hwn
Dołączył/a: sierpień 2012
biała podlaska
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
po obejrzeniu meczu dochodzę do wniosku, że naszym zawodnikom brakuje alternatywy na grę w ataku, zmiany były, było parę akcji głównie po stronie Villi ale cóż z tego, skoro z flanki nie ma komu podać, często wyglądało to w ten sposób, że Messi cofnięty do połowy boiska stoi z piłka i jedyna opcja to podanie długiej futbolówki na szeroko ustawionego Ville z nadzieję, że on coś wywalczy. Brakuje podań krzyżowych ale nie mogło być na nie miejsca przy dwóch defensywnych pomocnikach i zagęszczeniu środka, Real cały czas ustawiał się w ten sposób ażeby być całą drużyną za linią piłki gdy ktoś z piłkarzy Barcy wbiegał między linie RM albo był wypychany albo doskakiwało do niego 2 piłkarz, jedyną opcją była gra kombinacyjna ale na nią decydował się w dzisiejszym meczu głównie Andres który sam zachęcał to jednego to drugiego kolegę do gry. Cofnięty Messi to nie był glupi pomysł ale Villi na 9tce nie widziałem brakuje ruchu pomiędzy liniami przeciwnika, szybkości podań takiej która pozwalałaby na przemieszczanie się w kierunku bramki
0
Skład jest w porządku, ja chciałbym zobaczyć jednak 2 pivotów [Song,Busi] i na skrzydle Adriano w zamian za Albę, Ville na środku a Messiego na skrzydle z Alvesem ; ))
0
Tym bardziej strzały minimalnie niecelne (słupki, poprzeczki) działają na piłkarza z czysto psychologicznego punktu widzenia, bo oddając taki strzał zawodnik wie, że zrobił wszystko prawidłowo (odpowiednia rotacja, siła, celność) tylko zabrakło mu szczęścia i nie będzie bał się podjąć decyzji o strzale ponownie. Z kolei po strzale w trybuny prawdopodobnie zastanowi się nad strzałem dwa razy i zrezygnuje z niego na rzecz innego rozwiązania.
W Getafe zawsze zabawnie : d
0
W mojej ocenie najlepiej wypadl Alves/Iniesta jako jedyni starali się "jakoś" ciągnąć grę, jeden w obronie a drugi w ataku. Zauważyłem, że gdy jest sytuacja sporna to nasi zawodnicy nie chcą grać tylko albo machają rękami w stronę sędziów w oczekiwaniu reakcji albo czekają aż zostanie podyktowany wolny, w ogóle mi się to nie podobało, gracze RM mieli chęć do gry, nie patrzyli na to, że decyzja sędziego jest dla nich niekorzystna tylko brali sprawy w swoje ręce (oczywiście wszędzie są wyjątki, ale potwierdzają one tylko regułę ).
Barcelona z uporem maniaka pcha się środkiem, bijąc przez większą część meczu głową w mur, jeżeli nie idzie to piłka zostaje cofnięta przechodzi po raz kolejny od Busiego do Xaviego i dalej jest to samo.
Czy nie można wprowadzić 2 defensywnych pomocników odciążając trochę Xaviego i dając mu więcej swobody w rozgrywaniu, kosztem na przykład i tak bezproduktywnego Cesca ?
Lub rozwinąć skrzydła i rozciągnąć trochę ściśniętą na środku obronę rywala wprowadzając Tello i Pedro na flankach ?
Nie możemy wykorzystać potencjału Villi jako 9tki i dać pograć Messiemu na skrzydle tak aby tam rozbiegali się obrońcy odciążając środek ?
Nie piszę tutaj jak mają grać, bo trener ze mnie żaden ale trzeba coś zmienić, brakuje planu B,C...F. Kocham tych chłopaków bo są najlepsi w swoim fachu ale taką grą zakładają sobie pętle na szyję, a ona się zaczyna powoli zaciskać.
0
chciałem zauważyć, że po raz pierwszy od nie pamiętam kiedy nie mamy nikogo w zakładce 'kontuzjowani' napawa to optymizmem przed bardzo waznymi nadchodzącymi meczami ; ))
0
niewykorzystanych*
0
powodzenia ; )
0
PYTANIE CO DO GRAN DERBI
wiecie może gdzie w lublinie można je obejrzeć ? jakiś klub, pub, restauracja?
z góry dzięki