Ciekawostka z życia marynarzy statku Polonia pod dowództwem kapitana Mamerta Stankiewicza. Gdy statek obsługiwał linię palestyńską i przewoził Żydów dochodziło tam do pewnego ciekawego zwyczaju. Ponieważ Żydzi podczas szabasu nie mogli podróżować,bo musieli w swym domu odpalić obrzędowe świece toteż "kupowali" statek od oficera za 10 groszy i tym sposobem mogli dopełnić tradycji gdyż byli "u siebie". Oficerowie znali ten zwyczaj i nie mieli z tym problemu aby iść im na rękę. Pewnego razu jednak nie zastali oficera i zaproponowali kupno kapitanowi,który nie był wtajemniczony w ten obyczaj. Kupcy byli nayomiast pewni,że w ten sposób kapitan próbuje podbić cenę. Kapitan natomiast stwierdził,że nie chce brac udziału w "oszukiwaniu" Boga. Kamil Olgierd Borchardt - "Znaczy Kapitan"
@marcin62 Prawda jest taka, że mają niesamowite narzędzie do nacisku. Każdy dzień zamknięcia takiego sklepu z powodu braku obsady mocno uderzy decydentów po kieszeniach. Albo strajk włoski. Trzymam kciuki za nich.
@Szakalaka12369 To do mnie napisałeś? Chyba źle oznaczyłeś - ja na temat UE się nie wypowiadałem w tej dyskusji. Jedynie zapytałem przedmówcę kogo ma na myśli, pisząc że ktoś grozi wyjściem z UE
@MOLESTA Tak jak pisałem - nie musisz być właścicielem ziemi aby trafić do tej jak to nazwałeś - "uprzywilejowanej grupy". Tak jak nie musisz być właścicielem lokalu aby prowadzić w nim biznes. Ja zanim zarzucę jakiejkolwiek grupie to że jest uprzywilejowana to się zastanowię - dlaczego zatem by samemu nie wstąpić do tej grupy? I na tej zasadzie - nie krytykuję różnych przywilejów żołnierzom, innym służbom mundurowym, nauczycielom, górnikom itd. itp., bo zdaję sobie sprawę, że te przywileje są po to aby przyciągnąć ludzi to do tych zawodów i zniwelować wady wiążące się z ich wykonywaniem. A jeśli chciałbym zlikwidować czyjeś przywileje np. w podatkach to raczej w ten sposób aby tych co płacą więcej zrównać w dół - do tych co płacą mniej a nie odwrotnie. I kto straszy wyjściem z UE bo nie wiem co masz na myśli?
@fcbarcafan19 Ale to nie chodzi o zwiększenie klatek tylko o całkowity zakaz hodowli. Przecież nie wmówisz mi, że jeśli ta produkcja przeniesie się w inne rejony świata, to tam warunki utrzymania zwierząt będą lepsze niż u nas. Gdyby komuś zależało na poprawie losu tych zwierząt to zabiegałby o zwiększenie ich dobrostanu, zwiększenie liczby obowiązkowych kontroli itd.. Dziwnym trafem nikomu na tym nie zależy.
@MOLESTA No to teraz już co im zarzucasz? To, że rodzice im coś przekazali? To tak samo miej pretensje do rodziców bogaczy, że mają lepszy start w życiu, że dziedziczą firmy, bogactwo, nieruchomości itd. I skoro już tu przywołałeś temat inwestowania w to kasy to zadaj sobie pytanie dlaczego mało kto inwestuje w ten biznes od zera - bo właśnie nikt nie chce wkładać milionów w interes o tak słabej rentowności i niebywale wysokim stopniu ryzyka . To jest dosłownie zamrożenie kapitału na wiele lat zanim zacznie przynosić jakieś zyski. Ale nawet jeśli to nie musisz od razu kupować ziemi - jest możliwość dzierżawy - to jest jak wynajęcie lokalu pod biznes - dlaczego więc nie rozważasz wejścia w ten uprzywilejowany interes? Zważ na uwagę że zapłacisz przecież niższe składki niż gdybyś otworzył firmę i dostaniesz kilkanaście razy wyższe dotacje jako młody rolnik niż dotacje na rozpoczęcie działalności.
@MarioVeB! Wszyscy pracujemy na emerytury innych czy ci się to podoba czy nie. Jeśli już, to możesz im zarzucać w tej kwestii jedynie to, że ewentualnie za mało płacą na emerytury obecnych emerytów. Jak zostaną emerytami to wtedy wszyscy będziemy pracować na ich emerytury - tak samo zresztą jak na emerytury wszystkich innych emerytów. Co do reszty zarzutów - bez komentarza.
@MarioVeB! Z tymi podatkami to też jednak przesada - to,że zapłacili tyle jednego rodzaju podatku nie oznacza że kolejne procenty od tej kasy nie trafiły w innej formie do budżetu - coś z tą kasą zrobili, gdzieś zainwestowali a nawet jak odłożyli część na oszczędzanie to też od tego jest podatek. Jeśli zlikwidujemy tę branżę to rynek utylizacji przejmą zagraniczne firmy i wtedy tylko dołożymy do interesu. No ale lepiej w imię ideologii zniszczyć jakiś biznes. Niech rynek przejmą inne kraje. Stać nas na to.
@draxidox Myślę, że taka prędkość poruszania w miastach sprawi, że auta stracą rację bytu. Znamienne w tym wszystkim jest to, że wraz ze wzrostem technologii, różnych systemów bezpieczeństwa w autach, konstrukcji aut, rozwoju infrastruktury - bezpieczniejszych dróg, skrzyżowań, przejść dla pieszych itd. znajduje się ktoś kto chce ograniczać prędkość.
@Wilku05 Oficjalne propozycje grona wielu ekspertów które ostatecznie trafią do resortu edukacji i tam będą rozpatrywane i przekuwane na obowiazujące dokumenty. Mamy tu dość jasną deklarację pani minister w tej sprawie,co sądzi o jednej z tych propozycji jednego z ekspertów i że to w oficjalnym dokumencie podpisanym przez nią się nie znajdzie.
@MESSIah16 Potem to zobaczyłem. Nie widziałem,że ktos już wyraził taki pogląd. Moim zdaniem nie kary sa problemem,a system,który czasem nawet nie sięga po te kary. Kilka lat temu w okolicy pod okiem kamer zabito nożem chłopaka. Przechodził obok grupy ludzi,ci go zaczepili, pobili i potraktowali nożem. Chlopacy i dziewczyny byli w tej grupie. Prokurator postawił tylko zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm osobom z tej grupy. Czaisz? Pobicie za pomoca noża. I nikomu z tej grupy nie postawiono nawet zarzutów nieudzielenia pomocy. A wszystko było nagrane monitoringiem miejskim. Zanim ten system nie zostanie naprawiony, to samo zwiększanie kar nic nie da.
@MESSIah16 Wysoka kara wcale nie działa odstraszająco. Gdyby tak było, to w krajach z karą śmierci nie byłoby przestępstw,albo występowałyby zauważalnie rzadziej niż gdzie indziej. A tak nie jest.
0
@Ls0811 Rozliczanie się z VAT-u to jednak co innego niż podatek dochodowy. Tutaj jest jednak zwolnienie dla rolników.
0
@Barcanajlepszyteam Nie strasz nie strasz bo się .... Szymon.
3
Ciekawostka z życia marynarzy statku Polonia pod dowództwem kapitana Mamerta Stankiewicza. Gdy statek obsługiwał linię palestyńską i przewoził Żydów dochodziło tam do pewnego ciekawego zwyczaju. Ponieważ Żydzi podczas szabasu nie mogli podróżować,bo musieli w swym domu odpalić obrzędowe świece toteż "kupowali" statek od oficera za 10 groszy i tym sposobem mogli dopełnić tradycji gdyż byli "u siebie". Oficerowie znali ten zwyczaj i nie mieli z tym problemu aby iść im na rękę. Pewnego razu jednak nie zastali oficera i zaproponowali kupno kapitanowi,który nie był wtajemniczony w ten obyczaj. Kupcy byli nayomiast pewni,że w ten sposób kapitan próbuje podbić cenę. Kapitan natomiast stwierdził,że nie chce brac udziału w "oszukiwaniu" Boga.
Kamil Olgierd Borchardt - "Znaczy Kapitan"
2
@fart @norbi77 Widzę że świetne recenzje ma. Trzeba koniecznie obejrzeć.
1
@norbi77 Ooo. To jest nowa?
0
@reloaded Warto. Chamberlain świetnie zagrał.
0
@KrychaFCB Co to za czub? Mam nadzieję,że zostanie surowo ukarany.
0
@Herato Pamiętamy. Tomasz Kłos grał pod jego skrzydłami.
0
@jacobFCB Oczywiście,że tak.
0
@jacobFCB Czas najwyższy zrównać ten wiek. Oczywiście w dół - albo ewentualnie wypośrodkować, to zakończy podobne cyrki
2
@marcin62 Prawda jest taka, że mają niesamowite narzędzie do nacisku. Każdy dzień zamknięcia takiego sklepu z powodu braku obsady mocno uderzy decydentów po kieszeniach. Albo strajk włoski. Trzymam kciuki za nich.
0
@Szakalaka12369 To do mnie napisałeś? Chyba źle oznaczyłeś - ja na temat UE się nie wypowiadałem w tej dyskusji. Jedynie zapytałem przedmówcę kogo ma na myśli, pisząc że ktoś grozi wyjściem z UE
0
@Klimach fan Jak już pisałem w tamtej dyskusji - wydzierżaw kawałek ziemi i działaj. W czym problem?
0
@tbas W tym przypadku to chyba kredyt hipotetyczny powinno być.
0
@Borneo Nasze praprawnuki będa to spłacać. Katastrofa
0
@MOLESTA Tak jak pisałem - nie musisz być właścicielem ziemi aby trafić do tej jak to nazwałeś - "uprzywilejowanej grupy". Tak jak nie musisz być właścicielem lokalu aby prowadzić w nim biznes. Ja zanim zarzucę jakiejkolwiek grupie to że jest uprzywilejowana to się zastanowię - dlaczego zatem by samemu nie wstąpić do tej grupy? I na tej zasadzie - nie krytykuję różnych przywilejów żołnierzom, innym służbom mundurowym, nauczycielom, górnikom itd. itp., bo zdaję sobie sprawę, że te przywileje są po to aby przyciągnąć ludzi to do tych zawodów i zniwelować wady wiążące się z ich wykonywaniem. A jeśli chciałbym zlikwidować czyjeś przywileje np. w podatkach to raczej w ten sposób aby tych co płacą więcej zrównać w dół - do tych co płacą mniej a nie odwrotnie.
I kto straszy wyjściem z UE bo nie wiem co masz na myśli?
2
@fcbarcafan19 Ale to nie chodzi o zwiększenie klatek tylko o całkowity zakaz hodowli. Przecież nie wmówisz mi, że jeśli ta produkcja przeniesie się w inne rejony świata, to tam warunki utrzymania zwierząt będą lepsze niż u nas. Gdyby komuś zależało na poprawie losu tych zwierząt to zabiegałby o zwiększenie ich dobrostanu, zwiększenie liczby obowiązkowych kontroli itd.. Dziwnym trafem nikomu na tym nie zależy.
2
@MOLESTA No to teraz już co im zarzucasz? To, że rodzice im coś przekazali? To tak samo miej pretensje do rodziców bogaczy, że mają lepszy start w życiu, że dziedziczą firmy, bogactwo, nieruchomości itd. I skoro już tu przywołałeś temat inwestowania w to kasy to zadaj sobie pytanie dlaczego mało kto inwestuje w ten biznes od zera - bo właśnie nikt nie chce wkładać milionów w interes o tak słabej rentowności i niebywale wysokim stopniu ryzyka . To jest dosłownie zamrożenie kapitału na wiele lat zanim zacznie przynosić jakieś zyski. Ale nawet jeśli to nie musisz od razu kupować ziemi - jest możliwość dzierżawy - to jest jak wynajęcie lokalu pod biznes - dlaczego więc nie rozważasz wejścia w ten uprzywilejowany interes? Zważ na uwagę że zapłacisz przecież niższe składki niż gdybyś otworzył firmę i dostaniesz kilkanaście razy wyższe dotacje jako młody rolnik niż dotacje na rozpoczęcie działalności.
1
@MOLESTA W czym masz zatem problem aby dołączyć do tej uprzywilejowanej grupy? Te przywileje nie należą się z racji urodzenia.
2
@MarioVeB! Wszyscy pracujemy na emerytury innych czy ci się to podoba czy nie. Jeśli już, to możesz im zarzucać w tej kwestii jedynie to, że ewentualnie za mało płacą na emerytury obecnych emerytów. Jak zostaną emerytami to wtedy wszyscy będziemy pracować na ich emerytury - tak samo zresztą jak na emerytury wszystkich innych emerytów. Co do reszty zarzutów - bez komentarza.
0
@Chucky Ja tam nie wierzę. A poza tym po co się nad tym zastanawiać?
2
@MarioVeB! Z tymi podatkami to też jednak przesada - to,że zapłacili tyle jednego rodzaju podatku nie oznacza że kolejne procenty od tej kasy nie trafiły w innej formie do budżetu - coś z tą kasą zrobili, gdzieś zainwestowali a nawet jak odłożyli część na oszczędzanie to też od tego jest podatek. Jeśli zlikwidujemy tę branżę to rynek utylizacji przejmą zagraniczne firmy i wtedy tylko dołożymy do interesu. No ale lepiej w imię ideologii zniszczyć jakiś biznes. Niech rynek przejmą inne kraje. Stać nas na to.
3
@draxidox Myślę, że taka prędkość poruszania w miastach sprawi, że auta stracą rację bytu. Znamienne w tym wszystkim jest to, że wraz ze wzrostem technologii, różnych systemów bezpieczeństwa w autach, konstrukcji aut, rozwoju infrastruktury - bezpieczniejszych dróg, skrzyżowań, przejść dla pieszych itd. znajduje się ktoś kto chce ograniczać prędkość.
7
@Visca_barca Haaland w kadrze - 29 meczy - 27 goli. Faktycznie przeciętnie.
0
@Wilku05 Oficjalne propozycje grona wielu ekspertów które ostatecznie trafią do resortu edukacji i tam będą rozpatrywane i przekuwane na obowiazujące dokumenty. Mamy tu dość jasną deklarację pani minister w tej sprawie,co sądzi o jednej z tych propozycji jednego z ekspertów i że to w oficjalnym dokumencie podpisanym przez nią się nie znajdzie.
0
@MESSIah16 Ciekawe w jaki sposób? Konstytucję zmienią?
1
@Wilku05 "Nie podpiszę dokumentu, w którym rzeź wołyńska nie będzie nazywana po imieniu" – minister edukacji Barbara Nowacka.
0
@DonMatteo901 Braun? Top.
0
@MESSIah16 Potem to zobaczyłem. Nie widziałem,że ktos już wyraził taki pogląd. Moim zdaniem nie kary sa problemem,a system,który czasem nawet nie sięga po te kary. Kilka lat temu w okolicy pod okiem kamer zabito nożem chłopaka. Przechodził obok grupy ludzi,ci go zaczepili, pobili i potraktowali nożem. Chlopacy i dziewczyny byli w tej grupie. Prokurator postawił tylko zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm osobom z tej grupy. Czaisz? Pobicie za pomoca noża. I nikomu z tej grupy nie postawiono nawet zarzutów nieudzielenia pomocy. A wszystko było nagrane monitoringiem miejskim. Zanim ten system nie zostanie naprawiony, to samo zwiększanie kar nic nie da.
1
@MESSIah16 Wysoka kara wcale nie działa odstraszająco. Gdyby tak było, to w krajach z karą śmierci nie byłoby przestępstw,albo występowałyby zauważalnie rzadziej niż gdzie indziej. A tak nie jest.