3

Co prawda nie rozumiem składni ostatniego zdania, ale z większością tez się zgadzam ;)

31

Skała na lata. Ten transfer to majstersztyk Deco.

0

@Kozinho. Espanyol w tym roku akurat gra bardzo dobrze.

1

Nie przesadzajcie. To oczywiste, że krzyczy sędzia brzuchomówca...

1

@jankojanini Tu tak serio?

35

Wystraszyli się kolejnego Klasyku i specjalnie przegrali. Fakt, nie opinia.

1

Pechowo, bo przegapi jedną z większych szans na występ w sezonie.

1

Widzę francuska prasa już klepie swojego po plecach. Bardzo autentyczne to wszystko...

2

@Derean Na oficjalnej stronie Barcy koszulka Lewandowskiego kosztuje 185 euro. Po podziale z Nike, ale przed kosztami marketingowymi i administracyjnymi to 40 euro. Finalnie czysty zysk to ok połowa tej kwoty czyli przyjmijmy 20 euro. Przy sprzedaży 1,11 mln sztuk to czysty zysk ponad 20 mln euro. Całkiem sporo. Zakładam że dochodzi jeszcze inny merch. Może nie starczy na pokrycie całej pensji ale jak słyszę różne komentarze, że trzeba się chłopa pozbyć bo drenuje kasę klubu to się tylko uśmiecham do tych mistrzów ekonomii ;)

2

@Derean no nie jestem pewien czy taki mit. Według różnych źródeł zysk dla klubu z koszulek sprzedawanych z nazwiskiem Yamala oraz Lewandowskiego szacuje się na około 40-50 milionów euro za każdego, czyli w sumie 80-100 milionów euro. Do tego trzeba doliczyć też inne pamiątki czy wycieczki przyjeżdżające oglądać tych zawodników. Na przykładzie Lewego wystarczy zauważyć ilu Polaków pojawia się na meczach, sam się do nich zaliczam :)

0

Nie bardzo rozumiem dlaczego nasz bramkarz ma zapisane w statystykach tylko 2 interwencje. Z tego co kojarzę to wyłapał 2 proste do obrony strzały, Viniego i nie pamiętam kogo jeszcze, potem trudniejszy strzał w długi róg, do którego musiał się wyciągnąć, no i 2 strzały wyłapane w samej końcówce, do których się dobrze ustawił więc nie musiał fruwać. Chyba jeszcze była interwencja po strzale Vinicjusa gdzie Garcia przeniósł piłkę nad poprzeczką ale to chyba nie był celny strzał. Jakby nie patrzeć naliczyłem co najmniej 5 interwencji.

22

Hansi, prowadź nas Wodzu!

1

Robert w swoim stylu, jedna okazja - jeden gol - 100% skuteczności, Yamal przeciętnie, Rekin bardzo słabo, Rafa mistrz, szef, kapitan. Pamiętam jak biegł do sędziego z fdj, i zatrzymał go ręką jakby chciał powiedzieć: zostaw ja to załatwię. W przyszłym sezonie to musi być pierwszy kapitan.

4

Ja jestem za sportowym kulturalnym dopingiem, pozytywnym kibicowaniem, nie obrażaniem przeciwnika, dlatego moim hasłem na dziś jest:
Jechać z białymi ścierkami ;)

0

"Z kolei Realowi Madryt Munuera sędziował jego mecz z Getafe, które kończyło rywalizację w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Allana Nyoma i Alexa Sancrisa"
To Getafe zaczynało mecz w dwunastkę ;) ?

18

Każdy chce grać jak Barca - to idealne podsumowanie stylu który prezentujemy od kilku tygodni, po powrocie kluczowych graczy. Vamos!

0

@Gaucho Rozumiem Twój punkt widzenia, ale rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. Ja wskazuję, i może to zabrzmi trochę staroświecko, ale z racji swojego wieku mam do tego prawo, że wolałbym wygrywać z odwiecznym rywalem w możliwie najsilniejszych składach. Nie chcę potem słuchać tłumaczeń, że ktoś przegrał z powodu jakichś istotnych absencji, jak to było w naszym przypadku w poprzednim klasyku. Zagrajmy pełnymi składami i sprawdźmy kto jest lepszy. Moim zdaniem w obecnej formie jesteśmy faworytem do tytułu.

Odnosząc się do Twojego posta, to czy Real wystawia zawodnika na siłę czy jednak ten zawodnik jest na 100% gotowy, to nie jest w gestii Barcelony. My też ryzykowaliśmy. Przytoczę tu choćby przykład Raphinii, który był przedwcześnie wystawiany, stracił przez to kilka dodatkowych tygodni i nasza gra była tu bardzo kontestowana na La Ramblii. Filck obiecał, że jak będzie miał do dyspozycji pełny skład to gra się poprawi. Jak powiedział, tak się stało.
Podsumowując mój przydługawy post, wolę wygrać przeciwko Mbape niż bez niego.

1

W kontekście ewentualnego występu Żółwia w finale, to ja jestem za tym, żeby skopać im szmaty rywalizując z najmocniejszym możliwym składem. Na pewno będzie trudniej, ale za to będzie lepiej smakować :]

0

@Erykulus nie sądzę, zaraz są eliminacje do ME oraz sam turniej, na którym MATS na pewno będzie chciał zagrać.

61

Powiem Wam że obecnie dla mnie nie jest najistotniejsze to, czy zdobędziemy trofea czy nie. Po erze Valverde, Sentiena, Koemana i Xaviego (szacunek za LL) mam nieodparty głód obejrzenia kolejnego meczu imienia Hanskiego Flicka. W końcu gramy futbol atrakcyjny, widowiskowy i z jakimś pomysłem. Niech to trwa. Ten trener przywrócił mi radość i wiarę, że nasza gra może cieszyć oko i to jest moim zdaniem prawdziwe DNA Barcy.

2

Tylko Real, to inny poziom emocji niż z materacami.

8

Roony dziś sztos, moim zdaniem drugi najlepszy po Rafie, podium dopełnia Fermin.

13

"Hiszpan ostatni raz wyciągał piłkę z siatki niemal miesiąc temu, 9 grudnia w starciu z Espanyolem" - chodzi o Frankfurt. @Redakcja poprawcie to bo razi w oczy ;)

6

Gdzie dziś są marudy szerzące defetyzm, gdy Wielki Hansie kilka tygodni temu mówił, że możemy i potrafimy grać lepiej. Wyłazić spód kamieni, przeprosić i kibicować.

2

@PietrasCoelho Jeszcze Ossasuna aspiruje do tego szacownego grona;)

4

Jakbym słuchał tv Republika

2

Na minus dziś moim zdaniem Cubarsi i Bernal, FDJ na lekki plusik w porównaniu do ostatniego kompromitującego występu. Kilka agresywnych doskoków, odbiorów i progresywnych podań.

0

@axegrinder * ciągnął ofensywę oczywiście

0

@pax wg mnie oceny bardzo przemyślane, widać od razu że po dogłębnej analizie. Nie będę wchodził w szczegóły, wspomnę tylko o notach Lamina i FDJ - w punkt . Pierwszy ciągnął naszą defensywę przez większość meczu, drugi był tak irytujący że czułem się jak w czasach ligi europy.

20

Początkowo dałem naszemu bramkarzowi ocenę 9, ale po namyśle poprawiłem na 10, bo zdałem sobie sprawę z kilku rzeczy:
- miał dwie interwencje, prawie nie do obrony,
- kolejne 2-3 trudne, w tym ten rzut Martinem pod strzelającego napastnika - z jednej strony jak oglądam powtórki to się uśmiecham, ale też jakie tam było antycypowanie wydarzeń, top,
- graliśmy na wyjeździe z najsilniejszym Espaniolem od lat - naprawdę bardzo solidny zespół,
- nienawiść płynąca z trybun mogłaby wprowadzić niepewność u niejednego piłkarza - nasz bramkarz pokazał że ma mocną psychę, nie spękał, wręcz przeciwnie - zgarnął MVP,
Dawno nie miałem tyle przyjemności z oglądania występu bramkarza Barcy, dlatego z czystym sumieniem daję DYCHĘ!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?