@norbi77 Bo sam Zielony Ład nie był aż tak dotkliwy dopóki nie doszła do tego sytuacja po wojnie z Rosją. Czyli z jednej strony drastyczny wzrost środków produkcji, a z drugiej strony drastyczna obniżka cen produktów rolnych po tym gdy zdestabilizowano rynek. Moim zdaniem także bezpośrednim adresatem tych protestów nie jest polska władza, tylko raczej unijni decydenci. I z kilku rzeczy już się wycofali pod wpływem tych protestów - na razie co prawda chwilowo, ale jednak. Nie sprowadzajmy tego do jakichś popisowych wojenek.
@norbi77 No jasne. Gdyby PIS rządził to nie byłoby strajków w całej Europie. Celowo z tym czekali aż PIS odda władzę i teraz wyszli strajkować. Ma to sens.
@Ptasior Mówi raczej za nich. Jako protest organizowany oddolnie ciężko jest odciąć się od niepożądanych osób. Nie sądzę aby ktokolwiek kontrolował i rejestrował/weryfikował kogokolwiek kto w tym bierze udział.
@tbas Mnie też irytują te nowoczesne maszyny CNC w fabrykach. Kiedyś mieli stare tokarki i wiertarki i komu to przeszkadzało? A teraz tylko siedzą i klikają w te ekrany. Tak samo zresztą te TIR-y - nic mnie tak irytuje gdy muszę mijać te długie zestawy co pędzą po 90 km/h. Gdyby jeździli wiekowymi Jelczami czy Starami to przynajmniej łatwiej by się ich wyprzedzało.
@Rhaan " Żadna firma nie może sobie pozwolić na kilka lat sprzedawania produktów po niżej kosztów produkcji." Przykre, że dopiero teraz ludzie to dostrzegają. A ileż firm upadło gdy UE narzucała europejskim firmom coraz to surowsze normy i przepisy a jednocześni pozwalała na sprowadzanie towarów z Chin gdzie tam fabryki nie musiały spełniac tych norm. Oczywiście część nie upadła, tylko przeniosła produkcję,ale gdzie tu logika?
@AFA No cóż - ja nie mieszkam w mieście, wiem jakie szkody czynią ludziom dzikie zwierzęta i dopóki społeczeństwo nie chce wyrównywać ludziom tych strat to jedyną opcją, która przyczynia się do poprawy tej sytuacji są myśliwi. Ale też nie chodzi o same odszkodowania. Pogłowie dzikich zwierząt musi być bezwględnie utrzymywane w ryzach. " To są w większości ludzie z zaburzeniami" - pozostawię to już bez komentarza. No chyba ze podasz jakieś dane.
@AFA Co w tym zabawnego? Każdy wywala kasę na to co lubi. Jeden kupuje klocki, drugi wędki, trzeci rower a czwarty motocykl i akcesoria. Każdą taką grupę można tak przejaskrawić i opisać tak jak tu to zrobiłeś.
0
@Forsyth Nowa miotła i wsadzanie swoich. Ale znajda się tacy,co temu przyklasną.
0
@DonAndresFCB Nawet jesli, to i tak sklep juz zaplacil za ten olej.
21
@marcin62 Debil. Kupił,zapłacił i wylał. Rzeczywiście ktos się tym przejął.
1
@Arden To jakieś żarty chyba.
2
@Arkon Ja tam trzymam kciuki za Atletico w tym dwumeczu.
1
@osa91 A wystarczyło wejść na La Ramblę i obejrzeć sam gol bez tej reszty meczu.
2
@KrychaFCB Ależ genialna zmyłka.
2
@FutureFCBarcelona Jeśli to prawda, to wkrótce dostaną odpowiedź.
0
@tbas Nie będę tego nawet komentował. To, że ktoś wyjechał z takim hasłem świadczy tylko o tej osobie.
0
@norbi77 Bo sam Zielony Ład nie był aż tak dotkliwy dopóki nie doszła do tego sytuacja po wojnie z Rosją. Czyli z jednej strony drastyczny wzrost środków produkcji, a z drugiej strony drastyczna obniżka cen produktów rolnych po tym gdy zdestabilizowano rynek. Moim zdaniem także bezpośrednim adresatem tych protestów nie jest polska władza, tylko raczej unijni decydenci. I z kilku rzeczy już się wycofali pod wpływem tych protestów - na razie co prawda chwilowo, ale jednak. Nie sprowadzajmy tego do jakichś popisowych wojenek.
2
@norbi77 No jasne. Gdyby PIS rządził to nie byłoby strajków w całej Europie. Celowo z tym czekali aż PIS odda władzę i teraz wyszli strajkować. Ma to sens.
0
@Ptasior Mówi raczej za nich. Jako protest organizowany oddolnie ciężko jest odciąć się od niepożądanych osób. Nie sądzę aby ktokolwiek kontrolował i rejestrował/weryfikował kogokolwiek kto w tym bierze udział.
0
@FCB_dimiC Za to jest akurat paragraf.
0
@Safrani Ciekawe komu zlecą produkcję - której polskiej (czy aby na pewno) spółce?
0
@marcin62 "ewidentne pro-rosyjskie hasełka" - było ich więcej? Bo na Rambli jakieś jedno krąży.
7
@tbas Mnie też irytują te nowoczesne maszyny CNC w fabrykach. Kiedyś mieli stare tokarki i wiertarki i komu to przeszkadzało? A teraz tylko siedzą i klikają w te ekrany. Tak samo zresztą te TIR-y - nic mnie tak irytuje gdy muszę mijać te długie zestawy co pędzą po 90 km/h. Gdyby jeździli wiekowymi Jelczami czy Starami to przynajmniej łatwiej by się ich wyprzedzało.
4
@KrychaFCB Ech. Dlaczego premierem nie został Donald "zbawca polskich rolników"z tego nagrania, tylko jego brat bliźniak?
1
@Rhaan " Żadna firma nie może sobie pozwolić na kilka lat sprzedawania produktów po niżej kosztów produkcji." Przykre, że dopiero teraz ludzie to dostrzegają. A ileż firm upadło gdy UE narzucała europejskim firmom coraz to surowsze normy i przepisy a jednocześni pozwalała na sprowadzanie towarów z Chin gdzie tam fabryki nie musiały spełniac tych norm.
Oczywiście część nie upadła, tylko przeniosła produkcję,ale gdzie tu logika?
0
@AFA No cóż - ja nie mieszkam w mieście, wiem jakie szkody czynią ludziom dzikie zwierzęta i dopóki społeczeństwo nie chce wyrównywać ludziom tych strat to jedyną opcją, która przyczynia się do poprawy tej sytuacji są myśliwi. Ale też nie chodzi o same odszkodowania. Pogłowie dzikich zwierząt musi być bezwględnie utrzymywane w ryzach.
" To są w większości ludzie z zaburzeniami" - pozostawię to już bez komentarza. No chyba ze podasz jakieś dane.
0
@mmaciass No i prawidłowy masz tok myślenia. Zmuszanie jednak kogoś do walki, kto inaczej postrzega pewne sprawy jest niedopuszczalne.
9
@MESSIah16 Tak to my długo nie pociągniemy.
0
@Hen Zmartwię cię, ale zagraniczni tez w ten sposób protestują.
0
@Mow_mi_Douglas Nie widzę tu kasy wywalonej w błoto. Ktoś przecież na tym zarobił.
3
@Emhyr Pierwsza mysl to Pele.
0
@A4ron Nie kazdy pewnie moze sobie tez pozwolic aby jechac kilkaset kilometrów ciagnikiem pod Warszawę.
1
@AFA Strzelanie do dzikich zwierząt to znęcanie się nad nimi?
1
Czasami zastanawiam się w jakim wieku my żyjemy. Z jednej strony rozwój sztucznej inteligencji,cyfrowe państwo a z drugiej takie rzeczy - https://www.pless.pl/wiadomosci/82840-niepelnosprawni-sa-wzywani-na-kwalifikacje-wojskowa-jest-nowy-przepis-ale-malo-kto-o-nim-wie-pszczyna
1
@AFA No tak - tylko dla rozrywki strzelają. A nawet jeśli to i tak chwała im za to, bo utrzymują pogłowie zwierzyny w ryzach.
2
@AFA Co w tym zabawnego? Każdy wywala kasę na to co lubi. Jeden kupuje klocki, drugi wędki, trzeci rower a czwarty motocykl i akcesoria. Każdą taką grupę można tak przejaskrawić i opisać tak jak tu to zrobiłeś.
0
@Deviler "Większość ludzi pracuje w niedziele". Jakieś dane?