@Dari0G O to u mnie jest ten wyjątek,że w soboty normalnie jeżdżą. @ranger3120 Jeśli i ciebie też to rano będziesz miał informację że wydano do doręczenia
@Kengo Mi z kolei znajomy opowiadał,że na przystani gdzie trzyma swoją łódź, inny koleś tak samo znalazł na olx ogłoszenie ze swoim silnikiem. Też jeszcze nieskradziony.
@Bykunn Pełna zgoda w tym zakresie. Tu nikomu nie dogodzisz. Kupują źle, nie kupują też źle. Jeśli jest taka potrzeba to nie powinno być z tym żadnego problemu. Ja tylko mnienam iż w tej kwocie nie dostaną auta zeroemisyjnego. A jesli tak to jak to się wpisuje w ich proekologiczną narrację?
@draxidox Ech tam gadanie. Trzeba kupić to niech kupują. Natomiast jak to się wpisuje w ich walkę z wiatr... tfu - ze zmianami klimatu? To mają być samochody bezemisyjne? Czy znowu hipokryzja?
@Forsyth Premier Grecji ujawnił,że to Polska chciała i optowała za wysłaniem wojsk. Żałosne,że Duda i Tusk nawet nie mieli jaj aby to wprost zakomunikować. Myśleli że to ukryją?
Ciekawostka z życia marynarzy statku Polonia pod dowództwem kapitana Mamerta Stankiewicza. Gdy statek obsługiwał linię palestyńską i przewoził Żydów dochodziło tam do pewnego ciekawego zwyczaju. Ponieważ Żydzi podczas szabasu nie mogli podróżować,bo musieli w swym domu odpalić obrzędowe świece toteż "kupowali" statek od oficera za 10 groszy i tym sposobem mogli dopełnić tradycji gdyż byli "u siebie". Oficerowie znali ten zwyczaj i nie mieli z tym problemu aby iść im na rękę. Pewnego razu jednak nie zastali oficera i zaproponowali kupno kapitanowi,który nie był wtajemniczony w ten obyczaj. Kupcy byli nayomiast pewni,że w ten sposób kapitan próbuje podbić cenę. Kapitan natomiast stwierdził,że nie chce brac udziału w "oszukiwaniu" Boga. Kamil Olgierd Borchardt - "Znaczy Kapitan"
@marcin62 Prawda jest taka, że mają niesamowite narzędzie do nacisku. Każdy dzień zamknięcia takiego sklepu z powodu braku obsady mocno uderzy decydentów po kieszeniach. Albo strajk włoski. Trzymam kciuki za nich.
@Szakalaka12369 To do mnie napisałeś? Chyba źle oznaczyłeś - ja na temat UE się nie wypowiadałem w tej dyskusji. Jedynie zapytałem przedmówcę kogo ma na myśli, pisząc że ktoś grozi wyjściem z UE
@MOLESTA Tak jak pisałem - nie musisz być właścicielem ziemi aby trafić do tej jak to nazwałeś - "uprzywilejowanej grupy". Tak jak nie musisz być właścicielem lokalu aby prowadzić w nim biznes. Ja zanim zarzucę jakiejkolwiek grupie to że jest uprzywilejowana to się zastanowię - dlaczego zatem by samemu nie wstąpić do tej grupy? I na tej zasadzie - nie krytykuję różnych przywilejów żołnierzom, innym służbom mundurowym, nauczycielom, górnikom itd. itp., bo zdaję sobie sprawę, że te przywileje są po to aby przyciągnąć ludzi to do tych zawodów i zniwelować wady wiążące się z ich wykonywaniem. A jeśli chciałbym zlikwidować czyjeś przywileje np. w podatkach to raczej w ten sposób aby tych co płacą więcej zrównać w dół - do tych co płacą mniej a nie odwrotnie. I kto straszy wyjściem z UE bo nie wiem co masz na myśli?
@fcbarcafan19 Ale to nie chodzi o zwiększenie klatek tylko o całkowity zakaz hodowli. Przecież nie wmówisz mi, że jeśli ta produkcja przeniesie się w inne rejony świata, to tam warunki utrzymania zwierząt będą lepsze niż u nas. Gdyby komuś zależało na poprawie losu tych zwierząt to zabiegałby o zwiększenie ich dobrostanu, zwiększenie liczby obowiązkowych kontroli itd.. Dziwnym trafem nikomu na tym nie zależy.
@MOLESTA No to teraz już co im zarzucasz? To, że rodzice im coś przekazali? To tak samo miej pretensje do rodziców bogaczy, że mają lepszy start w życiu, że dziedziczą firmy, bogactwo, nieruchomości itd. I skoro już tu przywołałeś temat inwestowania w to kasy to zadaj sobie pytanie dlaczego mało kto inwestuje w ten biznes od zera - bo właśnie nikt nie chce wkładać milionów w interes o tak słabej rentowności i niebywale wysokim stopniu ryzyka . To jest dosłownie zamrożenie kapitału na wiele lat zanim zacznie przynosić jakieś zyski. Ale nawet jeśli to nie musisz od razu kupować ziemi - jest możliwość dzierżawy - to jest jak wynajęcie lokalu pod biznes - dlaczego więc nie rozważasz wejścia w ten uprzywilejowany interes? Zważ na uwagę że zapłacisz przecież niższe składki niż gdybyś otworzył firmę i dostaniesz kilkanaście razy wyższe dotacje jako młody rolnik niż dotacje na rozpoczęcie działalności.
0
@Dari0G O to u mnie jest ten wyjątek,że w soboty normalnie jeżdżą. @ranger3120 Jeśli i ciebie też to rano będziesz miał informację że wydano do doręczenia
0
@Cochise A po co ci na wojnie broń? Tzn jasne - przyda się do odstraszania złodziei,ale chyba nie na wroga?
1
@Kengo Mi z kolei znajomy opowiadał,że na przystani gdzie trzyma swoją łódź, inny koleś tak samo znalazł na olx ogłoszenie ze swoim silnikiem. Też jeszcze nieskradziony.
0
@Bobo25 Powinni jeszcze jedno 0 dodać z tyłu i byłoby OK.
2
@Bykunn Dokładnie - kilkanaście tysięcy klubów na świecie, a jakoś nie znam podobnych przykładów. Choć może takie są,a nie słyszałem.
2
@Bykunn Pełna zgoda w tym zakresie. Tu nikomu nie dogodzisz. Kupują źle, nie kupują też źle. Jeśli jest taka potrzeba to nie powinno być z tym żadnego problemu. Ja tylko mnienam iż w tej kwocie nie dostaną auta zeroemisyjnego. A jesli tak to jak to się wpisuje w ich proekologiczną narrację?
1
@MesQueUnClub_87 No i DIuna oczywiście. Na czasie i w oryginale ofkors.
0
@draxidox Ech tam gadanie. Trzeba kupić to niech kupują. Natomiast jak to się wpisuje w ich walkę z wiatr... tfu - ze zmianami klimatu? To mają być samochody bezemisyjne? Czy znowu hipokryzja?
1
@Forsyth Premier Grecji ujawnił,że to Polska chciała i optowała za wysłaniem wojsk. Żałosne,że Duda i Tusk nawet nie mieli jaj aby to wprost zakomunikować. Myśleli że to ukryją?
1
@fcbarcafan19 Świetne są te opowieści. Inni ludzie i inny świat. Mi chyba jeszcze jedna została do przeczytania.
0
@gumaz Jesli tak, to do jakiego użytkownika bys porównał Hołownię?
1
@Murazor Ale każdy może wydzierżawić. A kilka lat prowadzenia w ten sposób gospodarstwa pozwala na kupno ziemi bez wyksztalcenia.
0
@Ls0811 Rozliczanie się z VAT-u to jednak co innego niż podatek dochodowy. Tutaj jest jednak zwolnienie dla rolników.
0
@Barcanajlepszyteam Nie strasz nie strasz bo się .... Szymon.
3
Ciekawostka z życia marynarzy statku Polonia pod dowództwem kapitana Mamerta Stankiewicza. Gdy statek obsługiwał linię palestyńską i przewoził Żydów dochodziło tam do pewnego ciekawego zwyczaju. Ponieważ Żydzi podczas szabasu nie mogli podróżować,bo musieli w swym domu odpalić obrzędowe świece toteż "kupowali" statek od oficera za 10 groszy i tym sposobem mogli dopełnić tradycji gdyż byli "u siebie". Oficerowie znali ten zwyczaj i nie mieli z tym problemu aby iść im na rękę. Pewnego razu jednak nie zastali oficera i zaproponowali kupno kapitanowi,który nie był wtajemniczony w ten obyczaj. Kupcy byli nayomiast pewni,że w ten sposób kapitan próbuje podbić cenę. Kapitan natomiast stwierdził,że nie chce brac udziału w "oszukiwaniu" Boga.
Kamil Olgierd Borchardt - "Znaczy Kapitan"
2
@fart @norbi77 Widzę że świetne recenzje ma. Trzeba koniecznie obejrzeć.
1
@norbi77 Ooo. To jest nowa?
0
@reloaded Warto. Chamberlain świetnie zagrał.
0
@KrychaFCB Co to za czub? Mam nadzieję,że zostanie surowo ukarany.
0
@Herato Pamiętamy. Tomasz Kłos grał pod jego skrzydłami.
0
@jacobFCB Oczywiście,że tak.
0
@jacobFCB Czas najwyższy zrównać ten wiek. Oczywiście w dół - albo ewentualnie wypośrodkować, to zakończy podobne cyrki
2
@marcin62 Prawda jest taka, że mają niesamowite narzędzie do nacisku. Każdy dzień zamknięcia takiego sklepu z powodu braku obsady mocno uderzy decydentów po kieszeniach. Albo strajk włoski. Trzymam kciuki za nich.
0
@Szakalaka12369 To do mnie napisałeś? Chyba źle oznaczyłeś - ja na temat UE się nie wypowiadałem w tej dyskusji. Jedynie zapytałem przedmówcę kogo ma na myśli, pisząc że ktoś grozi wyjściem z UE
0
@Klimach fan Jak już pisałem w tamtej dyskusji - wydzierżaw kawałek ziemi i działaj. W czym problem?
0
@tbas W tym przypadku to chyba kredyt hipotetyczny powinno być.
0
@Borneo Nasze praprawnuki będa to spłacać. Katastrofa
0
@MOLESTA Tak jak pisałem - nie musisz być właścicielem ziemi aby trafić do tej jak to nazwałeś - "uprzywilejowanej grupy". Tak jak nie musisz być właścicielem lokalu aby prowadzić w nim biznes. Ja zanim zarzucę jakiejkolwiek grupie to że jest uprzywilejowana to się zastanowię - dlaczego zatem by samemu nie wstąpić do tej grupy? I na tej zasadzie - nie krytykuję różnych przywilejów żołnierzom, innym służbom mundurowym, nauczycielom, górnikom itd. itp., bo zdaję sobie sprawę, że te przywileje są po to aby przyciągnąć ludzi to do tych zawodów i zniwelować wady wiążące się z ich wykonywaniem. A jeśli chciałbym zlikwidować czyjeś przywileje np. w podatkach to raczej w ten sposób aby tych co płacą więcej zrównać w dół - do tych co płacą mniej a nie odwrotnie.
I kto straszy wyjściem z UE bo nie wiem co masz na myśli?
2
@fcbarcafan19 Ale to nie chodzi o zwiększenie klatek tylko o całkowity zakaz hodowli. Przecież nie wmówisz mi, że jeśli ta produkcja przeniesie się w inne rejony świata, to tam warunki utrzymania zwierząt będą lepsze niż u nas. Gdyby komuś zależało na poprawie losu tych zwierząt to zabiegałby o zwiększenie ich dobrostanu, zwiększenie liczby obowiązkowych kontroli itd.. Dziwnym trafem nikomu na tym nie zależy.
2
@MOLESTA No to teraz już co im zarzucasz? To, że rodzice im coś przekazali? To tak samo miej pretensje do rodziców bogaczy, że mają lepszy start w życiu, że dziedziczą firmy, bogactwo, nieruchomości itd. I skoro już tu przywołałeś temat inwestowania w to kasy to zadaj sobie pytanie dlaczego mało kto inwestuje w ten biznes od zera - bo właśnie nikt nie chce wkładać milionów w interes o tak słabej rentowności i niebywale wysokim stopniu ryzyka . To jest dosłownie zamrożenie kapitału na wiele lat zanim zacznie przynosić jakieś zyski. Ale nawet jeśli to nie musisz od razu kupować ziemi - jest możliwość dzierżawy - to jest jak wynajęcie lokalu pod biznes - dlaczego więc nie rozważasz wejścia w ten uprzywilejowany interes? Zważ na uwagę że zapłacisz przecież niższe składki niż gdybyś otworzył firmę i dostaniesz kilkanaście razy wyższe dotacje jako młody rolnik niż dotacje na rozpoczęcie działalności.