blaugrana158
Dołączył/a: sierpień 2012
Łódź
15 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Proponuję, żeby w nowym sezonie z „10tką” na plecach grał Brejtłejt.
7
Już najwyższa pora, żeby zacząć nową erę, a nie może ona polegać na ciągłym pokładaniu nadziei w Messim. Chłopina to debeściak, wszyscy kibice będą traktować go jak legendę klubu i w ogóle piłki nożnej. Pożegnajmy się z nim i stwórzmy wreszcie zespół!
4
W ogóle tego nie rozumiem...
0
To taki zawodnik typu Adriano czy swego czasu Song. Wejść z ławki i dać dobrą zmianę. Typ solidnego grajka, który pozwala odpocząć podstawowym graczom i w miarę godnie ich zastąpić. Jednak tylko tyle.
15
Rośnie nam następny Roberto. Za chwilę się obejrzymy, a będzie miał 28 lat i łatkę „może wreszcie odpali”.
0
A może być tak jakiegoś ŚO przerobić na DP? W drugą stronę to działało z Mascherano, więc.. może taki Umtiti czy Lenglet by sobie poradzili wyżej.
3
Cóż.. szybka ocena pracy Pepa? Gdziekolwiek by nie był, to na siłę chce robić Barcelonę(nieudolnie swoją drogą..). Taki styl gry ma sens jak wykorzystujesz graczy, którzy w szkółce uczą się klepać szybko piłkę i robią zrywy. Oglądając City, a niedawno jeszcze Bayern można było mieć wrażenie, że wielu zawodników się do tego nie nadaje. Chelsea w stylu Chelsea jak za najlepszych lat- kilka ofensywnych zrywów i autobus. City jak Barcelona bez formy- mecz na stojąco. Szkoda, ale dzisiaj wśród piłkarzy Manchesteru naprawdę nie widziałem nikogo kto by chciał ten mecz wygrać(No może Walker trochę ciągnął, ale reszta..?).
0
Koeman radził sobie w reprezentacji, ale jego wcześniejsze przeżycia to pasmo sukcesów? Nie bardzo. Trener skrojony na to, żeby kilka razy w roku poukładać zawodników, będących w formie po robocie wykonanej przez klubowych szkoleniowców. Niestety. Zarządzanie kadrą przez cały sezon to już większe wyzwanie. Podejmował wiele niezrozumiałych decyzji. Ta wrogość na Puiga, wpuszczanie po kontuzji i długiej przerwie Pique kosztem innych. Trincao też miał pewien fajny moment i zamiast to pociągnąć, to dostał w nagrodę kilka meczy poza grą.
Wpakował się w bagno i naprawdę miał pod górkę, szacun za to co zrobił. Jednak ciężko być optymistą, gdy się weźmie pod uwagę końcówkę tego sezonu. Wszyscy już głowami na Euro? Nie wiem.. Może jak wrócą Fati i Coutinho to coś sobą zaprezentują...
2
A ja jestem zdania, że to właśnie zmiana otoczenia i taka sportowa złość/chęć odegrania się na Barcelonie go na nowo ruszyły. Grając dalej w Barcelonie ze swoim amigo Messim byłoby różnie. To oczywiście nadal świetny napastnik, ale potrzebna była zmiana. Gdyby poszedł do Juve, a w jego miejsce pojawiłby się Depay lub Lautaro, to byłaby cisza. Natomiast zostało to rozegrane w sposób jakże charakterystyczny dla poprzedniego zarządu..
0
Piszą też o wymianie na linii Barcelona-Atletico(Griezmann-Felix). Ciekawe.
5
Pozwolić Koemanowi dalej pracować, a pożegnać się z tymi, którzy od kilku lat(niezależnie od trenera) przyczyniali się do tragicznych występów. Rozważyłbym poważnie pożegnanie Leo. Ja wiem- legenda i wspaniały zawodnik, ale trzeba wiedzieć kiedy należy zejść ze sceny. Chciałbym oglądać zespół, a nie 10 gości, którzy czekają aż ten 11 coś wykombinuje..
0
Zobaczycie, że jeszcze Atletico i Real swoje mecze przegrają i ten punkt okaże się „jakże ważny”.
1
Większość z Was patrzy na to tylko jak puchar, ale pomyślcie o czymś innym. Finał za 2020- dwa zespoły baskijskie
Finał za 2021- zespół baskijski i kataloński
Biorąc pod uwagę ich chęć do niepodległości i niezależności, to jest to olbrzymie utarcie nosa pozostałym zespołom, a szczególnie tym z Madrytu.
0
Prawda jest taka, że Real to takie ciućmoki, że w tym tygodniu rozklepali Liverpool i Barcelonę, a w przyszłym mogą dostać w rewanżu od Liverpoolu i od Cadiz..
niezależnie jednak od tego jak sytuacja się dalej potoczy, to brak słów na to, że przegraliśmy z każdym mocnym zespołem, z którym mogliśmy. Juventus, PSG, Real..
trzeba przyznać, że ta dość długa seria w lidze rozbudziła w nas na nowo wspomnienia z tych lepszych czasów w Barcie, ale lepiej będzie jak przypomnimy sobie o czym większość tutaj pisała na początku sezonu. „To sezon przejściowy, nie oczekujmy cudów”.
0
No cóż.. zagraliśmy bardzo słabo i nie dało się tego oglądać. Bramka Minguezy? Koleś wyglądał na zaskoczonego, że udało mu się strzelić.. Barcelona od samego początku do końca wyglądała mi na zespół, który za wszelką cenę nie chce tego wygrać i po raz kolejny w tym sezonie miałem następujące odczucie: „nie ma komu strzelać bramek”.
Nie interesuje mnie, że na kolejny mecz się zepną i nagle wygrają 4:0, bo jeśli nie ma sportowej złości i chęci na klasyk, to jest obciach. Nikt nie chodził tam zdenerwowany, nikogo nie poniosło w ostatnich minutach przez niekorzystny wynik.. nigdy nie tolerowałem buractwa i chamstwa na boisku, ale brak emocji to tak jakby komuś w ogóle nie zależało. Patrzyłem na tych zawodników i zastanawiałem się kto tu naprawdę chce grać, a kto jest najemnikiem. Z obserwacji wyszło mi, że Dest, Mingueza, Griz i Dembele powinni natychmiast opuścić ten klub. A Alba, Pique, Busquets i Messi niech już opuszczą ten klub. Nie mają już tej motywacji i charakteru co kiedyś. Chociaż z całej tej czwórki najbardziej mecz przeżywał chyba Pique, który nie grał.
Koeman dostał trudne zadanie, udało mu się wykonać pewną pracę, to chyba nadal nie to, czego oczekuje od Barcy. Jeśli Koeman za spartolony sezon miałby się z nami pożegnać i przyjdzie Xavi, który przywróci tiki takę(nie wyszła z mody tylko trzeba wiedzieć jak należy grać i trzeba wykorzystywać młodzież ze szkółki, która przez lata się tego uczy, a nie najemników), to wtopmy z Atletico i przerznijmy w Pucharze Króla.
0
Ale się niektórzy uczepili tego „projektu sportowego”. Zawodnik o takiej skuteczności jak Norweg sam w sobie zapewnia ogromny skok jakościowy. Jakie to ma znaczenie czy trafi do Realu, Barcy, Bayernu, Chelsea czy PSG.. w każdym klubie będzie grał w wyjściowym i w każdym szybko przekonają się o jego umiejętnościach i zaczną grać na niego. On nie potrzebuje dostać szansy, żeby się wykazać, bo już to zrobił.
Mnie tylko w takich sytuacjach niepokoi tempo. Chłopak ma warunki, ale nie ma pewności czy nie zgaśnie niczym ten nasz Pio Pio Pio.. nie ma co porównywać tych dwóch graczy, zależy mi tu bardziej na porównaniu ich sytuacji.
Zdecydowanie wolałbym ściągnąć Depaya i bardziej skupić się na rozwoju młodych, których już mamy. Fati i Trincao muszą grać, wielu dopomina się o miejsce dla de la Fuente. Różnica polega na tym, że wielu kibicom zależy na zbudowaniu przyszłości klubu, a Leo chce mieć skład na już. Czy zadbamy o Barcelonę na kolejne lata czy będziemy ściągać kolejne nazwiska?
Jeśli mamy trzymać się formacji 3-5-2, to ja tu wcale nie widzę miejsce dla 9, ale to tylko moje zdanie, z którym większość się pewnie nie zgodzi. (Za Guardioli przy MVP nikt z nich nie był „9ką”)
0
Przegrana aż 1-4 w pewnym sensie działa na naszą korzyść. Gdybyśmy przegrali w pierwszym meczu 0-2 to obie strony rozumieją, że nic nie jest rozstrzygnięte. Przy 1-4 PSG może wyjść z głową w chmurach, a Barcelona, nie mając nic do stracenia, może być wyjątkowo groźna. Barcelona potrafi notować spore wtopy, ale od zawsze lubią dokonywać niemożliwego. Gdybyśmy porządnie na nich siedli i w ciągu 20/30 min strzelili 2 bramki, to w ich głowach komfort może się szybko posypać. Zapowiada się porządne meczycho i wyczuwam nasz awans.
2
Ewidentnie redakcja fcbarca.com chce nam go obrzydzić.. świetnie dobrane zdjęcie! :D
1
Chyba wolę już jego pewność siebie niż depresje Coutinho.
8
Pomijam kwestie taktyki..Koeman nie gra, nie ma wpływu na skuteczność piłkarzy..
Ale jeśli widzi w czasie meczu, że ktoś gra kaszanę, a mimo tego nie reaguje to jest żenada. Większą jest to, że zawodnicy, którzy zawalają mecze w nagrodę dostają wyjściowy garnitur w kolejnych. Można go bronić, że ciężka sytuacja w klubie, brakuje kasy na transfery, ale jeśli nie potrafi postawić na zawodników, którzy nie partaczą gry, to brak słów..
dzisiaj na boisku grało 7 piłkarzy, którzy uczestniczyli w tej tragedii z Bayernem. Dużo/mało? Jak weźmiemy pod uwagę, że trzech z tamtej „11” zostało sprzedanych, a czwarty jest kontuzjowany, to widać tą wielką przebudowę. Kolejny trenerzyna, który niby chce, niby robi sporo szumu, a potem i tak grają Ci sami. Nie rozumiem o co chodzi!!!
6
Nie ma na to szans, ale wyobrażacie sobie jakby ich w Paryżu pyknąć tak 4/5:0? I jakby jeszcze bramki strzelali Griz i Dembuś.. to byłaby sensacja.. jednak ciężko mi w taki scenariusz uwierzyć, raczej będzie sromotne bicie. Pozostaje mieć nadzieję, że Koeman da pograć młodym w lidze.
2
Jeśli chodzi Koemana to cieszę się, że to pierwszy trener od dawna, który nie powtarza „jesteśmy Barceloną”, „najważniejsze jest DNA”, tak jakby przeszłość klubu miała mieć jakikolwiek wpływ na obecną sytuację.. Holender dostał najbardziej skopaną Barcelonę od lat, nawet po wpadkach z Romą czy Liverpoolem nie było takiej tragedii. Brak zarządu, brak transferów, których chciał i szopka z Leo, który dopiero niedawno przestał myśleć o faksie, bo początek sezonu to wyglądał trochę na takiego obrażonego.
0
Coraz bardziej wierzę w to, że Bartomeu jest psiapsi Pereza i od początku miał tylko jeden cel..
3
Jakoś to dziwnie wygląda, że mamy w lidze tyle samo straconych bramek co Real, strzelonych o jedną więcej, a oni wyprzedzają nas o 8 punktów..
8
Może głupio myślę, ale mam takie poczucie, że jeśli w zespole masz zbyt dużo „10tek”, to chyba łatwiej znaleźć im miejsce do rozgrywania przy takim 4-3-3 albo 3-4-3 czy już nawet 3-5-2. To niby tylko ustawienie i ważniejszy jest ruch zawodników po boisku, ale skoro młócimy to 4-2-3-1 i po prostu nie wychodzi, to może warto od tego odejść?
Nie pominę faktu, że skoro takie asiory jak Busquets, Pjanić, Grizz czy nawet Messi są po prostu bez formy, to może warto jednak wpuszczać ich z ławki i dać grać młodym, którzy nie mają żadnych kompleksów i blokady?
4
Po co gra Messi?
Na boisku mieli być ci, którym zależy, którzy się starają. I co?
0
Messi to nie jest kapitan, nie potrafi motywować ani nawet dawać dobrego przykładu.
Wiecie czego im brakuje? Jestem ciekaw reakcji kibiców, gdyby zostali wpuszczeni na kolejny mecz i Barcusia znów by wtopiła. Nie mamy też zarządu.. to wszystko sprawia, że Ci piłkarze nie czują żadnej presji i przed nikim nie odpowiadają. Najbardziej wnerwia myśl, że nie potrafią uderzyć się w pierś. Nie mają wstydu! Kilka miesięcy minęło, ale dalej będę to wypominał! Po żenadzie z Bayernem ilu się odezwało, przeprosiło? Ani Valverde ani Setien nie przegrali frajersko spotkań z Romą, Liverpoolem czy Bayernem.. mamy w zespole zlepek dziwnych postaci, które mają jakieś psychiczne problemy. Mam ich wszystkich w nosie.. niech przyjdzie nowy zarząd, nowy trener, niech sprzedadzą lub po prostu ZWOLNIĄ te panienki! Stworzyć kadrę na ukochane 4-3-3 i postawić na zawodników jak: Ter Stegen-Dest, De Jong, Eric Garcia,Firpo- Pjanić, Puig, Pedri- Dembele, Depay, Fati
Gorzej być nie może, a chyba lepiej, żeby ogrywali się młodzi, a mamy kim grać! Niż żeby cenne minuty zabierali Messi, który myślami jest poza Barceloną, Griezmann, który głową nigdy tu nie dotarł, Busquets, Pique i Alba, którzy swoje dla klubu zrobili, ale chyba wszyscy zapominają ile oni już mają lat.. z całego towarzystwa wzajemnej adoracji pozbycie się Suareza, było najgłupsze,bo tam z przodu nawet jak nie ma już się młodej werwy, to doświadczenie, umiejetność ustawienia i wyjścia do piłki robią swoje.
0
Jak zawodnik chce, to nawet dziwne podejście trenera(Ernesto i jego niestawianie na fizykę) nie powinno w niczym przeszkadzać.
Powinien sam z siebie wyciskać siódme poty i pracować. Tymczasem mamy do czynienia z zawodnikiem, któremu po prostu pasowała ta sytuacja. Miał być następcą Neymara. Co on dał, żebyśmy mieli mieć do niego jakieś sentymenty? Jak patrzę na jego podejście to taka mieszanka Pogba-Balotelli. Więcej szumu niż wartości. Kasa się zgadza, FC Barcelona w CV jest, teraz kombinuje co dalej..
wymysł Abidala, który chyba uważa, że wszystko co francuskie jest najlepsze.
5
Zarząd zarządem, ale co z tego Messiego za człowiek. Suarez jeszcze nie zdążył się spakować, a Messi już się naudzielał w mediach społecznościowych. Szkoda, że nie był taki prędki do zabierania głosu po Bayernie..
Zarówno w zarządzie jak i szatni jest tak duży bałagan, że brak słów.
37
Wystarczy,że jeden, drugi się połamie, ktoś będzie grał piach i Puig może dostać pierwszy skład. Swoją drogą to chyba pierwszy przypadek od wielu wielu lat, gdy Barca ma pomysł wypożyczyć młodego, a on chce zostać i się pokazać. Inni chyba „nie robili problemów”, ale to dobrze o nim świadczy! Zaangażowania możemy być pewni.