czarek78
Dołączył/a: luty 2013
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dramat i żal...
0
Myślę że to jak zwykle gówno burza wymyślona przez hiszpańskie brukowce. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Xavi zakomunikował decyzję dla Pique w cztery oczy i pobiegł z nią do mediów. Ta są newsy tworzone na potrzebę chwili,aby sprzedać news na dziś ,a za kilka dni inny ton wypowiedzi lub dementi,cytat Xaviego że liczy na Pique. Prasa pokroju Mundo Deportivo to naprawdę jest niskich lotów. Szkoda zachodu na to co oni piszą.
0
@DejvidR Dokładnie.
1
@ACRAB95 Dokładnie. Cyrk. Taki średniak a.zarabial takie kwoty ,żenada. Bartomeu za niegospodarność powinien stanąć przed sądem.
0
@Lucassito Nic takiego nie napisałem,tylko cytowałem mosci pana....heh
0
@Lucassito sam to napisałeś,nie znasz się. Pozdrawiam
1
@1899Seba1899 Dokładnie.
1
@Murazor Dokładnie. Wysłałem mu coś takiego ale jak wielu kibiców nie sądzę że chce prawdy ,oni chcą żyć w urojonych bez pokrycia fantazjach. Gadają jakieś ogólniki bez pokrycia nie znając realiów.
W umowach pomiędzy klubami a firmami znajdują się odpowiednie zapisy, które regulują kwoty, jakie sprzedane stroje piłkarskie wniosą do klubowej kasy. Wbrew powszechnemu przekonaniu trudno jednak zakładać, że wielkie piłkarskie transfery spłacają się klubom właśnie jedynie ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem nowej gwiazdy. Co prawda Juventus w ciągu pierwszych 24 godzin po ogłoszeniu transferu Cristiano Ronaldo sprzedał ponad pół miliona klubowych trykotów z nazwiskiem tego gracza, ale w ten sposób zwrócił się i tak tylko ułamek 117 milionów euro, jakie Włosi musieli zapłacić za niego Realowi Madryt.
Kluby i federacje piłkarskie – bo przecież kibice bardzo chętnie kupują również koszulki reprezentacji swojego kraju – otrzymują bowiem tylko nieznaczną część kwoty, którą fani płacą za pożądany trykot. Zwykle zysk klubu to jedynie 10-15 procent z łącznej ceny koszulki, a zatem zazwyczaj jest to kilkanaście euro. Z reszty pieniędzy trzeba pokryć koszty produkcji, dystrybucji i reklamy, marżę sklepu, a także zysk producenta. A więc te kilkanaście procent to nadal sporo ale w przypadku topowych pilarzy nie pokryje nawet rocznych jego zarobków.
1
@Gandalf55 Szanuje cię ale jesteś trochę naiwny pisząc że przyjscie Lewego to ma wpływ na pozyskiwanie sponsorów i prawa telewizyjne. O koszulkach napisałem wcześniej. A więc tak.Korzyści z wizerunku,bym ta teorią tak nie szalal, bo może być tak, że korzyści ekonomiczne z wizerunku Lewego będą podzielone, ale bardzo możliwe też ,że z racji dogadania mniejszej płacy w ramach rekompensaty klub odda prawa do wizerunku w całości lub znacznej części dla pana Lewandowskiego. Prawa telewizyjne podpisuje sie na kilka lat i nie renegocjuje się ich jak odchodzi np Messi a tym bardziej bo przyszedl Lewy. To zaprocentuje ewentualnie w przyszłości w oparciu o zwiększona oglądalność, oraz miejsce w rozgrywkach,sukcesy na przełomie tej umowy,pula może się zwiększyć ale raz nie ma pewności że za kilka lat Lewy nadal będzie grał w Barcy z racji wieku, dwa że za jego przyjściem przyjdzie sukces sportowy,bo to on ma największy wpływ na przyszłe umowy. Co do sponsorów. Mniejsze umowy nawet firm z Polski, Hiszpanii chcących być kojarzonych z Lewym może się znajdą i to dotyczy band reklamowych w dniu meczowym i to ważne pieniądze ale to jednak kwoty małe w skali takiego klubu. Przyjście Lewego nie zmieni podpisanej niedawno umowy z Spotify. To jest największy udziałowca i to już nie zmieni się. Zostało wolne miejsce na rękawku koszulki warte 10/15 mln. Euro. Czy Lewy będzie miał wpływ na to,zobaczymy może być tak że klub podpisze z kimś umowę zanim piłkarz z Polski zawita w Katalonii. Marża zarobki sięgające kilkunastu milionów euro które trzeba mu zapłacić nie zostaną pokryte z koszulek których zysk to 10/15 procent od koszulki . Zrozum mnie dobrze,nie jestem przeciwnikiem Lewego w Barcy ,fajnie jak przyjdzie ale nie za wszelką cenę,i daleki jestem od jarania się ile to da finansowo ile da sportowo. Pamiętam na tej stronie opinie zaraz po zakupie Cou czy Demebele ,czy jescze wcześniej jak pisaliście ohy ahy a jak wyszło wie chyba każdy. Bądźmy obiektywni, spokojni, i pamiętajmy że dobro Klubu to coś więcej niż chęć zaspokojenia ambicji kibiców posiadania piłkarza z Polski w składzie takiego klubu jak Barca. Dla mnie suma summarum może grać w Barcy 10 Chińczyków byle klub wyszedł na prostą, dobrze funkcjonowal ekonomicznie i sportowo.
Ps twój post o De Jongu i sprzedaży jego spoko,zgadzam się. Pozdrawiam
0
@Gandalf55 ODNOŚNIE KORZYŚCI Z KOSZULEK. Fragment po więcej odsyłam do książek a nie życie w jakiej młodzieńczej fantazji.
W umowach pomiędzy klubami a firmami znajdują się odpowiednie zapisy, które regulują kwoty, jakie sprzedane stroje piłkarskie wniosą do klubowej kasy. Wbrew powszechnemu przekonaniu trudno jednak zakładać, że wielkie piłkarskie transfery spłacają się klubom właśnie jedynie ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem nowej gwiazdy. Co prawda Juventus w ciągu pierwszych 24 godzin po ogłoszeniu transferu Cristiano Ronaldo sprzedał ponad pół miliona klubowych trykotów z nazwiskiem tego gracza, ale w ten sposób zwrócił się i tak tylko ułamek 117 milionów euro, jakie Włosi musieli zapłacić za niego Realowi Madryt.
Kluby i federacje piłkarskie – bo przecież kibice bardzo chętnie kupują również koszulki reprezentacji swojego kraju – otrzymują bowiem tylko nieznaczną część kwoty, którą fani płacą za pożądany trykot. Zwykle zysk klubu to jedynie 10-15 procent z łącznej ceny koszulki, a zatem zazwyczaj jest to kilkanaście euro. Z reszty pieniędzy trzeba pokryć koszty produkcji, dystrybucji i reklamy, marżę sklepu, a także zysk producenta. A więc te kilkanaście procent to nadal sporo ale w przypadku topowych pilarzy nie pokryje nawet rocznych jego zarobków.
POZDRAWIAM bez odbioru.
0
@Syngaja Nie potrzebuje Lewego w Barcy żeby być dumny z bycia Polakiem. Nie wiem czy zrozumiesz ale jest rzesza ludzi którzy są Polakami a nie jaraja się Polska piłka i gra jakiegoś pojedynczego piłkarza.
0
@Syngaja Twoja odpowiedź pokazuje że to jednak masz kompleksy skoro musisz w taki sposób odpisywać na post którego przesłania nie zrozumiałeś.
1
@MarioVeB! Tutaj na tej stronie ludzie mają problem ze zrozumieniem że oceny piłkarzy są subiektywne,nie każdy musi podzielać waszej opinii,to nie matematyka że dwa plus dwa jest cztery.Od razu zaczynaja się wyzwiska ataki,jakieś spinki. Skrót myślowy kogos ;cienki"to nie wyzywanie rodziny pilkarza ,a właśnie skrót myślowy o jego poziomie obecnie. Ja tak nie napisze ale rozumiem czyjąś mysl. Tu jest tak często co zaobserwowalem,że jak Barca przegrywała w tym sezonie,traciła bramki, przegrywała,albo traciła gola i padał remis w komentarzach wylewała się fala hejtu na Pique Busquetsa. Wystarczy przejrzeć komentarze po meczach z Rayo,Cadizem w końcowe sezonu. Wszystko jest w necie. A nagle co niektórzy już zapominają jak po nich jechali i bronią jak cnoty. Więcej spokoju,luzu to tylko sport. Piłkarze przychodzili ,odejda i nastaną nowi. Nic nie trwa wiecznie także ich wielkość. Wielki sportowiec wie kiedy ten czas nastał i dlatego podwójnie szanuje Inieste. Za to kim był jakim był sportowcem i w jaki sposób odszedł. Niektórym tej klasy brak.
1
@1899Seba1899 Xavi był szybszym od Busquetsa, bo o to akurat nie trudno. Szybkość to pojęcie względne, nie wiem czy zrozumiesz,chodzi o reakcje na wydarzenia na boisku sposób krycia rywala, przemieszczanie się. Xavi znakomicie czytał grę i bral świetny udział w presingu razem z Iniesta. Zresztą tam każdy wowczas był w ruchu,i ten ruch niwelował wady Busquetsa a więc brak szybkości a uwidacznial walory podania przegląd pola , technikę. Problem jest taki że to mityczne Dna Barcy już nie istnieje i na siłę chcą reanimować trupa,a Busquets nie ma już tyle pomocy w systemie ze strony kolegów. Czas po prostu leci jest starszy a koledzy nie tacy. Wieczny Busquets nie będzie. Niestety bo to wspaniały piłkarz.
1
@MarioVeB! Co to jego określenia cienki to akurat Czeski błąd spojrzałem w relacje na szybkiego i źle przeczytałem,a ty to pisałeś do niego nie do mnie. Co nie zmienia faktu że twoje komentarze do grzewczych nie należą. Nie każdy musi mieć takie zdanie jak ty więc nie bulwersuj się nie obrażaj. Nie każdy podziela pogląd co do Busquetsa. Ja go szanuje cienkim nie nazwę ale nie o słowa tu chodzi a o poziom sportowy. Jego czas powoli przemija, frazesy że na zawsze w Barcy itp są bez sensu. To sport. Trzeba wiedzieć kiedy jest ten moment że czas na odejscie.
1
@MarioVeB! A gdzie brak szacunku chłopcze do Busquetsa? Cienki jest twój sposób myślenia i czytania ze zrozumieniem.
1
@KrwawiaceoczyVEB Jest najlepiej opłacanym obrońca na świecie a to że odroczył płatność to inna sprawa,kasę i tak mu muszą oddać. To on jak mówi prasa w Hiszpanii stał za odejściem Messiego. Oglądam wszystkie mecze od wielu lat i obecnie Pique to przepłacana mizerna legenda.
Człowieku ja to pisałem z przekąsem,nie załapałes? Poza tym nie nazywaj bzdurami tego że ktoś inaczej ocemia takiego pilarza jak Pique. Do czołówki mu coraz dalej i jakbyś internesowal się bardziej to byś wiedział że w Katalonii jest coraz więcej negatywnych głosów na jego temat. Warto żyć faktami a nie żyć przeszłością,bo ta była piękna ale nie wróci w odniesieniu do niego. Nie pisz.
0
@KrwawiaceoczyVEB Hehe ok ok. Niech będzie,pan tak mówi to musi tak być . Piłkarz Pique ma stabilna formę która pomogła zespołowi w walce na wszystkich frontach. Zespół pod jego obecność nie przegrywał a Barca wygrała wiele w tym sezonie pucharów. Jest znakomity i strzała dużo bramek ,zarabia mało dla dobra klubu i nie knuje za plecami z panem Rubelasem. A serio popełnia mega dużo prostych błędów,i obok dobrych meczów zdarzało mu się coraz więcej słabych lub dramatycznych,często kryje na radar, wychodzi za wysoko za piłkarzem rywala co powoduje wyrwę w linii. Ma też tendencje do łamania linii co jest kryminałem jeśli idzie o obrońcę,do tego ma problemy z zdrowiem . Klub powinien go się pozbyć ale oczywiście to legenda więc zostanie.
.
0
@maciach Swoje propozycje wyślij do Laporty może cię wysłucha. Niektórzy nie rozumieją w jakiej jest sytuacji ekonomicznej klub. Co wnosi twój komentarz? Czy ktoś cce kogoś sprzedawać,czy to takie trudne czasy. A może ty jako fachowiec masz lepszy pomysł na tą sytuacje? Słuchamy.
1
@batoon No ok teraz rozumiem. Ale wiesz ja jestem daleki od jarania się nazwiskami. Nazwiska nie grają. Czytam śledzę prasę Hiszpanska i martwi mnie bardzo co się dzieje w tym kochanym klubie. A ty bądź sobą mów co myślisz i miej to gdzieś że cię ktoś będzie krytykować,tacy to są odbiorcy,sam to zauważyłem,dużo robia krzyku mało merytoryczni są,byle komuś dowalić. Pozdrawiam
0
@maciach No obraz się na życie, że klub jest prawie bankrutem.
1
@catalunya77 A powiem ci że ja chętnie bym go pożegnał. Bo uważam że poza światna gra nogami to średni bramkarz którego forma od trzech lat pozostawia wiele do życzenia a zarabia bardzo,bardzo dużo a klub jest biedny.
0
@T^L Ja doceniam Busquetsa ale widzę też jego wady. On był wielki ajl był otoczony szybkimi Xavim i Iniesta. Teraz to tylko zjazd po linii pochylej, odcinanie kuponów od swojej sławy. Fakt wspaniały to był piłkarz i nawet dziś zdarzają mu się wielkie mecze,ale właśnie zdarzają a nie są normą. Irytuje jego wolne poruszanie się,kiedys nie raziło bo nadrabiali w presingu Xavi Inista nawet młody Messi. Wówczas mógł wyeksponować swoje mega atuty czyli przegląd pola ,balans i panowie nad piłką. Dziś nie ma szans na taki system a myślę że warto zacząć grać kimś szybszym w pomocy. Ja bardzo szanuję Busquetsa to wspaniały piłkarz i człowiek.
5
@ForcaBarca12 Ja rozumiem. Ale myślę że czy z nim czy bez niego nastały chude lata,i może warto już teraz skończyć z tym karmieniem najedzonych kotów,pozbyć się balastu finansowego a dać szansę innym. Jak czytam że Nico może odejść ręce opadają ,a grać będzie stary piłkarz. To trudne decyzje sam go cenie jak i innych ale nie można w takiej sytuacji żyć sentymentami a te trudne decyzje zaprocentuja w przyszłości. Prezes Realu Madryt nie ma sentymentów, umiał pozbyć się czy to Raula czy Ramowa. U nas Bartomeu dałby im podwyżkę i graliby za zasługi.
0
@pacior95 Wiem. Bartomeu zostawil klub w opłakanym stanie. Powinien za to siedzieć,za tzw niegospodarność i narażanie na straty finansowe.
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 No też mi smutno z tego powodu bo ucierpi poziom sportowy,ale jeśli nie ma innego sposobu to trzba sprzedawać. Chyba że uda się w inny sposób,czas pokaże.
0
@batoon Po pierwsze o sytuacji ekonomicznej są sprawozdania i one są do wglądu publicznego. Nie sądzę że jest kibic który nie cieszy się że uda się kogoś pozyskać tym bardziej w tak kiepskiej sytuacji ekonomicznej. Ale jak już coś piszesz to warto znać fakty ,a nie pisać głupoty. Klub nie zapłacił za Ferrana Torresa 50 mln a pozyskał dosłownie w promocji a płatność ma rozłożona na cztery okna transferowe,zaczynając od tego dopiero. To że udało się go pozyskać to małe mistrzostwo świata i pomoc City w których strukturach jest dużo ludzi z Barcelony. BARCA zapłaci za Torresa w czterech względnie małych ratach,jakby musiała wyłożyć od razu całość byłoby ciężko. Nikt się nie chowa,jak kogoś kupili, nie sądzę,po prostu o czym tu gadać. Kupiony i koniec tematu. Jarać się nazwiskiem pol roku ? Czy po kilku jego słabych meczach jak z Cou zacząć hejtowac? Dzieci jaraja się nazwiskami a jak jest artykuł o ekonomii, dźwigniach finansowych, problemach z zadłużeniem,gdzie padają też kwoty, to nagle gimnazjalni ekonomiści i trenerzy nie czytają i zyja w sielskiej utopi.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Murazor haha no tak...
0
@Murazor Madre spostrzeżenia.