blaugrana158
Dołączył/a: sierpień 2012
Łódź
15 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Przed ważnymi meczami będzie wysyłać do wszystkich faxy?
1
A ja jestem za. Mi wystarczy, że trener ich zna i lubi. Jeśli tak to ma najwyraźniej na nich pomysł albo potrafi do nich dotrzeć i dlatego w klubach nie grają tak rewelacyjnie jak w reprezentacji.
Poza tym chyba wolę już mieć takie „holenderskie poruszenie” w zespole niż to jak Abidal sciągał swoich rodaków.. Umtiti i Dembele do szafy z porcelaną, a nie na boisko, a Griezmann zachowuje się jakby szukał sam siebie. To ten słynny Francuz, który dopiero co „jadł przy jednym stole z Ronaldo i Messim”. I zobaczcie jak prowadzi nasz zespół..
Trener rządzi, koniec.
0
Chociaż Messi bezustannie wykręca świetne liczby, to od pewnego czasu tak naprawdę to one nic nie dają, a jego dominacja i liderowanie źle wpływają na resztę zawodników..
tak naprawdę idealnym scenariuszem byłoby odejście zarówno Bartomeu jak i Łosia, eeee znaczy Leosia..
wywiad po publiczkę, nagle wielu osobom zrobi się go żal.
Bartek se mógł mówić co chciał, jak Messi ani jego ludzie nie potrafią czytać umów ze zrozumieniem i wyłapać szczegółów jak „10 czerwca”. Czego brakowało? Wypowiedzi od razu po Bayernie w stylu: „Zawiodłem, czuję się współwinny, zbyt dużo wpadek, pora na młodych, dziekuje wszystkim za te lata”(chociaż pewnie i tak prezio zrobiłby problem i uniemożliwił odejście.
Naprawdę w tak poważnym klubie nie jest możliwe zachowanie poufności?
„Uważam, że nie dam już Barcie tego czego potrzebuje, pora zmienić otoczenie i zostawić miejsce młodym, odchodzę po sezonie, proszę o dyskrecje, nie chce źle wpływać na morale zespołu.”(przeprowadzone przed 10 czerwca..)
A tak w ogóle to przypomnijcie sobie te wypowiedzi Leo, które sugerowały, że z taką grą nie mają szans na LM. Czy to według Was było rzeczywiście liderowanie? To miało wszystkich zmotywować?
Messi jest znakomitym piłkarzem i należy mu się szacunek za to co zrobił, ale niestety jako człowiek to taki „a la szcz-urek”. Przypomnijcie sobie sytuacje, której nie trzeba sobie przypominać.. i zachowanie naszego wspaniałego kapitana w reprezentacji.. odchodzić.. wracać..
właśnie straciłem jakąkolwiek radość z jego obecności. I co z tego,że znowu zaliczy bramek i asyst +50 jak to nigdzie nas nie zaprowadzi..
7
A mnie bardziej niż jego odejście, którym przestałem się przejmować, niepokoi cisza na rynku transferowym. Tylu zawodników mieliśmy puścić, a tylu ściągnąć w ich miejsce, a tu nic się nie dzieje.. słabo to wygląda pod kątem tych zapowiadanych rewolucji.
3
I super!
Ter Stegen- Semedo, Piqué, Garcia, Alba- De Jong, Pjanić, Puig- Dembele, Braithwaite(albo Coutinho jako fałszywa 9), Griezmann
I jedziemy. Młodość jest, zapał jest, ruch na skrzydłach też.
1
@dominik1987r
Ile razy było, że Messi podawał do kogoś i szurając w jego kierunku(bo to nie był bieg), tą piłkę z powrotem dostawał(jakby wręcz jej oczekiwał) albo szedł sam na aferę, nie chcąc komuś podać?
Ostatnie transfery nie były za bardzo trafione, to prawda. Ale jeśli chodzi o decydowanie o wyniku, to obawiam się, że to wina Leo, który chciał mieć wszystkich dostosowanych pod siebie. Dlatego wielu zawodników mogło czuć się stłamszonych, bo zamiast brać ciężar gry na swoje barki, to piłeczka musiała przejść do Messiego. Jego dyktatura w szatni porażająca!
2
@ArcziArtt
Całkowita prawda. Te wszystkie rajdy na boisku, rekordy, nie będzie to miało żadnego znaczenia. Jedyne co w tej chwili będzie kojarzyć się z Messim, to porażka 2-8, obrażenie się na podziękowanie kolegom i fax.
Jego zachowanie w tej sytuacji, gdy coś nie poszło po jego myśli skłania do stwierdzenia, że z tym jego rządzeniem w szatni Argentyny, to chyba nie były takie całkiem bezpodstawne plotki...
Pod względem postawy jako „kapitan” Ronaldo przewyższa go o kilka klas. Trochę się śmiałem z postawy Portugalczyka, który musiał zejść z boiska w finale i jak potem skakał przy linii bocznej.. ale to jest właśnie prawdziwy lider!
A nasz ucieka, niech sobie idzie, droga wolna.
12
Tak naprawdę dla zdrowej sytuacji w zarządzie i zdrowej sytuacji w szatni- obaj powinni odejść. Poczynań Bartomeu nie trzeba komentować, a jeśli chodzi o Messiego, to dał mnóstwo radości, trzeba to docenić i podziękować. Jednak jego dominacja na boisku „każda piłka do mnie” i tłamszenie potencjału nowych zawodników, bo „ich nie lubię, to im nie podaje” psuje to co jest najważniejsze, czyli zespół.
Ja wiele od „kapitana” i „legendy” nie oczekuję. Tylko wyszedłby i powiedział oficjalnie „dziękuję za te lata, odchodzę”. Tak to mam dziwne wrażenie, że żadnych pożegnań się nie doczekamy, tylko za chwile zobaczymy na okładkach zdjęcia Messiego z Manchesteru..
0
Po porażce z Bayernem, której był współautorem jako kapitan czy zwykły piłkarz nie zabrał głosu. Teraz nie decyduje się na jakieś oficjalne obwieszczenie w stronę kibiców.
Pewnie wszystkim nam go będzie brakować. Mimo tego ile radości nam dał, to obawiam się, że bardziej zapamiętam go z tego jak wyszedł tylnymi drzwiami, niż co zrobił. Ważne jak kończysz, nie jak zaczynasz.
1
Jeśli chce w ten sposób wywrzeć presję na socios, żeby wywalić Bartomeu, to piękny ruch.
Jeśli jest to foch za podziękowanie Suarezowi, to Messi robi jeszcze większy obciach niż gdy zawiesił swoją grę dla Argentyny.
Niezależnie od sposobu w jaki się z nami pożegna, to wszyscy będziemy pamiętać o radości, którą nam dał. Swoją drogą jestem bardzo ciekaw jak to wpłynie na pozostałych graczy. Czy zobaczymy na boisku jeszcze większą bezradność czy może zaskoczymy wszystkich i zaczniemy grać rewelacyjnie? W końcu pojawi się w naszej grze element zaskoczenia.
Marzenie? Messi w Realu Madryt.
25
Obie ekipy grały bardzo ostrożnie, ale poza kilkoma przebłyskami PSG, to generalnie grał tylko Bayern. Cieszy puchar w rękach Roberta. A mecz? Raczej z tych finałów do zapomnienia.
Chętnie zobaczyłbym w Barcelonie z powrotem Thiago. Fajny i solidny zawodnik, który wie jak rozegrać.
0
@badej60 Holandia ładnie się ostatnio prezentowała, więc to dobry kierunek. Poza tym od samego początku trener będzie miał z nimi dobrą relację i będzie wiedział jak ich wykorzystać. Poza tym to ciekawy sygnał.. najwyraźniej pełną swobodę ma trener, zarządowi by raczej to nie przyszło do głowy..
5
@l0Messini
Gdyby to były gole decydujące, to może i tak.. ale jak Coutinho wchodził to już było dawno po meczu. Jego postawa na boisku zasługuje na pochwałę i szanse od nowego trenera.
0
A co byście powiedzieli na formację 3-5-2? Mam wrażenie, że ostatnie lata to ciągły problem z bocznymi obrońcami. Alba ostatnio nie jest w formie jak kiedyś, na prawej ciągle szukamy kogoś godnego poziomu Alvesa. Może warto postawić na 3 defensorów, którzy nie będą mieli ofensywnych zapędów, a biorąc pod uwagę bogactwo w pomocy, to może byłoby dobre rozwiązanie. Jestem zdania, że trzeba grać tym co się ma. A na tą chwile jest spory potencjał ofensywny i skrzydłowy. Może znalazłoby się wtedy miejsce i dla Messiego, i dla Griezmanna czy Coutinho. Dla Dembele również.. byłoby ofensywnie, ale to by rekompensowali obrońcy i wycofani pomocnicy.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Do przerwy przegrywamy 1-4 i nie ma czego bronić.. dlaczego nie zrobił 3 czy nawet 4 zmian, zmieniając ustawienie, wpuszczając młodzież i robiąc jakieś zamieszanie? Właśnie brak reakcji na boiskowe wydarzenia, udowodnił co to za typ. Dziękujemy...
0
Szkoda mi Messiego, coś tam próbował rwać, ale nie da się grać jak z tyłu koledzy odwalają takie babole, a z przodu nie ma z kim grać.
Na pewno Messi chciałby odejść w chwale, w dobrym momencie. Ale widząc jego zrezygnowanie i nawet taką obojętność czy brak frustracji przy końcowym wyniku, to zastanawiam się nad tym czy nie usłyszymy za chwile, że nas opuszcza.
1
Wszyscy wiedzą, fajnie.. ale każdy z nich zostaje przy korycie.. to Iniesta..Xavi..Puyol.. i za jakiś czas Messi będą największymi legendami.. oni wszyscy potrafili się odpowiednio zachować jak nie szło. Nie daję już wystarczająco dużo? Dziekuje za współpracę! Tymczasem zarówno tego Pana z powyżej i zawodników typu Alba, Busquets i Suarez będziemy oglądać w przyszłym sezonie.. jeden z drugim przestańcie mówić „możemy możemy... tylko to zróbcie!”
1
Nie wiem co jest gorsze.. komentarz na TVP2 czy gra Barcelony...
ech.. fajnie łączyć doświadczenie z młodością, ale nie w taki sposób, że jest trzech „młodych” na boisku. Kim powinnismy zagrać?
Ter Stegen- Semedo, Piqué, Lenglet, Firpo- De Jong, Puig, Vidal- Fati, Messi, Griezmann/Dembele
Dlaczego? A no dlatego, że młody zawodnik, który jeszcze nie wygrał LM będzie się starać.. Napisałem wyżej o Vidalu, ale tak naprawdę cała czwórka z pomocy oraz Alba i Suarez powinni być zmiennikami. Nie rozpoczynajmy nowej ery, żyjąc starą.. ja też wierzyłem, jak pewnie wielu z Was, ale nikogo w ataku nie mamy. Suarez chyba nie wie jak się biega.
1
@Borneo
Barcelona nie stanowi żadnego wyzwania. Wszyscy wiedzą, że Bayern rozwalcuje wszystko i wszystkich.
To tak wgląda jakbyś szukał już argumentu, że Barcelona odpadła ze zwycięzcą LM, że wygrana Bayernu z Barcą zwiększyła ich morale itd itd..
1
Jestem pesymistycznie nastawiony i czuję,że Bayern rozjedzie Barcelonę. Ale z drugiej strony to jednak piłka, jeden mecz, wszystko się może zdarzyć.. a jeśli zagrają jak z Napoli, czyli nie będą wcale skupiać się na posiadaniu i zrobią kilka przerzutów na szybkich Semedo i Albę, to może być taki numer, że Barcelona ich pokona. Głupie gdybanie, a wszyscy dobrze wiemy, że Lewy jest w takiej formie, że całe to nasze wspaniałe trio przyćmi w pojedynkę.
0
Nie czytałem artykułu, wystarczyły mi słowa z tytułu. Czy tylko mnie denerwuje takie robienie na siłę dziwnej prowizorki? Kim on jest i jak długo jest w klubie, żeby mówić o DNA Barcelony? Coś takiego mogliby powiedzieć Guardiola i Enrique, porównując obecną sytuację z tym co było za ich kadencji. Ewentualnie byli zawodnicy, ale człowiek, który siedzi pół roku? Połowa składu to gracze, którzy nie pasują do zespołu. Ja wiem.. styl się zmienia, ale tiki-taka nie umarła. Trzymanie piłki, szybkie rozgrywanie i zaskakiwanie rywala to coś na co nikt nigdy nie znajdzie antidotum, ale potrzeba mieć odpowiednią kadrę, która te założenia taktyczne spełni.
A ten pan z powyższego artykuły, to niestety kolejny człowiek, który żyje Barceloną sprzed lat.. cudownie, że wprowadza Puiga i Fatiego, ale warto się zastanowić czy robi to dlatego, że taki z niego odważny trener czy mamy tyle drewna w zespole.. ten klub od dawna jest źle zarządzany. Mam w głowie wspomnienie Tello, który miał świetny okres i zamiast go ciągnąć to dostał w nagrodę ławkę. Jak można było pozwolić,żeby zawodnicy jak Tello, Thiago czy Bartra odeszli?! A potem ciągle szukanie nowych Xavich.. nowych Puyolów.. trochę mnie poniosło i wylewam swoją frustracje, pewnie wielu z Was to sobie wykpi,ale zarządzanie klubem to nie problem, który jest od roku..
3
Wietrzenie.
Nikt nie powinien siedzieć za zasługi i doić klub z kasy. Piqué, Busquets, Rakitić, Alba i Suarez to już nie ten poziom co kiedyś, powiedzieć adios i życzyć szerokiej drogi. Tak naprawdę do nawet nad Messim trzeba by się zastanowić. Za to zrobił należy mu się pomnik i miliony podziękowań, ale czas każdego kiedyś się kończy. Kilku transferowym niewypałom podziękować, skończyć z transferami typu Paulinho, Vidal, Pjanić. Chyba, że jako doświadczenie, które ma wejść z ławki i uspokoić grę. Reszta powinna być całkowicie przebudowana. Na powrót Guardioli czy przyjście Kloppa nie ma co liczyć. Jedyny sens to powrót do korzeni i postawienie na trenera, który dla młodzieży będzie pewnym autorytetem. Nie obchodzi mnie ogrom doświadczenia Generała. Xavi powinien objąć stery i przebudować skład.
Wszystko to da się zrobić, tylko nie z tym prezydentem..
0
I tak naprawdę możnaby darować sobie temat skrzydłowych.
Przenosimy się na formacje 4-3-1-2, gdzie w zależności od rywala, potrzeb i chęci rotacji, możnaby w tej części „1-2” stawiać takich graczy jak Messi/Coutinho/Griezmann- Suarez, Lautaro/ Suarez, Messi/ Lautaro,Messi/ Griezmann,Messi/Griezmann,Lautaro/Griezmann,Suarez
I możnaby spróbować przesunąć na środek Fatiego(dwaj napastnicy mogliby być troszkę rozciągnięci na boki) albo mógłby czasem grać Abel Ruiz. Ewentualnie spróbować grać tak też z Dembele, chociaż mam wrażenie, że nie sprawdzi się u nas. Kogoś z dwójki Griezmann-Dembele możnaby sprzedać. Z tyłu w pomocy Busquets, Artur, De Jong, Puig, Rakitić/Vidal(może któryś z nich zostanie), Aleña, Roberto(jeśli zostanie i jeśli będzie obsada na PO, potencjalnie Pjanić..
Pójście w tym kierunku byłoby według mnie o tyle rozsądne, że wykorzystalibyśmy potencjał już posiadanych zawodników i nie musielibyśmy wyrywać sobie żył, żeby pozyskać Neymara lub Sancho, o którym są plotki. Messi na prawej stronie sprawia, że i tak nasze skrzydła są średnio wykorzystane, a w takim ustawieniu moglibyśmy pozwolić bocznym obrońcom na szaleństwo.
Tak się tylko łudzę, bo nie odejdziemy od 4-3-3 i w Barcelonie się posikają, byle tylko przyszedł Neymar.. ale tak bym to widział.
13
Dziwicie się, że media poruszają jego transfer, krzyczycie na zwolenników jego powrotu, a nikt nie myśli o tym, że Messi chodzi z muchami w nosie, bo „chce mieć kumpla w zespole”. Zarówno Griezmann jak i Coutinho mogliby dać nam więcej, gdyby tylko Messi chętniej z nimi współpracował i być może.. sam nie wiem.. trzymał się jakiejś pozycji na boisku? Jest wystawiany na skrzydło, a gra gdzie chce, przez to ta pozycja jest tak naprawdę pozbawiona pazura. Wykonuje mnóstwo pracy, ale to trochę tak jakby tata brał Cię do pomocy w domowych pracach i nie dał Ci jej wykonać, bo ciągle musi Ci pokazywać i wyręczać. Messi ma status gwiazdy, jakiego nikt nie osiągnie, ale czy tylko ja uważam, że nie może istnieć sytuacja zawodnik>dobro klubu? Możemy powiedzieć, że nie ma zawodników, którzy wzięliby na siebie strzelanie bramek czy rozgrywanie i to Messi musi wyręczać wszystkich. Pytanie tylko czy taki stan nie wynika z tego, że Leo wszystkich tłamsi? Jeśli swoim typem gry kolidujesz z grą Messiego i on Cię nie polubi, to nie masz czego szukać w Barcelonie.
Przykra sytuacja.
Może zamiast wydawać kolejne 100mln warto kimś potrząsnąć, że zamiast takich transferów potrzebujemy rozwijania młodych jak Fati, Ruiz czy Perez. Uprzedzę niektórych, nie, to nie moje pieniądze. Ale widać, że co niektórzy traktują klub jako maszynkę do robienia pieniędzy.
Nie wrócimy na właściwe tory jak będziemy robić takie transfery, droga dla tego Pana jest zamknięta.
0
Celtic- Barcelona (07.11.2012)
Messi(na filmie 10:35)
6
A w 91minucie Barcelona pyk i wygrywa 3-2.
6
Co się z nim okaże to się okaże.
Ale nieudolność zarządu doprowadza do udaru.
Suarez trąbi o swoim wieku, o stanie zdrowia. Barcelona nikogo nie kupuje. Puszczamy młodych zawodników, nawet jeśli nie byli na miarę pierwszego składu, to dziś tacy Perez czy Ruiz byliby jak znalazł. A można nawet cofnąć się do tematu Munira i Sandro. Nie dajemy szans naszym, bo „szrot”, a za chwilę w płaczu taki szrot kupujemy. Transfer na siłę. Zarząd do wymiany.
0
@Midast zgoda z wieloma rzeczami, ale z tym,że Xavi miałby trudno? Bo ich były kolega? Myślę,że z byłymi kolegami miałby po prostu inne relacje, bez „Panie Trenerze”, ale sprawdzał się jako kapitan na boisku, to dlaczego ma nie mieć posłuchu jako trener na ławce. Idealna osoba do tego, aby zacząć wykorzystywać potencjał szkółki. Odważna decyzja, ale Valverde nie robi żadnych postępów i nie wyciąga wniosków.
A co do innych trenerów.. naprawdę uważasz, że jakiś koleś z Argentyny czy trener rezerw będzie cieszył się szacunkiem u piłkarzy i będzie miał autorytet?
0
Albo ten mecz był potwierdzeniem końca pewnej epoki, w której oba kluby wzbudzały postrach na świecie, albo z jakichś nieznanych nam powodów oba zespoły grały na remis. Nie było widać u nikogo z nich wielkiego zaangażowania.