1

@KamQiX Atletico to jest trzecia najlepsza drużyna w Hiszpanii pod względem wartości rynkowej. Ostatnie 2 sezony to transfery przychodzące za ok. 400 mln euro. Także mówimy tutaj nadal o ekipie ze ścisłego topu, przypominam.

2

@KamQiX @tbas Wiadomo, trzeba to brać pod uwagę. Ale to nie jest tak, że mamy tutaj wyrównaną sytuację... Ferran strzela gola co 88,9 minut, a Alvarez co 154,6 minut. Ferran strzelił 3,22 bramki więcej niż powinien wg. wskaźnika xG, a Alvarez tylko 1,15. Do tego Alvarez cały czas gra na swojej pozycji, natomiast Ferran ok. 1/3 minut zagrał na lewym skrzydle.

3

@Popitek12 A jednak, taki Pepula wolał tylko gole i stawiał na Haalanda. To "coś więcej" niestety nie zawsze przekłada się na wyniki drużyny.

61

@szymon6847 Z PSG strzelił. Z Atletico strzelił. W poprzednim sezonie gol z Interem, 3 asysty w ligowym El Clasico, wcześniej 2 gole po wejściu z ławki z BVB, 2 gole po wejściu z ławki z Atletico w lidze, gol z Atletico w półfinale pucharu...

Ale tak, Ferran nie potrafi grać z cięższymi rywalami. Trzymajcie mnie, bo zejdę na zawał...

33

Czy Ferran (który wg. ekspertów La Rambli nigdy wyżej dupy nie uniesie, niż ławka w Barcelonie), dzielący minuty z Lewandowskim i rzucany co drugi mecz na skrzydło właśnie przebił liczbowo epokowy talent, pięknego Argentyńczyka, Juliana Alvareza?

0

@Kyonego Gdzie w jego pierwszej i drugiej bramce był fart? Natomiast co do reszty... Chcesz napastnika, który będzie strzelać w każdym meczu? Powodzenia w poszukiwaniach.

13

Messi tak bardzo przejeżdża się po tym MLS'ie, że aż zaczynam mieć zagwozdkę, czy on aby nie nadawałby się nadal u nas do pierwszego składu.

2

@partymaker Może i tak, ale te fragmenty, które przytoczyły meczyki (tam w artykule jest więcej, ja tylko wziąłem "mięsko") raczej nie przedstawiają go w zielonym świetle.

3

@Czyhrynski Dla mnie kapitalne kino. Film, który sprawił, że przez 2 godziny czułem się, jakbym siedział tam w Endurance z Cooperem i resztą. Taka immersja zdarza mi się bardzo rzadko, a tutaj głównie dlatego, że audiowizualnie ten film po prostu wymiatał. Wartości naukowych nie oceniam, bo to jest kino i ma ono inną funkcję, zresztą zawsze bliżej mi było do fantasy (które opiera się na wiarygodności, a niekoniecznie na realistyczności), niż do sci-fi.

4

- Mohamed Salah (info z meczyków):
"Jestem bardzo, bardzo rozczarowany. Zrobiłem tak wiele dla tego klubu przez lata, a zwłaszcza w zeszłym sezonie. Teraz siedzę na ławce rezerwowych i nie wiem, dlaczego. (...) Mam wrażenie, że klub mnie poświęcił."

Gość gra padlinę od odpadnięcia z Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie i nie wie, dlaczego w końcu wypadł z pierwszej 11stki? Przecież tam w głowie musi być większe ego niż to Viniciusa, a to ogromne osiągnięcie...

1

@DragonxNF W gruncie rzeczy to nic nie jest tam możliwe do udowodnienia od momentu "wejścia" do czarnej dziury. Natomiast zgodne z nauką są takie zjawiska, jak np. fale na wodnej planecie, albo "przyspieszony" upływ czasu.

0

@gohan77 nie było? A pamiętasz 3 asysty w El Clasico, gol z Interem w LM? Teraz, na początku sezonu, jak Lewego nie było, to też strzelał, prawie w każdym meczu.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@europejczyk Aha, no to pozdrawiam XD.

Uwielbiam ten typ ludzi, wchodzą w dyskusję, a jak ktoś udowodni im błąd w myśleniu to honor nie pozwola im się do tego przyznać i idą w zaparte. Okej, siedź tam sobie utwierdzony w swoim przekonaniu i zajmij się lepszymi zajęciami.

0

@europejczyk No nie. Wyraźnie pisze, że to ma uzasadnienie wtedy, gdy "nastąpił dodatkowy ruch ręki lub ramienia w kierunku piłki".

Tutaj nie było takiego ruchu - wręcz przeciwnie, ręka uciekała od piłki.

0

@europejczyk @Rifek
https://www.fcbarca.com/128590-wytyczne-dla-arbitrow-na-nowy-sezon-laligi.html

Pkt 5. Zagrania ręką - karalne / niekaralne

"NIE są uznawane za przewinienie w następujących przypadkach:
- Ręka po zagraniu piłki przez tego samego zawodnika - jeśli zawodnik celowo zagrał piłkę i ta uderzyła w jego własną rękę/ramię, chyba że nastąpił dodatkowy ruch ręki lub ramienia w kierunku piłki."

1

@europejczyk Ale przepisy mówią, że to nie jest karny...

1

Ferran to świetna opcja na dziewiątkę i wiadomo to nie od dzisiaj, ale trzeba w niego inwestować na tej pozycji, a nie rzucać po skrzydłach.

Ale żeby nie było tak miło, to jak mógł być bliski 4-5 bramek, jak oddał 3 strzały przez cały mecz?

2

Po 21 meczach obecnego sezonu:
Ferran Torres - 13 goli + asysta
Robert Lewandowski - 8 goli + asysta

Razem: 21 goli + 2 asysty

Po 21 meczach poprzedniego sezonu:
Robert Lewandowski - 22 gole + 2 asysty

14

Oczywiście, że nie. To jest jeden z najgłupszych karnych od długiego czasu, jaki widziałem w naszych meczach.

2

Ale Rashford dzisiaj stinkera zapodał, sensacyjne. Gorzej niż Lewy ostatnio.

1

Barcelona wygrywa mecz dzięki Negreirze? Znowu?

2

Nie no, bez sensu taki karny. Co on miał zrobić z tą ręką? Amputować? Naturalny ruch + odbicie od ciała.

1

Ostatnie 10 rozegranych meczów dla Barcelony:

Ferran Torres - 8 goli w 533 minuty
Robert Lewandowski - 5 goli + asysta w 590 minut

Ferran połowę minut rozegrał na lewym skrzydle.

0

@kulek22 Aha, faktycznie. Znaczy faktycznie grał cały mecz, ale nic nie spartolił.

3

@CZAJUN_119 Mbappe jednak też nastrzelał 9 bramek w Lidze Mistrzów.

0

@Dankho94isback Bez przesady, on prawie nie grał ostatnio. Nie ma potrzeby nim rotować.

3

@kulek22 Z Athletikiem strzelił 2 gole wchodząc z ławki. Było to dwa tygodnie temu.

5

Ferran dzisiaj dobitnie pokazuje, że zjada Alvareza na obiadek jako klasyczna 9tka. Ale tak, wydajmy ~150 mln na niesprawdzonego na tej pozycji gościa, bo fajny chłopak z Argentyny.

1

W sumie mógłby karetę Ferran załadować, czemu nie. Nie ma potrzeby go zdejmować w tym meczu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?