blaugrana158
Dołączył/a: sierpień 2012
Łódź
15 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Barcelona pod jego wodzą nie gra, tylko walczy o przetrwanie. Ten człowiek niczego nie poprawia,nie wyciąga żadnych wniosków. On nawet nie przeżywa tego co się dzieje na boisku! Wpadki z Romą i Liverpoolem udowodniły, gdzie znajduje się ten zespół. Zero pomysłu na grę, brak zaangażowania, a reakcji na meczowe wydarzenia po prostu nie ma. Nie ma sportowej złości, która przy 1-2 z Levante nakazuje się spiąć i odrobić stratę. Od przegranego rewanżu z Liverpoolem nie oglądałem ich żadnego meczu. Ślędzę wyniki, oglądam skróty, ale postawa tego trenera i cyrk, który odbywa się na Camp Nou sprawiają, że tracę miłość do tego sportu. Całe szczescie niedługo zaczną się skoki...
Porażka.
4
Dożyliśmy ciekawych czasów, skoro wymęczone 2:0 z Getafe jest powodem do radości.
1
Generalnie siara..
Zawodnicy, którzy chcieli sprowadzenia Neymara mogą mieć żal do zarządu.
Zawodnicy, którzy mieli być włączeni w ten transfer też mogą mieć żal i do zarządu, i do kolegów.
Sytuacja, w której robi się niezły kwas i komu po czymś takim będzie chciało się grać?
0
Jak dla mnie to Neymar jest już zaklepany w Realu albo Juve. A te przepychanki przedstawicieli PSG z przedstawicielami Barcelony mają tylko na celu namieszać. My się produkujemy i wystawiamy 100 propozycji, a tamci kręcą nosem, a skończy się na tym, że Perez rzuci nagle Navasa, Jamesa i z 80mln i Neymar zawita do Madrytu. Oni lubią robic transfery cichaczem, a jakby nie patrzeć to Real w tym okienku jeszcze nikogo nie kupił, wszystkie transfery przyklepali chyba na ubiegły sezon.
1
Nie możemy żyć przeszłością.. fajnie byłoby zobaczyć znowu w klubie Puyola, Xaviego, Inieste, Neymara i nawet tego pędzącego małego byka- Pedro, ale.. jeśli jest on tak niezdecydowany, to najwidoczniej pójście do Barcelony nie jest dla niego priorytetem. Jeśli tu zagra i ożywi naszą grę, to będę się cieszył i go chwalił, ale jeden zawodnik nie rozwiąże naszych problemów. Zdecydowanie bardziej wolałbym przyjście nowego trenera niż wydawanie kilkaset milionów na piłkarzy. Valverde zrobił swoje, ogarnął klub po odejściu wyżej wspomnianej gwiazdy, ale wydaje się nie mieć pomysłu na pełne wykorzystanie potencjału tej kadry. Problem nie jest na boisku, ale na ławce...
4
@Pustelnik
Czy ktokolwiek widział te bramki Coutinho?
Karny i dołożenie głowy na pustaka..
Gdyby to był Krosztiano to byście lekceważyli jakość tych bramek, ale że w grę wchodzi nasz zawodnik, a przy okazji można znaleźć szpilkę na trenera, to już w ogóle.. super okazja!
Mi też nie podoba się Barcelona za Valverde, też myślę,że przy ofensywnym stylu wiele osób by odżyło, ale bez przesady z tym, że Coutinho w kadrze tak pięknie gra.
0
I tak skład będzie wyglądał Ter Stegen- Roberto, Pique, Lenglet, Alba- Busquets, Rakitić, De Jong/Vidal/Artur- Messi, Suarez, Griezmann/Dembele.
Wielkie zmiany wielkie zmiany, a i tak krowy będą grać...
1
Zarówno Valverde jak i Rakitić powinni zostać stąd wyrzuceni. Obaj się tutaj nie nadają i obaj trzymają się kurczowo stołka. Jeśli nie przyjdzie nowy trener, który przywróci ofensywny styl i da szanse młodym, to nie widzę sensu kupowania De Yonga, Todibo i być może De Ligta..Cóż.. do oglądania pozostaje formuła 1.
0
Klopp i Guardiola potrafią się wydrzeć.. Manchester potrafi obniżyć pensje zawodnikom za słabsze wyniki..U nas jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Szatnia stoi za Valverde, a mówimy tak naprawdę o kilku nazwiskach, które są wdzięczne za pierwszy skład niezależnie od formy. Zarząd i piłkarze tłumaczą się w rozczulający sposób.. nagle większość zaczyna ich bronić, tak właśnie działają takie psychiczne zagrywki. „Jacy my biedni i stłamszeni”, a zaraz będziemy słyszeć o następnych przedluzeniach kontraktów i premiach. Xavi i Iniesta to rzeczywiście klasa, która się nie powtarza. Ale drodzy.. nie tylko na boisku.. oni kochając ten klub wiedzieli, kiedy należy zejść. Udali się poza Europę, żeby nie musieć z ukochanym klubem walczyć. A Rakitić? Będzie pyszałkowato stwierdzał, że De Jong miejsca mu nie zabierze.. że chce kolejnej LM.. porównajcie i sobie oceńcie to podejście.
2
Najważniejsze są tytuły. Klub stał się przede wszystkim maszynką do robienia pieniędzy, styl nie jest ważny...
5
Dla tych, którzy tak stoją za Valverde..
Odchodzi Neymar, przychodzi Coutinho i Dembele.
W miejsce jednego przychodzi dwóch ofensywnych graczy. Dawno nie mieliśmy takiej kadry, która miałaby tak ofensywny potencjał, a gramy najbardziej defensywnie w ciągu ostatnich 10 lat. Serio?
Mnie wnerwia jeszcze jeden aspekt.. przychodził jako kto?! Jako ktoś stawiający na wychowanków, patrzcie na Arhletic. A co robi? Stawia na wszystkich tylko nie na młodych. Nie mówcie mi o tym, że w szkółce nie ma talentów, bo na taki mecz z Getafe w wygranej lidze aż się prosi usadzić na ławce te gwiazdki, które dały ciała na Anfield i dać grać młodym...
Bez charakteru, bez pomysłu.. defensywny football nie znajduje zastosowania w praktyce.
5
Jeśli więc Francuz zawita na Camp Nou, to zarząd i trener tylko potwierdzą swoją nijakość i potrzebę zmian...
Abidal tak bardzo chce pościągać kolegów rodaków?
2
Trzon zespołu tworzą zawodnicy 30+, Messi to nieodpowiedni kapitan, który potrafiłby nimi wstrząsnąć, Valverde to nieodpowiedni trener do tego, żeby ich zmotywować czy wręcz odsunąć na bok tych, którzy formą nie grzeszą i postawić na młodych.
Jesteśmy na takim etapie, że jeśli pozwolimy tej sytuacji dalej trwać bez zmian, to za rok, maksymalnie dwa lata, będziemy w takiej sytuacji w jakiej dziś jest Real.
Kogoś jeszcze dziwi, że trzeba coś z tym zrobić?
0
Robi się z nas po mału Milan/Manchester United. Za dużo młodych nie gra, jak kluczowi zawodnicy, którzy nie są zastępowani pokończą kariery, to obudzimy się z ręką w nocniku, szukając zawodników na miejsca Messiego, Suareza, Busquetsa, Pique i Alby.
Pozostanie nam wspominanie przeszłości...
3
Słowa Valverde po pierwszym półfinale w temacie rewanżu na Anfield:
„Nie pojedziemy do Liverpoolu uprzedzeni, ale doświadczenie musi się na coś przydać, zarówno nasze, jak i rywali. Widzieliśmy ich grę i tempo, jakie utrzymują w swoich meczach. Nie możemy zapominać, że nie wolno nam mieć zbyt dużego zaufania. Dwumecz pozostaje otwarty i jeszcze nie awansowaliśmy.”
Świetnie te słowa sprawdziły się w praktyce. Tak zmotywował piłkarzy, że szkoda gadać.
Trener bez charakteru, zmienia styl Barcelony zamiast go usprawnić. Jego obecność na ławce trenerskiej Barcelony to taka sama pomyłka jak kapitańska opaska na ręce Messiego.
Od samego początku styl Barcelony nie powalał. Graliśmy taki nudny football, że tylko pojedyncze przebłyski robiły na boisku robotę.
Jak już kilka osób napisało, mając taki skład, żadnym osiągnięciem jest wygranie ligi, a jak weźmiemy pod uwagę dyspozycje Realu i Atletico, to dominacja na krajowym podwórku nie jest sensacją.
3
Wiecie.. też jestem zdania, że jakiś żywszy trener, ktoś inny niż EV, może z tego zawodnika zrobić bestie, ale Cou przychodził jako crack, która ma z miejsca robić różnice. O dawaniu czasu i szans można dewagować przy nazwisku „Malcom”, a nie przy kimś kto miał z marszu zastąpić, No właśnie, kogo..?
Dembele miał zająć miejsce Neymara, a Coutinho miejsce Iniesty. Tymczasem obaj są rzucani na skrzydło. To chyba najlepiej pokazuje jak Ernesto tu pasuje. Facet ma niesamowicie ofensywny potencjał, a co on najlepszego robi. Formacja 4-2-3-1 i przy składzie Ter Stegen-Semedo,Pique,Lenglet,Alba-Rakitić, Athur- Messi,Coutinho,Dembele-Suarez
można straszyć Europę.
0
Za rewanż z City Totkom się należało, a to co zrobili dziś.. mega finał się szykuje i dobrze, że nie ma tam Barcelony. Biorąc pod uwagę cały zestaw półfinalistów, to najmniej na to zaslugiwaliśmy. Jak tu przejmować się wczorajszą przegraną, jak tu takie emocje i szykuje się wspaniały finał.
1
A tak w ogóle..
Pamiętacie komentarze po losowaniu par?
Finał: Juve/City- Barcelona?
To jest sport, który tak każdy z nas kocha. Myśle, że Ajax-Liverpool to byłoby ZACNE widowisko, ale Totki są jeszcze w grze, będzie ciekawie.
1
Hehe
I co teraz?
Nikt tego dwumeczu nie zapomni.
Ciekawe co z wyborem ZP.
Messi nadal faworyt?
0
Cieszę się, że jestem kibicem klubu, który.. jest czymś więcej niż klub. To naprawdę miłe ze strony Suareza i Coutinho, że nie celebrowali swoich bramek na Anfield. Co myślicie? Chłopaki zachowali się naprawdę dobrze.
Jak to napisał jeden szanowny kolega, gdzieś niżej, ja tak samo(całe szczescie) miałem od początku wątpliwości do Valverde i wygrana liga i zaliczka z pierwszego meczu nie przekonywały, bo nikt z nas nie jest tu dlatego, że Barca co rok śmiga tryplety, tylko dla pięknego stylu gry, który nawet za Guardioli nie zawsze dawał same laury. Ale wtedy przynajmniej można było być pewnym,że przegrywaliśmy, bo byliśmy słabsi, ale zaangażowania nie brakowało. Wole odpadniecie z Chelsea po walce, niż taką bylejakość sprzed roku czy z wczoraj.
The Reds bardzo nas zweryfikowali, Alisson drugi raz z rzędu może być niesamowicie dumny, Valverde pokazał się jako trener nijaki(po raz kolejny), a zespół pokazał, że tak naprawdę zespołem nie jest. Tak naprawdę bazowaliśmy na pojedynczych „wyskokach” Suareza, Coutinho i Dembele oraz na Messim. W którymś z meczy Barcy mówili, że najwiecej bramek zdobył dla klubu Messi, a potem były bramki samobójcze?(oczywiście chodziło tylko o rozgrywki w LM). To mówi wszystko.
Nie brońcie już tego człowieka echem przeszłości, z jakiego dołka wyciągnął nas po odejściu Neymara. Ten koleś przychodził jako stawiający na wychowanków i rozwijający szkółkę, a zaczął swoje bycie w klubie od coraz to droższych transferów. Leo po raz kolejny pokazał, że w sytuacjach krytycznych i stresujących psycha mu się spala. Jak patrzyłem na ich grę rok temu i patrzyłem na MŚ, to tak sobie myślałem.. jak temu Messiemu ta opaska ciąży. Facet robi co może, ale są chwile, kiedy zachowuje się jak dziecko we mgle. Nie obwiniam go za wszystkie nieszczęścia, ale on niestety nie nadaje się na prowadzenie zespołu. Może ktoś się śmiał z Ronaldo podczas finału Portugalia-Francja? Ale to jest materiał na kapitana.. facet z owiniętym bandażami kolanem drze się na kolegów. W takich chwilach potrzeba na boisku wrednego kierownika, a nie cichego przyjaciela.
Mówi się trudno, ale czy kogoś Barcelona przekonała w pierwszym meczu? Powtórka z Romą pełną gębą. W pierwszym meczu było więcej szczęścia niż rozumu.
Bardzo się cieszę, że The Reds awansowali, mamy pewność, że zobaczymy świetny finał, z ich udziałem na pewno będzie piękne widowisko.
Trenerem za rok zostanie Xavi, wróci taki taka ;)
0
Griezmannowi można powiedzieć „tak” tylko wtedy, gdy Cou rzeczywiście odejdzie albo jeżeli Francuz zostanie wpasowany w rolę środkowego napastnik jako rywal/zmiennik Suareza.
Trzeba przyznać, że jeżeli jakimś cudem wygramy w tym sezonie Ligę Mistrzów, to biorąc pod uwagę te wzmocnienia, które nas czekają, możemy optymistycznie patrzeć na perspektywę potencjalnej obrony tego trofeum i rozpoczęcie marszu w kierunku rekordu Realu(3 LM pod rząd).
Chociaż nie ma co aż tak wybiegać w przyszłość. Ale widać,że Barcelona mądrze zarządza, aby przygotować się na zakończenie kariery Leo. Podoba mi się to.
0
Sam nie wierzę,że to powiem, ale lepiej, żeby klub postawił na tych, których chce trener. Potem będzie sytuacja,że nowi zawodnicy nie będą grać, bo trener ich nie widzi. Jeśli mielibyśmy komuś zniszczyć karierę przez brak rotacji, to lepiej w ogóle nie podejmować rozmowy.
5
Są ciekawe.. ale...
Lepiej napisać „rewolucyjny projekt” niż hańba i złamanie tradycji.
Najgorsze jest to, że nikt z klubu nic z tym nie zrobi, bo liczy się tylko to, żeby była kasa na transfery.
Wolałbym już powrót do modeli sprzed 10lat z lekkimi nowościami, niż takie kombinowanie na siłę.
0
Byłby sens, gdyby przejść na 4-2-3-1 i ustawiać skład w postaci Ter Stegen-Roberto/Semedo, Pique, Lenglet, Alba- Busquets, Arthur/De Jong- Dembele,Messi, Griezmann- Suarez
Na skrzydła do walki o skład/ rotacji Malcom i Coutinho. Aczkolwiek to takie ustawianie na siłę.
Jego przyjście po tej szopce jakoś do mnie nie przemawia. My potrzebujemy takich zawodników jak De Jong, którzy chcą tutaj grać i o tym marzą. Poza tym trzeba odmładzać kadrę. Żeby jego przyjście było dobrym pomysłem to musiałaby się stać jakaś tragedia w postaci odejścia Messiego i Suareza, a na taką się nie zapowiada...
0
Nie wiem dlaczego, ale coś mi mówi, że finał będzie jakiś wyjątkowy.. albo zobaczymy tam derby Manchesteru..
Albo konfrontację pięknego stylu w postaci Ajax-Barcelona.
Jakoś tak.. inne scenariusze nie chcą mi do tej głowy wejść.
0
Czy to prawda,że mają być od razu losowane też zestawienia na półfinał?
4
A mi jak do tej pory z tej ósemki najbardziej podobały się City i Ajax. Wcale nie uważam, że zespół z Amsterdamu jest łatwy. Myślę, że mogą zrobić tyle samo szumu lub więcej jak niedawno Monaco.
Wolę dla Barcelony najtrudniejszych rywali, wtedy zespół zagra na maksimum możliwości, nikomu w Barcelonie nie przyjdzie do głowy, że już jesteśmy jedną noga dalej.
3
Nie będę pisał o tym, że jeśli Coutinho dziś nie zagra dobrego meczu, to trzeba się z nim pożegnać..
Ale mam nadzieję, że ten mecz będzie dla niego przełomem.
W ubiegłym sezonie czarował, nie rozumiem co się stało w tym roku.
1
Brawo AS! Od kiedy to Arthur ma nr 6?
Musiała być gruba impreza...
A co do składu, to nieważne kto zagra. Liczy się zaangażowanie i walka, bo takie mecze wygrywa się tylko tym. Jeśli Barcelona wyjdzie nastawiona tak jak grali z Sevillą w rewanżu PK, to możemy być spokojni.
Zamknąć kwestie awansu w pierwszej połowie i trzymać rękę na pulsie.
15
Real się sfrajerzył..
Atletico się sfrajerzyło..
I teraz pomyślcie sobie, że wielka i potężna Barcelona nad takimi zespołami ma w lidze przewagę. I co z tego??? Skoro oba potwierdziły jaką mają formę..
Trochę więcej pokory Panowie, żeby się nie okazało, że będzie to pierwsza LM od wielu lat, gdy już w ćwierćfinałach zabraknie hiszpańskich zespołów.
Jedyny pozytyw jest taki, że Real i Atletico mieli po pierwszych meczach dobrą sytuacje, a my nie mamy nic, wiec będzie trzeba walczyć od początku do końca.
Mamy jutro pierwszy finał tego sezonu, zobaczymy co będzie.