upada tak jak białoruski język, który jest wypierany przez rosyjski
0
masakra jeszcze te symulki
1
tyle pieniędzy za to trzepią i stoją...
0
po co ciągle górą, podcinki i pajacerka, nie może ktoś $ebnąć z dystansu?
0
Mam wrazenie że mogliby grać znacznie lepiej :(
2
0
nieprawdopodobne a jednak
0
Jeśli Busquets zrobi kiedyś wślizg będę spełniony
0
Czego zawodnicy PSG nie protestują? :D