0

@kamiVeB I jeszcze @laulhe44

8

#26 NBA - analiza zespołów

Philadelphia 76ers - Konferencja Wschodnia
Przychodzą: Tony Bradley (UTA), Seth Curry (DAL), Terrance Ferguson (OKC), Danny Green (LAL), Dwight Howard (LAL), Dakota Mathias (R), Vincent Poirier (BOS)
Odchodzą: Ryan Broekhoff, Alec Burks (NYK), Al Horford (OKC), Raul Neto (WAS), Kyle O'Quinn, Norvel Pelle, Josh Richardson (DAL), Glenn Robinson III (SAC), Marial Shayok, Zhaire Smith.

Draft:
Tyrese Maxey - rozgrywający (21)
Isaiah Joe - rzucający obrońca (49)
Paul Reed - silny skrzydłowy (58)

Pierwsza piątka:
PG:Ben Simmons
SG:Seth Curry
SF:Danny Green
PF:Tobias Harris
C:Joel Embiid

Druga piątka:
PG:Shake Milton
SG:Matisse Trybulle
SF:Furkan Korkmaz
PF:Mike Scott
C:Dwight Howard

Gwiazda zespołu:
Joel Embiid - środkowy (213 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1994 roku. Ma 26 lat.
Wybrany z numerem 3 draftu w 2014 roku przez Philadelphie 76ers.
Trzykrotny uczestnik All Star Game.
W poprzednim sezonie zagrał w 51 spotkaniach. Notował średnio 23 punkty, 11.6 zbiórek oraz 3 asysty na mecz.
Trafiał ze skutecznością 47.7% z gry, 33.1% za trzy oraz 80.7% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
W Philadelphi mamy nowego trenera. A kto nim został? Doc Rivers. No i teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie, czego można się spodziewać po "Szóstkach" w nadchodzącym sezonie. Ja uważam że niczego wielkiego. Owszem Doc to trener, który buduje trwałe przyjacielskie relacje z zawodnikami, ale czy tego potrzeba drużynie Sixers? Budować relacje to on mógłby w Brooklynie. Poza tym u nowego trenera Phili brak twardej ręki, brak schematów ofensywnych, brak reagowania na sytuację na parkiecie, brak dynamicznej pracy przy linii. Jego legenda stworzona przez samograj, jaki powstał przez chwilę w Bostonie. Jest to po prostu przeciętny trener. Duet Embiid-Simmons prawdopodobnie dostaje ostatnią szansę by Philadelphia wskoczyła na wyższy poziom. Kolejnej już pewnie nie będzie bo wielkimi krokami zbliża się transfer jednego z liderów. Wydaje się to nieuniknione. Do zespołu Sixers dołączają przede wszystkim Seth Curry oraz Danny Green, etatowi strzelcy, którzy z miejsca powinni poprawić spacing zespołu, a co za tym idzie otworzyć grę pod koszem dla obu liderów, którzy to właśnie tam czują się najlepiej. W minionym sezonie Sixers byli w trzeciej dziesiątce pod względem liczby oddawanych trójek, teraz jednak powinno się to trochę zmienić. Zmienić niestety może się także jakość po bronionej strefie parkietu. Z zespołu bowiem odeszli Josh Richardson oraz Al Horford. Sprawia to że drużyna z Pensylwanii nie będzie już tak dobrą defensywą, jak w zeszłym sezonie. Według mnie nie będzie również tak dobrym zespołem. Do Play-Off na wschodzie awansują, ale czy zdołają przejść 1 rundę? Wątpię.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9393474#comment-9393474 - Minnesota Timberwolves
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9395853#comment-9395853 - New Orleans Pelicans
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9398409#comment-9398409 - New York Knicks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9404811#comment-9404811 - Oklahoma City Thunder
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9405116#comment-9405116 - Orlando Magic

Jutro analiza Phoenix Suns w okolicach godziny 17 oraz analiza Portland Trail Blazers po północy.
Do startu sezonu pozostało 2 dni.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @Arkon @Barcelove

1

@Encore nie, Utah na samym końcu.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Criss18Barca Nie zapominajmy o Fatim

0

@kamiVeB i jeszcze @laulhe44

6

#25 NBA - analiza zespołów

Orlando Magic - Konferencja Wschodnia
Przychodzą: Dwayne Bacon (Hornets), Jordan Bone (Pistons), Chuma Okeke (R,16 pick draftu w 2019)
Odchodzą: D.J. Augustin (Bucks), Melvin Frazier, Wesley Iwundu (Mavericks), B.J. Johnson, Vic Law.

Draft:
Cole Anthony - rozgrywający (15)
Karim Mane - rozgrywający (niewybrany)

Pierwsza piątka:
PG:Markelle Fultz
SG:Evan Fournier
SF:James Ennis
PF:Eric Gordon
C: Nikola Vucevic

Druga piątka:
PG:Cole Anthony
SG:Dwayne Bacon
SF:Terrence Ross
PF:Al-Farauq Aminu
C:Mohamed Bamba

+ kontuzjowany Jonathan Isaac

Największa gwiazda:
Nikola Vucevic - środkowy (213 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1990 roku. Ma 30 lat.
Wybrany z 16 pickiem draftu w 2011 roku przez Philadelphie 76ers.
W sierpniu 2012 roku trafił w wyniku wymiany do Orlando Magic.
Uczestnik meczu gwiazd w 2019 roku.
W poprzednim sezonie w 62 spotkaniach notował średnio 19.6 punktów, 10.9 zbiórek oraz 3.6 asyst na mecz.
Rzucał ze skutecznością 47.7% z gry, 33.9% za trzy oraz 78.4% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
Orlando podczas off-season nie poczyniło żadnych ruchów. W NBA mówi się że jak stoisz w miejscu to się cofasz. No i faktycznie większość ekip dokonało zmian w swoich drużynach, a drużyna z Florydy wyszła z założenia że gramy z tym co mamy. Oznacza to że kilka ekip przesunęło się w hierarchii ponad Magic. No, ale dobra jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. A co ma do dyspozycji trener John Hammond? Przede wszystkim Aarona Gordona, który zeszły sezon miał słabszy lecz o jego umiejętnościach blisko kosza nie trzeba nikogo przekonywać. Martwi to że Gordon nie jest materiałem na lidera zespołu. Rozwój rzutowy nie poszedł wedle planu a i lepszy raczej już nie będzie. Fundamentem tej drużyny jest jednak Nikola Vucevic niesamowity talent ofensywny, niestety niezbyt pomocny w obronie. W tej chwili wydaje się że te on będzie liderem tej drużyny w nadchodzącym sezonie. W drużynie prowadzonej przez Hummonda nie powinno natomiast zabraknąć playmakingu, rąk do kozłowania jest bowiem tam sporo. Podstawowym rozgrywającym będzie Markelle Fultz, duży talent, który z roku na rok w Orlando czuje się coraz pewniej. Wydaję się, że drużyna z Florydy to idealne miejsce dla Fultza. Ostatni sezon pokazał, że naprawdę może mieć udaną przyszłość. Oby tylko kontuzje go omijały. Ruch piłki nie powinien stanowić problemów w ofensywie Magic. Oprócz Fultza asysty generują także Aaron Gordon, Evan Fournier oraz wybrany w tegorocznym drafcie z numerem 15 Cole Anthony. Problemem natomiast może być brak zawodnika, który wykreują sobie pozycje strzeleckie. W poprzednim sezonie najwięcej wykreowanych rzutów samemu w drużynie Orlando Magic miał DJ Augustin, którego w Orlando już nie ma. Zmartwieniem są również kontuzje Jonathan Isaaca oraz Mo Bamby, najlepszych defensorów drużyny Orlando. Ten pierwszy prawdopodobnie opuści cały sezon, a daty powrotu Mo Bamby nie znamy. Ostatnio "Magicy" byli 11 defensywą ligi. Teraz może nie być już tak kolorowo. Ciężko myśleć by Orlando w nadchodzącym sezonie awansowało do Play-Off. Atlanta i Wizards zapewne będą mocniejsze niż w tamtym sezonie, a to może oznaczać że "Magikom" ciężko będzie utrzymać 8 miejsce na Wchodzie, wywalczone w poprzednich rozgrywkach.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9393474#comment-9393474 - Minnesota Timberwolves
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9395853#comment-9395853 - New Orleans Pelicans
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9398409#comment-9398409 - New York Knicks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9404811#comment-9404811 - Oklahoma City Thunder

Jutro o Philadelphi 76ers. W okolicach północy pewnie.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

0

7

#24 NBA - analiza zespołów

Oklahoma Thunder - Konferencja Zachodnia
Przychodzą: Trevor Ariza (Blazers), Moses Brown (Blazers),, George Hill (Bucks), Al Horford (76ers), Frank Jackson (Pelicans), Justin Jackson (Mavericks), Ty Jerome (Suns), T.J. Leaf (Pacers), Darius Miller (Pelicans), Admiral Schofield (Wizards), Kenrich Williams (Pelicans).
Odchodzą: Steven Adams (Pelicans), Deonte Burton, Terrance Ferguson (Suns), Danilo Gallinari (Hawks), Devon Hall, Kevin Hervey, Abdel Nader (Suns), Nerlens Noel (Knicks), Chris Paul (Suns), André Roberson, Dennis Schröder (Lakers).

Draft:
Aleksej Pokusevski - silny skrzydłowy (17)
Theo Maledon - rozgrywający (34)

Pierwsza piątka:
PG:Shai Gilgeous Alexander
SG:Luguentz Dort
SF:Trevor Ariza
PF:Aleksej Pokusevski
C:Al Horford

Druga piątka:
PG:George Hill
SG:Hamidou Diallo
SF:Darius Bazley
PF:Kenrich Williams
C:Mike Muscala

Gwiazda zespołu:
Shai Gilgeous-Alexander - rozgrywający (198 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1998 roku. Ma 22 lat.
Wybrany z numerem 11 draftu w 2018 roku przez Charlotte Hornets, wymieniony do Los Angeles Clippers.
Po jednym sezonie w LAC trafił do Oklahomy City Thunder.
W poprzednim sezonie SGA rozegrał 70 spotkań. Notował średnio 19 punktów, 5.9 zbiórek oraz 3.3 asysty na mecz.
Rzucał ze skutecznością 47.1% z gry, 34.7% za trzy oraz 80.7% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
Co tu analizować? Fani Oklahomy City Thunder muszą uzbroić się w cierpliwość. Następny sezon będzie dla nich bardzo trudny. Z klubu odeszło 4 kluczowych zawodników. Został tylko jeden. Mianowicie Shai Gilgeous Alexander. Niesamowicie żywiołowy combo guard ze skillem na rozegraniu. W Oklahomie liczą na jego rozwój. Zobaczymy jak Shai poradzi sobie w roli lidera i dyrygenta. A tak co poza tym? Thunder mają nowego trenera. Billy'ego Donovana zastąpił Mark Daigneaulta. Będzie to debiut 35-latka w roli trenera w NBA. Młody szkoleniowiec w poprzednich rozgrywkach był asystentem Donovana. Zobaczymy co wyciśnie z tego składu, zapewne niewiele ale dajmy mu szansę. Roster, Thunder wygląda na najgorszy z całej ligi. Grzmoty to na ten moment główny kandydat do najgorszego bilansu w lidze. Szykuje się grube tankowanie. Pewne jest jednak że przyszłe lata mogą być dla Thunder przełomowe i kto wie w jakim miejscu będą za parę lat. Oklahoma bowiem otrzymała za swoich byłych zawodników morze picków w drafcie co może okazać się strzałem w 10, patrząc na to jak silne drafty, czekają nas w następnych latach.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9393474#comment-9393474 - Minnesota Timberwolves
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9395853#comment-9395853 - New Orleans Pelicans
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9398409#comment-9398409 - New York Knicks

W nocy jeszcze wleci analiza zespołu Orlando Magic.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

1

@BarcaInfo haha Pjanic z Puigiem jaka beczka kręcona

0

@parpe A Lenglet do Barcy D. Wniosek? Trzeba stawiać na Mingueze

0

@Albus54 Widzę. Gramy gorzej.

0

Bronimy wyniku. Jazda. Oby się udało.

5

Suarez wrócił na Camp Nou.

0

Liverpool się bawi. 0-7.

0

Dzisiaj zebranie zarządu Kanalu Sportowego. Zapewne będzie także barszczyk, więc Mati może być znowu on fire. Start godzina 19.

1

@zadafcb Szkoda. Miłej nocy.

0

Jak tam, ogląda ktoś Nets-Celtics? Bo ja ciężary.

0

@kamiVeB i jeszcze @laulhe44

9

#23 NBA - analiza zespołów

New York Knicks - Konferencja Wschodnia
Przychodzą: Alec Burks (PHI), Michael Kidd-Gilchrist (DAL), Nerlens Noel (OKC), Austin Rivers (HOU), Omari Spellman (MIN),
Odchodzą: Damyean Dotson (CLE), Wayne Ellington (DET), Taj Gibson, Moe Harkless (MIA), Bobby Portis (MIL), Kenny Wooten.

Draft:
Obi Toppin - silny skrzydłowy (8)
Immanuel Quickley - rozgrywający (25)

Pierwsza piątka:
PG:Elfrid Payton
SG:RJ Barrett
SF:Alec Burks
PF:Julius Randle
C:Mitchell Robinson

Druga piątka:
PG:Frank Ntilikina
SG:Reggie Bullock
SF:Kevin Knox
PF:Obi Toppin
C:Nerlens Noel

Gwiazda zespołu:
Julius Randle - silny skrzydłowy (206 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1994 roku. Ma 26 lat.
Wybrany z numerem 7 draftu w 2014 roku przez Los Angeles Lakers.
W Lakers, Randle grał do 2018 roku. Potem na rok trafił do New Orleans Pelicans.
Od 2019 roku zawodnik New York Knicks.
W poprzednim sezonie rozegrał 64 spotkań. Notował w nich 19.5 punktów, 9.7 zbiórek oraz 3.1 asyst na mecz. Rzucał ze skutecznością 46% z gry, 27.7% za trzy oraz 73.3% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
New York Knicks to nie będzie najlepsza drużyna do oglądania w nadchodzącym sezonie NBA. Raczej mało prawdopodobne że skuszę się na jakiś ich mecz. Samo to, że uważam Juliusa Randle za lidera tego zespołu wiele mówi o drużynie z Madison Square Garden. Sądzę jednak, że jest jeden zawodnik który lada moment może stać się tym liderem tego zespołu. To RJ Barrett - naturalny strzelec o rewelacyjnych warunkach fizycznych przeszło 210 cm rozpiętości ramion. Jeśli nabierze powtarzalności i poprawi grę na bronionej stronie parkietu może wskoczyć na wyższy poziom i stać się pierwszą opcją w ataku Knicks. Oprócz drugoroczniaka warto zwrócić także uwagę na środkowego Mitchella Robinsona. 22-latek to maszyna do blokowania rzutów. Jest długi i sprawny w obronie niczym Anthony Davis. Niestety ofensywnie ograniczony tylko do rolowania po zasłonie i chatowania wzdłuż linii końcowej. Największy problem drużyny prowadzonej przez Toma Thibodeau to brak chociażby jednego świetnego strzelca z dystansu. W poprzednim sezonie żaden z zawodników Nowego Jorku nie rzucał na skuteczności przynajmniej 40% za trzy. Jedyny, który zbliżył się do tego wyniku to Alec Burks (38%), ale on w zeszłym sezonie bronił jeszcze barw Philadelphi 76ers. W składzie drużyny z Manhattanu mamy jeszcze wybranego w drafcie z numerem 8, Obi Toppina. Chłopak, którego trzeba ograć w następnym sezonie i sprawdzić z jakiej gliny jest ulepiony. Jeśli się sprawdzi, zostawić i budować na nim drużynę, bo prawdopodobnie Juliusa Randle za rok już nie będzie w klubie. Knicks mają dużo problemów, tłok na pozycjach, głodni młodzi chłopacy będą się gryźli o minuty co wyklucza że grupa będzie jednością. Nie ma lidera, nie ma obrony, brak w tej drużynie spacingu. Jednym słowem tragedia. Jest jeden pozytyw tego wszystkiego. Za rok szykuje się bardzo mocny draft, eksperci nawet twierdzą że najmocniejszy od czasów kiedy do ligi wchodzili LBJ oraz Carmelo Anthony. New York Knicks są na dobrej drodze do tego by bić się o najwyższe numery w najbliższej selekcji co może oznaczać że za rok dołączy do nich przyszła gwiazda ligi.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9393474#comment-9393474 - Minnesota Timberwolves
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9395853#comment-9395853 - New Orleans Pelicans

Jutro Oklahoma City Thunder oraz Orlando Magic.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

7

@IronSanHybrid Wsadził go na minę w meczu z Juventusem, a Puig mu odpowiedział dobrym występem. Kopara pewnie Ronaldowi opadła i teraz już nawet nie pomyśli by sprawdzić go ponownie.

1

@IronSanHybrid Kaka to był Pan piłkarz w Milanie. Szkoda że odszedł do białych.

3


Dzieje się!

0

@kamiVeB i jeszcze @laulhe44

10

#22 NBA - analiza zespołów

New Orleans Pelicans - Konferencja Zachodnia
Przychodzą: Steven Adams (OKC), Rawle Alkins, Ike Anigbogu, Eric Bledsoe (MIL), Wenyen Gabriel (POR), Willy Hernangómez (CHA), Will Magnay (R), Jarrod Uthoff (WAS).
Odchodzą: Zylan Cheatham, Derrick Favors (UTA), Josh Gray, Jrue Holiday (MIL), Frank Jackson (OKC), Darius Miller (OKC), E'Twaun Moore (PHX), Jahlil Okafor (DET), Kenrich Williams (OKC).

Draft:
Kira Lewis Jr. - rozgrywający (13)

PG:Lonzo Ball
SG:Eric Bledsoe
SF:Brandon Ingram
PF:Zion Williamson
C:Steven Adams

Drugą piątka:
PG:Nickeil Alexander-Walker
SG:J.J.Redick
SF:Josh Hart
PF:Nicolo Melli
C:Jaxson Hayes

Lider zespołu:
Brandon Ingram - niski skrzydłowy (201 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1997 roku. Ma 23 lat.
Wybrany z 2 pickiem draftu w 2016 roku przez Los Angeles Lakers
Do New Orleans z Los Angeles trafił w 2019 roku.
Uczestnik meczu gwiazd w 2020 roku.
W poprzednim sezonie rozegrał 62 spotkania. W których notował średnio 23.8 punktów, 6.1 zbiórek oraz 4.2 asyst na mecz.
Trafiał ze skutecznością 46.3% z gry, 39.1% za trzy oraz 85.1% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
Czy to już ten sezon w którym Pelicans wywalczą awans do Play-Off? Za wcześnie chyba by o tym mówić. Drużyna prowadzona przez Stana Van Gundy'ego przeprowadziła kilka zmian kadrowych względem poprzedniego sezonu. Kluczową jest wymiana Jrue Holidaya na Erica Bledsoe z Bucks. Oczywiście były rozgrywający Milwaukee jest gorszym graczem od Holidaya, ale oprócz Erika, Pelicans otrzymali także worek picków w drafcie na nadchodzące lata. I właśnie drużyna z New Orleans to zespół budowany na przyszłe lata. W składzie bowiem mają młode gwiazdy, które za parę lat mogą stać się jednymi z najlepszych graczy NBA. Mowa o Brandonie Ingramie, Zionie Williamsonie oraz Lonzo Ballu. Ten pierwszy w poprzednim sezonie zgarnął statuetkę NBA MOST IMPROVED PLAYER, czyli nagrodę dla zawodnika który poczynił największe postępy względem poprzednich rozgrywek. Czy może być lepsza rekomendacja jego progresu niż pierwsza w karierze nominacja do All-Star Game? Wydaje się że Pelicans to dla niego idealne miejsce na rozwój. Jestem przekonany, że jak zdrowie pozwoli w nadchodzącym sezonie będzie jeszcze lepszy. Czy lepszy będzie także Zion Williamson? Zawodnik, który jest najbardziej hypowanym graczem od niepamiętnych czasów. Od momentu kiedy wybrano go w drafcie w 2019 roku wiązane są z nim wielkie oczekiwania. O atutach młodej gwiazdy New Orleans Pelicans można opowiadać wiele. Nie czas i miejsce jednak na to. Trzeba jednak powiedzieć że Zion jak sam przyznaje jest w dużo lepszej formie fizycznej niż to było w poprzednim sezonie. Schudł, jest w pełni zdrowy i twierdzi że wreszcie może robić pewne rzeczy, na które w zeszłym sezonie nie pozwalało mu ciało. Strzeżcie się, Pan Zanos nadchodzi. Trzecim zawodnikiem na którym powinna opierać się gra Pelicanów w nadchodzących rozgrywkach jest równie młody Lonzo Ball, któremu powiem szczerze mocno kibicuję. Urzekł mnie tym że nie jest gwiazdeczką, a raczej spokojnym, wycofanym chłopakiem, na którym zaczepki rywali nie robią większego wrażenia. Dwudziestotrzyletni rozgrywający Pelicans jest typem gracza, który potrafi bronić, szybko podejmuje decyzje, dostrzega kompanów na pozycjach. W kolejnych sezonie będzie jeszcze lepszy. Czyżby druga z rzędu nagroda MIP powędrowała w ręce gracza z Nowego Orleanu. Nie jest to wcale wykluczone. Pierwszą piątkę prawdopodobnie uzupełnią gracze pozyskani przed sezonem Eric Bledsoe oraz Steven Adams, którzy potrafią przede wszystkim bronić. Mi bardzo podoba się transfer Adamsa, który bez marudzenia robi wszystko dla kolegów z zespołu oraz często całkiem nieźle rozprowadzi piłkę. Będzie miał również kto zbierać, bo nie oszukujmy się, Zion jeszcze tego nie potrafi. Niemniej jednak Adams będzie idealnym partnerem do gry obok Williamsona. W obwodzie mamy jeszcze JJ Redicka, który oprócz rzutu za trzy i poprawnej technicznie obrony, wnosi do szatni spore doświadczenie a także intelekt. Profesjonalista w każdym calu. Ciekawą opcją z ławki może być także Josh Hart. Twardy, nieustępliwy solidny obrońca. Problem w tym że innych wartościowych zawodników na ławce Pelicans próżno szukać. Może martwić ta niezbyt imponująca rotacja. Zespół z Luizjany to drużyna o wielkim potencjale, ale i wielu znakach zapytania. W zeszłym sezonie zobaczyliśmy dwa diametralnie różne oblicza Pelicanów. Te przed przerwą i te w Orlando kiedy to NOP nie przypominali drużyny sprzed pandemii. Które z tych oblicz było bardziej wiarygodne? Jeśli te przed przerwaniem sezonu to uważam że Zion i spółka awansują do Play-Off, jeśli natomiast zobaczymy drużynę z Orlando nie daję im szans nawet na udział w turnieju play-in.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9393474#comment-9393474 - Minnesota Timberwolves

Jutro po 21 analiza New York Knicks.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

0

@MikoJ Lenglet jest obrońcą klasy światowej? Mam nadzieję że to bait. Francuz nigdy mnie nie przekonywał. Może jest to solidny obrońca, ale na zespół pokroju Sevilli czy Valencii.

0

Oni chyba sezony pomylili

9

Kloop to najlepszy trener na świecie, ale za poprzedni sezon ta nagroda chyba jednak bardziej należała się Flickowi.

1

@Cariones Słuchaj

0

@kamiVeB i jeszcze @laulhe44

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?