@Bykunn Pisałem to już w innym wątku ale się powtórzę - dziwię się że dotychczas na rynku nie powstała platforma typu allegro, łącząc właścicieli i lokatorów na której można wystawiać komentarze i tworzyć w ten sposób sobie pozytywną historię. W tej debacie też lewa strona wspominała coś o jakichś społecznych agencjach wynajmu które miałyby chronić interesy właścicieli. Ciekawy pomysł aczkolwiek bez konkretów ciężko to ocenić.
@Eric_Abidal_22 Myślę, że ci którzy mają rzeczywiście kilka, to znajdą sposób aby to obejść i przepisać na kogoś innego. Podatkiem ich do niczego nie zmusisz. Ważniejszą sprawą jest ochrona praw właścicieli, tak aby nie bali się wynajmować. Dziwię się, że w dobie internetu nie powstają jakieś prywatne firmy, które pozwalałyby uczciwym lokatorom tworzyć ich historię i ułatwiałyby właścicielom dotarcie do nich. Taka platforma jak allegro gdzie można wystawiać sobie nawzajem komentarze i pozwala konsumentom na odrzucenie ofert sprzedawców z wieloma negatywami. Tak samo właściciel mógłby weryfikować historie potencjalnych lokatorów.
@Eric_Abidal_22 OK - zrozumiałem że chodzi o podatek od wynajmu. Ale widzę że masz na myśli jakiś zupełnie inny rodzaj podatku - czyli jaki? Katastralny? Płacony corocznie czy jak? @Gall Otóż to - zabezpieczenie praw właścicieli mieszkań to powinna być podstawa. Edit - jeśli chodzi o podatek katastralny to pewnie znajdą się sposoby na jego obejście przynajmniej na ten płacony od jakichś kolejnych mieszkań i w niewielkiej skali. Ale generalnie wszelkie podatki są i tak przerzucane na konsumentów czyli mogą wpłynąć na kolejny wzrost kosztów wynajmu - ciężko to przewidzieć.
@Eric_Abidal_22 Jeśli dziś dochodzi do sytuacji, że mieszkania stoją puste bo ludziom wystarcza sam wzrost ceny nieruchomości, to podatki za wynajmowanie mieszkania, które nie będzie wynajmowane na nic nie wpłyną.
@Brashearr Jak możesz komuś kibicować i pisać podobne rzeczy? Póki piłka w grze to wszystko mozliwe. A jak masz naprawdę zero watpliwosci to stawiaj dom na Napoli.
5
Warto by jeszcze wspomnieć o Kubo.
PS - Moriba ma dopiero 20 lat - lekko mnie to zaskoczyło
3
@bartas97 A czy gracze Realu dostali już karę za kontynuowanie akcji po gwizdku sędziego,czy dopiero będą to rozpatrywać?
0
@Grabarz1750 Serio? Koeman to była klapa? Jak na warunki jakie miał to moim zdaniem zrobił wyniki ponad stan.
0
@Cholek18 W najgorszym przypadku Marquez. W idealnym - Motta. A czemu nie Fick? Patrz reprezentacja
1
@Bykunn Pisałem to już w innym wątku ale się powtórzę - dziwię się że dotychczas na rynku nie powstała platforma typu allegro, łącząc właścicieli i lokatorów na której można wystawiać komentarze i tworzyć w ten sposób sobie pozytywną historię. W tej debacie też lewa strona wspominała coś o jakichś społecznych agencjach wynajmu które miałyby chronić interesy właścicieli. Ciekawy pomysł aczkolwiek bez konkretów ciężko to ocenić.
0
@noface Nieee. Panie Laporta. Nieeee
1
@michal26 W kilku kwestiach i oni mieli rację. Ale jeśli chodzi o rozwiązania, to juz nie za bardzo
1
@Arden Najmniejszy kogucik a najbardziej podskakuje
2
@Eric_Abidal_22 Myślę, że ci którzy mają rzeczywiście kilka, to znajdą sposób aby to obejść i przepisać na kogoś innego. Podatkiem ich do niczego nie zmusisz. Ważniejszą sprawą jest ochrona praw właścicieli, tak aby nie bali się wynajmować. Dziwię się, że w dobie internetu nie powstają jakieś prywatne firmy, które pozwalałyby uczciwym lokatorom tworzyć ich historię i ułatwiałyby właścicielom dotarcie do nich. Taka platforma jak allegro gdzie można wystawiać sobie nawzajem komentarze i pozwala konsumentom na odrzucenie ofert sprzedawców z wieloma negatywami. Tak samo właściciel mógłby weryfikować historie potencjalnych lokatorów.
1
@Eric_Abidal_22 OK - zrozumiałem że chodzi o podatek od wynajmu. Ale widzę że masz na myśli jakiś zupełnie inny rodzaj podatku - czyli jaki? Katastralny? Płacony corocznie czy jak?
@Gall Otóż to - zabezpieczenie praw właścicieli mieszkań to powinna być podstawa.
Edit - jeśli chodzi o podatek katastralny to pewnie znajdą się sposoby na jego obejście przynajmniej na ten płacony od jakichś kolejnych mieszkań i w niewielkiej skali. Ale generalnie wszelkie podatki są i tak przerzucane na konsumentów czyli mogą wpłynąć na kolejny wzrost kosztów wynajmu - ciężko to przewidzieć.
1
@Eric_Abidal_22 Jeśli dziś dochodzi do sytuacji, że mieszkania stoją puste bo ludziom wystarcza sam wzrost ceny nieruchomości, to podatki za wynajmowanie mieszkania, które nie będzie wynajmowane na nic nie wpłyną.
0
@tristan87 Gdzie podpisać?
2
@fenix1983 To mogli sobie dać 400 dni. I nikt bym nie zarzucał,że robią du..,znaczy szmatę z gęby.
0
@Szklaner Ja bym jednak nie wykluczał kreatywności oszustów. Jak trafią na gorliwego wyznawcę jakiejś partii,to zgodzi się na wszystko.
1
@Kinginiesta Metoda na kandydata? @Szklaner Skąd założenie,że to na pewno ci za których się podają?
3
W Familiadzie bylo pytanie o naukowca który dokonał przełomowego odkrycia i na pierwszym miejscu Kolumb. Serio? Naukowiec?
1
@Popitek12 Kilka mundiali w kieszeni by pewnie miał.
2
@blakkudium To raczej nieuniknione.
0
@kamilop Andrzejczak wygra
0
@tristan87 Tym którzy głosowali na podobnych ludzi należy się otrzeźwiająca lepa na łeb.
0
@Brashearr Jak możesz komuś kibicować i pisać podobne rzeczy? Póki piłka w grze to wszystko mozliwe. A jak masz naprawdę zero watpliwosci to stawiaj dom na Napoli.
9
Lepiej niech już nie wraca, tylko w spokoju przygotuje się na nowy sezon.
1
@Culer9002 @ElTomas @Pedri16Future Chodziło mi o nasz marcowy 'maraton" z Bilbao, Napoli i Atletico, a zwłaszcza o dzisiejsze kontuzje
0
03.03.2024 Barcelona upada po raz pierwszy.
0
@Cholek18 Skoro Dembele się wyrobił to Pedri tez może.
0
@kanver_ Przed Roque to jeszcze wiele pracy zanim będzie z niego pożytek.
2
@Encore Mógł na szczupaka to władować.
1
@blakkudium Ze złotej klatki Laurentisa nie tak łatwo się wydostać.
0
@Bobo25 Czyli platforma lub pis zostaje.
0
@Bobo25 Nadal nie wiem jaką partię masz na myśli.