0

Obie ekipy są osłabione. Ciekawe czy Koeman będzie mocno rotował na alaves bo z sevilla było widać w nogach te dogrywki w pucharze króla. PSG wyjdzie raczej 4-4-2 i kluczowa sprawa żeby wrócił Dest bo nie wyobrażam sobie Mbappe bliżej lewej strony na Firpo/Mingueze.

W takim starciu bardziej PSG będzie brakować Di Marii niż Neymara bo on znów chciałby robić show jak w finale LM. Jak dla mnie zejdzie trochę z nich presja, że nie grają w najmocniejszym składzie. Coś jak Liverpool w rewanżu bez Firmino i Salaha.

Ciekawe czy Koeman zaskoczy 3-4-3 albo wyjdzie 4-3-3 bo w zwykłym jego ustawieniu nie ma kontroli środka pola? Sevilla dała radę to i oni mogą dać. Tylko Mbappe to nie El Nesyri...

Jak dla mnie wyjdzie w ważnych meczach brak 9, przytrzymania piłki i rozrzucenia do skrzydeł. Oby Ter Stegen był najlepszej formie i Messiemu siadło coś :)

1

@Tuc Problem w tym że coraz częściej na Barce wystarczy samo bieganie przez 90 min I gryzienie. Neymar i di maria prawdopodobnie nie zagraja i wyjdą ludzie którzy będą biegać przez 90. Messi coraz rzadziej ma dzień konia, a obrona Barcy wygląda mocno średnio. Powrót Ansu to zagadka, po takiej kontuzji wielu już nie wraca, a problemy Barcy dalej pudruje Messi, który nie wiadomo czy będzie tu za rok. Są powody do radości jak Pedri, Araujo czy forma de jonga ale tu dalej głównie błyszczy Messi który będzie mieć 34 lata niedlugo. Problem z Messim jest złożony bo kiedy Barca ma piłkę to jakby grała w 12 ale kiedy jej nie ma to jakby grała w 10 z Leo i liga mistrzów to brutalnie weryfikuje

2

Jeśli odejdzie Messi to sezon przejściowy dopiero przed Barca. Do tego przedłużenie kontraktu Dembele. Większość tych przeblyskow inicjuje Leo. Widać poprawę i zmianę nastawienia ale jak odjedzie Messi to będzie prawdziwy test dla Barcy. Scenariusz jak po Ronaldo w Realu. Te bramki się nie rozłożą i każdy to wie.
Fati to po takiej kontuzji niewiadoma.
Coutinho do odstrzału ale nikt nie da 80 mln żeby Barcy się opłaciło go sprzedać i skończy się na wypożyczeniu. Napastnika na poziomie w zasięgu finansowym dla Barcy brak.
Przyjdą 2-3 mecze bez zwycięstwa i będa spekulacje że Messiemu już dziękujemy.


0

Nie wiem czemu tak się upiera na to 4-2-3-1 skoro widać, że Barca nie ma predyspozycji żeby tak grać bo brak solidnych skrzydeł. Jest przez to więcej dziur w środku i każdy przeciwnik to widzi. Leży bez Pique wyprowadzenie piłki od tyłu i brak typowego przecinaka na dp, który jest niezbędny w tym ustawieniu przy łataniu dziur.

Koeman chce wynaleźć koło na nowo i widać, że piłkarze się męczą w tym ustawieniu bo trudniej jest kontrolować spotkanie, mając mniej ludzi w środku pola, do czego mimo wszystko większość drużyny jest przyzwyczajona.

Kolejny trener bez planu B. gość albo gra 4-2-3-1 albo jak nie idzie 2-3-5. Jak dla mnie to będzie jak z Lopeteguim, widać jakieś przebłyski drużyny ale brak regularności niepozwoli mu się utrzymać za długo na stanowisku.

0

@AxelF Tak samo jak Benzema mógł strzelić na początku, a był słupek. Takie liczby nic nie mówią tak naprawdę bo okazja okazji nie równa, a liczą się tak samo. Atleti w pierwszej połowie nic nie zagrało, nie wiem czy nawet strzelili na bramkę. Sędzia mógł spokojnie wywalić Savica, który "skrobał" achillesy mając żółtą kartkę. Nawet Simeone powiedział, że Real był po prostu lepszy i widać to było bo praktycznie mieli ten mecz pod kontrolą mądrym rozgrywaniem. Chcesz na siłę umniejszyć Realowi to zwycięstwo co jest bezsensu.

0

Ciekawe, może zobaczymy odmienioną Barcę bo wszyscy będą biegać? Na takie Dynamo to powinno wystarczyć, choć dziwi mnie że Antek tu nie gra mimo wszystko. Oby tylko bez głupich strat na swojej połowie i powinno być nieźle.

0

@lukkobe Rozumiem o czym, piszesz i w większości się bym zgodził jakby to wszystko miało logiczny sens. Jak dla mnie jeśli nie robisz konkretnych transferów pod daną taktykę to musisz ją dostosować do piłkarzy.

Przy taktyce 4-2-3-1 gra raczej opiera się na szybszym konstruowaniu akcji i rozrywaniu obrony na skrzydłach, a Barcelona nie ma tak przebojowych skrzydłowych jak Bayern. Do tego nie ma 9, która potrafi grać plecami do bramki i rozrzucać piłki na skrzydła . Gra Messi w wszędzie i nigdzie i przy 2 zawodnikach w środku bez rasowego dp tworzą się ogromne dziury. Do tego musi się podłączać Alba bez którego nie ma lewej strony. Fati też nie jest skrzydłowym do końca tylko bardziej bocznym napatnikiem gdzie się świetnie odnajduje ale nie tworzy przestrzeni próbując pojedynków (wiem że ma jeszcze czas ale jak gra w takim meczu to wiek go nie usprawiedliwa, jeśli nie jest gotowy to niech w takim meczu nie gra) Jedynym skrzydłowym z prawdziwego zdarzenia jest Dembele.

Na przygotowanie fizyczne do sezonu powiedzmy, że barca miała troche mniej czasu ale to nie była aż tak duża różnica. Fizycznie wyglądają fatalnie a w takim systemie trzeba wyglądać fantastycznie, żeby szybko przesuwać i nie robić autostrady dla rywali jak się nie ma przecinaka, którego z tego bardziej rozliczasz.

Odkad wszedł Modric Barca straciła kontrolę nad meczem i trener takiego kalibru musi reagować szybciej (tym bardziej mnie to dziwi kiedy ma 5 zmian)

Trzeba dać im czas napewno i tu się zgadzam. Dotrą się w jakimś stopniu napewno tylko dla mnie poprostu uczenie się schematów, w których Barca przez możliwości kadrowe nie jest zrównoważoną drużyną nie bardzo ma dla mnie sens. Może jest to troche pochopna ocena ale tak uważam.

1

Problemem jest wyprowadzenie piłki od tyło co zawsze było mocną stroną Barcy

Fizycznie Barca miała siły do 60 minut (było 30 min do zakończenia meczu, więc dziwne to tłumaczenie, że karny ustalił mecz.)

Trener oddał środek pola i nie miał pomysłu na sensowną korektę w trakcie meczu (czyli kolejny Pan bez planu B)

Nie ma napastnika żeby przytrzymać piłką lub szybciej odegrać na ścianę i rozrzucić na skrzydła przez co Real miał sporo czasu na powrót.

Wiem, że trener miał niewiele czasu do tej pory ale tak źle fizycznie do Barca nie wyglądała chyba nigdy.

Puenta jest dość prosta, że jeśli nie umiesz biegać to w dzisiejszych czasach technika już tak dużo nie zmieni. Marcelo i Isco nie powąchali murawy i Real wygrał. Pique i Busi i Messi grali.


0

@SonBarcaGoku Zobacz sobie, że po akcji Messiego z Casemiro nikt nawet specjalnie nie protestował co w przypadku Barcy byłoby oczywiste. Langlet ciągnął Ramosa do lini, a on szedł w przeciwną stronę do piłki więc to nie jest żaden skandal tylko faul. Sędzia się wybroni z oby decyzji bo ma do tego podstawy.

0

@Bielik12345 tylko, że Real miał więcej klarownych sytuacji więc nie pisz takich rzeczy. Czy anulowali Barcy choć 1 bramkę? Największe zagrożenie robi 17 latek, który będzie miał wahania formy i to powinno najbardziej martwić trenera.

1

Barca zdobyła 7/15 punktów i to powinien być temat główny. Pierwsza bramka dla Realu to był kryminał. Gdyby nie Neto to byłby blamaż, a Real gra z napastnikiem, który strzelił 1 bramkę w 6 meczach. Nie ma u nich Hazarda praktycznie od roku i Real nic nie grał specjalnego tylko zjadł Barcę fizycznie to jest kolejny temat.

Depay tu nic nie zmieni bo to nie jest napastnik, brak 9 jest aż rażąco widoczny: przytrzymanie piłki, gra na ścianę nie istnieje. Messi już przyzwyczaił do swojego zaangażowania. Nie ma pieniędzy na transfery, a dziura po Messim dopiero będzie widoczna w kolejnym sezonie.
Koeman jedyna co robi to spychologie no kogo się da. Zmienił system, który zakłada szybkie konstruowanie akcji i dominacje na skrzydłach(do czego Barca nie ma aż takich predyspozycj), a nie dominację w środku pola. Od dłuższego czasu leży rozegranie od tyłu. Barca jest nieporadna i straciła masę piłek na swojej połowie i gdyby ten Vinicius potrafił zachować chłodną głowę i był bardziej ograny (przecież on nie jest nawet 1 wyborem Zidana) byłoby bardzo przykro.

Sędziowie w Hiszpanii raz dają raz zabierają, w ostatnich klasykach VAR też nie sprawdzał fauli na Varanie( był 2 sytuacje, a nie sprawdził żadnej) i też był płacz więc nie mówmy, że krzywdzą tylko Barcę.

fanatyzm nigdy nie jest dobry bo wyłącza myślenie i powielacie rzeczy o których trąbią gazety, aby przykryć dużo większy problem jaki ma Barca i to jest ten sam problem kolejnego trenera.

0

Absolutnie brakuje 9, przytrzymanie piłki, odegranie na ścianę. Fizycznie starczyło siły do 80 minuty. Karny można było gwizdnac bo trzymał go 5 sekund i Ramos wyraźnie szedł w przeciwnym kierunku do piłki.

0

@jeykey1543 Bartek jest ostatni sezon więc problem się rozwiąże sam. Myślę, że wielkich transferów i tak nie będzie bo nie ma za co. Oby tylko trener wytrzymał do końca sezonu bo z tym może być różnie.

0

@goldensun na ligę hiszpańską myślę, że wiele osób :D

0

Jestem tylko ciekawy ile cierpliwości będzie miał zarząd jak ta rewolucja od razu nie odpali? Jak przychodzil Guardiola to było łatwiej bo nikt takich oczekiwań nie miał jak teraz. Ciężko teraz zdecydować bo z jednej strony trzeba ogrywać młodych i robić zmianę pokoleniową ale z drugiej strony gdyby Barca znowu została z niczym po sezonie to się znowu zagotuje w klubie.

Zastanawiam się ilu graczy będzie chciało odejść jak Messi zdecyduje się na transfer. Jakby odszedł w jednym roku Suarez, Messi, Busi, Pique, Vidal i Rakitic to może być katastrofa. Widać to na przykładzie Realu, tam odszedł tylko Ronaldo i miał odżyć Bale, Benzema, Isco i Asensio i wiadomo jak to się skończyło.

Koeman będzie miał niewdzięczną rolę bo teraz Barca zbiera co siała przez ostatnie lata. Myślę, że wziął tą Barcę i modli się żeby tylko Messi jeszcze nie odszedł bo rozmiarów pustki jaką po sobie zostawi w ataku nie będzie się dało porównać nawet do Ronaldo w Realu i z każdym kolejnym sezonem widać dokładniej że taki gośc nawet teraz byłby kluczowy w wieku 35 lat.


2

Wszyscy teraz mówią ze trzeba wyrzucić polowe składu a jak barca powiedzmy zdobędzie 2/9 punktów na początku sezonu to będzie gadanie dlaczego nie ma w kadrze busquesta i alby i dalej strzela tylko Messi. Dla mnie po prostu busqests alba pique suarez dalej sa Ok tylko nie ma ludzi którzy ich odciąża. Taki suarez z ławki w 70 byłby super groźny. Sergio gra wszystko tak samo jak alba i pique a swoje lata maja. W Realu jakoś nikt Marcelo i modrica nie wywala tylko maja dobra rotacje. Jak by odeszła wymieniona 4 to dopiero szambo wywali bo jak nie bedzie szło to taki fati i puig nic nie zdziałają. Każdy zwalniał Valverde i to nie on był sprawca całego zła. Ta porażka może byc impulsem dla wszystkich tylko trzeba zrównoważyć kadrę.

0

Wpadną dwa remisy z rzędu i panowie wroca do łask nagle

11

Niektóre komentarze po wczorajszym meczu mnie bardzo dziwią. Umniejszanie Realowi tego mistrzostwa i mówienie że to najgorszy mistrz od lat. Mam wrażenie że co poniektórzy tak bardzo żyją przeszłością że mają wrażenie że ten sezon to był tylko zły sen i w przyszłym roku będzie potrójna korona cudowny styl i klepanie wszystkich. Póki co nie zanosi się na to nawet w połowie bo sensownych argumentów po prostu brak. Real wygrywa bez Ronaldo i bez gościa który miał go w jakimś stopniu zastąpić bo Hazard praktycznie nie pomógł.
Ta świadomość kibiców wynika mam wrazenie z świadomej manipulacji zarządu, który wszędzie widzi winę tylko nie wewnątrz klubu i takie informacje puszcza w świat.
Real jest krytykowany za brak stylu ale przez to są też bardziej elastyczni i bardzo wielu piłkarzy może się tam odnaleźć w Barcy jest trochę trudniej i niestety widać że zespół nieodpowiednio kierowany zaczyna zjadać swój własny ogon.
Barca będzie musiała wybrać czy dalej skleja 5 razy zbita szklankę czy zaczyna od nowa. Wydaje mi się z perspektywy czasu że Barcelona osiągnęła zbyt duży sukces w erze Guardioli i nie zdawała sobie sprawy jak trudno i jakim kosztem jest pozostawać rok w rok w roli faworyta w każdych rozgrywkach.

1

Vidal i Busquest pauzuja za kartki. Prawdopodobnie Artur też w pierwszej 11 nie będzie. To zostaje tylko Puig, Rakitic i de jong albo roberto

1

Zostanie bo nie ma alternatywy. Poważny trener raczej nie przyjdzie na ostatni rok kadencji Bartomeu bo nie wiadomo jaki pomysł będzie mieć nowy prezydent. Messi jest spokojny bo to on rozdaje karty. Transfer Martineza jak dla mnie z wymianą i może być trudno

0

czyżby Simeone zwolnił drugiego trenera w tym sezonie?

0

Swoją drogą co ten Carrasco robił w Chinach z takimi umiejętnosciami ?

0

@masik86 Oby po meczu były dobre nastroje :D

0

@Jacob94 Tak mnie naszło jakoś :D

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

58

Może niech ten księgowy zagra w pomocy skoro taki kreatywny?

1

Bardzo ciekawie zapowiada się też liga mistrzów. Jak barca sprzeda Arthura to przy pauzującym za kartki Busquestsie i Vidalu, będzie wracający bez rytmu De Jong, Rakitic i właśnie nowy Pjanić, który będzie musiał zagrać z Neapoli :D ręce same składają się do oklasków

7

Nawet po okładkach katalońskich gazet widać ich skrajny fanatyzm. One powinny pisać, że źle się dzieje w Barcelonie i że gra pozostawia wiele do życzenia, a transfery są conajmniej nieprzemyślane (choć trzeba przyznać, że szczęście też się w tej kwestii Barcy nie trzyma). Tymczasem rozdmuchują Var na wszystkie sposoby i to są przy bolączkach Barcy tematy zastępcze jak u nas w tvp.
Najgorsze, że gość, który będzie niedługo kończył kadencję nie miał żadnego sensownego planu na kierowanie Barcą. Dodatkowo popsuł relację z PSG, Atletico i Romą (Malcom). Długo trzeba będzie się z tego zbierać bo kase też zostawi pustą z 34 letnim Suarezem i Messim. Barcy już w tym momencie nie stać na galaktyczny transfer chyba że Coutinho i Dembele odejdą za jakieś 50 % ceny po 2 latach co będzie kompromitacją. Przy nich to Bale nie był wcale takim niewypałem bo jednak trochę pograł i 3 bramki w 2 finałach lm strzelił, nie da mu się tego odmówić.
Dodatkowo zaniedbanie dziedzictwa Cruyffa to kolejny grzech na jego koncie. Oddaliśmy tyle perełek (jasne, że nie wszystkie wypalą) ale kto by się starał do granic możliwości jak i tak nie ma przykładu dla ciebie, że jednak można i ktoś co jakiś czas debiutuje i walczy o pierwszy skład z wychowanków? Jak dla mnie Kubo zrobi większą karierę od Odeegarda i Viniciusa w Realu, który wziął go za darmo... wystarczy na niego spojrzeć, żeby zobaczyć że to talent czystej wody.
Moim zdaniem największą wadą obecnego zarządu jest ich pycha i wiara w ich nieomylność. Pod tym względem Perez bije ich na głowę. Perez uczy się na błędach i podpatruje co inni robią lepiej jak Bayern czy Juve. Real zaczął sprzedawać mądrze i bez super promocji: Morata, Di Maria, Higuain, Ozil, Ronaldo, Danilo nawet na nim nie stracili, Kovacic, Jese, który zniknął gdzieś po kontuzji za 25 mln!!! Barca Munira( podobnie się zapowiadał sprzedała za 1 mln). Real zmienia model sportowy i zanim Barca się pozbiera po Messim oni mogą już się wpełni odbudować. Bo uważam, że Messi lepszy nie będzie, biegać więcej też nie będzie a grać będzie zawsze tyle ile on będzie chciał.

Zastanawia mnie jak to jest że dany piłkarz bryluje i przychodzi do Barcy i nagle jest tak przytłoczony, że wygląda jak cień samego siebie? nie chodzi mi tylko o Griezmanna ale o praktycznie każdego nowego piłkarza

W Barcy nowy zarząd musi unormować po odejściu Messiego drabinkę płacową bo jest to najpilniejsza sprawa w klubie tak naprawde. Dobrze że Leo nie dostał żadnej podwyżki bo to byłby gwóźdź do trumny obecnego zarządu.

2

@marlon_brando wydaję mi się że Barca będzie ryzykować z Xavim bo to gość który będzie miał duże uznanie i wielki kredyt zaufania na start w przeciwieństwie do Setiena. Tylko czy ta formuła zadziała znowu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Trudno powiedzieć. Za Xaviego taki Artur mógłby odpalić dlatego bym się wstrzymał jewzcse rok tym bardziej że drugą stronę ma iść pjanic...

0

@zibiku Śmiejesz się z Realu ale prawda jest taka że oni się powoli podnoszą po stracie Ronaldo. Jakoś czarno to widzę po odejściu Messiego( Nie wiem czy nawet var pomoże bo tu trzeba tworzyć te sytuacje) bo ani w Barcy nie widać jego następcy ani pieniędzy na galaktyczny transfer nie będzie, a trzeba też myśleć nad zmiennikiem suaraeza powaznie. W realu Vinicius kolejny mecz błyszczy nawet jak gra trochę chaotycznie to i tak najlepszy z ofensywy realu (praca w obronie również). Przyjdzie Odeegard, hakimi i Kubo, który wczoraj również pokazał się z bardzo dobrej strony i real nie wyda nawet grosza na tych 3 zawodników

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?