0

Ktoś wie czy Busquets jest zagrożony wykluczeniem, czy w końcu nie bo AS pokazuje, że tak , a Marca nie?

1

@mikokarla Busquets jest w kadrze meczowej, był artykuł wstawiony.

0

@Comentateiro "mocna żółta" to brzmi jak na granicy żółta/czerwona. To po prostu moja interpretacja i Twoja. Nie ma sensu się o to kłócić pozdro

1

Komentarz usunięty

0

Spójrzcie na to bardziej na chłodno. Messi też mógł wylecieć z boiska i sędzia mógłby go zawiesić nawet na kilka spotkań A to było dodatkowo w pierwszej połowie. Ostatnio w obie strony jest coraz więcej dyskusyjnych karnych. Sędzia się i tak wybroni z tej decyzji. Tylko jak oglądam Real i Barce to widzę błędy sędziowskie we wszystkich możliwych kombinacjach i to mniej więcej po równo. Wszystko zależy od perspektywy. Rsss oddał pierwszy celny strzał koło 60 minuty A Sevilla mogła strzelić do 60 min że 3 bramki i tylko kwestia szczęścia i ter stegena pomogła. Gdyby Messi wyleciał to Barca by przegrała ten mecz. Szczególnie że super zmianę dał Banega.
Zobaczcie sobie karny z Leganes i nawet w meczu Barcy z Rsss tam też były dyskusyjne decyzję.
Problelem jest forma kluczowych piłkarzy. Sport musi odwracać uwagę od problemów Barcy bo zmarnowała 400 mln A problemy to się dopiero pojawia za chwilę. Messi musi dostać podwyżkę i Barca musi sprzedać coutinho dembele i jesscse kogoś żeby w ogóle mógł przyjść martinez, który zmieni 1 za 1 Suareza po kolejnym sezonie. Czyli będzie krótko: mało kasy i krótka ławka.

9

Dla mnie jest to w głównej mierze wina samego Pique, od razu po faulu macha łapami, wyskakuje do sędziego jakby miał 12 lat i wszytko było mu wolno i wszystko kwestionuje. Jest świetnym obrońcom ale ma dziwny charakter mimo wszystko.

3

@CalcioFan Czy ja wiem, jego Real grał najładniejsza piłkę od lat. Do tego rekord bodajże 24 zwycięstw z rzędu. Gdyby Juve było w chociaż średniej formie to by nie było tematu w tym meczu. Jak oni meczyli Milan w 10 przez większość czasu.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Kubo po raz kolejny pokazuje się z dobrej strony. Zobaczyłbym go w zespole pokroju RSSS

0

@zibiku w większości się z Tobą zgadzam ale Barca też musi powoli myśleć co dalej A o tym nie słychać. Co będzie po Messim. Real szuka jakiegoś super talentu który odpali albo nie ale próbuje. Niech 1 odpali na 3 to i tak będą do przodu. Messi już nie wyrobi całego sezonu a nie widzę nikogo kto mógłby go chociaż polowicznie zastąpić. Dla mnie Real przespal tylko ostatnie lato bo jak wygrywał 3 lige i lige mistrzów to co tu zmieniać.
Co do Barcelony to tu można się bardziej martwić bo nie potrafią totalnie sprzedawać. Munir za 1 mln A Jese po mocnej kontuzji 25 mln i poziom podobny.

0

@zibiku Fajnie, że uwzgledniles tylko jedną stronę medalu. Barca wydała koło 300 mln na dwóch panów, którzy nie bardzo dają ta spodziewana jakość. Coutinho nie odnajdzie się przy Valverde, a Dembele to nowy Bale się szykuje. De Jong z miejsca będzie zarabiać tyle co Hazard. Griezmann nie jest 9 Więc transfer nie do końca rozwiąże problemy Barcy. Jak Felipe przyjdzie za darmo to dostanie dużą pensję.
Zarówno Zidane jak i Perez nie powiedzieli oficjalnie kto zostaje A ta dwójka mlodzieniaszkow z Brazylii może sporo namieszać już w przyszłym sezonie. Przypomnij sobie jaki kręcił Vinicius Semedo. Strzału się nauczy ale dla mnie pokazał większe jaja niż Dembele w tych klasykach A Rodrygo wygląda na bardziej okrzesanego. Myślę że Real jak uda się sprzedać isco, bale, jamesa, kovacica, mariano, lorente, navasa to będzie mieć kasę na jeszcze jedną super gwiazdę.

A przypominam że Barca ma podpisać nowy kontratk z Messim co się wiąże z dużą podwyżka. Podsumowując oba kluby mają swoje problemy tak naprawdę. Tylko że Real jest bardziej elastyczny bo nie ma tak dokładnie ulozonej taktyki i mają szersze pole manewru jeśli chodzi o transfery.

0

To nie jest do końca mądrze budowany skład. Nie ma następcy napastnika. Nie ma następcy Messiego. De Jong z miejsca dostaje 15 mln. Coutinho nie może odpalić A dembele się łamie. Real miał sezon przejściowy i Barcelona też go będzie miała kiedy odejdzie Messi. Barcelona kolejny raz się kompromituje w Europie i nie wiem czy ich projekt jest bardzo atrakcyjny.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

Solskjear pokazał tym dwumeczem że to dla niego za wysokie progi. Dla Barcy może to nie był spacerek ale w żadnym momencie nie było niepewności o awans. Prawdziwy sprawdzian nadchodzi i mecz na Anfield. Barca wiadomo że na wyjazdach miewa problemy ale jeśli wytrzyma to bardzo wysokie tempo gry to Liverpool też potrafi mieć gorącą głowę (szczególnie Mane). Najciekawsze dopiero przed nami

1

Barca awansuje jeśli sama nie popełni jakiś niewyszmuszonych błędów. Ważną rzeczą jest żeby Busi się nie wykartkowal na Liverpool bo nie ma zawodnika bardzo ogranego na tej pozycji mimo wszystko. Dopiero w półfinale będzie prawdziwy sprawdzian.

2

Tak naprawdę to Barca wizerunkowo na tym sporo straci. Gość poszedł na wojnę z Psg, w ogóle nie gra, a Barca się wypina na niego. Może nie jest wystarczająco dobry na pierwszy skład ale jak dla mnie to troszkę niesmak jeśli to prawda.

16

Zastanawia mnie czy barca ma jakiś konkretny plan na przyszłość? Nawet Jordi Cruyff mówił, że narazie nikt nie myśli o Barcy bez Messiego i każdy marzy, żeby grał jak najdłużej. Z posiadania piłki wynika coraz mniej i to Ter Stegen ratuje statystyki genialną grą.

Kolejną głupotą są ogromne pensje, które będą blokować coraz bardziej Barcę na rynku transferowym ( mówi o tym w wywiadzie sam Bartomeu), a polityka wprowadzania wychowanków odeszła na boczny tor ( nie mówie, że jest tam nowy Xavi, Iniesta, Messi, czy Busi ale nie wierze, że nagle nie ma tam nikogo kto miałby potencjał) Problemem bardziej jest to, że polityka Barcy się nagle zmieniła. Kiedyś młodsi trenowali w podobnej taktyce co pierwsza drużyna i mogli naturalnie przechodzić poziom wyżej. Teraz Barca ma tą piłkę chyba tylko z przyzwyczajenia i to nawet nie przypomina filozofii, która przecież "oficjalnie" jest kontynuowana.

Co do pensji to czemu tak bardzo są przeciągane rozmowy z Albą? Czemu nagle Rakitic ma nie dostać nowego kontraktu? Bo Messi dostaje 35 mln i każdy chce choć połowę tego co jest niewykonalne. A jak czytam, że to nie jest ostatnia podwyżka dla Messiego to już jest to jakaś abstrakcja(dodając do tego upływający czas, każdy piłkarz obniża loty Xavi i Iniesta mieli to po 33 roku). De jong z miejsca dostaje pensje na poziomie Modrica w Realu to jak dla mnie paranoja. To że PSG proponowało ogromną pensję to normlane bo co oni mogą innego zaproponować? Rozwój i mocną ligę?

Pozostawienie Valverde na stanowisku pokazuje, że Barca nie ma jak narazie możliwości na odmianę tej sytuacji albo obecny zarząd jest zadowolony z tego co się dzieje. Po sezonie odejdzie Vidal to Chin i przyjdzie kolejny "walczak" który zrobi dobre wrażenie na starcie. Brak planu na zastąpienie Messiego może się odbić wielką czkawką, której Barca jeszcze nie miała. Ronaldo w Realu nie był tak istotny jak Messi dla Barcy i każdy to wie. Real powoli odbija się od dna i będzie miał ogromne środki na lato możliwe odejście Bale'a, Isco, Marcelo da im ponad 200 mln + drugie tyle zaoszczędzone. Nim się obejrzymy może być znów godnym rywalem w lidze.

Barca od odejścia Guardioli nie skupia się na przyczynie problemów tylko na skutkach. To tak jakbyś miał katar i zamiast go leczyć to kupujesz coraz fajniejsze, ładniej pachnące i mniej podrażniające nos chusteczki.



1

Tak w skrócie między wierszami:
Póki co jest dobrze ale jak nie wygramy ligi mistrzów to tak gładko nie zamkniemy budżetu przez ogromne pensje. Jeśli sezon będzie kiepski to Valverde wyleci i szansa dla młodych również bo klub będzie musiał dokonać poważnych wzmocnień. Messi zarabia bardzo dużo ale dostanie więcej bo obecny prezes nie będzie musiał za to zapłacić.

Jeśli Barca odpadnie znowu w 1/4 to Messi może się już poważnie wkurzyć bo znowu będzie pominięty w ZP. Dlatego dostanie podwyżkę do 50 mln netto.

Barca dostanie kupę kasy za zmianę nazwy stadionu na jakiś mongolski i będzie mogła dalej kontynuować swoją politykę największych przychodów w historii dając jeszcze większe pensje.

0

Z tego co kojarzę podstawy ma 35 na rękę i po wypełnieniu kontraktu 5 letniego ma dostać dodatkowe 50 mln. Więc faktycznie masz rację i zarabia dużo więcej :)

8

Bardzo ciekawi mnie ta pewność, że de jong z miejsca wyskoczy do składu i pomoc będzie "zabezpieczona". To że ktoś bryluje w lidze holenderskiej to nie jest żaden wyznacznik. Nie odmawiam talentu holendrowi ale przykład kluiverta w romie studzi entuzjazm. Niech zacznie grać i czarowac A potem niech sprzedają rakitica który dalej jest bardzo solidnym zawodnikiem.

0

Niestety pensja Messiego jest ogromna. Myślę, że może powodować to w Barcelonie napięcie, które narazie udaje się ukryć. No bo jeśli Messi zarabia 35 mln to czemu Alba Busi Pique Ter Stegen mają nie zarabiać 15-20? Nikt nie jest na poziomie Messiego ale to i tak zdecydowanie niższa pensja więc jakąś logika w tym jest. Przedluzajace się negocjacje z Alba mają jakiś powód.
Real nie dał takich pieniędzy Ronaldo i ten poleciał. Tylko, że Perez wiedział, że każdy zawodnik będzie porównywać swoją pensję z tą największą to chyba nic trudnego do przewidzenia.

1

W lidze będzie o to bardzo ciężko ale reszte to już tak pewnie bym nie wyśmiał. Śmiejesz się z Realu , a jak Barca będzie dalej tak słabo grać na wyjazdach w ważnych meczach to Ligi Mistrzów w tym sezonie nie wróżę.

Barca będzie jeszcze grała w lidze wyjazdy z Realem, Betisem, Bilbao, Sevilla i mecz u siebie z Atletico. Więc na 100 % też to jeszcze nie jest przesądzone.

Mam wrażenie, że po 5-1 90% kibiców przestało brać na poważnie Real pod jakimkolwiek względem. Rok temu sytuacja analogiczna 0-4 na Camp Nou i liga przegrana w grudniu a potem wygrana w lidze mistrzów.

Nie mówię, że Barca nie ma szans na tryplet tylko że większość ludzi porównuje sytuację Barcy do Realu i się zachwyca co to nie gra Barca. Tak w skrócie to Real gra fatalny sezon, a nie Barca świetny i w tym porównaniu Barca musi wypaść bardzo korzystnie co nie znaczy, że rzeczywiście jest w świetnej formie.

0

Chodzi o to, że Benzema zagrał dziś jeden z najlepszych swoich meczów w Realu. Przy dzisiejszym Suarezie zagrał 3 klasy wyżej co nie znaczy, że ogólnie jest lepszy.

4

1. Ostatnia bramka 3 miesiące temu prawie. Ledwo wrócił po miesięcznej kontuzji i zagrał po niej 1 pełny mecz.
2. On nie jest typową 9 więc nie za bardzo rozumiem jak ma zastępować Suareza? W budeslidze grał często w środku pomocy. W serie grał też różnie czasem na skrzydle, czasem w ataku.
3. w marcu 32 lata, nie każdy jest Suarezem i w tym wieku dalej wymiata.

Bardziej już bym widział napastnika pokroju Robin Van Persie, Aduriz,(choć ten jest kontuzjowany) jak ma pograć pół roku i wchodzić na 15-20 min.

0

Dla mnie gadasz, żeby gadać. Zobacz wtopy Mina, Gomes, Digne, jak narazie również Malcom, Coutinho miał fajny koniec tamtego sezonu. Teraz gość za 150 mln z bonusami nie może się odaleźć chyba, że jest gwiazdą bo strzelił karnego z Levante.

Wyrywasz z kontekstu moją wypowiedź i poruszasz tylko tematy które są dla Ciebie wygodne. Nie chcesz dyskutować tylko wyśmiać dlatego dalsza konwersacja nie ma sensu.

3

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, skoro Barcelona i Real się wzajemnie napędzają i ze sobą konkurują to czemu Real podpatruje dobre rzeczy Barcy próbując unikać ich błędów, a Barca zaczyna przypominać czasy gdzie Real ściągał ludzi na ślepo dając im zawyżone wynagrodzenie?

Nie piszę tego w kontekście jednego sezonu tylko kilku ostatnich dajmy na to 5. Bo Barca znowu wygra ligę i wielu osobom to wystarczy. Sytuacja powtarza się któryś rok. Barca przysłoniła swoje problemy, które ma od dawna znakomitym meczem z Realem( który nie gra lepiej od Sevilli obecnie). Roberto ma zmienioną pozycję na obronę gdzie radzi sobie zaledwie poprawnie. Nie ma na ławce napastnika, a transfer Vidala pokazuje, że Barca ma już niewiele wspólnego z filozofią Cruijffa. Jak słyszę o transferze 30 letniego Williana to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Ja wiem, że 1/4 finału ligi mistrzów jest za 2 miesiące i dużo się może zmienić ale kto w ogóle stawia Barcę w równym rzędzie z Liverpoolem, Juventusem, MC na ten moment?

Dla mnie odpadnięcie po raz kolejny w 1/4 nie będzie zaskoczeniem bo to znowu wynika z tego samego. Barcelona jest dla mnie niezdarna w swoich poczynaniach transferowych.
A stawianie na wychowanków patrząc na terminarz już się chyba skończyło. I co na lato? Nowy lewy obrońca, pomocnik i napastnik, a wychowankowie do City, BVB, czy Arsenalu.

Kiedy Real puścił jakąś perełkę za darmo? Nawet za połamanego jese wzieli 25 mln, Morata poszedł za 75 i nie zdziwię się jak Benzema z Balem pójdą razem za 130-150 mln.

Real w tym roku o nic nie walczy bo tam szykuje się mocny remont.

Paco obiawienie bundesligi idzie za 25 do BVB gdzie pewnie będzie wart z 70 w lato. Denis wcale nie jest ogórkiem a barca sprzeda go za 15 mln bez opcji odkupu i zrobi "super" interes. Czemu Barca nie szuka następców Messiego i Suareza? Czemu nie jest w stanie stanąć do walki o Viniciusa i Rodrygo. Ten pierwszy może nie jest jeszcze oszlifowany ale robił im różnicę nawet w 10 w meczu rsss, gra swoje początki w la liga a już 2-3 rywali musi go kryć w każdej akcji (zobaczcie sobie jeśli ktoś go nie widział). Barca potrzebuje takich talentów jak powietrza. Barca nie ma teraz 400 mln żeby z miejsca kupić super gwiazdy za Suareza i Messiego. De Jong będzie świetny ale bramki Messiego i Suareza nie rozłożą się tak łatwo na cały zespół co pokazał Real w tym sezonie.

Zastanawia mnie tylko czemu jest taka bierność żeby kupić jakiś diament? Barca ma nosa do takich rzeczy jak mało kto tylko czemu się tak nie dzieje? Może zastąpienie Messiego wydaje się niemożliwe ale ktoś w to miejsce musi wejść choć połowicznie

0

Liga mistrzów jest momentem gdzie spotykają się najlepsi w Europie. Gdzie jest ten styl Barcelony w tych rozgrywkach? Można przypuszczać że po prostu nie ma kto grać tej filozofii na najwyższym poziomie. W Barcy mistrzów zastępują rzemieślnicy.

Barca ma po prostu patent na Real i tylko na nich. Reszta zależy od dobrego dnia Messiego. Czemu jeśli są tacy Świetni przegrywają wyjazdy i to 3:0 4:0? Barca miała jeden genialny mecz w ostatnich latach z psg ale to Neymar ich przepchnal dalej do następnej rundy. Potem Barca nie strzeliła w dwumeczu nawet jednego gola z Juve gdzie Real strzelił 4 w jednym meczu i to w finale.

Moja wypowiedź nie ma na celu Cię obrazić ale pokazać drugą stronę medalu. Pozdrawiam

0

Barca ma po prostu patent na Real. Czemu nie chwalisz się porażkami w lidze mistrzów gdzie grają najlepsi w Europie? Jak Barca ogrywa wszystkich to czemu jak mają wyjazd to leje ich prawie każdy A Messi się gdzieś błąka po boisku ze spuszczona głowa? Barca wielka to była gdzie nikt nie odważył się pójść na wymianę ciosów. Porównał bym to do harfy, która zrobił Guardiola. Grała pięknie ale nikt już poza nim nie umie na niej grać A co jakiś czas pęka struna w postaci ważnego piłkarza który grał tak genialnie że można mieć wrażenie że zastępuje go tania podruba. Teraz Barca ma tylko posiadanie piłki ale nic z tego nie wynika dopóki Messi nie zrobi czegoś nieszablonowego. I tylko on jest wielki w tej Barcelonie. Nie ma już wielkiej Barcelony.

0

Po części trzeba się z Tobą zgodzić. Jednak mówienie,że Barca się rozwija A Real stoi jest trochę przesiakniete fanatyzmem. Nikt już nie mówi o wielkiej Barcelonie tylko o wielkim Messim, który i tak gaśnie kiedy Barcelona go najbardziej potrzebuje, czyli w lidze mistrzów gdzie spotykają się najlepsi w Europie. Dlatego Barca nie może wygrać lm od 3 lat.

0

Masz rację ale przez ostatnie 3 lata już tak nie gra i tylko o to mi chodzi. Starasz się bardzo ominąć to o czym mówię. Messiego nie ma w najważniejszych meczach sezonu czyli w lidze mistrzów gdzie zostaje 8 najlepszych zespołów czyli od 1/4. Ja mu nie odbieram jego zasług Tylko stwierdzam fakty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?