@cris27 Ale to ty o tym wiesz,ale przez narzuconą narrację, potem ludzie mogą o tobie różnie plotkować bo po swojemu to zinterpretują. Powinno to być inaczej rozwiązane.
@Wossi61FCB Nie chodzi mi o samo pytanie ale o to,że zarówno komisja jak i osoby w lokalu mogą to zauważyć, a także na liście wyborców zostanie zaznaczone przy twoim nazwisku czy wziąłeś wszystkie karty czy odmówiłeś jakiejś z nich. W wielkim mieście to może ma mniejsze znaczenie ale w małej miejscowości, gdzie każdy każdego zna mimowolnie powstają sytuacje,że inni ludzie poznają przez to w którą stronę się skłaniasz jako wyborca.
Pojawiaja się różne głosy odnosnie tego czy komisja pyta o karty do referendum. Moim zdaniem sama procedura tych wyborów jest z gruntu wadliwa,bo łamie jedną z podstawowych zasad wyborów,a mianowicie że powinny one być tajne. Tymczasem z samego faktu odmowy bądź też chęci wzięcia udziału w referendum mozna wywnioskować jakie poglady ma wyborca. I do tego zostaje po tym ślad na liście wyborców. W małych miejscowościach to tym bardziej się rzuca w oczy i na przykład są sytuacje,że sąsiad czy znajomy może stojąc w lokalu zauważyć czy ktoś bierze czy odmawia. To powinno być inaczej rozwiązane,zwłaszcza gdy to referendum jest tak tendencyjnie nacechowane.
@DLFCB Dokladnie - do tego niektórzy pisza aby brać wlasne długopisy. Ja tam gdzie idę znam prawie wszystkie osoby z komisji i wiem, że żadnych machlojek nie zrobią.
@arasz1819 Dokladnie. Do tego Stoiczkow nieraz juz wygłaszał różne dziwne opinie. Ale skoro ma z Louisem jakieś osobiste animozje to juz ich sprawa. Która nie powinna rzutować na ocenę osiągnięć van Gaala.
@piterheh86 Powiem szczerze, że gdybym musiał czekać dłużej niż powiedzmy 10 minut to nawet bym nie rozważał oddania głosu. Na szczęście u mnie bez żadnej kolejki. Podziwiam wytrwałych.
@tristan87 No w sumie byl jednym z wielu Holendrów wówczas,ale zawsze go lubiłem więc wymienilem go jako przedstawiciela tego zaciągu holenderskiego van Gaala.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
6
@AlexDark00 No w tym przypadku to akurat dwie inne rzeczy. To że był w szoku to nie znaczy że mu to przeszkadzało.
9
@AlexDark00 "Mi to osobiście nie przeszkadza"
3
@cris27 Ale to ty o tym wiesz,ale przez narzuconą narrację, potem ludzie mogą o tobie różnie plotkować bo po swojemu to zinterpretują. Powinno to być inaczej rozwiązane.
0
@Wossi61FCB Nie chodzi mi o samo pytanie ale o to,że zarówno komisja jak i osoby w lokalu mogą to zauważyć, a także na liście wyborców zostanie zaznaczone przy twoim nazwisku czy wziąłeś wszystkie karty czy odmówiłeś jakiejś z nich. W wielkim mieście to może ma mniejsze znaczenie ale w małej miejscowości, gdzie każdy każdego zna mimowolnie powstają sytuacje,że inni ludzie poznają przez to w którą stronę się skłaniasz jako wyborca.
9
Pojawiaja się różne głosy odnosnie tego czy komisja pyta o karty do referendum. Moim zdaniem sama procedura tych wyborów jest z gruntu wadliwa,bo łamie jedną z podstawowych zasad wyborów,a mianowicie że powinny one być tajne. Tymczasem z samego faktu odmowy bądź też chęci wzięcia udziału w referendum mozna wywnioskować jakie poglady ma wyborca. I do tego zostaje po tym ślad na liście wyborców. W małych miejscowościach to tym bardziej się rzuca w oczy i na przykład są sytuacje,że sąsiad czy znajomy może stojąc w lokalu zauważyć czy ktoś bierze czy odmawia. To powinno być inaczej rozwiązane,zwłaszcza gdy to referendum jest tak tendencyjnie nacechowane.
1
@DLFCB Dokladnie - do tego niektórzy pisza aby brać wlasne długopisy. Ja tam gdzie idę znam prawie wszystkie osoby z komisji i wiem, że żadnych machlojek nie zrobią.
0
@Prorokk Ja byłem po mszy i zero kolejek. Gdyby byly to bym raczej zrezygnował
0
@Tomaszekkkkk U mnie 4 osoby kandydowały.
0
@arasz1819 Dokladnie. Do tego Stoiczkow nieraz juz wygłaszał różne dziwne opinie. Ale skoro ma z Louisem jakieś osobiste animozje to juz ich sprawa. Która nie powinna rzutować na ocenę osiągnięć van Gaala.
1
@piterheh86 Powiem szczerze, że gdybym musiał czekać dłużej niż powiedzmy 10 minut to nawet bym nie rozważał oddania głosu. Na szczęście u mnie bez żadnej kolejki. Podziwiam wytrwałych.
0
@tristan87 Cocu, de Boer, Zenden.
0
@tristan87 No w sumie byl jednym z wielu Holendrów wówczas,ale zawsze go lubiłem więc wymienilem go jako przedstawiciela tego zaciągu holenderskiego van Gaala.
1
@tristan87 Cruyff, Koeman, Rijkaard, także van Gaal i jego kolonia holenderska. Kluivert, Overmars, itd.
2
@DaPidejpi Akurat Holendrzy odcisnęli swoje piętno na losach Barcy. Największe ze wszystkich obcokrajowców.
0
@MESSIah16 Rzeczywiście że to straszne. Polecam książkę izraelskiego naukowca o początkach państwa Izrael.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4364930/czystki-etniczne-w-palestynie
3
@hayek "Sanki są w zimie rower jest w lato
Mama to nie jest to samo co Tato"
Arka Noego - "Nie boję się"
1
@Popitek12 Marc.
0
@FcPortoFan1999 Lewy pewnie też. Oby wywalczyli jakiś medal.
1
@Kgorecki2500 Bolesław Śmiały wciąga go nosem
0
@Herato Jakieś nieznaczne podwyżki mogą być.
0
@Danny Gaucho A gdzie Lukaku? On zdaje się tez bardzo dużo strzela w różnych eliminacjach
1
@bartas97 Oby Polska awansowała bo to pewnie byłby także ostatni turniej Roberta.
1
@bartas97 Nawet grzywny będą.
0
@13th Ale za to jaki piękny weekend.
0
@okiemtypera_lucaxx95 A z jakiej racji powinniśmy cokolwiek dostawać od polityków? Przecież to absurd.
2
@John_Doe Nadal nie dostrzegasz idiotyzmu tego pytania?
0
@Tasde Brak udziału w referendum to nawet więcej niż oddanie głosu. Bo aby referendum było ważne musi być określona frekwencja.
0
@Awtameok_Klana Bo te pytania sa absurdalne. Głównie dlatego.
6
@Tasde Ojej. To nasz @kamyk_23 jedyny głos jaki będzie mógł wyrazić w tych wyborach to ten na La Rambli?