28

Pomyśleć że Pele walił bramki jakimś kelnerom z ligi okręgu Sao Paulo (bo to nawet brazylijska nie była) a Messi, który gra w jednej z najmocniejszych lig świata pobije jego rekord. To tylko potwierdza z jakim piłkarzem mamy do czynienia. Trzeba tu też w spomnieć o Cristiano, który liczby ma równie imponujące.

0

Real jest parę poziomów lepszy od nas. Ok. To teraz weź pod uwagę że gramy najgoszy sezon od kilkunastu lat. Dolicz do tego z 2 mecze (a było ich dużo więcej) gdzie sędziowie ukradli nam punkty. Dolicz tez z 2 mecze (a było ich dużo dużo więcej) gdzie Realowi pomógł sędzia/ Ramos strzelił w 93/ lub gdy po porostu mieli farta i wyobraź sobie wtedy tabelę. To jest ten piekielnie mocny Real? To ja taki chcę, bo karma wreszcie do nich wróci. Jedyne co broni Zidana to Liga Mistrzów po losowaniach rodem z Ligi Europy.

0

Zidane w Realu to dobra wiadomość dla nas. Dobrze że zostaje.

1

Te całe dywagacje są bez sensu. Na pewno trzeba go wykupić, bo 12 mln to niedużo. A co będzie dalej zdecyduje nowy trener. Zawsze można Go sprzedać do Milanu, weszli tam Chińczycy wię kasa jest.

3

Rakitic zagrał dziś dużo gorzej niż Gomes, ale o tym nikt nie mówi.

0

Poszedł za 25 mln, już nie mów że za darmo.

3

Drugi garnitur często wygląda lepiej niż pierwszy. Bardziej bym się obawiał straty punktów jakby grało BBC niż ten skład który wyjdzie.

0

Nie wymagam od Barcelony żeby strzelała 20 goli z rogów na sezon. Ale żadnego? Niezależnie czy to wrzutka czy rozegranie, my nie strzelamy nic. Przecież to nawet statystycznie nie jest możliwe. Na tyle rzutów rożnych i wolnych choćby przez przypadek mogłoby nam coś wpaść. A my kompletne zero. Ja po prostu tego nie rozumiem.

41

Nawet najlepsza taktyka nie pomoże gdy piłkarze jej nie realizują. A nie sądze żeby taktyką Enrique na ten mecz było stanie.

0

Przestań głupoty opowiadać. Wszyscy pokryci, nie ma komu podać. Pieprzenie takie. To może się połóżmy od razu? W Realu czy Atletico nie są pokryci? Ramos nie jest pokryty? Jest tylko się umie uwolnić, a dośrodkowanie jest na tyle dobre że da się je wykorzystać. Ustawienie kolegów też pomaga. Jak mamy gadać że wszyscy pokryci to lepiej od razu oddać piłkę przeciwnikowi.

0

No dobrze, to znaczy że trzeba opracować schematy żeby piłkę dostawał ktoś inny. Poza tym nasze dośrodkowania często są fatalne, idą nie wiadomo gdzie - to jest dla mnie niepojęte.

0

Pique, Umtiti, Mathieu, Gomes, Busquets, Rakitic, Suarez. Wszyscy powyżej 180 cm. Ramos ms 183 cm a jest najlepiej grającym głową obrońcą na świecie. Centymetry są ważne, ale ważniejsze jest w obronie dobrze się ustawić, a w ataku dobrze dośrodkować. Nie przypominam sobie żebyśmy coś w tym sezonie ze stałego fragmentu strzelili (dośrodkowanie-głowa-gol). To jest niesamowite że mając tak dobrych piłkarzy nie umiemy dośrodkować z rogu.

2

Po co się ograniczać? Już lepiej 4 Messich :)

10

Nie trzeba czytać ocen użytkowników żeby wiedzieć co w nich będzie. Zaniżona ocena dla Mathieu i Gomesa, krytyka Ter Stegena. Dobrze że nie zagrał Paco, bo też by mu się dostało. Jakby zagrał Rafinha, to na pewno byłby dobrze oceniony niezależnie od gry.
A Gomes zagrał naprawdę niezłą połowę jako DMC. Trójka od użytkowników to absurd.

2

Tu akurat całkowicie się nie zgodzę. Moim zdaniem Barcelona ma najtrudniejszy na świecie styl do dostosowania się dla nowych zawodników. Żeby tiki-taka działała, musi być perfekcyjna. Jest to najładniejszy dla oka styl piłkarski, ale trzeba bardzo niewiele żeby stał się nieefektywny, irytujący i nudny jak flaki z olejem. Piszesz że nowy zawodnik ma dużo alternatywnych zagrań - owszem MIAŁ, jeszcze niedawno. Teraz nie ma ruchu, nie ma biegania. Na czym polegały "trójkąty"? Na tym, że jeden zawodnik miał piłkę, a dwóch wykonywało ruch i wystawiało się do podania i wtedy były alternatywy. Teraz nie ma ruchu, więc mamy albo drybling, albo stratę, albo podanie do tyłu.
W Realu gra jest prostsza, gole strzela się łatwiej. Nie trzeba wejść z piłką do bramki.

2

A ja będę uparcie bronił tych transferów. Żaden z nowych zawodników nie był sprowadzany jako gracz pierwszego zespołu. Wyobrażam sobie jak ciężko jest wejść do takiego zespołu jak Barcelona w tak młodym wieku. Widać że nowi zawodnicy mają bardziej problem psychiczny niż sportowy. Taki Gomes jest całkowicie sparaliżowany, podobnie jak Paco na początku (ostatnio jest z nim lepiej). Digne zaczął całkiem nieźle zważając że stał się podstawowym obrońcą wobec kontuzji Alby. Denis wygląda źle, tylko problem jest taki, że nie ma z kim grać. Barcelona ma problem z pierwszym składem, nowi zawodnicy nie mają kogo uzupełniać.

0

Redakcja powinna pomyśleć nad dodaniem oceny dla sędziego. Jak dla mnie bardzo dobre zawody naszego arbitra, jedyne wątpliwości to nie pokazanie drugiej kartki Mandzukicowi.

1

Akurat w tym meczu nie dał, tak się zdarzyło. Moim zdaniem jedynym strząłem do obrony była druga bramka. Strzał trochę w stylu Messiego. Tylko że jak Messi tak strzela gole to jest D10s, jak nam tak strzelą to błąd bramkarza. Naprawdę szukanie winy za tą porażkę w bramkarzu jest dużym nadużyciem.

2

Mbappe w tym momencie będzie kosztował minimum 80 mln. Naprawdę mamy poważniejsze wydatki niż rezerwowy ta za taką kasę.

0

Ławkę może i mają mocniejszą ale pierwszy skład? BBC nie umywa się do MSN, Kroos i Casemiro trzymają poziom, ale Modric jest ostatnio naprawdę słaby. Środek obrony my mamy mocniejszy, na prawej leżymy, ale lewa jest mniej więcej taka sama. Problem leży w tym że żeby nasz styl gry działał, to piłkarze muszą być w formie. Jak piłkarze nie grają dobrze to tiki-taka z najpiękniejszego stylu zmienia się w najbardziej irytujący.

1

Pozbycie się Gomesa i Paco jest absurdem. Dopiero co ich kupiliśmy i zagrali słabe sezony (o ile można powiedzieć że Paco grał). Sprzedanie ich teraz zakończy się dużą stratą.

0

To co robi Real jest nie do uwierzenia. Przecież oni naprawdę są słabi i nie potrafią grać z mocnymi drużynami. Oczywiście trzeba przyznać że czasem zdarzają im się naprawdę dobre mecze. Ale jak grają słabo to albo sędzia pomoże, jak nie sędzia to Ramos w 93, jak nie Ramos to losowanie, jak nie losowanie to przeciwnik się podłoży, bo jak inaczej nazwać to co wczoraj zrobił Bayern? Karny w 45 minucie na 2-0 i spokój. Ale nie, po co. Do tego czerwona kartka i Niemcy mogą się cieszyć że przegrali tak nisko.
Naprawdę moja frustracja się przelała, a dupsko boli mnie tak bardzo, że żadna maść na to nie poradzi. Naprawdę nie ma sprawiedliwości na tym świecie. Chyba Allah im odpłaca za wywalenie krzyża z herbu, bo to co się ostatnio dzieje nie da się już racjonalnie opisać.

0

Nie przesadzaj, nie ma szans żeby ktoś prześcignął naszą dwójkę w Pichichi. Zamora też będzie nasza :) tryplet na miarę Realu :)

0

Co tam bieganie, to wszystko wina Gomesa. To on trzyma naszych na łańcuchu i nie pozwala im biegać. A pomaga mu Mathieu. Do tego pomysłodawcą jest MATS.

1

Właśnie o tym piszę. To nie z rezerwowymi mamy problem tylko z gwiazdami. Bo nie powiecie mi chyba że Gomes, Digne, Paco czy Denis byli sprowadzani do pierwszego składu (przynajmniej na razie). Musimy fundamentalnie wzmocnić pierwszy skład, nawet za cenę odłożenia o rok budowy stadionu.

15

Bzdury, bzdury, bzdury. Wystarczy popatrzeć na nasz skład z ostatniego finału LM z Juve. Wtedy grali Alves i Alba, teraz Umtiti i Mathieu. Gdyby mógł grać Busquets, to nasz skład różniłby się jednym człowiekiem. A wtedy zdobywaliśmy tryplet. Czyli co, wtedy zawodnicy byli godni a teraz już nie są? Nigdy nie mieliśmy super rezerwowych. Różnica polegała na tym, że wtedy drużyna grała dobrze i ciągnęła za sobą nawet słabszych rezerwowych. Myślicie że gdyby w czasach świetności Guardioli do drużyny dołączył Gomes to też by grał tak słabo? Założę się o wszystko że nie, ponieważ tamta drużyna była tak dobra, że po pierwsze nie byłoby widać słabości jednego czy dwóch zawodników, a po drugie tym słabszym łatwiej było wyrównywać w górę. Wczoraj np Gomes moim zdaniem zagrał jeden z lepszych meczów w Barcelonie. Wszedł jako DMC, odebrał kilka piłek. Komu on miał niby podawać te piłki jak wszyscy stali jak kołki? Gdzie są krótkie podania, gdzie są trójkąty, gdzie pressing, gdzie zasada 5 sekund? To jest wina tych rezerwowych że nasze gwiazdy zapomniały jak się w piłkę gra? Co to za pierdoły są? Może zapłaćmy im jeszcze więcej, wtedy będą mieli motywację do gry. Najlepszym przykładem jak można grać był ostatni mecz z Sevillą. W pierwszej połowie to wyglądało jak za czasów Pepa - czyli można. Jak było w następnych meczach wszyscy wiedzą.

Tak jak pisałem już wcześniej - musimy jak najszybciej zwolnić Lucho, bo lecimy w przepaść. Jak Unzue chce być trenerem, to niech dostanie te 2,5 miesiąca i niech pokaże choćby najmniejszą zmianę na plus. Jak nie pokaże, to przynajmniej upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu.

0

Tak jak już mówiłem, gorzej grać już nie będziemy. Także Unzue do końca sezonu i wtedy decyzja co dalej.

0

Co tam bieganie, znawcy i tak powiedzą że mieliśmy złą taktykę i dlatego przegraliśmy.
Niestety należy jak najszybciej zwolnić Lucho. I tak ma odejść więc trwanie w tym stanie - o ile wcześniej przyniosło nawet jakieś korzyści - to teraz widać że przynosi same straty. Gorzej niż teraz grać już nie możemy. Możemy za to upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - oddajmy teraz drużynę Unzue, zobaczymy czy cokolwiek zmieni się w naszej grze.

1

Matko Święta jacy my jesteśmy potwornie słabi... co sie stało z tą drużyną?

0

Nie oglądaj... szkoda nerwów

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?