kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
@Dankho94isback Raphinha miał świetny początek poprzedniego sezonu, czyli końcówkę 2024. W 2025 lekko zszedł z formą, więc dlatego tutaj widzę wyżej Mbappe. A karnych akurat Mbappe nie strzelił AŻ tak wiele, chyba z 15 w całym roku.
6
Indywidualnie Mbappe był najlepszym piłkarzem w tym roku kalendarzowym i tutaj nie mam żadnych wątpliwości.
0
Zdecydowanie wolę Ferrana. Rashford ma umiejętności, ale na boisku wygląda słabo, nie daje z siebie 100%. Tak jakby miał w sobie jakąś blokadę psychiczną.
2
@mekston Dzisiaj Real głodny, rozpędzony. Szanse będą. A wiadomo, że i karniaczek się trafi, jak będzie potrzeba.
2
@michalgajdek Co do niemożności obrony Lewego z wczoraj się zgadzam. Ale np. te 8 strat, o których mówisz, to wciąż jest poniżej średniej dla piłkarzy na tej pozycji. To po prostu nie jest dużo strat.
Co do reszty to też mam swoje wątpliwości, np. z tym ograniem jak junior przez Lengleta (jeśli myślimy o tej samej akcji), ale po prostu nie chce mi się go bronić. Na ten moment mamy lepszą opcję w klubie. Ferran musi w końcu dostać poważną szansę na dziewiątce. Jak będzie zawsze rzucany po skrzydłach, to nic z tego nie będzie. A ja, wbrew większości użytkowników tutaj, już od czasów ostatniego sezonu Xaviego widzę w nim dobrą opcję na dziewiątce. Może nie topową, ale dobrą. Tyle wystarczy, na razie.
0
@Coveta Jak dla mnie to nie był przypadek i Lewy chciał tak zagrać. Czy by mu się udało bez obtarcia przeciwnika, to nie wiem. A z Alvareza to akurat możemy się pośmiać razem.
0
@mkord Gdzie była Rosja zanim władzę w niej objął Stalin, a gdzie była po jego rządach? Zrobił z niej drugie mocarstwo na świecie, być może momentami pierwsze. Następcy zawiedli.
1
@xavi890 Gdzie ma tę asystę zaliczoną? Bo na pewno nie na oficjalnej stronie La Ligi, ani na największych portalach statystycznych (Sofascore, Flashscore).
3
@Luciano99 Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. A to, że może za to wylądować w betonie, to już inna sprawa...
1
Zmarnowany karny w takim momencie meczu (trzeba wziąć pod uwagę cały kontekst - wynik, przeciwnika, sytuację w tabeli ligowej, styl wykonania) musi mocno zaniżać ocenę, dlatego ocena Lewego zasłużona.
8
@xavi890 Nie ma asysty zaliczonej. Było po obcierce przez przeciwnika.
0
@tomek8756 Stalin akurat był całkiem niezłym dyktatorem, w końcu wygrał 2 wojnę światową.
7
@buglikos Z Interem, to Uszaty zrobił 2 asysty, więc cieżko tu mówić o zawaleniu meczu
2
@ranger3120 Pewnie okno kontekstowe mu się skończyło i zwariował.
9
Dużo ich niby nie namarnował, ale niestety jeśli w taki sposób nie trafiasz karnego, w takim momencie, z takim rywalem, w takim meczu, to jest wyraźny znak, że psycha już nie domaga. Mamy tutaj w Barcelonie ludzi, którzy bardziej na te karne obecnie zasługują i mają predyspozycje je strzelać.
0
@Sysia11 Na razie godnie go zastępuje, gdy tylko Flick daje mu taką możliwość. Też Lewandowski to nie jest jakiś hegemon piłki nożnej, nie teraz. Ten z Bayernu nim był.
0
@ali3gator Znaczy źle to ująłem. Już nie ważne, co było dzisiaj. Ale Lewandowski miał w Barcelonie bardzo długie okresy, gdzie nie dojeżdżał i był fatalny. Pierwszy po mundialu (a konkretnie, po superpucharze) w 22/23, drugi w 23/24 na początku sezonu. To były serie, gdzie on w 10 meczach strzelał bramkę, może dwie. Koszmarne serie. On wielokrotnie schodził tutaj poniżej poziomu przeciętności.
2
@kuz Ale co w tym w sumie zawistnego? Normalny tytuł dla mnie. Jak strzelił pierwszego gola na Camp Nou, to pisali, że strzelił gola. Zmarnował karnego, to wiadomo, że też będzie się o tym pisać.
0
@wariacik96 No to zmienia postać rzeczy, ale nadal mi trudno uwierzyć :/
0
@Czyhrynski Dla mnie Ferran jest super już od czasów, gdy Xavi nieśmiało próbował nim grać na dziewiątce. Tylko on nigdy nie dostał tam prawdziwej szansy, bo zawsze w końcu go przesuwają, a to na skrzydło, a to gdzieś... On musi grać jako dziewiątka i tylko dziewiątka.
0
@ali3gator Dzisiaj Lewy był przeciętny XD?
0
Jeśli Flick odważy się postawić na Ferrana na dziewiątce, to jest to całkiem możliwe, że zanotuje w tym sezonie 30+ bramek.
0
Rekin akurat na dziewiątce zjada Alvareza i wiadomo to nie od dzisiaj.
9
"Jak podaje statystyk MisterChip, Robert Lewandowski jest pierwszym piłkarzem w historii Barcelony, który nie wykorzystał co najmniej dwóch rzutów karnych w jednym sezonie LaLigi. Wcześniej, w trwającej kampanii, stało się to z Sevillą."
To chyba jakaś niepełna statystyka, bo np. taki Messi w 15/16 w La Lidze nie trafił 4 karnych. (Strzelił 3/7)
1
Jasny sygnał, na kogo powinien od tej pory postawić Flick i na jakiej pozycji.
1
@kuz Ano coś tam strzelił.
0
Ale teraz jakościowo z półkę niżej jesteśmy po zmianach...
3
Raphinha "Zapierdzielać do upadłego, albo spotkamy się w szatni. I tak się spotkamy."
0
Do Ferrana mógł grać...
0
@unic No nic, ale nic czasami nie jest aż tak złe...