@Bernard777 Ty chyba niepoważny jesteś. Jakim cudem takie kluby mają utrzymać lepszych graczy w holenderskiej lidze? Szacunek ogromny dla takich klubów, które kształcą pilkarzy od małego,zero szacunku dla klubów które potem tych graczy kupują za grube miliony
@DLFCB To akurat słabe porównanie. Lepsze jest to, ze UE stawia na ta swoją poroniona.lolitykę klimatyczną,a w Kongu niewolniczą pracą wydobywają kobalt potrzebny na tą poronioną politykę. I ten sam Parlament siedzi i wydaje jakies śmieszne rezolucje o prawach czlowieka, mniejszosci, zwierząt itd.
@ObiwanKenobi Jasne - kazdy ma indywidualny wybór ale tu chodzi generalnie o cały system. Problem w tym że ogłosili takie pytanie a nie ma tu żadnej rzetelnej debaty na ten temat.
@fotohobby Otóż to - to pierwsze pytanie już zawiera wszystko co ma przekazać - koniec kropka - po co to jeszcze wyszczególniać? Ano po to - żeby przypomnieć ludowi magiczną liczbę 67 i że to Tusk wprowadził kiedyś taki wiek a łaskawy PIS to obniżył.
@ObiwanKenobi Nie chodzi o to ,że ktoś jest za podwyższeniem tego wieku, tylko raczej o z mojej strony budzi to niesmak z powodu populizmu jakim jest to referendum - rzucili pytanie,nie ma nad tym żadnej dyskusji o konsekwencjach wyboru - masz iść i postawić krzyżyk i tyle. A to czy ktoś rzeczywiście jest za podwyższeniem to też zależy od sytuacji konkretnego człowieka - przecież ktoś bogaty albo ktoś na emeryturze czy ten co zaraz przejdzie to jemu to zwisa i faktycznie może być za. Natomiast duża część wyborców widzi tylko marchewkę i nie dostrzega kija bo o tym milczą. Ludzie żyją w niewiedzy bo emerytury były to i będą zawsze - nikogo to nie obchodzi - oni płacą składki i rząd ma im to dać co im się należy. Choćby dalej zadłużano państwo - to są już tak abstrakcyjne liczby, że i tak im ten dług nic nie mówi - a kiedyś to w końcu pęknie.
@ObiwanKenobi Mając TK to akurat nic łatwiejszego. Ale to pytanie jest takie samo jak taki przykład - czy chcesz spiłować gałąź z owocami aby je zjeść? Ludzie powiedzą -Tak. A gdyby dopisali - ale ta gałąź spadnie nam na głowę,a owoce zjemy raz i w przyszłych latach będziemy głodować, to juz to brzmi inaczej. Tak samo tutaj powinni zapytać - czy chcesz utrzymać obecny wiek emerytalny kosztem niższych emerytur,albo zadłużania państwa, to też niektórym ludziom by to dało chociaż do myślenia.
@ObiwanKenobi Ale pytam konkretnie - nie odpowiedziałeś- to referendum ma wszystkie tak głupio postawione pytania,że jest zupełnie niewiążące. Ono nie daje obywatelom szansy wypowiedzenia się w konkretnej sprawie,ustawie itd. Powinni napisać na przykład konkretną ustawę,gdzie byłoby wskazane kogo ona dotyczy, ile czasu ma obowiązywać - albo choćby na przykład zapisać,że kto raz opłacił składkę emerytalną, temu juz nie można zmienić zasad w trakcie i to byłby konkret. Wtedy można by uznać,że obywatele mają szansę się wypowiedzieć i że ich głos coś znaczy.
@ObiwanKenobi Polaka znak 4 razy tak - więc zrównoważę twój głos,kosztem podwyższenia frekwencji. Ps - jak myslisz ile czasu wynik referendum będzie wiażący w tym temacie? Miesiąc,pół roku,rok, 10 lat, do końca istnienia Twojego lub Rzeczpospolitej? I podaj jakieś źródło prawne skąd ten okres można wywnioskować.
@Barca1922 Mnie w ogóle drażni ten marketing i konsumpcjonizm podpięty pod wszelkie różne wydarzenia - czy to hallołin, czy wszelkie inne święta i wydarzenia. Gdyby tak wprowadzić tradycję że na przykład w dobrym tonie jest samemu wyhodować sobie dynię jako ozdobę z tej okazji to wielu "wyznawców" by się wykruszyło. Albo raczej w ogóle by się to nie przyjęło.
@FutbolFan Julian Tuwim - "Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę - bić się trzeba;"
A wszystkiemu winni Brytyjczycy. Nie mogli umiejscowić państwa Izrael gdzieś w jakiejś kolonii którą i tak opuszczali? Tylko wrzucili ich w ten kocioł.
@Azi Jeden złodziej z drugim odrywają teatrzyk i sobie dogryzają a ofiary ich kradzieży się tym ekscytują i jeszcze wyliczają który z nich wygrał pyskówkę.
0
Masakra co tu się dzieje- Gundogan podaje w plecy naszego zawodnika,a a w efekcie Kounde schodzi z boiska.
0
@zeko0 Co burząc? W jakim sensie?
0
@Roobo Raz,dwa trzy - i maciory w ryk.
0
@Bernard777 Ty chyba niepoważny jesteś. Jakim cudem takie kluby mają utrzymać lepszych graczy w holenderskiej lidze? Szacunek ogromny dla takich klubów, które kształcą pilkarzy od małego,zero szacunku dla klubów które potem tych graczy kupują za grube miliony
0
@DLFCB To akurat słabe porównanie. Lepsze jest to, ze UE stawia na ta swoją poroniona.lolitykę klimatyczną,a w Kongu niewolniczą pracą wydobywają kobalt potrzebny na tą poronioną politykę. I ten sam Parlament siedzi i wydaje jakies śmieszne rezolucje o prawach czlowieka, mniejszosci, zwierząt itd.
0
@Kamilos84 Tam jest zbyt wiele konfliktów między Arabami. Gdyby oni wszyscy się zjednoczyli to mogliby skutecznie uprzykrzyć życie Izraelitom.
0
@tomek8756 Tego się nie da słuchać. Niczym jakies przekupki na targu.
0
@Cotutajsiedzieje Wada ich wszystkich to fakt,że istnieją. Zaleta to fakt,że wszystkie mozna pogonić.
0
@Medium Pytanie kto o tym decyduje
0
@okiemtypera_lucaxx95 Serio? To nie prościej odwołać te składy skoro są darmowe?
1
@ObiwanKenobi Jasne - kazdy ma indywidualny wybór ale tu chodzi generalnie o cały system. Problem w tym że ogłosili takie pytanie a nie ma tu żadnej rzetelnej debaty na ten temat.
0
@fotohobby Otóż to - to pierwsze pytanie już zawiera wszystko co ma przekazać - koniec kropka - po co to jeszcze wyszczególniać? Ano po to - żeby przypomnieć ludowi magiczną liczbę 67 i że to Tusk wprowadził kiedyś taki wiek a łaskawy PIS to obniżył.
0
@ObiwanKenobi Nie chodzi o to ,że ktoś jest za podwyższeniem tego wieku, tylko raczej o z mojej strony budzi to niesmak z powodu populizmu jakim jest to referendum - rzucili pytanie,nie ma nad tym żadnej dyskusji o konsekwencjach wyboru - masz iść i postawić krzyżyk i tyle. A to czy ktoś rzeczywiście jest za podwyższeniem to też zależy od sytuacji konkretnego człowieka - przecież ktoś bogaty albo ktoś na emeryturze czy ten co zaraz przejdzie to jemu to zwisa i faktycznie może być za. Natomiast duża część wyborców widzi tylko marchewkę i nie dostrzega kija bo o tym milczą. Ludzie żyją w niewiedzy bo emerytury były to i będą zawsze - nikogo to nie obchodzi - oni płacą składki i rząd ma im to dać co im się należy. Choćby dalej zadłużano państwo - to są już tak abstrakcyjne liczby, że i tak im ten dług nic nie mówi - a kiedyś to w końcu pęknie.
5
@ObiwanKenobi Mając TK to akurat nic łatwiejszego. Ale to pytanie jest takie samo jak taki przykład - czy chcesz spiłować gałąź z owocami aby je zjeść? Ludzie powiedzą -Tak. A gdyby dopisali - ale ta gałąź spadnie nam na głowę,a owoce zjemy raz i w przyszłych latach będziemy głodować, to juz to brzmi inaczej. Tak samo tutaj powinni zapytać - czy chcesz utrzymać obecny wiek emerytalny kosztem niższych emerytur,albo zadłużania państwa, to też niektórym ludziom by to dało chociaż do myślenia.
0
@TheNekro94 Nawet będą mieli na kogo zwalić - Hamas,Izrael, Iran i te sprawy.
6
@ObiwanKenobi Ale pytam konkretnie - nie odpowiedziałeś- to referendum ma wszystkie tak głupio postawione pytania,że jest zupełnie niewiążące. Ono nie daje obywatelom szansy wypowiedzenia się w konkretnej sprawie,ustawie itd. Powinni napisać na przykład konkretną ustawę,gdzie byłoby wskazane kogo ona dotyczy, ile czasu ma obowiązywać - albo choćby na przykład zapisać,że kto raz opłacił składkę emerytalną, temu juz nie można zmienić zasad w trakcie i to byłby konkret. Wtedy można by uznać,że obywatele mają szansę się wypowiedzieć i że ich głos coś znaczy.
6
@ObiwanKenobi Polaka znak 4 razy tak - więc zrównoważę twój głos,kosztem podwyższenia frekwencji.
Ps - jak myslisz ile czasu wynik referendum będzie wiażący w tym temacie? Miesiąc,pół roku,rok, 10 lat, do końca istnienia Twojego lub Rzeczpospolitej? I podaj jakieś źródło prawne skąd ten okres można wywnioskować.
1
@Barca1922 Mnie w ogóle drażni ten marketing i konsumpcjonizm podpięty pod wszelkie różne wydarzenia - czy to hallołin, czy wszelkie inne święta i wydarzenia. Gdyby tak wprowadzić tradycję że na przykład w dobrym tonie jest samemu wyhodować sobie dynię jako ozdobę z tej okazji to wielu "wyznawców" by się wykruszyło. Albo raczej w ogóle by się to nie przyjęło.
1
@gumaz Sportowo trochę odstaje,ale jak się okazuje po tym wydarzeniu jednak całkiem spoko typ z niego.
1
@norbi77 Trzeba by bylo w pierwszej kolejności wymazać USA,Rosję i Izrael, a potem na spokojnie obserwować.
0
@jacobFCB Karcher pod duzym cisnieniem
2
@PabloVEB Dlaczego na psy? Raczej na kameleony powiedziałbym.
7
@draxidox Dlaczego się przewraca? Dzisiejszy Izrael zachowuje się tak jak wówczas III Rzesza wobec swoich sąsiadów.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
3
@FutbolFan Julian Tuwim - "Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;"
1
A wszystkiemu winni Brytyjczycy. Nie mogli umiejscowić państwa Izrael gdzieś w jakiejś kolonii którą i tak opuszczali? Tylko wrzucili ich w ten kocioł.
9
W meczu Genoa- Milan dwóch bramkarzy dostało czerwone kartki. Co za kuriozalna sytuacja.
1
@Azi Jeden złodziej z drugim odrywają teatrzyk i sobie dogryzają a ofiary ich kradzieży się tym ekscytują i jeszcze wyliczają który z nich wygrał pyskówkę.
0
@Johnnie_Walker A czy ktoś pytał Tuska o osobę aktywiszcza z ich list czy Kaczora o słowa Kowalskiego? Jakos nie przypominam sobie
0
@Mns21 Dla mnie też,ale może dla Barcy już tak