jarek771
Dołączył/a: październik 2017
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Dla mnie powinien przyjść od nowego sezonu. Obecny trener wziął ten klub i wszystko w tym sezonie na klate i chwala mu za to. Coś jak Solari w Realu. Dostanie parę razy w czape i Xavi będzie kwestionowany czy to nie za wcześnie na niego. Daleko szukać nie trzeba bo może być łomot z Bayernem. Nie ma co porównywać Guardioli z nim bo on mial młodego Messiego Etoo i Henrego Puyola. Jedyne wspólne jest to że jest obiecująca młodzież.
3
Co z tego jak z gry tych dzieciaków niewiele wynika. Wszyscy podkreślają że oni grają super jak na swój wiek, a nie w ogóle. 2 najlepszych strzelców nie ma w drużynie. Depay może strzeli w lidze 15, a Ansu będzie miał wahania co w jego wieku jest naturalne. Mistrz Laporta ratuje finanse ale ciekawe kto jego uratuje jak Barca nie wejdzie do top 4 bo Real Atletico i Sevilla raczej ich wyprzedzi. RSSS możliwe że spuchnie tylko czy Barca też tego nie zrobi.
0
@Yoshi94 nawet Messi miewał takie mecze gdzie był nakryty czapka. Gdyby miał 28 lat to ok ale w tym wieku ma olbrzymi margines rozwoju.
0
@Sheva77 W drugim meczu to psuł wszystko neymar który mógł mieć ze 4 bramki a Mbappe z 2-3 asysty. Nie chce się kłócić, sam zobaczysz. Gość strzelił ponad 130 bramek w 170 meczach w wieku 22 lat do tego 60 asyst. Może liga francuska jest słaba ale w LM strzelał wszystkim Bayernowi, LIverpoolowi, CIty (w Monaco), Barcy, Realowi.
0
@Yoshi94 Z obrońcami Barcy nie miał problemu. Z Bayernem zagrał kapitalne mecze. On ma 22 lata. Takie liczby w jego wieku robił tylko Messi. Nie mówie, że będzie równie dobry ale póki co to on jest głównym faworytem do przejęcia pałeczki.
0
@KibicBarcy84 Może mają dobrą pamięć i pamiętają co zrobił z Barcą w tamej edycji LM? Z Bayernem zresztą też.
0
@JarekS ciekawe ile weźmie za podpis ;)
0
@Borneo co z tego że ktoś jest symbolem jak aktualnie gra kupę?
Co z tego że ktoś kogoś chwali jak aktualnie nie gra? Starasz się pięknie ubrać w słowa swoje oczekiwania ale dalej są to tylko oczekiwania, Dembele nie raz pokazał że sam ma problemy z wukonczeniem i cyk znowu kontuzja na 3 miechy. Fati to po 3 operacjach może mieć równie dobrze blokadę psychiczną żeby nie obciążać kolana.
Jak chcesz rozmawiać to mów o faktach bo to nie idzie Ci za dobrze. Bo jak masz mówić jak wspaniale widzisz przyszłość klubu przez różowe okulary to oszczędź mi tego proszę.
0
@Borneo Nie, to są na razie Twoje pobożne życzenia, a nie fakty. ten Twój wielki Garcia nie zagrał ani minuty na Euro póki co, Guardiola to się Czygryńskim zachwycał i wieloma zawodnikami i jeden odpalał a drugi nie. Aguero poprzedni sezon ma do zapomnienia w Copa America pełni marginalną rolę, a Emerson nie wiadomo jak się wpasuje. Pamiętasz jakie były zachwyty nad Firpo jak przychodził?
Tym się różni Suarez i Lewy od Aguero, że oni w tym sezonie grali. On nie jest żadną gwarancją póki co, ma 33 lata i jakoś nie widzę go w mocnym pressingu, a w połączeniu z truchtającym Messim to już w ogole.
Co do Viniciusa to oni będą dalej na niego stawiać bo pokazał w lidze mistrzów, że to nie jest pierwszy lepszy chłopaczek, nie mówię że jest świetny ale to lepszy transfer niż Dembele bo przynajmniej gra i pomaga zespołowi (bez niego by Liverpoolu nie przeszli). Oni bez Ronaldo zrobili lepszy sezon niż Barca z Messim.
Wolałbym grać w 1/2 ligi mistrzów i walczyć do końca o ligę niż wygrać puchar króla. Nie interesuje mnie co za 10 lat będą mówić ludzie, bo mówimy o tym co tu i teraz.
Jeśli chodzi o gwiazdy ze szkółki to więksi nie robili karier. To dopiero gra w La Lidze weryfikuje. Poczytaj sobie jakim crakiem miał być Mayoral, a co z tego wyszło.
Prawdziwa zmiana pokoleniowa nastąpi po Messim, a pustka jaka się zrobi nie będzie można porównać nawet do odejścia Ronaldo, a Real 3 sezon sie zbiera i nie może dojść do siebie. I jak zabierzesz jego 40+ bramek w sezonie to żaden inny piłkarz Barcy tego nie przejmie. Już w Realu bramki Ronaldo miały się rozłożyć na cały zespół i nic z tego nie wyszło, a Messi ma dużo większy wpływ na gre. Zobaczymy ile wtedy są warci Pedri, Fati, czy Depay
0
@Borneo jedynym dobrym transferem jest depay, reszta to niewiadome tyle że za darmo. Barca za to trafiła z Coutinho, Dembele i Griezmannem. Mówisz o chloapakach którzy mają potencjał i tyle nic jeszcze nie pokazali na najwyższym poziomie. Jakby Real chciał sprzedać na dziś Viniviusa to by nie stracił, jedynie Hazard to wtopa.
Fati to niewiadomo co pokaże jak wroci i nie widzisz głównego problemu. Problemem są zawodnicy, którzy gwarantują bramki.
A Ronaldo po co poszedł do Realu jak wtedy United był od nich lepszy? Real da mu to czego Psg nie czyli zbuduje projekt pod niego i o to tu głównie chodzi.
2
@Borneo póki co to Messi nic nie podpisał, Dembele też nie. Barca również jest przed zmianą pokoleniowa. Real jest na takim plusie że stara się układać grę bez Ronaldo od jakiegoś czasu, Barca nie wie jeszcze co to gra bez Messiego i odwlekane to będzie póki się da. Różnica będzie ogromna, a on długo już w Barcy nie pogra. Nie wiem kiedy Real wygrał 3 klasyki z rzedu ostatnio.
Real ma dużo większe pole manewru na rynku transferowym bo ma jakas gotowke + z 7 lub 8 piłkarzy na sprzedaż + kilku co mogą odejść za darmo żeby zwolnić pensję.
0
@icon3520 Może chodziło o Emersona
1
@ViscaelBarca2007 Ogólnie to chciałbym żebyśmy się dobrze rozumieli. Uważam, że Depay jest dużo lepszym piłkarzem ale te statystyki w lidze francuskiej biorę z przymrużeniem oka. Skok jakościowy będzie duży i czy on też go zrobi to już cięzko powiedzieć. Dlatego nie jestem jakoś zachwycony tym transferem. Patrząc na to jak grał Griezmann w Atletico i Dembele w BVB, Pjanic w Juve a jak w Barcy
0
@krzyrzak69 to podobny kaliber co Mariano :)
0
@ViscaelBarca2007 miał 1 dobry sezon bo był tam 1 sezon :) depaya widze bardziej na LS, ciekawe będzie kto będzie grał jak wróci Fati
0
Depay za darmo ok tylko Mariano z Realu jak był rok w Lyonie robił podobne liczby, a wiadomo jaki ma wkład w ich gre. Robione są transfery na ilość bo na jakość nie będzie pieniędzy.
0
@xoran Tylko że w piłce 5 lat to wieczność. Liczy się to co aktualnie. Jest takie powiedzenie "jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz" Aktualnie to Benzema jest w topie napastników a Aguero nie
0
@xoran ale w porównaniu do liczb Aguero to prawdziwy killer ;)
0
@ranger3120 Ja bym ich nie skreślał w pucharze króla jeszcze ;)
0
@Barcaa12 benzema kolejny rok strzela 30 goli A on nie
0
Nie widzę go w mocnym pressingu. Gość dla mnie na wejście z lawki ale na fakt że będzie jedyną 9 w kadrze będzie grał często od pierwszej minuty. Połączenie jego z Messim da łącznie pewnie z 10 km przebiegnietych w meczu. Jego transfer nie zmieni oblicza zespołu.
0
@Nano22 Może dlatego że nie potrafi powtórzyć tej dominacji z Barcy w Europie. Ja go nie krytykuje bo on jako jeden z nielicznych próbuje czegoś nowego i za to często płaci, szczególnie w Europie. Jak odpadasz z Lyonem, czy Monaco to można mieć mu to za złe skoro jest Top.
0
@JarekS za 5 lat na pewno. Mówię o odczuciach na dziś. Zawsze porównuję Real do Barcy bo to główni rywale, którzy napędzają się nawzajem. I tam jak dla mnie są lepsze odczucia. Bo można zarobić dużo więcej na sprzedaży zawodników jak Mayoral, Jovic, Ceballos, Brahim, De frutos, Asensio i kupić 1 cracka.
Wszyscy mówią, że Barca ograła młodych, ale Real też to robił, Militao odpalił, Valverde i Medny, który stary nie jest, Vinicius grał cały sezon, brahim w Milanie ładnie sobie radził, wróci Odeegard i kilku chłopaków ze szkółki jakoś bardzo nie odstawało. Napewno nie grają na poziomie Pedriego ale mogą wnieść coś do 1 zespołu. Są spore szanse, że przy sprzedaży Varana i kilku innych chłopaków będzie ich stać na Mbappe, który jakby miał zostać to by już podpisał moim zdaniem. Real nic nie wygrał bo miał 60 kontuzji w sezonie ale tylko 3 karne odgwizdane co z Eibarem daje im najgroszy wynik w la lidze. Ten słaby Real wygrał 2 razy z Barcą i zdobył 4 pkt z Atletico. Jeśli przyjdzie Mbappe to oni zrobią krok do przodu, a Barca nie ma kasy żeby go zrobić.
Trzeba liczyć, że w szkółce będą odpowiedni ludzie i że Fati wróci i odciąży Leo w strzelaniu bo ja inaczej tego nie widzę.
0
@JarekS
1. to na pewno
2. Póki co to się nie zanosi. Dembele z rocznym kontraktem w takiej formie to mega transfer nie będzie, Coutinho, Pjanic, Braithwaite to samo, a jeśli się cieszysz z 33 Aguero to Twoja sprawa. Tak naprawdę to wszystko zależy od Leo czy zostanie.
3. Wolałbym grać do końca o ligę i półfinał LM bez kompromitacji niż wygrać puchar króla.
O sędziach to się nie ma co wypowiadać ale trochę ich przekręcili bo od następnego sezonu już powiedzieli, że ręka Militao z Sevillą nie będzie odgwizdana.
5
Różnica pomiędzy 2003 rokiem, a teraz jest taka, że Barcelona swoimi
sukcesami rozpieszczała kibiców praktycznie co roku bijąc większość rekordów. Teraz nie przejdzie bez echa 5 miejsce w lidze.
Mam nadzieję, że Laporta ma dlugofalowy projekt, który opiera się znowu o szkółkę bo ten sezon pokazał że są tam bardzo perspektywiczni gracze.
Dalej uważam, że pierwszy sezon przejściowy będzie dopiero jak odejdzie Leo. Wtedy wyjedzie ile są warci poszczególni gracze.
Niestety nie widzę zawodników w obecnej drużynie którzy zdejmuja presję z młodych jak kiedyś Xavi, Iniesta i Puyol. Zawsze mnie to zastanawiało jak to jest że junior z Barcy wyglądał na bardziej zrelaksowanego w klasyku niż Xabi Alonso czy inni topowi zawodnicy.
2
@Pedritodejong Tu masz niewątpliwie rację :)
1
Tylko tak naprawdę on przychodzi z dużym nazwiskiem, znanym w la lidze. Faktycznie to on jest cieniem samego siebie, zagra 3 mecze i uraz, o jego wyczynach strzeleckich lepiej nie wspominać. Jakoś nie wyobrażam sobie jego pressingu razem z Messim. Będzie to prawdopodobnie jedyna prawdziwa 9 więc grać będzie, 33 lata jak przyjdzie.
Dla mnie to on jest gorszy od Suaraza którego wywalili bez mrugnięcia okiem.
Ten transfer nic nie wnosi dla mnie, jedyny plus że mało będzie zarabiał.
Laporta mówi, że się kończy cykl i ściąga 33 latka. To coś chyba nie bardzo się kończy. Taki transfer Larssona to się zdarza raz na czas, że gość u schyłku kariery może być decydujący.
Depay za darmo to świetny ruch ale on to nieporozumienie dla mnie.
1
@Graczdari Będzie to bardzo bolesne bo nikt w jego buty nie wejdzie. Podobna sytuacja jest w realu tylko tam jest jeszcze Benzema, a Suareza juz nie ma...
0
@scotti Jak Grizezmann strzeli 3 bramki w finałach LM to będzie można ich porównać.
1
@Strays77 Myślę, że nie możesz się pogodzić z tym, że Barca mając lepszą drużynę niż Real, wygrała mniej w Europie.
Barca z Interem grała długi czas w przewadze po wątpliwej kartce z Busquetsem, który patrzył przez palce na sędziego potem. Cały internet śmiał się z tego bardzo długo.
Van Pierse dostał czerwoną kartkę za kopnięcie piłki po gwizdku, gdzie wynik był na styku i Barca mogła nie awansować to są dopiero kuriozalne sytuacje.
Sanchez pada jak rażony piorunem jak Terry go lewdo dotknął to są śmieszne sytuacje.
W obie strony znadziesz niedorzeczności sędziów i to chciałbym podkreślić. Nie baw się w Koemana, który wszystkich wini tylko nie siebie.
Nawet Xavi powiedział, że Real ma jedną cechę której nie ma Barca. Potrafią wygrywać nawet jak grają źle. Mieli mniejsze umiejętności od Barcy Pepa ale byli mocniejsi mentalnie.
Można gdybać co by było jakby był VAR ale powiem Ci, że Real i tak by te LM zdobył bo w meczach z Bayernem nie było by 2 bramki dla Niemców, bo był spalony i tej dogrywki też by nie było.