kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
17
Sezon zaczyna się teraz na nowo. Styl Flicka to piłka ultraofensywna, mocno zależna od formy napastników. Nasza najmocniejsza ofensywa z poprzedniego sezonu, czyli trio Rapha-Lewy-Yamal, w obecnym zagrała razem na boisku ledwie 71 minut. Niech wracają do gry, do zdrowia i do formy, a razem z nimi wróci piękna dla oka gra.
Przede wszystkim Lewy musi znaleźć tę formę, bo dziewiątka to kluczowa pozycja w tym stylu, co widzieliśmy w Bayernie oraz w kadrze Niemiec, gdzie tej klasowej dziewiątki Flick nie miał.
0
@Frimpong
1. Araujo
2. De Jong
3. Ter Stegen
Jedyna słuszna lista.
A tak poważnie, to Rapha, Lewy i Pedri.
0
Mocne, mocne...
0
@ShawnC Akurat za Xaviego grał fenomenalnie. Za Flicka bardzo nierówno.
1
@Faro Ale akurat jak Cubarsi przebijał się do pierwszego składu, to wszyscy ważni obrońcy byli zdrowi (oprócz Inigo, ale ten za Xaviego pomimo bardzo dobrej gry, nie dostawał za wiele minut).
0
"Martínez zauważył także, że Real Madryt jest drużyną, która najczęściej skorzystałaby na braku systemu VAR w LaLidze w sezonie 2025/26 (5 sytuacji). Barcelona i Girona są z kolei drużynami, które najczęściej ucierpiałyby na braku systemu VAR (po 5 sytuacji). "
To akurat musi wynikać z jakiegoś (podświadomego?) uprzedzenia wobec Katalonii... Ale tak to jest, jak w komitetach zasiadają głównie ludzie powiązani z Madrytem.
0
@PatrychoO A niech sobie strzela, to klasowy piłkarz. Inna sprawa z trofeami.
2
Czy już wygraliśmy ligę?
0
Powinien być karny.
0
Mbappe blisko gola z gry.
1
W meczu Realu to nawet przy VARowaniu ręki nie można być pewnym...
2
@ViscaBarca123 Szczerze, to podziwiam, jak szybko tutaj redakcja reaguje na komentarze użytkowników. I że w ogóle wam się chce :) Za to szacun.
16
Oj, panowie... 30 minut to 1/3 meczu, chyba można na tej podstawie wystawić ocenę... Zwłaszcza, że Ferran akurat był dość często pod grą, chociaż, oczywiście, jakość jego zagrać pozostawiała sporo do życzenia.
W 30 minut:
- 7 strat (Lewy, który grał 2 razy dłużej, a któremu tak się te straty wylicza, miał tylko 5)
- 0/3 wygrane pojedynki
- 3 celne podania na 7 prób
- 0 strzałów
- 2 razy źle przyjął piłkę
- 1 kluczowe podanie, to akurat na plus.
0
Papszun pogroził palcem, że ucieknie do Legii i od razu coś zaczęli grać w tym Rakowie.
1
@PatrykBarca Akurat musisz też brać poprawkę na to, że Vini bardzo mało grał w tamtym sezonie, tylko 3000 minut. Salah miał 4500. jak sobie to przeliczysz na minuty, to to wygląda trochę lepiej dla Viniego (dodałem też liczby Raphy i Yamala z poprzedniego sezonu, dla kontekstu)
- Vini 0,96 udziału bramkowego na 90 minut,
- Salah 1,14 udziału bramkowego na 90 minut
- Rapha 1,08 udziału na 90 minut,
- Yamal 0,77 udziału na 90 minut
No i też trzeba pamiętać o tym, kiedy te liczby Vini robił. Hat-trick z nami w finale superpucharu, gol w finale LM, 2 gole z Bayernem w ćwierćfinale LM, bodajże, z City w półfinale 2 asysty, także swoje robił.
Matko, bronię męczennika. Jak nisko upadłem...
1
@AmigoBlancos Tak, tylko zauważ, że Viniciusa ogranicza słaby trener i samolubny kolega, który marzy o Złotej Piłce. A zresztą, to gdyby mu się chciało, to zrobiłby to 10 razy lepiej.
0
@Szklaner Ręce, które leczą...
0
@Cataloniec94 Mnie tam bardziej ciekawi La Liga niż PL.
0
@PatrykBarca Z jednej strony tak, ale z drugiej strony, to kim jest Bernal, żeby go tak podkreślać? To La Rambla zrobiła z niego jakiegoś wielkiego piłkarza, na którego powrót oczekiwała cała Barcelona. A prawda jest taka, że to zwykły młodzik, który zagrał w dorosłej piłce może z 500 minut, jak nie mniej. Nie każdy talent z La Masii podbije świat, niestety.
0
@Encore U niego po odpadnięciu z LM był chyba nawet większy regres, jak u Lewego po mundialu...
1
Nie bez powodu Terrorysta z Rosario...
3
@michalgajdek Znaczy to jest znamienne dla Lewego w tym sezonie, że on często dostaje piłkę i po prostu nie wie, co ma z nią zrobić (paradoksalnie zwłaszcza wtedy, gdy ma dużo miejsca).
Przykro się na to patrzy, bo to wyraźny znak, że pociąg już odjeżdża z peronu, ale wciąż moim zdaniem zrobił swoją robotę w tym meczu.
5
Apropo Lewego, to chyba zapomnieliście o tym, jak świetnym podaniem stworzył setę dla Yamala (którą absolutnie trzeba było strzelić). Poza tym miał kilka innych dobrych zagrać, chociażby raz zszedł niżej i zagrał prostopadłą piłkę do Balde między liniami, która mogłaby bardzo łatwo skończyć się wielką szansą dla nas, ale wiemy jak wyglądały podania i dośrodkowania Balde w tym meczu.
5
@Pedri16Future Ale sędzia to epicko ogłosił XD. Te emocje...
1
@Karol145 Wróci Dembele ze szpitala i skończy się bajka :/
0
@Matt_i1992 A kto mógł wtedy wiedzieć, że nasz najlepszy obrońca zanotuje taki regres?
1
@ZwyklyCuler48 Tam byłoby z 0,5 xG, gdyby uderzył od razu, zamiast kiwać niepotrzebnie bramkarza.
1
@Gaucho Missisipi w ogniu, jeśli nie widziałeś. Kryminało-thriller. Świetne role Gene'a Hackmana i Willema Dafoe.
1
@Karol145 Też lubię Uszatego, ale myślę, że na razie mamy za małą próbkę, by dochodzić do takich tez.
0
@Katalończyk 99 Wiadomo, to tylko jedna z dziesiątek statystyk, którymi dzisiaj dysponujemy, a i one zresztą nie są w stanie rzetelnie opisać gry.