0

Lewandowski z krzywą miną. Nie podoba się na ławce?

1

Szkoda Robercika, ale jakby mieli się tak co tydzień ścigać z Ferranem, kto zagra gorszy występ, to już wolę żeby Ferran strzelił dzisiaj hat-tricka i zakończył dyskusję.

0

@marcin62 Ale co mental? To po prostu prawda. Pod względem generowanych przychodów kręcimy się wokół 20 miejsca na świecie. Dlaczego mieliby nas traktować lepiej niż taką np. Turcję, która generuje większe przychody? To zwykły rachunek zysków i strat. Jeśli nie zrobili dla nas napisów, to im się to po prostu nie opłaca i tyle. Nie ma w tym nic osobistego.

2

@Roobo Szkoda mi Lewego, ale obiektywnie patrząc musi grać Ferran.

0

@Kgorecki2500 Ale my jesteśmy małym, nic nie znaczącym państewkiem w kontekście gamingu.

3

@Murazor Ale przecież każda topowa dziewiątka tak ma... Chcesz zawodnika, który będzi ci strzelać w każdym meczu? Nie znajdziesz takiego. Widziałeś ostatni mecz Mbappe? Albo wcześniej, mecze z Liverpoolem lub Rayo? Zobacz sobie ostatnie 10 meczów Harry'ego Kane'a. Albo Haalanda.

4

@Murazor Jeśli wg. ciebie Ferran jest nieregularny, to żadna topowa dziewiątka na świecie nie jest regularna.

0

Nie powinien iść do żadnego ściśle topowego klubu, bo skończy jak Zalewski. On powinien celować w kluby takie jak BVB, Ajax, Eintracht, jakieś kluby z Francji, te z czołówki w Turcji, może coś w Belgii. Chociaż moim zdaniem, to on w ogóle nie powinien nigdzie iść, bo jeszcze nic nie pokazał na polskim podwórku.

0

@Elvisek Ale Pedri to nie skrzydłowy, a do tego gra w poważnej lidze :)

1

@sokot No nie, 2-3 mecze temu też miał świetne liczby, tylko trzeba było brać pod uwagę cały kontekst. Hansi z uporem wystawiał go na lewym skrzydle, obok Lewego, a to nie w tym droga. Na skrzydło się po prostu nie nadaje. Też musisz wziąć pod uwagę cały zeszły sezon, który miał kapitalny, jak na zmiennika. Był prawdopodobnie drugim najlepszym zmiennikiem na tej pozycji na świecie, po Sorlothu w Atletico.

Aha, no i półproduktem w sumie jest, tak uważam. Myślę, że poza Barceloną by się nie sprawdził. Ale to nie ma wpływu na wartość rynkową, spójrz sobie na takiego Viniciusa. Naprawdę ktoś wierzy, że on by sobie poradził poza Realem? Pfff...

28

Ferran Torres. 25-letnia dziewiątka, która gra regularnie w pierwszym składzie Barcelony i strzela masę bramek. Bez wzrostu, 50 mln. XDDD.

Przypominam, że półprodukty pokroju Vlahovicia, Sesko, Zirkzee, Hojlunda, Havertza, Durana, Woltemade itd... Kosztowały ich kluby w granicach 70-90 mln.

0

@marcin62 Nie wiem, dla mnie wszystkie te zwiastuny mocno średnie były. Grafika z NASA, ale bez duszy.

1

@misterio Może faktycznie źle to określiłem? Kreatywność samą w sobie ciężko zmierzyć, natomiast w rozwiązywaniu oryginalnych problemów AI jest coraz lepsze. Być może bardziej miarodajne w tym zakresie są wyniki testów ARC-AGI, które badają zdolność dostrzegania analogii i rozumienie.

1

@misterio Z tego, co wiem, to te zadania z olimpiad, albo te z najnowszego zbioru FrontierMath wyznaczonego przez matematyków (powstały bodajże rok temu i w chwili premiery żaden model AI nie był w stanie rozwiązać nawet 2% z nich, obecnie wykonują ok. 40% tych łatwiejszych i prawie 20% tych najtrudniejszych), są dla tych najnowszych modeli AI dość kosztowne w wykonaniu i zajmują im masę czasu, nawet po kilka dni obliczeń (w tym nie różnią się za bardzo od poważnych matematyków, którzy również wykonują te zadania w przestrzeni conajmniej kilku godzin).

Natomiast samo ich wykonanie już jest bardzo imponujące, bo w pewnym stopniu potwierdza tezę, że AI potrafi wykraczać poza bazę danych na których jest szkolona, czyli jest kreatywna i potrafi adaptować się do sytuacji (nie jest to już zresztą nic odkrywczego, jak się wie w jaki sposób są szkolone takie modele, ale często padają takie argumenty w dyskusjach przeciwko AI).

0

@CLS63AMG Jako coach?

2

@DragonxNF "Oczywiście rozwój AI jest super, ale pod warunkiem że ludzie będą go używać do wspomagania, a nie zamiast pracy ludzkiej"

Ta zasada jest okej, dopóki AI nie zacznie sama z siebie (na podstawie pojedynczych promptów) tworzyć tekstów, obrazów i filmów dorównujących jakości tych ludzkich. Jeśli dojdzie do takiego momentu, to po pierwsze, zwycięży zwykły kapitalizm - większość ludzi nie będzie dopłacać tylko dla etykiety z podpisem "100% ludzkie". Po drugie, nie będzie to możliwe do udowodnienia, że faktycznie dany tekst / obraz pochodzi z rąk ludzkich. Uważam, że jesteśmy tego niebezpiecznie blisko, a o potencjalne skutki strach się bać.

4

@DragonxNF Dwie edycje wcześniej wygrywał złoty medal na olimpiadzie matematycznej, a popularne ostatnio eksperymenty społeczne pokazują, że w bardzo krótkich tekstach literackich jest już niemal (albo zupełnie) nie do odróżnienia od człowieka. Podobnie dzieje się już z generatywną AI i tworzeniem obrazów. Głupoty nadal popełnia i zmyśla, ale to przecież tak bardzo ludzkie.

Też warto zwrócić uwagę na ostatnią rubrykę "Knowledge work tasks". W skrócie jest to wspołczynnik obliczany na podstawie tego, jak wysoko ludzie oceniają wykonane przez niego zadania, zlecone przez innych ludzi.

6

Wyniki świeżego Chata GPT 5.2 w porównaniu do konkurencji. Nowy najlepszy model? A już za miesiąc następny, tym razem prawdopodobnie Grok. I tak to się jakoś toczy...

0

@BorzyKrzys 4 mln to byłby rekord Ekstraklasy, więc nie takie znowu nic.

0

2 lata kontraktu dla Lewego w Milanie. Jeśli plotki są prawdziwe, to Włosi wytaczają ciężkie działa. Kto w takim wieku by się nie skusił na taką ofertę?

0

Słaba seria, ale minutowo nie wygląda to aż tak źle.

1

@Toretto Jeszcze parę lat temu śmialiśmy się z tego, że AI nie jest w stanie zliczyć liter / wyrazów w tekście, albo z tego, że zdjęcia generowane przez AI przedstawiały ludzi z 4 palcami, albo powykręcanymi kończynami, a teraz już nie ma po tym śladu

0

@Bolton Mi w codziennym życiu bardzo pomaga, zwłaszcza przy studiowaniu. Nie wiem, ile czasu zaoszczędziłem, ucząc się z jej pomocą. I szczerze mówiąc to znacznie lepiej uczy mnie AI niż przeciętny wykładowca. Wciąż ma duże braki, ale jeśli rozwój nie zwolni tempa, to za parę lat... Nikt nie wie, co będzie za parę lat.

1

@NeroTFP1 Jakieś tam braki jeszcze są :) Mi na przykład Gemini ostatnio źle obliczyło zwykłe mnożenie.

1

Grok trafia do szkół w Salwadorze. Nauczyciele pierwsi w kolejce do zastąpienia przez AI?

1

@Lionel_Messi10 Ferran jest od niego lepszy.

6

Aż głupio mówić, ale chyba w końcu będziemy mieli mocną obronę na wielkim turnieju (o ile się dostaniemy). Dwójka ŚO grająca regularnie w pierwszym składzie takiej drużyny jak Porto, w dodatku cały czas ogrywająca się razem... To musi zaprocentować

0

Rudiger robi to co robi, bo od lat pozwala mu na to środowisko sędziowskie. Nie można go za to winić, nikt mu nie powiedział, że tak nie wolno...

3

Bardziej pasowałoby "Opaski bez kapitanów"

0

@maatiixx Znaczy w takich sytuacjach po prostu nie ma przestrzeni do interpretacji. Faul jest albo za, albo przed polem karnym. Sędzia nie powinien mieć tu nic do gadania.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?