5

#21 NBA - analiza zespołów

Minnesota Timberwolves - Konferencja Zachodnia
Przychodzą: Ed Davis (Jazz), Ricky Rubio (Suns),Rondae Hollis-Jefferson (TOR),Tyler Cook (Denver),
Odchodzą: Jacob Evans (Knicks), James Johnson (Mavericks), Kelan Martin (Pacers), Omari Spellman (Knicks), Evan Turner.

Draft:
Anthony Edwards - rzucający obrońca (1)
Jaden McDaniels - silny skrzydłowy (28)
Ashton Hagans - rozgrywający (niewybrany)

Pierwsza piątka:
PG:D'Angelo Russell
SG:Malik Beasley
SF:Josh Okogie
PF:Jake Layman
C:Karl-Anthony Towns

Druga piątka:
PG:Ricky Rubio
SG:Anthony Edwards
SF:Jarrett Culver
PF:Juancho Hernangomez
C:Ed Davis

Gwiazda zespołu:
Karl-Anthony Towns - środkowy (211 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1995 roku. Ma 25 lat.
Wybrany w 2015 numerem 1 draftu przez Minnesote Timberwolves.
Dwukrotny uczestnik meczu gwiazd.
W poprzednim sezonie rozegrał 35 spotkań. Notował w nich średnio 26.5 punktów, 10.8 zbiórek oraz 4.4 asyst na mecz.
Rzucał ze skutecznością 50,8% z gry, 41.2% za trzy oraz 79.6% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
Na co stań Minnesote w nadchodzącym sezonie?
Bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Kolejna młoda ekipa posiadająca w składzie same młode wilczki mające po 22 lata lub mniej. Jest tu tylko dwóch gości mających 30 lat i więcej. Mowa o Ed Davisie oraz wracającym na stare śmieci Rickym Rubio. Profesjonaliście pełną gębą, który jest w pełni skupiony na swojej robocie. Na parkiecie będzie pełnić rolę przywódcy i mentora dla młodych chłopaków.
Jego czucie gry i umiejętność rozegrania sprawią, że Minessota stanie się zespołem lepszym niż w poprzedniej kampanii. Jestem bardzo ciekawy jak będzie funkcjonować gra duetu Rubio-Towns, jeśli oczywiście trener Ryan Saunders znajdzie miejsce dla Hiszpana obok D'Angelo Russela. Nie należy oczywiście zapominać że Wilki wzmocnili się również wybranym z numerem 1 tegorocznego draftu Anthony Edwardsem, to zawodnik mierzący 196 centymetrów, mający przede wszystkim niesamowity ciąg na kosz, posiadający naprawdę niezłe warunki by w przyszłości stać się solidnym obrońcą, lecz na tą chwilę wygląda na to że jest graczem jednowymiarowym który myśli tylko i wyłącznie o ataku.

W Minnesocie mamy głęboki skład, młodych perspektywicznych graczy, dwóch liderów którzy swój sufit mają jeszcze nad sobą czy też nieźle dopasowanego weterana który powinien zaradzić kilku problemom trapiących drużynę Wolves w poprzednich latach. Spacing i playmaking będzie na miejscu. Na papierze wygląda to obiecująco. Timberwolves to całkiem dobry zespół, ale to wciąż zespół który ma spore braki. Brakuje klasowej 4, brakuje mentalności zwycięzców, ale najbardziej w Minneapolis brakuje obrony, Hollis-Jeferson, Okogie, Ed Davis, Rubio no i może Culver to zdecydowanie za mało.
Towns jest duży, długi ale instynktów defensywnych jak nie miał tak nie ma. D'Angelo Russell też geniuszem defensywnym nie jest. To samo można powiedzieć o Maliku Beasley który ze swoimi 193 centymetrami i osiemdziesięcioma kilkoma kilogramami raczej nie zrobi na przeciwnikach wrażenia. Zespół Saundersa ma w ofensywie świetnie usbosobionych graczy, ale przydałoby się otoczyć ich defensywnymi ekspertami na kilku pozycjach. Na wschodzie może to i byłby team który biłby się o Play-off, ale na zachodzie? Fajny zespół taki akurat na miejsca 12-15.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9391300#comment-9391300 - Milwaukee Bucks

Po północy jeszcze analiza New Orleans Pelicans.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

0

Zamknęli nas na sylwestra. Ale jajca. To jak sylwester z 2 czy z Polsatem?

3

No to lecimy
5 pkt - @pax
3 pkt - @student97r
1 pkt - @VamosRakieta
Powodzonka :)

0

@cinero1996 Przekonamy się w sobotę

3

@Filipfcb2000 Masz rację. Wolę jednak aby młody dostawał szansę i się rozwijał niż to by grał Lenglet który dużo lepszy już nie będzie, a przez którego co mecz jest jakiś smród lub co gorsze tracimy bramkę.

1

@student97r Szkoda że tranfer Bogdanovicia nie doszedł do skutku. W przypadku gdyby Bogdan dołączył do Bucks z miejsca staliby się głównym faworytem do tytułu obok Lakers. Tak są jednym z wielu faworytów i jak dla mnie będzie ciężko im o awans do NBA Finals. Bogdanovic i Jrue oraz Middleton i Giannis i na centrze Brook to według mnie byłaby najmocniejsza pierwsza piątka drużyn NBA. Tak się jednak nie stało. A co do pytania to według mnie do Bucks już nikt nie dołączy, a Giannisa wygląda na to przekonał transfer Holidaya. No zobaczymy czy to wypali.

1

Czyli to tylko odpoczynek dla Lengleta. A już myślałem że nasz trener poszedł po rozum do głowy. Myliłem się.

1

Pierwszy raz muszę pochwalić grę naszych środkowych pomocników w tym sezonie. Każdy z trójki Pedri, Busquets, De Jong zagrał przynajmniej przyzwoicie. Po wejściu Aleny i Pjanicia dużo gorzej to wyglądało. No i trzeba pogratulować świetnego występu Pedriemu, który pierwszy raz przekonał mnie w tym sezonie. Oby więcej takich spotkań młodego Hiszpana. Brawo.

0

@kamiVeB i jeszcze @laulhe44

7

#20 NBA - analiza zespołów

Milwaukee Bucks - Konferencja Wschodnia
Przychodzą: Jaylen Adams (POR), D.J. Augustin (ORL), Torrey Craig (DEN), Bryn Forbes (SAS), Treveon Graham (ATL), Jrue Holiday (NOP), Justin Patton (DET), Bobby Portis (NYK), Nik Stauskas.
Odchodzą: Eric Bledsoe (Pelicans), Sterling Brown (Rockets), George Hill (Thunder), Ersan Ilyasova, Kyle Korver, Robin Lopez (Wizards), Frank Mason III, Wesley Matthews (Lakers), Cameron Reynolds (Spurs), Marvin Williams.

Draft:
Jordan Nwora - niski skrzydłowy (45)
Sam Merrill - rzucający obrońca (60)

Pierwsza piątka:
PG:Jrue Holiday
SG:Donte DiVincenzo
SF:Khris Middleton
PF:Giannis Antetokounmpo
C:Brook Lopez

Druga piątka:
PG:D.J Augustin
SG:Bryan Forbes
SF:Torrey Craig
PF:Bobby Portis
C:Justin Patton

Największa gwiazda:
Giannis Antetokounmpo - silny skrzydłowy (211 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1994 roku. Ma 26 lat.
Wybrany z numerem 15 draftu w 2013 roku przez Milwaukee Bucks.
Czterokrotny uczestnik All Star Game
W poprzednim sezonie rozegrał 63 spotkania, w których średnio notował 29.5 punktów, 13.6 zbiórek oraz 5.6 asyst na mecz.
Rzucał na skuteczności 55.3% z gry, 30.4% za trzy oraz 63.3% z rzutów wolnych.

Przewidywania.
Jeden z głównych faworytów do mistrzostwa NBA. Zespół mający w składzie MVP dwóch poprzednich sezonów. Przed sezonem pojawiły się jednak głosy że największa gwiazda Milwaukee może opuścić zespół z Wisconsin. Tak się jednak nie stało. Antekounmpo podpisał maksymalny kontrakt i ogłosił że nigdzie się nie wybiera. Po nieudanym poprzednim sezonie The Freak Greak poprosił podobno władze klubu o transfery, które pozwolą Bucks rywalizować z najlepszymi zespołami ligi w Play-Off. Ci robili wszystko by przekonać skrzydłowego do pozostania. Czy im się to udało?
Po części tak. Bucks na papierze wyglądają lepiej niż w poprzednim sezonie, ale podpisanie Jrue Holidaya to chyba nie to czego oczekiwał Giannis. W Milwuekke brakuje pierwszej opcji, All Stara, który w przypadku wyeliminowanie Antetokunmpo z gry (tak jak to zrobiło Miami w poprzednich Play-Off) pociągnie zespół, weźmie piłkę do rąk, zrobi coś z nią i zdobędzie punkty w momentach, w których drużynie nie idzie. Jak się okazało w poprzednich PO Khris Middleton takim zawodnikiem nie jest, a czy jest nim Jrue Holiday? Mam wątpliwości. Oczywiście Jrue to rewelacyjny zawodnik. Uwielbiam oglądać jego grę. Równy przez całe spotkanie, nie miewa przestoi. Potrafi z łatwością przedostać się pod kosz, dołożyć dwa punkty z półdystansu albo zagrać siłowo jeśli będzie miał przewagę. Ma smykałkę do rozegrania piłki i posiada koszykarskie IQ. Tylko czy Holiday jest na tyle dobrym graczem by być pierwszą opcją powiedzmy w finale konferencji z takim Miami, które wyłączy z gry Giannisa. Może być z tym problem. Nie mniej jednak Kozły w tym off season wzmocnili swój skład i wygląda na to że mają zespół, który jest w stanie awansować do NBA Finals. Dołączyło do nich kilku ciekawych zawodników jak D.J Augustin, Torrey Craig, Bryan Forbes czy Bobby Portis. Każdy z nich może dodać "coś" ekstra do tego zespołu. Oprócz nich mamy starą gwardię, Brooka Lopeza - wybitnie uzdolnionego ofensywnie środkowego z gabarytem i rzutem za trzy, młodego Donte Divincenzo - zadziornego, atletycznego, odpornego psychicznie małego obwodowego, którego rola w nadchodzącym sezonie może wzrosnąć. Dziwną decyzją według mnie jest pozostawienie na stanowisku trenera Mike Budenholzera, który jak dla mnie nie ma pomysłu na ten zespół. Być może to się zmieni. Mimo to Milwaukee będzie inną drużyną niż ta która dostała bęcki od Miami Heat w półfinale konferencji w zeszłym sezonie. Głównie dlatego że po przyjściu Holidaya playmaking w Bucks w końcu wejdzie na wyższy poziom, zapewne Giannis wskoczy na kolejny szczebelek swoich umiejętności, a do tego ławka powinna wnosić na parkiet więcej niż miało to miejsce w poprzedniej kampanii. Moim zdaniem będzie to drużyna numer 1 na Wschodzie po rundzie zasadniczej, a w Play-off dojdzie przynajmniej do finału konferencji.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9387332#comment-9387670 - Miami Heat

Jutro kolejne dwa zespoły.
Po południu analiza drużyny Minnesoty Timberwolves.
Po północy zaś przegląd składu New Orleans Pelicans.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

0

@TheNekro94 Po czym wnioskujesz że nie jest świetny? Po tym że jak gra to prezentuje się poprawnie?

0


Nowe, nie znałem :D

0

@IronSanHybrid a gdzie Puig?

1

6

#19 NBA - analiza zespołów

Miami Heat - Konferencja Wschodnia
Przychodzą: Avery Bradley (Lakers), Moe Harkless (Knicks), Max Strus (Chicago), B.J. Johnson (Orlando)
Odchodzą: Kyle Alexander, Jae Crowder (Suns), Solomon Hill (Hawks), Derrick Jones Jr. (Blazers).

Draft:
Precious Achiuwa - silny skrzydłowy (20)

Pierwsza piątka:
PG:Goran Dragic
SG:Tyler Herro
SF:Jimmy Butler
PF:Mayers Leonard
C:Bam Adebayo

Druga piątka:
PG:Kendrick Nunn
SG:Avery Bradley
SF:Duncan Robinson
PF:Precious Achiuwa
C:Kelly Olynyk

Największa gwiazda:
Jimmy Butler - rzucający obrońca/niski skrzydłowy (201 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1989 roku. Ma 31 lat.
Wybrany z numerem 30 draftu w 2011 roku przez Chicago Bulls.
W Bulls grał w latach 2012-2017. Potem odszedł do Minessoty Timberwolves, a po roku został wytransferowany do Philadelphi 76ers. W szóstkach również grał tylko rok, po czym dołączył do Miami Heat.
Pięciokrotnie powoływany do meczu gwiazd NBA.
W poprzednim sezonie zagrał w 58 spotkaniach, w których średnio zaliczał 19.9 punktów, 6.7 zbiórek oraz 6 asyst na mecz.
Trafiał ze skutecznością 45.5% z gry, 24.4% za trzy oraz 83.4% z rzutów wolnych

Przewidywania:
Solidność, kolektyw, zgranie i chemia to wszystko cechuje zespół Miami Heat.
Fantastyczny zespół. Do tego mający świetnego trenera. Erik Spoelstra to facet z kilkoma sukcesami, potrafi zmotywować swoich zawodników. Stawia na komunikację w drużynie. Mistrz w swoim fachu, świetny taktyk. W Miami ma idealnych wykonawców. W poprzednim sezonie każdy z nich wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. Byłem pod wrażeniem jaki ta drużyna poczyniła postęp w obronie podczas ostatniego sezonu.
W sezonie zasadniczym mieli mnóstwo problemów w defensywie ale to jak zmienili sposób gry w obronie w PO i to jak ciężko pracowali na boisku sprawiło że Miami stało się zespołem kompletnym, który był w stanie dojść do Finału NBA i rywalizować z powodzeniem z Los Angles Lakers. Spójrzmy czy od tego czasu coś się zmieniło w drużynie z Florydy. Głównym zadaniem było zatrzymanie Gorana Dragic bardzo doświadczonego i niebywale sprawnego motorycznie playmakera. Nienagannie wyszkolony technicznie, przy tym potrafi rzucić zza łuku. W ważnych momentach nie pęka. Mimo niepozornej postury, wpasował się w koncept gry trenera Spoelstry i nie odstaje w obronie. Obok niego prawdopodobnie Coach Spo postawi na gracza, który był największym odkryciem poprzedniego sezonu Heat. Mowa o Tyleru Herro dla którego Miami to idealne miejsce. Niezwykle pewny siebie, zaangażowany i ambitny chłopak. Jego atrybutem jest na pewno solidny rzut z dystansu i dalekiego półdystansu. Co ważne, nie tylko biega do rogów i szuka pozycji, ale sam dla siebie potrafi wykreować akcję, kiwnąć, gwałtownie zatrzymać, rzucić z odejścia. Jeśli tylko poprawi grę w kontakcie i stanie się zagrożeniem w każdym sektorze boiska, może zrobić wielką karierę. Jaram się. Najbardziej rozpoznawalnym graczem zespołu, który dotarł do wielkiego finału NBA jest jednak Jimmy Butler. Znany ze swej psychopatycznej natury trafił na środowisko, które go uzupełnia. Tu nie ma miękkich gwiazdek, które obrażą się o byle co. Świetny po obu stronach parkietu, potrafi wziąć na swoje barki ciężar gry w najważniejszych momentach i z powodzeniem zakończyć akcję. Idealny lider dla takiego zespołu jak Heat. W całej tej układance nie może zabraknąć miejsca dla dwóch wysokich, świetnych defensorów. Bama Adebayo oraz Meyersa Leonarda. Obaj robią świetną robotę pod koszem i stanowią najgroźniejszą broń defensywną Miami. Drużyna z Florydy to zespół świetnie zarządzany. Rok temu zarzucono im wąską ławkę. Teraz tego nie można powiedzieć. Do Heat bowiem dołączają Avery Bradley z Lakers - świetny, nieustępliwy obrońca z rzutem za trzy, Moe Harkless - inteligentny obrońca czy 20 wybór tegorocznego draftu Precious Achiuwa - silny skrzydłowy, energiczny zwierzak, surowy, nadrabia wolą walki. Żeby nie było tak kolorowo Miami stracili Jae Crowdera oraz Derricka Jonesa Jr. - dwóch świetnych skrzydłowych. Oprócz nowych nabytków, trener cały czas może liczyć również na Kendick Nunna, nierównego lecz nieustraszonego młodziaka bez słabych stron w ataku. Duncana Robinsona - wybitnego shootera czy Kenny Olynyka, solidnego na dystansie, cwanego, potrafiącego raptownie złapać rytm i nastrzelać 20-25 punktów. Miami to świetnie zbalansowana drużyna. Wszyscy zawodnicy pracują jeden dla drugiego, każdy z osobna ciężko pracuję na sukces ekipy. Spoelstra potrafi wycisnąć ze swoich zawodników wszystko co najlepsze. System w ofensywie, który grają odpowiednio pasuje do ich talentu, mnóstwo ruchu, mnóstwo zasłon bez piłki. Już w tej chwili jest to drużyna walcząca o najwyższe cele, a na sezon 2021/22 posiadają mnóstwo opcji zespołu dzięki którym mogą zapewnić sobie w salary cap miejsce na maksymalny kontrakt. Niby nie poczynili żadnych znaczących ruchów, ale tacy zawodnicy jak Herro, Adebayo,Robinson,Nunn powinni na tym etapie wciąż stawiać się lepszymi graczami. Ciężko będzie im powtórzyć sukces z poprzedniego roku, ale stawiam że i tak będą w pierwszej trójce Konferencji Wschodniej oraz awansują przynajmniej do półfinału Konferencji, a w przypadku ewentualnego starcia z Bucks nawet do finału.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9385862#comment-9385862 - Memphis Grizzlies

Po północy analiza zespołu Milwaukee Bucks.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon @Barcelove

1

@michal26 Ehh Jaroński z Wyrzykowskim to było duo. Chciałbym żeby jeszcze kiedyś razem skomentowali.

12

#18 NBA - analiza zespołów

Memphis Grizzlies - Konferencja Zachodnia
Przychodzą: Mario Hezonja (Blazers)
Odchodzą: Marko Guduric, Josh Jackson (Pistons), Anthony Tolliver, Yuta Watanabe (Raptors)

Draft:
Desmond Bane - rozgrywający (30)
Xavier Tillman Sr - silny skrzydłowy (35)
Sean McDermott - niski skrzydłowy (niewybrany)

Pierwsza piątka:
PG:Ja Morant
SG:Dillon Brooks
SF:Kyle Anderson
PF:Jaren Jackson Jr.
C:Jonas Valanciunas

Druga piątka:
PG:Justise Winslow
SG:De-Anthony Melton
SF:Grayson Allen
PF:Brandon Clarke
C:Gorgui Dieng

Lider zespołu
Ja Morant - rozgrywający (191 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1999 roku. Ma 21 lat.
Wybrany z numerem 2 draftu w 2019 roku przez Memphis Grizzlies.
Wybrany Rookie of the Year zakończonego sezonu.
W poprzednim sezonie "Ja" rozegrał 67 spotkań zaliczał w nich średnio 17.8 punktów, 3.9 zbiórek oraz 7.3 asyst na mecz.
Skuteczność jego rzutów wynosiła 47.7% z gry, 33.5% za trzy oraz 77.6% z rzutów wolnych.

Przewidywania.
Ciężkie zadanie czeka Niedźwiadki z nadchodzącym sezonie. Wydaję się jednak że wysokich oczekiwań w Memphis nie mają. Głównie dla tego, że przed sezonem nie poczynili żadnych konkretnych ruchów kadrowych. W poprzednim sezonie drużyna ze stanu Tennessee była o krok od awansów do PO, jednakże słaba postawa w "bańce" pozbawiła ich udziału w dalszej fazie sezonu. Nie oszukujmy się. Awans tego zespołu do Play-off na Zachodzie byłby sporą niespodzianką. W tym sezonie będzie o to jeszcze trudniej. Griezzlies praktycznie się nie wzmocnili, czego nie można powiedzieć o innych zespołach grających na Zachodzie. Memphis to drużyna cały czas w przebudowie, która obecnie stara się stawiać na młodzież. Tej w zespole trenera Taylora Jenkinsa nie brakuje. Na pierwszy rzut oka rzuca się nazwisko "Ja" Moranta, który w poprzednim sezonie szturmem podbił serca większości fanów Miśków i nie tylko. Jego atletyzm i styl gry są niezwykle efektowne. Morant jednak przede wszystkim to bardzo dobry rozgrywający, który radzi sobie znakomicie na pick&rollu. Lideruje na parkiecie i nie potrzebuje poklasku ani fleszy. Wielka kariera przed Nim. To nie jedyny młodzian w kadrze Grizzlies. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na Jarena Jaksona Jr. który obecnie leczy kontuzję i opuści początek sezonu. Jest to świetny defensor z dużymi możliwościami rozwoju, blokuje rzuty, przejmuje zasłony, biega do ataku do tego potrafi rzucić za trzy. Pod znakiem zapytania stoi tylko jego podatność na kontuzję, gdyż w tamtym sezonie 3 razy pauzował z powodu urazów. Na początku sezonu zastąpi go prawdopodobnie kolejny młody utalentowany zawodnik. Mowa o Brandonie Clarku. Chłopak w poprzednim sezonie rzucał ze skutecznością 61.8% z gry. A jeszcze tak niedawno pisali o nim że nie wnosi wiele do ataku i że jego siła tkwi przede wszystkim w obronie. Jego zaletami jest szybka praca nóg, która pozwala zdążyć za mniejszymi rywalami na dystansie, warunki fizyczne oraz skoczność. Prócz tej trójki, drużyna z Memphis ma w swoich szeregach również szacowanych weteranów. Takich jak Jonas Valanciunas oraz Kyle Anderson. Wspomnieć należy również o nadal młodych Dillionie Brooksie oraz Justice Winslowie. Każdy z zawodników tutaj wymienionych to specjalista w swoim fachu, znających solidnie swoje rzemiosło. Jest tu porcja 3&D, jest solidna dawka zbiórki i koszykarskiego IQ. W zasadzie wszystko co potrzeba by talenty młodych perspektywicznych graczy mogły się spokojnie rozwijać. Mimo wszystko nie należy spodziewać się po tej drużynie powtórki z zeszłego sezonu i walki o dostanie się do Play-off. Jest to projekt budowany na przyszłość i ewentualne niepowodzenie nie będzie uznawane za klęskę. Stawiam że Miśki zajmą w nadchodzącym sezonie 12 miejsce na Zachodzie.

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9382559#comment-9382559 - Los Angeles Lakers

Jutro analiza dwóch zespołów bo czas nas nagli. Już za tydzień początek sezonu.
W okolicach 16 Miami Heat.
Po północy Milwaukke Bucks.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon

2

@MesQueUnClub96 A ta sama kontuzja co Ansu

3

@Pablit Nie no lepiej grać Busquetsem, De Jongiem i Pjaniciem w środku. Mordo...

0

Kimmich podobno wraca już do treningów na boisku. Przechodził on taką samą operację jak Ansu tak?

61

Nie Ronald mylisz się. Prasa nie jest zainteresowana Puigiem dlatego że jest wychowankiem tylko dlatego że chłopak jest naszym najlepszym pomocnikiem na ten moment, a nie gra prawie w ogóle.

7

@Esteban_ Tak,tak

16

#17 NBA - analiza zespołów

Los Angeles Lakers - Konferencja Zachodnia
Przychodzą: Marc Gasol (Raptors), Montrezl Harrell (Clippers), Wesley Matthews (Bucks), Alfonzo McKinnie (Cavaliers), Dennis Schröder (Thunder).
Odchodzą: Avery Bradley (Heat), Danny Green (76ers), Dwight Howard (76ers), JaVale McGee (Cavaliers), Rajon Rondo (Hawks).

Pierwsza piątka:
PG:Dennis Schroder
SG:Wesley Matthews
SF:LeBron James
PF:Anthony Davis
C:Marc Gasol

Druga piątka
PG:Alex Caruso
SG:Kentavious Caldwell-Pope
SF:Talen Horton-Tucker
PF:Kyle Kuzma
C:Montrezl Harrell

Największa gwiazda:
LeBron James - niski skrzydłowy (206 centymetrów wzrostu)
Urodzony w 1984 roku. Ma 35 lat.
Wybrany z numerem 1 draftu w 2003 roku przez Cleveland Cavaliers.
W 2010r. zmienił barwy na Miami Heat, po czym w 2014 roku wrócił do Cavaliers.
Do Los Angeles trafił w 2018 roku.
Szesnastokrotny uczestnik All Star Game.
W poprzednim sezonie LBJ zagrał w 67 spotkaniach, w których notował średnio 25.3 punktów, 7.8 zbiórek, 10.2 asyst.
Trafiał ze skutecznością 49.3% z gry, 34.8% za trzy oraz 69,3% z rzutów wolnych.

Przewidywania:
Główny kandydat do mistrzostwa. Nie ma nawet z czym tutaj dyskutować. Drużyna z Los Angeles po zdobyciu pierścienia nie spoczęła na laurach. Nie tylko wygrali mistrzostwo, teraz wygrali również off-season. Co za transfery! Gasol, Harrell, Schroder, Matthews. Wygląda imponująco. Najlepszy roster w całej lidze. Mają w składzie jednego z najlepszych koszykarzy w historii NBA, którego raczej nie trzeba bliżej przedstawiać. Każdy wie kim jest LeBron James. Lakers to jednak nie tylko King James. To także Anthony Davis najbardziej utalentowany, najwszechstronniej wyszkolony, a już na pewno najinteligentniej obsługiwanym wysokim w NBA. Rok temu zarzucano Lakers brak głębi składu. No to teraz tego zarzucić im chyba nie wolno. Brakowało zawodnika, który odciąży LeBrona i go dostali. Znaleźli go w Oklahomie. Mowa o Dennisie Schroderze, który jak dla mnie był najlepszym rezerwowym ligi i to on powinien zgarnąć tę statuetkę. Wybitnie uzdolniony ofensywnie chłopak, który potrafi pociągnąć zespół pracując z piłką, do tego w ostatnim sezonie było widać poprawę w jego grze defensywnej. Czy jest jakiś minus tego transferu? Jednak nie tylko on dołączył do Jeziorowców przed sezonem. Z Raptors ściągnięty został Marc Gasol. Doświadczony środkowy to świetny obrońca, który doda centymetrów w rotacji podkoszowej mistrzów NBA. Koszykarskie IQ zawsze się przyda w takim zespole. To nie jedyny upgrade pod koszem drużyny z Los Angeles. Kolejnym transferem jest Montraezl Harell, który sprzątnął sprzed nosa statuetkę Rezerwowego Roku swojemu obecnemu koledze z drużyny o którym pisałem nieco wyżej. Harell mimo swoich ograniczeń defensywnych da na pewno bardzo dużo w ataku. Myślę że w fazie zasadniczej spokojnie może zagwarantować 15 pkt z ławki grając sobie pick'n'rolle ze Schroderem.(No chyba że ten powie: O nie, nie kolego zgarnąłeś mi statuetkę to teraz graj sobie pick'n'rolle z Caruso) Oczywiście żartuję. Nic takiego nie będzie miało miejsca. Lakers nie poprzestało na tych trzech transferach. Sprowadzono jeszcze Wesley Matthewsa z Bucks. Wesley to 10 mln tańsza wersja Greena. Weteran, zadaniowiec, świetny obrońca obwodowy, zapewne na 20 minut w meczu. Po takich wzmocnieniach ciężko znaleźć jakiś mankament w zespole z Los Angeles. Wydawać by się mogło, że jedynym minusem tej drużyny był brak zmiennika na skrzydle. No właśnie, był czy jest? Dwa dni temu rozpoczął się preseason i już mamy pierwsze objawienie. Tym objawieniem jest Talen-Horton Tucker wybrany w drugiej rundzie ubiegłorocznego draftu. Zapewne gdybym analizował drużynę Los Angeles Lakers przed meczami przedsezonowymi nie napisałbym zdania o tym zawodniku. Teraz nie mogę przejść obok niego obojętnie. 19 punktów w 1 meczu przeciwko Clippers i uwaga... aż 33 w 2 spotkaniu przeciwko LAC. Drugoroczniak tymi występami może przekonać Franka Vogela do większej liczby minut w nadchodzącym sezonie i być może pozwoli zapomnieć o braku solidnego rezerwowego na skrzydle. Horton-Tucker i jego 216-centymetrowy zasięg ramion oraz duże ręce w połączeniu z wysokim koszykarskim IQ z pewnością mogą tylko pomóc Lakers - diamencik. Wow. Co za dru-ży-na!. Od jakości w tym składzie aż kipi. Doświadczenie, talent, warunki fizyczne, koszykarskie IQ. Wszechstronność tej drużyny kładzie na łopatki. Co by musiało się stać by Lakers nie obronili mistrzostwa? Może ma ktoś jakiś pomysł?

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9327405#comment-9327405 - Atlanta Hawks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9331768#comment-9332879 - Boston Celtics
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9334851#comment-9334917 - Brooklyn Nets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9337373#comment-9337388 - Charlotte Hornets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9343286#comment-9343306 - Chicago Bulls
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9346832#comment-9346832 - Cleveland Cavaliers.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9349716#comment-9349716 - Dallas Mavericks
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9357147#comment-9357147 - Denver Nuggets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9362358#comment-9363863 - Detroit Pistons
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9365797#comment-9365797 - Golden State Warriors
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9368288#comment-9368288 - Houston Rockets
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9370287#comment-9370287 - Indiana Pacers
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-9377545#comment-9380573 - Los Angeles Clippers

Jutro o drużynie Memphis Grizzlies.

@lucca87 @Rothan1 @TheGoldenEleven @Ogorinho1974 @MaTt_BarcaFan @VamosB @qwer123 @FCB24 @Arkon

1

@insp1re Alba szuka na siłę Messiego ale nie oszukujmy się ten duet to nasze jedyne niebezpieczeństwo w tym momencie. Były w tym sezonie mecze bez Alby i wyglądały one tragicznie. Z przodu ciężko było coś wyokreować bez niego.

1

https://www.instagram.com/p/CIyZEnlgrC6/?igshid=1slj6qxgeu1xq
To chyba oznacza że Leo nie odejdzie zimą.

0

@Shad Całkowicie się z Tobą zgadzam z tym kogo sprzedać, a kogo zostawić, no może poza Coutinho którego jestem fanem i wciąż mam nadzieję że wróci do formy, którą prezentował w Liverpoolu. To był transfer, który sprawił mi największą radość. Potencjalnych zawodników których jesteśmy w stanie sprowadzić to nie oszukujmy się ale nikt z nich nie podniesie poziomu naszej drużyny. Haller czy Isak to zawodnicy lepsi od Braithwite, ale czy możemy być pewni że dadzą więcej od Duńczyka?Szczerze wątpię. Jedynym zawodnikiem którego chciałbym zobaczyć w Barcelonie to Jose Gaya. No i musimy zrobić wszystko by ściągnąć do siebie Haalanda.

0

@barcelonaLM Łudzimy się dlatego że do meczów 1/8 pozostało jeszcze sporo czasu i wierzymy że do tego czasu forma drużyny będzie lepsza.

0

@Arkon No Rajan też byłby spoko opcją. Tylko zapewne Rondo w Clippers i tak byłby drugą opcją na rozegraniu wchodzącą z ławki. Niemniej jednak na PO by się bardzo przydał.

0

@Arkon Ciężko znaleźć kogoś na rynku. Był Chris Paul poszedł do Suns. Nawet taki Rubio byłby super wzmocnieniem. Ja jednak jestem pod wrażeniem talentu Cobiego White z Bulls i kto wie gdzie w niedalekiej przyszłości ten młodzian wyląduje.

4

Nominowałbym 3 osoby
@pax
@student97r
@VamosRakieta
Za to ile wnoszą do naszej społeczności na stronie naszego ukochanego klubu.
Jednak, dlatego że można tylko jedną no to nominuję @paxa - świetna osobowość.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?