13

Dajcie sobie siana z tym mundialem, nagroda jest za cały rok a nie za raptem 7 meczy. Przyznawanie ZP za mundial było by kuriozalną sytuacja. Druga sprawa skoro Ribery nie wygrał ZP gdy Bayern kosił wszystkich to niby czemu nagle ktoś z repry Niemiec miałby ją wygrać ?
Trzecia sprawa "ogórki" temat który osiągnął range mitu. Skoro strzelanie ogórkom jest takie proste to dlaczego robią to tylko Messi i Ronaldo ? ktoś broni strzelać innym zawodnikom ? Przez tyle lat a było w tym czasie wielu znakomitych piłkarzy nikt nawet nie zbliżył się do tych rekordów, a Messi do spółki z Cr7 pobili niemal wszystkie i to przed skończeniem 30 roku życia.
Co do samej ZP wygra Ronaldo innej opcji tutaj nie widzę ;)

0

Drugi sprawdzian Barcy i druga wtopa w tym sezonie. Wynik 3:1 jest dość skromny jak na to co się działo na boisku myślę, że gdyby Ronaldo grał bardziej samolubnie skończyło by się 6:1. W Barcelonie nie ma pomocy i nie ma obrony, i w zasadzie nie ma trenera wpuszczanie Pedro na boisko to jak zdjęcie gracza z pola i granie w 10. W LM w tym sezonie myślę max 1/8 chyba, że dopisze szczęście przy losowaniu.
Ten zespół za bardzo uzależnił się od Messiego i teraz płaci za to dużą cenę, wszyscy się jarali, że Messi gra pod zespół ale on wcale nie chce tak grać tylko po prostu MUSI. Mózgiem całej ekipy był Xavi do spółki z Iniestą, ale rekordy strzeleckie Messiego przyćmiły oczy zarządu i kibiców, każdy myślał, że Messi sam wygrywa mecze ale tak nie było, i dziś to widać gołym okiem, że brak formy Iniesty i Xaviego bardzo mocno odbił się na grze Barcy.

1

Ale macie bol dupy z tym Ronaldo. Iker to klubowy kolega Cr7 to co niby mial poiwiedziec przed El Clasico ze Messi jest lepszy ? Ludzie ogarnijcie sie bo zal patrzec na wasze posty.

0

Ronaldo jest po prostu sobą, nigdy nie był skromny i nigdy nie będzie. Nie rozumiem tego waszego czepiania się, że jest arogancki pewny siebie itd. No taki jest i już. Równie dobrze, można się czepiać Messiego, że ciepłe kluchy z niego, że skromny, że mięczak itd. Każdy człowiek jest inny a wy tu ciągle wałkujecie temat Ronaldo jaki to nie jest pewny siebie.

0

Mecz Real - Barca nic nie zmieni w kontekście ZP, zwykły ligowy mecz. Temat złotej piłki już jest rozstrzygnięty. 3 ZP Dla Ronaldo tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

3

Koleś porównuje drużynę amatorów spod budki z ryżem z byłem mistrzem Europy jakim są Duńczycy, epicki komentarz kolego :D

0

Messi jest kosmitą tylko i wyłącznie dla WAS kibiców Barcy, nikt poza wami nie ma w tym temacie takiej obsesji. To jest coś jak kiedyś było z Maradoną kiedy grał dla Napoli nieco starsi kibice jeśli tutaj są wiedzą o co mi chodzi.

1

Ja bym nie chciał, po co sobie utrudniać zdobycie mistrza :D

0

Wiem o co ci chodzi ale właśnie według mnie obaj mają to coś, co sprawia, że reszta graczy którzy obecnie kopią w piłkę to tylko marne tło z drobnymi przebłyskami. Jedyni gracze którzy mogli się z nimi równać to Ronaldo (R9) Van Basten i Ronaldinho pierwszych dwóch zjadły kontuzje niestety, co z Ronim się stało to już sam nie wiem.

0

OMG przecież CR7 i Messi to ten sam poziom, nie można powiedzieć że któryś jest znacznie lepszy od drugiego, tutaj pozostają tylko sympatie. Pisząc, że pojawi się ktoś lepszy od Ronaldo to tym samym będzie lepszy od Messiego i to o wiele.

0

Neymar mega i do tego taki gówniarz jeszcze, Pele ma się kogo bać.

0

Nie zapomnij, że pomoc Barcy kuleje i to ostro, a do ataku doszedł jeszcze Suarez i to raczej on będzie głównym strzelcem Barcy, rola Messiego w pomocy nie jest przypadkowa.

0

Moim zdaniem gole z meczów towarzyskich w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.

0

W tym roku Pro Evo wygrał pod względem graficznym jak i samej rozgrywki.
Fifa skupiła się na pierdołach i w zasadzie nic z tego nie wyszło.

0

Kolego pogrążyłeś się na oczach swoich kolegów, ok trudno przyjmij to na klatę, nie doczytałeś mojego posta zdarza się, przyjmij porażkę z godnością. Wszystkie rozgrywki się zmieniają, Mistrzostwa Świata, Europy, Liga Mistrzów, Puchar UEFA to normalne świat idzie do przodu, wszystko się zmienia. Nikt Brazylii nie odbiera tytułów czy Włochom za to że kiedyś zdobywali Złotą Nike a dziś ten Puchar jest inny tak jak i liczba drużyn itd. i nie próbuj tutaj rozpisywać co jak kiedyś wyglądało i ile było drużyn bo każdy szanujący kibic to wie, więc nie rozumiem po co to piszesz. 10 Pucharów Realu to 10 Pucharów, tak samo jakby ktoś mógł napisać 6+4 to i to stwierdzenie jest poprawne, rozumiem chciałeś błysnąć ale w tym przypadku Ci po prostu nie wyszło.

0

No ogólnie takiego zawodnika, z którym wygrywa się Puchary bo koniec końców to się liczy. Co do zachowania wiadomo Ronaldo jest zupełnie inny od Messiego chociaż ten też ma swoje humorki, nie mniej jednak w tym aspekcie wygrywa Messi.

1

Real zdobył decime bo wygrał 10 razy LM dla mnie to jedne i te same rozgrywki tak samo jak dla mnie Messi ma 4 złote piłki a nie jedną. A czemu tak mówią/piszą myślę, że dlatego bo po prostu taka informacja lepiej się sprzedaje, to raz a dwa sami nie wiedzą czego chcą jakoś Sevilla jest wpisana jako 3 krotny zdobywca Pucharu UEFA obok Interu, Juve i LFC chociaż nie powinno jej tam być bo przecież Puchar UEFA też zmienił nazwę i system rozgrywek, więc oni sami sobie przeczą. To tak samo jak mówią o spotkaniu Real - Barca derby, chociaż z derbami to ma mało wspólnego. Jak dla mnie info, że nikt nie obronił LM jest mocno naciągane.

0

Nie nie uważam, tak jak już wspomniałem mecze w drodze do finału też trzeba umieć wygrywać, a tam Ronaldo nie raz pokazywał klasę. W tym sezonie Ronaldo był po prostu lepszy i nie pisze tego po złości po prostu ciężko mi tutaj stawić Messiego ponad nim. Gdyby Messi zdobył MŚ (nie koniecznie strzelając gola w finale) i przy tym zaliczył króla strzelców Mundialu można było by dyskutować, kto bardziej zasłużył. Brakuje mi argumentów, aby go posadzić na 1 pozycji, ani drużynowo ani indywidualnie to nie był jego sezon.

0

Kolego podstawówka się kłania, weź oddech i przeczytaj jeszcze raz mój post. Zacytuję Ci bo to może być trudne "Co do oceny, to własnie kibice Barcy oceniają, pod tym względem pisze jak to jest na tej stronie ;)" a ty na to odpisujesz "Moze nikog nie bawia ale jesli ty za wyznacznik sily ligi(..)" czujesz różnice ? to nie ja tak mówię (piszę) tylko kibice Barcy na tej stronie. Postarałem Ci się to wytłumaczyć jak 5 latkowi, mam nadzieję, że zrozumiałeś.
Ale idąc waszym tokiem, rozumowania. Rozumiem, że Messi nie pobił rekordu Platiniego i Crujffa i van Bastena jeśli chodzi o Złotą piłkę? koniec końców oni też nazwę też zmienili.

0

Chłopie to nie tenis, tylko piłka nożna. Trudno, żeby Ronaldo zawsze był kluczowy i walił po 3 bramy na mecz, droga do zwycięstwa jest tak samo trudna jak i wygrana finału. Messi w finale zagrał przeciętnie, ale jakby Argentyna wygrała(gdzie wcale dużo nie brakowało) były by siódme spazmy, że Messi to król i ZP jego. Trochę obiektywizmu. Gdyby nie Ronaldo nie było by Pucharów Realu gdyby nie Messi Argentyny nawet nie było by w finale, ale czy to oznacza, że Messi był słaby bo zagrał słaby finał ? no chyba, że uważasz w tym momencie "tak" czym sam potwierdzisz, że ZP dla Messiego to bzdura. W takim razie obaj byli słabi, ale Ronaldo chcąc nie chcąc zdobył 3 indywidualne trofea, a Messi żadnego.
Więc jak tu dać ZP Messiemu skoro wyszło na to, że nawet MŚ miał słabe ?

0

Nikogo nie bawią podziały na Puchar europy i LM to wciąż te same rozgrywki.
Co do oceny, to własnie kibice Barcy oceniają, pod tym względem pisze jak to jest na tej stronie ;)

0

Ale przecież kto Messiemu broni strzelać hattricki ze wspomnianymi ogórkami ?
Co do reszty jasne, że się NIE zgadzam. Wystarczy porównać i wszystko robi się jasne.
Ronaldo: Złoty but, Król strzelców La Liga, Król strzelców LM (pobity rekord) do tego puchary Liga Mistrzów, Puchar Hiszpanii, Superpuchar Europy, i wszystko wskazuje na to, że Klubowe Mistrzostwa świata.
Messi: Vicemistrz świata + ZP za najlepszego gracza turnieju którą powinien otrzymać ktoś z trójki Neuer, Robben, Rodríguez
Więc tutaj nawet na siłę (patrząc oczami kibica Barcy) ciężko Messiego stawiać ponad Ronaldo.

0

Kibice Barcy na tej stronie (nie mówię o wszystkich) jeśli chodzi o drużyny:
- Real to szmaty, Hala dzieci, yebac prześcieradła !
Jeśli chodzi o Ligę:
- La Liga najlepsza, jesteśmy "miszczami"
Dla przypomnienia Real zdobył 10 pucharów z 14 dla La Liga w LM, ale nie ma to jak jechać po rywalu, a kiedy jest okazja przygarniać najlepszy tytuł Ligi który jest wyśrubowany w znaczącej mierze przez zespół z Madrytu.

1

Dokładnie dobrze wiedzieć, że są jeszcze na tym świecie normalni kibicie Barcy :D

0

No jak widać Messi nawet tego nie potrafi ;)

0

Chłopie kanadyjki to są dobre w hokeju :) nagle w 2014 liczy się kanadyjka bo CR7 wali hat-trick za hat-trickiem w piłce nożnej nikogo nie interesują asysty, chyba że kibiców Barcy, żeby jednak było, że Messi jest w czymś lepszy.

1

Tak jak już wspomniał kolega ZP mundialu to nagroda pocieszenia, której notabene Messi nawet nie powinien dostać. To tak Jakbyś się chwalił między kumplami, że Barca wygrała Puchar Gampera czy jak to się tam u was nazywa. Ta nagroda nic nie znaczy. Druga sprawa to, że Messi pobije rekord Zarry to akurat zbieg okoliczności, równie dobrze mógłby zatrzymać licznik na 250 golach i dwa sezony grać piach i ustrzeliłby te 2 gole to też byś mu dał Złotą Piłkę za to ? Ten rekord miałby wydźwięk gdyby Messi zaliczył dobry sezon a takowego w porównaniu z CR7 po prostu nie miał.

0

FCI w moim niku nie jest przypadkowe i oznacza klub któremu kibicuje, więc teksty Hala Dziecko są raczej nie na miejscu. Druga sprawa, nie potrafisz się pogodzić, że Ronaldo jest lepszy od Messiego, ale takie są fakty, matematyki nie oszukasz kolego. Liczby mówią same za siebie i twoje chore fantazje tego nie zmienią.

0

Oczywiście, ze kiedyś ktoś pobije, ale gdybym to ja był synem Messiego i ktoś za parę lat by mnie spytał o rekordy logiczne jest, że powiedziałbym, że nie chce aby ktoś pobił mojego ojca, ale jeśli już to zrobi to uszanowanie i tyle w temacie. Nie wierze, że jeśli ktoś wykreśliłby z kroniki rekord waszego ojca bylibyście happy :) więc nie chrzańcie głupot. Wypowiadanie się w kwestii tak chce żeby ktoś pobił ten rekord jest jak dla mnie niedorzeczne.

0

No widzisz nie potrafisz przyznać, że Messi byłby lepszy bo od razu byś musiał przyznać, że Ronaldo jest lepszy w La Liga :D dziękuje tyle w temacie, nie ma co z tobą dyskutować tak jak myślałem Visca Dziecko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?