czarek78
Dołączył/a: luty 2013
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Chyba chodzi o Jutgle....
0
@AbelKabel Oczywiście.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
7
Czytam komentarze i wsytd za poziom wypowiedzi niektórych. Ludzie nie pokazujcie fanom z Madrytu że to was boli,suma summarum to jest sport,są ważniejsze sprawy w życiu,po co wyzwiska i pokazywanie frustracji. Co do stylu ,no cóż Ancelotti miał zespół jaki miał,ale wyciągnął atuty jakie miał a więc Vinicuisa i Benzeme. Liverpool miał piłkę bo tego chciał Real,oddał im pole i wpuszczał do siebie wiedząc że jest piłkarsko słabszy czekając na wolne przestrzenie. Na końcu liczy się wynik,nie styl. Barca lubuje się ostatnio w setki podań które nic nie wnoszą,piszą o swoim śmiesznym Dna ,a czasem lepsza bezpośrednia gra, cofnięcie się i wychodzenie z szybką akcją na wolne przestrzenie. Nie plujcie nie krzyczcie taki jest sport. Niech biała strona jak nam coś się uda pluje jadem,nie musimy być tacy sami.
0
@AbelKabel Zgadzam się całkowicie. Real gra inteligentnie, wykorzystuje swoje atuty,a w tym roku był to Vinicuis i Benzema. Liverpool miał piłkę bo tak chciał Ancelotti,cofał się i tworzyl wolne przestrzenie dla szybkich ataków. Tak padł gol Vinicuisa. Barca czasem gra z upartym zamiłowaniem do setki podań które nic nie wnoszą a czasem lepiej grać szybciej i bardziej bezpośrednio . Czasem warto oddać piłkę i wciągnąć rywala ,ale do tego trzeba i odwagi i mocnej obrony ,zwłaszcza boków a te u nas kuleja. Ostatnia Barca tak grająca to ta za Enrique. Od 2015 spadamy po równi pochyłej i możemy tylko zazdrościć kibicom Realu. I im pogratulować.
0
@AbelKabel To prawda że te Dna jest przesadzone. Ze trzeba dobierać taktykę pod graczy a nie graczy pod taktykę,że trzeba być elastycznym. Jednak ekonomicznie nie mozemy konkurować z takim City United Psg,czy Realem. Nie jesteśmy w stanie kupić całej 11 za grube miliony bo ich nie mamy. Taki Real podkupił Vinicuisa przed Barca bo mial kwotę której nie mogliśmy my zapłacić,temu trzeba podążać modelem który stworzył tu Cruyff a przyniósł go z Ajaxu. Znakomite szkolenie,wzmocnione odpowiednimi nabytkami. Niestety obecnie jesteśmy dużo słabsi od Realu. Nie mówię o pojedynczym meczu ale całościowo. Ekonomicznie oraz,modelem zarządzania. Real ma też większe szczęście do prezesow w odróżnieniu od naszych klamczuszkow,i robi wielka robotę. Można mówić że mam złe podejście że obecnie nie widzę szans na wielkie suckesy,ale takie są realia. To nie gra komputerowa,nie da się pewnych rzeczy oszukać. Przechodzili to wszyscy wielcy jak Milan,kiedys Bayern i tak dalej.A ekonomicznie oraz sportowo jesteśmy sredniakiem. Jeśli ten proces jakims cudem się odmieni będę happy ale też nie jestem naiwnym i wiem że wszystko ma swoje cykle ,także w sporcie. I będzie dobrze ale nie jutro...nie teraz...Kiedyś. pozdrawiam
0
@LatajacyHolender Ile tych szans bylo ? Poszukaj statystki,ile minut dostawali. Valverde grał upartym skladem,grał bezpiecznie nie ryzykował.Poza tym szansy nie każdy jwykorzysta to życie,nie gra. Myślę że nie rozumiesz w jakiej jesteśmy sytuacji finansowej i oczekujesz wielkich rzeczy. Szkółka była przez ostatnie lata zaniedbywana mówił sam o tym Xavi,że chce to zmienić i stawiać na młodych.Tak, obecnie czy to się nam podoba czy nie, jesteśmy na poziomie średnich zespołów w Europie. Bardzo z tego powodu ubolewam ale takie są fakty. Przegrana z Benfika 3:0 czy ostatnio z Eintrachtem była tego dowodem,nie zmienia tego faktu wygrana z Realem który zaraz wygra ligę mistrzów. Nikt obecnie nie boi się Barcy. Nie jesteśmy w gronie faworytów i do topu nam daleko. Bardzo proszę zakończmy na tym i pozdrawiam.
0
@LatajacyHolender Inteligencja niska jak but. Model zarządzania Ajaxu to nie oznacza że klub będzie średniakiem,że ma gdzieś schodzić. Pokazała to historia. To model zarządzania,to proporcje w inwestycjach. Rozumiem że nie ograniasz tego swoim małym mózgiem,nic na to nie poradzę. To pewne rozwiązania,oparcie się na szkółce i dokupienie kilku wartościowych, oczywiście jak finanse pozwola,nie całego stada jak City czy inne PSG. Weź coś na myślenie skoro sam sobie zaprzeczasz pisząc że wielkie kluby nie mają czasu dawać szans juniorkom a po chwili sam przyznajesz że Arnold zagrał czy Eliott bo były kontuzje. Czyli się tam znaleźli,ktoś im dał grać. Tak jak Musiali w Bayernie. Nie wiem co ty masz z tym ciągnięciem za uszy,co ty bredzisz. Lubisz to? Kwestia szans. Za Valverde nie dostawali szans młodzi stara gwardia grała. Jeden wykorzysta szanse jak Arujio,Gavi Fati ,Pedri kiedyś Serio Roberto ,Messi. Inni nie. To oczywistość , przynajmniej klub ich sprzeda i zarobi jak będą za słabi. A ty chcesz Transferow ,piszesz jakieś nazwiska choć w klubie nie ma na to pieniędzy. Ogarnij się i daj mi spokój. A skoro mas dzieci to idź im bajki pisać o top zespole ,liście zakupowej i daj mi spokój. Litości.
0
@AbelKabel Ja nie mam wielkich oczekiwań. Chcę spokojnej odbudowy,dawania grać szkółce i jak się da kupić kogoś. Ale nic na siłę. Nie liczę na sukcesy przez kilka lat. Każdy cykl dobiega końca nas dobiegł i odbudowa trochę potrwa. Ktoś się narodzi jak Pedri może ten Torre ktoś odejdzie i powoli się podniesie klub.
0
@AbelKabel Zgadzam się co do Raphini,duze ryzyko. Ogólnie się zgadzam aczkolwiek uważam że niestety już wypadliśmy z topu i odbudowa potrwa kilka lat,w czym nie pomagają długi.
0
@AbelKabel Lewy jest z topu zgadzam się,pisałem też że w czasach jak trzonem byli wychowankowie klub kupował obcokrajowców którzy uzupełnili dobry skład. Musi być w tym symbioza, równowaga. Bez dobrego szkolenia i zarządzania swoją szkółka nie będzie nas nigdy stać na 11 obcokrajowców z topu. W tym aspekcie powtórzę nie wielomilonowe zakupy są gwarancją sukcesu. Nie jesteśmy PSG. a
W czasach problemow finansowych może warto zacisnąć pasa a nie dawać kilkanaście milionów za rok gry. Nie wiem czy to dobra droga. Welkie zakupy nie są gwarantem sukcesu a plan , system zrównoważona polityka transferowa,i nie zadłużanie na siłę. Myślenie co będzie potem ,tego często brak w tym klubie. Mam nadzieję że doczekamy się znów Wielkiej Barcy. Czas pokaże co to będzie.
0
@LatajacyHolenderSmieszny jesteś i ograniczony. Nie będę już tłumaczyć szkoda czasu. Tylko powiem, że nie biadole ale smiesza mnie dzieci chcące transferow marzące o topie jak ty to piszesz, wyliczające kogo kupi się w czasach biedy. Naiwny jesteś i tyłe. Ps czytaj ze zrozumieniem. Nie pisz. Kolejny raz proszę bo to nie da się już czytać. Wzór Ajaxu przyniósł do klubu Cruff i to on dał podwaliny dla La masii to on zmienił szkolenie ,wowczas w klubie zaczęto stawiac na szkolenie i to dało pokolenie wybitne. Wówczas Busquets grał ognony w rezerwach i dostał szansę,dostali i inni.
To nie ja wymslilem wzor Ajaxu ale słynny Johan Cruyff i to on przeniósł do Katalonii tamten system,rodem z Ajaxu Amsterdam. Skoro tego nie rozumiesz pokazujesz że nic nie wiesz o klubie ,jego historii i daj mi spokój bo to żenujące te wyliczenia ,jakiś rozkminki bez sensu. Nie rozumiesz prostej przenośni i tyle. Nie pisz proszę. Głos te swoje tezy ale nie do mnie. Blagam. Ich listę zakupów.
Nie pisz.
0
@AbelKabel Jaka nieprawde ? Pisze ciągle i chyba nie umiesz czytać z logiką ,ze trzonem zawsze byli wychowankowie,powinni być ,do których klub dokupywał, powinien kupować zagranicznych graczy,jeśli miał środki , czy to Suateza czy wcześniej Rivaldo czy Ronaldo ,którzy dopełniali zespół. W czasach Stoiczkova Barca nie była na długo na topie,poza wygrana liga mistrzów w 1992 i Pucharem zdobywców pucharow nie miała większych sukcesów na arenie międzynarodowej do czasu pokolenia po 2000 roku.
Dopiero pokolenie po 2000 roku to zmienilo. Klub wowczas wiedział że kręgosłup to szkoła i ja chronił ,nie miał skrupułów sprzedać genialnego Ronaldinhio bo szkodził szatni. Podobnie zrobił z Ibrahimoviczem. Gdzie tu nie prawda? Koszt transferu Grizmana nijak się ma do kosztów szkółki. 120 mln wyrzucone w błoto i pisanie że wielki transfer pokrywa szkółkę to kabaret. Piszecie też że koszulki zwrócą wielki transfer kolejny mit. Bajeczki..dla dzieci. Nikt nie jest przeciwnikiem transferów ale też muszą na nie być środki dwa nie zawsze warto przepłacać,tym bardziej teraz jak kasy malo. Może Lewy przyjdzie czy coś wygra zobaczymy ,oby,ale pamiętam jak się tu jaraliscie kupnem Dembele czy Cou i innych a final jaki był chyba pamiętasz.Czytaj ze zrozumieniem a to że interesujesz się żużlem mało interesujące, nudny sport dla mnie ,kręcą się wkoło. Ale kto co lubi. Co do podniecania widzę podnieca cię Lewy tyle o nim piszesz,tak ci zależy,a Barca cię nie podnieca aż tak hehe. Piszesz co byś chcial co ci się marzy ,a co to ma do realiów.Marzenia dzieci o wygraniu . Mi się marzy wiele rzeczy ale nie podniecam się tym,a irytuje mnie tylko głupota ludzi.Już jak napisałeś kropkę, nie pisz.
0
@AbelKabel Kolego była i będzie nadal. Ja troszkę dłużej śledzę ten klub niż te 25 lat. To Cruyff odmienił ten klub,to zasady przeniesione z Holandii zrobiły różnice,to znakomite szkolenie, wyłapywanie diamentów w młodym wieku było kluczowe. Synonimem Barcy stała się La Massia i to dzięki niej zaczęli sezonowcy lub ludzie jak ty pragnący rozrywki na najwyższym poziomie interesować się tym klubem. Nie wielomilionowe zakupy Kolego.
3
@KrwawiaceoczyVEB Niestety nie dostał zbyt dużo szans a szkoda. Technicznie , wydolnościowo to materiał na wielkiego piłkarza. Nie zdziwie się jak odejdzie gdzieś i zrobi karierę. W tym klubie często ceni się tych co kosztowali krocie,nie swoich którzy mają barwy w sercu. Oby to się zmieniło.
0
@KluivertFCB Czas pokaże. Myślę że nas nie zbawi ,Barca nie Bayern nie ci partnerzy, nie ta liga i tak dalej. Bardzo chciałbym się mylić. Bardzo.
Ps jak się mocno wytęża może go kupia co tylko potwierdza ze z kasą jest mega krucho,jakby mieli pieniądze ruszyliby po innych pilarzy a tak zmuszeni są do zakupów piłkarzy starych,którym kończą się kontrakty. Sytuacja jest smutna i bardzo ciężka.
3
@Litman Bayern to klub mądrze zarządzany. Nie zrobia nic co jest szkodliwe dla klubu nawet kosztem najlepszego piłkarza jak Lewy. U nas było to zawsze odwrotnie,Messiego lizali po stopach rzucając kolejne miliony do umów ,tak samo innych niszcząc finanse , zaburzając drabinkę płacowa. Gdzie jest dziś Bayern i gdzie jest Barca przemilcze
0
@AbelKabel A dla mnie klub życia,i mimo że nie strzele sobie w łeb z jej powodu to wkurzają mnie sezonowcy,głupi prezesi idotyzmy na każdym kroku. Jeśli idzie o Barce nie jesteśmy cules comparision którzy mogą głosować ale ci z Hiszpanii są i mają wpływ na to kogo wybiorą na prezesa ,na decyzje. Mam w nosie Lewego,wolę oglądać młodych jak Gavi i Pedri i cieszyć się sztuczkami dryblingami i widzieć jak rozwijają się z każdym rokiem ,a nie cieszyć się starym Lewym który obrał sobie za cel życie na starość w ciepłej Katalonii i rosnące z nim długi na koncie. Koniec końców zostaną prawdziwi kibice którzy znają historie ,wiedzą co to La massia Johan Cruyf,a sezonowcy zaczną kibicować innym bogatym pięknym. Pozdrawiam bez odbioru.
0
@AbelKabel Kolego gratuluję samopoczucia. Pokaż mi drugi klub który ma 1.5 miliarda długu ? Życie na kredyt ponad możliwości to sposób na zdrowe funkcjonowanie? Cieszę się że nie chcesz dyskutować,całe szczęście.
2
@Marjando ja też.
0
@AbelKabel Sprawozdania z sytuacji finansowej klubu były publikowane i nie były tajemnica. Co roku klub zdaje sprawozdanie i nie wymaga to wiele wysiłku tylko chęci do poczytania. Rozumiem że nie którym lepiej żyć w naiwności i mrzonkami o wielkości. Podobnie działał Bartomeu i mamy tego rezultaty.
0
@Majami1928 Masz tu jescze fachowcu fragment artykułu o koszulkach i zarobku z nich.
W umowach pomiędzy klubami a firmami znajdują się odpowiednie zapisy, które regulują kwoty, jakie sprzedane stroje piłkarskie wniosą do klubowej kasy. Wbrew powszechnemu przekonaniu trudno jednak zakładać, że wielkie piłkarskie transfery spłacają się klubom właśnie jedynie ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem nowej gwiazdy. Co prawda Juventus w ciągu pierwszych 24 godzin po ogłoszeniu transferu Cristiano Ronaldo sprzedał ponad pół miliona klubowych trykotów z nazwiskiem tego gracza, ale w ten sposób zwrócił się i tak tylko ułamek 117 milionów euro, jakie Włosi musieli zapłacić za niego Realowi Madryt.
Kluby i federacje piłkarskie – bo przecież kibice bardzo chętnie kupują również koszulki reprezentacji swojego kraju – otrzymują bowiem tylko nieznaczną część kwoty, którą fani płacą za pożądany trykot. Zwykle zysk klubu to jedynie 10-15 procent z łącznej ceny koszulki, a zatem zazwyczaj jest to kilkanaście euro. Z reszty pieniędzy trzeba pokryć koszty produkcji, dystrybucji i reklamy, marżę sklepu, a także zysk producenta.
0
@Majami1928 Po pierwsze jesteś mega naiwny wierząc w coś co mówi Laporta i że poradzil sobie z długami krótkoterminowymi, po prostu wziął kolejny kredyt. Po drugie myslisz że ty jesteś jakimś tuzem,piszesz jak młody naiwny gimnazjalny wykład jak to zarabia się na lidze mistrzów i że Lewy zapalni stadion przyciągnie sponsorow da suckesy. Mieliśmy przez ostatnie lata trochę lepszego jak on w osobie Messiego,a nie uchronił nas przed upadkiem ,nie zapewnił sukcesow na miarę wydatków. Koszty przerosły jak sie okazało korzyści.Marzysz że da Lewy miliony sprzedanych koszulek dał je i Messi ale i tak dług jescze jak był wzrósł do 1.5 miliarda. Możesz sobie dziecinnie wyliczać i marzyć ale ekonomia to trochę bardziej złożona dziedzina. Ilość kosztów które poniosła Barca kupując takich Griezmanow czy Cou nie pokrył strat z nimi związanymi.
Nie chce mi się zagłębiać bo dużo.tego pisałeś mi wystarczy jedno zdanie że nie może Barca iść modelem Ajaxu. Tym jednym zdaniem udowodniasz że jesteś albo bardzo młody albo nie szanujesz historii Barcy i jej dziedzictwa.
Nie chce robić wykładu ,odsyłam do książek ,wspomnę tylko o Johanie Cruyfie który właśnie do Barcy przyniósł model zarządzania i szkolenia z Ajaxu, którego potem nam zaczęli zazdrościc. La massia to jego twór i cały sens tego klubu. Barca nigdy nie była najbogatsza,zawsze była trochę z tyłu ale to postawienie na szkółkę dopleniajac ja kilkoma zakupami dalo takie rezultaty. To po latach Guardiola postawil na swoich , wyciągając np ma Busquetsa który błąkał się wówczas w drużynie rezerw. Przyszły suckesy a z nimi takie stada wielkich sezonowcow którzy nie znając życia zaczęli chcieć więcej i to przez nich klub odszedł od swojego modelu wydając miliony na jakieś bledne zakupy które nie pokryły przychodów z tytułu gry w np lidze mistrzów. Nie jesteś zadym fachowcem a to co piszesz to żadne mądrości a zlepek naiwnych słów nie mających pokrycia w faktach. A te są takie że od 2015 nic ten klub nie ugrał na arenie międzynarodowej a zadłużyl się na ogromne kwoty których nie pokryje zadna sprzedana koszulka nawet za Jezusa z Polski. Ostatnie nie zgaduj nie pisz glupot że grając swoimi spadlibysmy z ligii bo tego nie wiesz. W tym zakończonym sezonie zespół oparty już był o wielu młodych od nas i jakoś to wyglądało. Sukcesow nie będzie trzeba to zrozumieć,a kupowanie i dawanie długiego kontraktu dla 33/34 letnich piłkarzy jest nieodpowiedzialne. Trzeba spokojnie przeżyć oszczędzając ten gorszy czas a każdy cykl kiedyś się kończy. Przechodzi to każdy klub. Nie da się wydając więcej niż można odwrócić koniunkturę co najwyżej na chwilę ale problemy za chwilę wrócą mocnej...a wierzyciele nie odpuszcza. Limity La Liga nie martwią Atletico czy Real którzy byli zarządzani w bardziej odpowiedzialny sposób,nie windując drabinki placowej bez końca.
Odsyłam do książek o historii La massia Johana Cruyfa i modelu Ajaxu który był w naszym klubie stosowny z powodzeniem a który przez takich speców jak ty w osobie Bartomeu doprowadził klub na skraj bankructwa.
Ps. Mądry kibic przyjdzie na mecz nie dla nazwiska ale dla dobrej gry która obroni się sama,a głupich ten klub nie potrzebuje. Od lat widać jaki cichy jest ten stadion jak mizernie to wygląda. Nazwiska nie grają jak pokazal przykład Couthinio. I innych.
I ostatnie,nigdzie nie pisze że jak stawiać na szkółkę to nikogo nie kupować. Pisze wyraźnie model oparty na wychowankach i uzupełniony na słabszych pozycjach przez logiczne zakupy. Pozdrawiam bez odbioru.
0
@KluivertFCB już trzecim.
0
@LatajacyHolender Latający to ty jesteś jak sam zauważyłeś w nicku. 1. O jakim ty topie piszesz w odniesieniu do Barcy jak my jesteśmy bankrutem,nie mamy pieniędzy, zadłużenie sięga 1.5 miliarda euro. Czasem poza FIFA warto odpalić Internet poczytać coś o swoim kochanym klubie a nie pisać bzdety. Barcy nie stać na żadne top składy ,i do topu nam daleko.Chęci i oczekiwania można mieć ale nijak to się ma do rzeczywistości. Nie mając pieniędzy trzeba stawiac na mlodych. Selekcja nastąpi ,to oczywiste że lepsi się wybija innych się sprzeda. W Barcy wszystko stało na glowie przez ostatnie lata, kupowano na potęgę za 120 mln Griezmana czy Cou za 165 i ,teraz mamy to co mamy,pusta kasę. Poza pisaniem głupot warto opierać się o faktach. 2. Pisząc o Demirze warto znać fakty. Barca przestała na niego stawiać bo musiałaby zapłacić 12 mln po rozegraniu przez niego 10 meczów,które uruchomić miały klauzulę, a tyle nie mieli,lub skapili na bardziej potrzebne wydatki. I go odstrzelili,poza tym nie był wychowankiem a wypożyczonym z Rapidu Wiedeń. Szkoda dzieciaka który od dziecka kochał ten klub. Jest młody kiedyś jeszcze może wybije się gdzieś indziej. Talent ma.
3. Czytaj ze zrozumieniem,wysil się. Piszesz że Grimaldo jest tak słaby że chce go jakies średnie Lazio,to daje ci prosty przykład , metaforę że podobnie średni był Eintracht a jak się skończyło w meczu z nami każdy widział. Więc nie pisz może że Lazio jakieś średnie chce Grimaldo,bo obecnie my tacy sami jesteśmy,SREDNI. Troche pokory ,opierania się o faktach a nie życia marzeniami,że my top czy coś. A fakty są takie że nas nie stać bo jesteśmy biedni temu trzeba stawiać na swoich. 4. Można sobie wymyślać modele jak City które ma kasę na wszystkich np Hallanda. Często bogaci idą na skróty kupują gotowy produkt,ale jest też drugi model jak się nie ma kasy stawia się na szkolenie,chyba że zasponsorujesz Barcy te swoje oczekiwania o topie heh i zrobisz z nas drugie PSG, wówczas ok.Poki kasy nie dasz o jakich ty trofeach mówisz ? Heh. Więc czy to ci się podoba obecnie najbliżej nam do modelu Ajaxu. 5. Alba wybitny w ataku.? Gość coś tam daje ale jest mega przewidywalny,łatwo przewidzieć co zagra. Jest do tego irytujący,płacze przy każdym zderzeniu i gra dramatycznie w obronie. Jeden schemat podanie na raz i wyjście do boku. Co to za piłkarz pokazał Liverpool. Barcy nie stać na nikogo lepszego więc gra. A boczny obrońca powinien też umieć bronić a on tego nie umie,taki wiatrak ,dużo szumu robi i macha rękami. Czasem wstyd za jego zachowanie,jak od pierdu upada i się tacza,płacze. Nazywać go wybitnym w ataku jest zabawne.Ma oczywiście plusy,bywa himeryczny ale też jest szybki i to na plus. 6. Fakty są takie ,że są biedne lata i trzeba oszczędzać,grać cierpliwie tym co jest,nie licząc na sukcesy,bo o to będzie ciężko. Nie ma pieniędzy,a jak chcesz Dream teamow to pomyliłeś strony,kluby. Ale ty chyba tego nie zrozumiałes.Ja żadnych tez nie glosze,w cuda nie wierzę nie oczekuje zbudowania dream teamu ani zdobycia ligi mistrzow,bo obecnie nie mamy na to z oczywistych względów szans. Te twoje Niby potwierdzenie tez jest zabawne,ale fajnie że wierzysz w to. Warto mieć marzenia,nawet jak są mega naiwne. Jakby przenosić to do wszystkich co tam pisałeś nie byłoby Gaviego i innych, bo piszesz że że takie kluby jak City, Liverpool nie mają czasu bawić się w stawianie na juniorkow. Pomysl zanim coś napiszesz. A jak nie wiesz czegoś nie zgaduj.On i inni dostali szansę na grę,na tym polega szkolenie i selekcja. Jak się nie ma kasy stawia się na szkółkę tym bardziej zdolna jak nasza. Kilka lat wcześniej nie dostałby szans Gavi bo głupi Bartomeu kupiłby dla wiwatującego tłumu gracza z topu za 100 baniek. Dziś jedni młodzi jak Gavi wykorzystaja ta dana szanse,inni jak Puig nie wykorzystaja,ale muszą ja dostać na tym to polega. Nie pisz też jak nie wiesz czegoś to końca. Pisząc że tacy jak Liverpool czy Bayern nie mają czasu stawiać na młodych ośmieszasz sie. Arnold wychowanek Liverpoolu,gra tam ktoś taki jak Elliot i grał sporo do złamanej kostki,ale wraca powoli,jest mega zdolny Curtis Jones jest Joe Gomez. W Bayernie dostał szansę juniorek Musiala mega talent czy Davids co kręcił naszymi gwiazdami w pamiętnym 2:8. Ale ich stać poza młodzieza kupować wybitnych jak Van Dijk czy Luis Diaz,taka różnica malutka. Nas nie stać. 7. Nie pisz. proszę drugi raz nie pisz. Leć z oczekiwaniami i marzeniami gdzie popadnie,to nic nie kosztuje,warto marzyć ale nie pisz do mnie. Litości. Blagam.!
0
@LatajacyHolender Myślę że za mało kurwa użyłeś w wypowiedziach. Byłyby bardziej wartościowe niż to co piszesz. Takim sposobem klub jest nad przepaścią,bo tacy fachowcy z siedmiu boleści w zarządzanie mieli podobne pojęcie i poglądy jak wielu kibiców bez rozsądku. Nie dawali szans dla młodych ze szkółki ,wydawali krocie na zbędne transfery i zadłużyli klub na maksa. Najśmieszniejsze jest że nadal niektórzy mając gorączkę umysłu chcą wzmocnień mimo że klub jest na skraju bankructwa. Model Ajaxu i stawianie na swoich jest jedyną sensowna droga. Gdyby każdy myślał jak ty nie byłoby Arujio , Gaviego,innych. Cucucelle kupić chce Chelsea. Wiem że dla ciebie pilarz jest spoko jak wydano na niego 160 mln jak na Cou. Gdzie jest dziś Cou i gdzie są te pieniądze. Co do Grimaldo że niby nie umie grać w obronie ,a pytam się a Alba umie grać w obronie? Objedzaja go i niszczą fizycznie w powietrzu co sprytniejsi. Tak było w meczu z Liverpoolem tak było w pucharze z Bilbao. Grana długa piłka na dalszy słupek gdzie w powietrzu jest Alba atakowany przez dwóch i przegrywa walke. Pisanie głupot że Grimaldo jest słaby bo nie gra w kadrze i średnie Lazio go chce,gdzie ma odzwierciedlenie skoro średni Eintracht bije naszych jak chce. Każdy trener ma swoją wizję ,także Enrique i nie znaczy to że słaby to pilarz. Jednocześnie to on powołał naszych młodych Fati,Torres ,Gavi i tak dalej. Nie bulwersuj się bo żyłka ci pęknie i wiecej kultury życzę a nie bluzgi. Suma summarum widać jak wyglądają finanse klubu i czy tego chcesz czy nie młodzi jak np Abde będą grać więcej,bo na Mbappe i innych Hallandow nas nie stać,poza tym jak nie nasi młodzi ze szkółki,którzy wchodziliby z ławki ,zdobywali doświadczenie ,za których można też byłoby zarobić , to kogo ty chcesz miec na ławce? Chcesz Dream teamu to pomyliłeś strony,heh.Nie pisz. Pozdrawiam
0
@KluivertFCB Nie można na siłę się zadłużac bo coś tam. Każdy klub przechodzi przez cykle. Obrodziło Barcy pokolenie i to ono dało dużo sukcesów a zakupy tylko dopełniły wielkość zespołu. Cykl dobiegł końca,szczerze to dobiegł końca w 2015 roku,potem było tylko na siłę reanimowanie trupa przez wydawnictwo kasy na zbędne i chybione ruchy transferowe.W czasach kryzysu ,zmiany pokoleniowej, braków funduszy zadłużanie się na siłę przyniesie odwrotny skutek i nie uchroni marki. Więcej nazwa Barca ma taką pozycję że i bez sukcesów przez jakiś czas przetrwa. Lepiej działać bez nerwowych ruchów a szybciej wyjdzie się na prosta.
1
@MarioVeB! To typowy twór Ajaxu,solidny ale nigdy wybitny. Od początku zawsze się dziwilem co oni w nim widzą. Takich jak on jest wielu,a zarabia jak mało kto.
0
@ElTomas oj tak.
3
Jak go stracą to będzie to tylko potwierdzenie że to obecnie komiczny klub zarządzany przez komicznych ludzi. Dramat. Lepiej zrobić wszystko żeby został Gavi niż przyszedł Lewy,a jak chcą poświęcać to powinni De Jonga który jest przereklamowany.