1

@OzzyFCB ach, to trochę zmienia sens:)

1

@OzzyFCB akurat jeśli dobije do tysiąca to raczej historycy nie spytają o Twoją opinię:)
@Lionel_Messi10 to jest wiele goli mimo wszystko.
@mekston Albo i ten tysiak jest przed trofeami:D

0

@OzzyFCB że masz być. Czego nie rozumiesz w „bądź”?:)

Co do reszty to tak jak wspomniałeś / zależy kto tak mówi/pisze. Jak ktoś nie wielce mi bliski to uczę kultury - „chyba chciałeś/chciałaś napisać czy mogę zapłacić zamiast zapłać, tak?”

5

CR z kolejnym golem. Dobije do tego tysiaka?

0

@Stanio87 dziękuję:)

0

@Walker Lorą Blą niech zgarnia mistrza:)

9

"Grałem ze świetnymi zawodnikami. Adama Traoré, Munir, Sandro Ramírez. Bardzo ciężko wybrać tylko jednego." Fulham, Leganes i Las Palmas. Ten go pyta o talent, a Samper odpowiada z kim się najbardziej lubił. Dziwne:)

0

@mekston ja wiem czy brakuje?:)

0

@BorzyKrzys niestety miałem nieprzyjemność kilka widzieć. Ja rozumiem, że Ty jesteś "typem" zgrzanym na tureckiego typa w Juve, ale zadałem Ci grzeczne pytanie. Czego się spodziewałeś po pierwszych 30 remisach Juventusu w lidze, że piszesz o blamażu ich w LM?

0

@Stanio87 wiem o co tu chodzi:) ale spójrz na niego.

12

Dzień dobry faza grupowa tych śmiesznych rozgrywek za nami, a więc czas na poważną piłkę.

Arabia Saudyjska, kolejka 17:
Hit! Al Qadisiya - Al-Hilal 2:1. Pierre-Emerick Aubameyang z dubletem! Nigdy nie wybaczę, że go puścili kosztem Lewego. Przecież on i Luuk mieliby już po 300 bramek dla Barcelony. No ale nic. Gabończykowi asystowali Cameron Puertas (Royale Union) i Julian Quinones (Meksyk). Do tego w składzie Nacho Fernandez, Gaston Alvarez i Nahitan Nandez (obaj Urugwaj) i bramkarz Belgii - Koen Casteels.
Dla mistrzów bramkę zdobył tradycyjnie już Marcos Leonardo. Młody Brazylijczyk w ostatnich 7 meczach strzelił 10 bramek i zanotował jedną asystę. Zagrali z nim również Malcom, Renan Lodi, Sergej Milinkovic-Savic, Ruben Neves, Joao Cancelo, Kalidou Koulibaly i Bono.

Damac - Al-Ittihad FC 2:1. Obie drużyny walczą o mistrza i obie przegrywają w tej samej kolejce. Dublet ustrzelił Georges-Kevin N'Koudou (OM, Tottenham), a przy obu golach asystował repeentant Rumunii Nicolae Stanciu. Dla gości z bramką pewniak niczym Leonardo w Al Hilal czyli papcio Benzema. 8 ostatnich meczów to 9 goli i 4 asysty. zagrali Houssem Aouar (Roma, Lyon), Steven Bergwijn, Fabinho, N'Golo Kante, Danilo Pereira, Predrag Rajkovic (Serbia) no i po 8 meczach nieobecności wrócił do składu Moussa Diaby (Aston Villa).

Al Nassr Riyadh - Al Fateh 3:1. Mohamed Simakan i CR z golami, Sadio Mane i Angelo (*Chelsea) z asystami, a zagrali również Otavio (Porto) i Brozovic.

Al Ahli SC - Al Riyadh 5:0. Do przerwy było 1:0, ale też 3 gole cofnięto gospodarzom:D
Ivan Toney z dubletem, Roberto Firmino i Riyad Mahrez z golami, a ten drugi jeszcze dołożył asystę. Ponadto ostatnie podanie zanotowali też Merih Demiral, Franck Kessie i... były bramkarz Chelsea - Edouard Mendy. Zagrali ale nie zapunktowali - Gabri Veiga i Ibanez (Roma).

Ponadto:
- Al Shabab - Al Feiha 2:1. Z dubletem legenda arabskiej ligi - Abderrazak Hamdallah. Z nim w drużynie Giacomo Bonaventura (Milan, Fiora) i Daniel Podence (Wolves). U gości w obronie zagrał Chris Smalling.
- Al Wehda - Al-Ettifaq 2:2. Dla gospodarzy dwie asysty reprezentant Australii - Craig Goodwin, który w ataku zagrał z Odionem Ighalo (Manu). U gości gola strzelił Moussa Dembele (Lyon), a zagrał też Joao Costa (Roma), Georginio Wijnaldum, Alvaro Medran (Real) i Jack Hendry (Szkocja).

Tabela:
1. Al Hilal 43 punkty.
2. Al Ittihad 43
3. Al Qadisiya 37
4. Al Nassr 35
5. Al Ahli 32

Strzelcy (wybrani):
1. CR 14/2
2. Benz 13/5
3. Mitrovic 12
5. Marcos Leonardo 10/1
8. Auba 9/1
9. Aouar 8/3
do tego:
Dembele 7/4, Milinkovic Savic 7/3, Toney 6/3, Bergwijn i Mane 5/6, Malcom 5/5 czy Diaby, który mimo pauzowania w kilku meczach zgromadził gola i aż 10 asyst.

*Angelo został kupiony z Santosu przez Chelsea, z który wypożyczyli go do Francji, a po sezonie opchnęli do Arabii.
@Kidd @Kessie @mekston @JimMorrisonFCB @Lionel_Messi10 @NeroTFP1 @kryhaa

0

@kuz a bez tej kamizelki to "chodzące miasto"?
To nic nie zmienia, nie zmienia nic. Zmiana by nic nie dała, nie dałoby nic.

0

@BorzyKrzys Gadam o tym, że grają żenujący futbol. Skoro nie gadamy o tym, to czemu piszesz, że Juve blamaż na całej linii? Czego się spodziewałeś po drużynie, która z kolei i punktuje i gra jeszcze wiekszy syf niż Inter? Z taką grą to super, że są w dalszej fazie rozgrywek.

1

@Kidd jak zsumować wszystkie rozgrywki to jest tam Panem Piłkarzem.

2

@Kidd Cześć:)
Simeone już chyba drugi sezon pokazuje, że ofensywnie też umie:) Co mnie cieszy. Nie marnują się Antułan czy Alvarez.

@Comentateiro anboliwybol* czy Ty znowu sobie przypomniałeś kolejny przedwojenny dialekt?

4

@BorzyKrzys "Inter nie przyniosl wstydu"?? Grasz między innymi ze Spartą Praga, najgorszym Lipskiem od wieku, Young Boys. Masz w składzie takich goleadorów jak Lautaro, Thuram czy Taremi, a strzelasz tym drużynom 3 bramki, a łącznie w 8 meczach 11 goli (z czego 4 Crvenie). Dla mnie to wstyd, obrzydliwe włoskie ekipy, Milan trochę ratuje wizerunek. O Juventusie nie wspomnę. Dramat.

8

Ostatnia kolejka fazy grupowej LM za nami, a w niej:
- padły 64 bramki (piękna to była multiliga), to o 5 więcej niż w 7 kolejce.
- w każdym meczu padła bramka.
- najwięcej goli - 7 - padło w meczu Lille - Feyenoord (6:1). Później 6 w Astona Villa - Celtic i po 5 w PSV - Liverpool (3:2), Salzburg - Atletico (1:4), Stuttgart - PSG (1:4).
- tylko w dwóch meczach strzelono tylko jedną bramkę Young Boys - Crvena 0:1 i Sturm Graz - Lipsk 1:0.
- poza Crveną i Lipskiem w minionej kolejce bramek nie strzeliły: Sparta Praga, Brest, Monaco i Juventus.
- sędziowie pokazali 2 czerwone kartki. W meczu Inter - Monaco taki kartonik zobaczył piłkarz gości EmbimbiEmbimbi Christian Mawissa Elebi oraz w meczu PSV - Liverpool. Chłopiec w drużynie gości 5 minut po wejściu na boisku wyleciał z niego - Amara Nallo.
- Podyktowano 5 rzutów karnych, z czego nie wykorzystano 2. "Szczęśliwcy" to Watkins (Aston Villa) i Sterling (Arsenal).

Z Polaków zagrali:
- Matty Cash 30 minut.
- Wojciech Szczęsny 90 minut.
- Robert Lewandowski prawie 70 minut.
- Jakub Kiwior 90 minut.
- Radosław Majecki 90 minut.
- Michał Skóraś 20 minut.
- Łukasz Łakomy prawie 80 minut.
- nie zagrali, ale byli na ławce w swoich klubach: Oliwier Zych (Aston Villa), Maik Nawrocki (Celtic), Marcel Lotka (BVB), Piotr Zieliński (Inter), Łukasz Skorupski (Bologna).

Co wiemy po 8 kolejkach? oszczędzę Wam kto awansował, a kto nie, łatwe do sprawdzenia, ale:
- Slovan i Young Boys nie ugrały nawet jednego punktu - po 8 porażek.
- Liverpool wygrał 7, a przegrał tylko jedno spotkanie.
- z jedną porażką również Barcelona, Arsenal, Inter i co ciekawe Atalanta, ale ta ostatnia z kolei nie załapała się do "ósemki", ja te drużyny wyżej.
- najwięcej goli - 28 - strzeliła Barcelona. Dalej BVB - 22 i Atletico, Atalanta, Real i Bayern, które strzeliły po 20 bramek.
- najmniej (z tych które awansowały) Club Brugge - 7, Juventus - 9, Brest - 10 i Inter 11 (blech).
- najwięcej goli w tej fazie zdobyli Lewy i Guirassy - 9, następny Raph z ośmioma trafieniami.
- Brazylijczyk, Frimpong i De Ketelaere z kolei mieli najwięcej asyst - po 5.
- w klasyfikacji kanadyjskiej znowu pan piłkarz Raphinha - 13 "punktów" - na które składa się 8 goli i 5 asyst.

Cześć:)

1

@Kalipso "taki Duran czy Veiga widocznie inną, i tyle" najwyraźniej tak. Małolat ze szkółki Girony już tam gra, wczoraj czy przed oficjalne info o małolacie z naszej szkółki. Widocznie kierunek - kasa - to coraz bardziej modny kierunek. Niech idą, zarabiają i grają. Ja tak jak Ty wybrałbym "...na osiąganiu sukcesów, zdobywaniu najbardziej prestiżowych trofeów, graniu na największych stadionach przy dopingu dziesiątek tysięcy kibiców." ale nie mam zamiaru umniejszać każdemu kto wybierze Arabie, MLS, Chiny czy inną Brazylię tylko dlatego, żeby sobie zarobić.

1

@LambiPL tak, i po świetnym sezonie w Celcie/Getafe idziesz dalej. To po 1, po 2 - czemu Wy patrzycie "swoimi" kategoriami?
"Ach gdybym ja bym piłkarzem to bym chciał wygrywać LM, mistrzostwo Anglii, Hiszpanii i wszystkie mistrzostwa. Byłbym najbardziej ambitnym piłkarzem w galaktyce, nie to co te pachołki arabskie..."
Uwaga... dla niektórych to "praca" jak każda inna. idziesz tam gdzie Ci płacą więcej. O zgrozo, pieniądze ważniejsze od tytułów...

0

@Kalipso a to mając 21 lat, nie możesz pograć 2-3 lata, zarobić siano i wrócić do Europy?

2

@D10SLEO ważne że nie Polak:)

1

@matkep elegancko, gratki:)

1

@Comentateiro no widzisz. Coś Ci świta?:)

1

@Comentateiro człowieku, ja znam
Tyle dialektów że hoho. Jak Ty się czułeś w szkole angielskie 127 lat temu, to tak się mówiło;)

8

Dzisiaj tylko multiliga. Co sekundę dzwoneczek, 700 bramek w 1,5 godziny.
To będzie coś absolutnie nieprawdopodobnego. Po angielsku absolutli anboliwybol.

2

@mekston no i Al Ahli podejmuje Smutnych z Kataru.

7

Ciekawostka Katar.

Mistrz świata Julian Draxler zdobywa zwycięskiego gola na 1:0 i tym samym jego Al Ahli Doha wygrywa na wyjeździe z Al Khor. Przy bramce asystował zeszłoroczny król strzelców polskiej ekstraklapy Eric Exposito.

Hiszpan ma świetną serię - w 9 ostatnich meczach strzelił 7 goli i zanotował 2 asysty.

0

@Kengo o kurde "fidget spinnera":D skisłem:D

3

@Kgorecki2500 jak się coś dzieje, to naprawdę potrafimy być razem. Niestety ta polityczna kurewska klasa nas dzieli.

4

Paragwaj:
Cerro Porteno - Libertad 2:2. Roque Santa Cruz, pomimo swoich 76 lat kontynuje świetną serie. Po golu i asyście w w finale superpucharu Paragwaju, w pierwszej kolejce nowego sezonu również wpisuje się na listę strzelców. W drugiej połowie zmienił go niewiele młodszy Oscar Cardozo.
U gospodarzy z golem były zawodnik Romy czy Torino - Juan Iturbe.

Turcja:
Fenerbahce - Goztepe 3:2. Youssef En Nesyri z dubletem, Filip Kostic (Juve) i Fred (Manu) z asystami. Do tego zagrali Edin Dzeko, Dusan Tadic, Sebastian Szymański, Sofyan Amrabat, Caglar Soyuncu, Allan Saint-Maximin oraz zadebiutował Diego Carlos (Aston Villa). 16 ofenwysnych zawodników u defensywnego Mourinho, a on sobie jeszcze sprowadził Taliscę z Al Nassr, no ciekawe:)
U gości w bramce Mateusz Lis (Wisła Kraków) oraz David Tijanic (Raków).

Galatasaray - Konyaspor 1:0. Osimhen z karnego. Tylko 1:0 W Galacie na boisku też Dries Mertens, Dries Mertens, Davinson Sanchez, Roland Sallai, Ismail Jakobs (Monaco). Za to u gości w bramce Jakub Slowik, w ataku Blaz Kramer (Legia), w obronie Guilherme (Jaga) i Riechedly Bazoer (Ajax).

Antalyaspor - Besiktas 1:1. Jakub Kałuziński kolejne 90 minut u gospodarzy, do tego Sam Larsson (Feyenoord), Andros Townsend (Tottenham) czy Moussa Djenepo (Southampton). W Besiktasie z golem Rafa Silva (Benfica) a asystę zanotował Ciro Immobile. Do tego zagrali Milot Rashica, Alex Oxlade-Chamberlain, Arthur Masuaku (WHU), Ernest Muci (Legia) czy Joao Mario (Benfica).

- Alanyaspor - Basaksehir 5:4. Krzysztof Piątek dwa gole, asysta i żółta kartka u gości.
- Sivasspor - Kayserispor 5:2. Nasz Rey Manaj dwa gole i dwie asysty w Sivassporze.
- Bodrumspor - Eyupspor 0:1. Kolejna wygrana podopiecznych naszego Ardy Turana. Przy zwycięskim golu asystę zanotował Emre Mor (BVB, Celta).
- Kasimpasa - Hatayspor 5:4. U gości legendarny Vincent Aboubakar dublet i asysta.

Tabela:
1. Galata 54 punkty
2. Fenerbahce 48
4. Eyupspor 36
6. Besiktas 32
7. Basaksehir 29

Strzelcy:
1. Duma!! Piątek 15 goli i 2 asysty
3. Osimhen 12/4
4. En Nesyri 12/3
6. Dzeko 10/2
7. Immobile 10/1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?