@A4ron W kwietniu Napoli grało trzy razy z Milanem. Zaliczyło dwie przegrane i jeden remis. I ktoś uważa,że są półkę wyżej bo oklepało w lidze więcej średniaków niż Milan?
@Bogan Czyli taka potencjalna kara zdecydowanie lepiej spełni swoje prewencyjne zadanie wobec tego lepiej zarabiającego. Piszemy tutaj o czymś czego można uniknąć. Natomiast podatki płaci każdy (pomijając kruczki prawne aby to uniknąć), a tu dopiero jest rażąca niekorzyść wobec osób lepiej zarabiających - nawet nie tylko kwotowa ale i procentowa.
@okiemtypera_lucaxx95 Nie znam tej sprawy dokładnie - ale z tego co mi się obiło,to typ dostał papiery w Szwecji, więc chyba mógł legalnie i do nas przyjechać i nikt by mu tego nie mógł zakazać,więc raczej wielkiej zasługi naszych władz,że nas jakoby chronią przed podobnymi aktami terroryzmu bym w tym nie upatrywał.
@FireBarca1899 To że trzeba sprzedać to wiadomo,ale nie jest powiedziane kogo i inaczej się siada do negocjacji gdy Xavi ogłosi,że np Ferrana skreśla,a inaczej gdy powie,że nadal na niego liczy. Zawsze to daje jakiś punkt podparcia w negocjacjach.
@FireBarca1899 A ty jak coś sprzedajesz, to ogłaszasz i rozpowiadasz że jest to szrot, złom i w ogóle niewiele wart, czy jednak sprawiasz wrażenie,że to dobry sprzęt i podkreślasz zalety i że ci wcale nie zależy na pilnej sprzedaży, by podbić cenę?
@michal26 Nie chcę nikogo karać. A już na pewno nie za zaradność. Taka karą jest na przykład właśnie różnicowanie stawek podatkowych. Ale do tego ludzie sa już przyzwyczajeni i jakoś nie widzę protestów w tej sprawie. Policja nie musi nic wiedzieć na temat zarobków - mandat może trafiać do fiskusa i niech oni zajmują się wyliczeniem kwoty. Ale to szczegóły i konkrety - natomiast tu piszę o samej idei. Dla mnie jest słuszna i tyle.
@michal26 Widzę,że mieszasz tu wiele różnych spraw. I ze zdecydowaną większością się z toba zgadzam. Odbieranie aut za obojętnie jakie wykroczenia drogowe to absurd. Co do stawek podatku to nie zgłębiałem ostatnich zmian i nie jestem na bieżąco,ale zróżnicowanie ich w zależności od zarobków to jest dopiero niesprawiedliwość. Natomiast co do stawek procentowych za wykroczenia drogowe to ten pomysł popieram o ile stawka procentowa będzie dla wszystkich równa. Według mnie potencjalna kara ma odstraszać wszystkich potencjalnych sprawców od popełniania wykroczeń. A takie rozwiązanie powinno działać w ten właśnie sposób. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że mogą wystąpić tu różne nadużycia czy sposoby na to by oszukać system,ale i na to są pewnie konkretne rozwiązania. Samą ideę natomiast popieram. Jest to jak najbardziej równa kara dla wszystkich.
@Bogan Nie płaci więcej, bo mają płacić taki sam procent od zarobków - niesprawiedliwe by było gdyby biedny miał płacić 10%, a bogaty 20%. Niesprawiedliwe to mamy na przykład przepisy u nas w kraju gdzie mniej zarabiający płacą 17% podatku,a gdy przekroczysz limit to płacisz 32%. To jakoś mało kogo boli.
@MaFCB A skąd wiesz? Może mają jakiś minimalny pułap od którego naliczają kary w takich przypadkach? Może mają też punkty i inne kary by wyeliminować podobne przypadki.
@VENOMStyle Nie widzę tu analogii. To tak jakby ktoś porównał jabłka do śliwek. A co do samego rozwiązania to bardzo słuszne i sprawiedliwe. Edit - ja bym raczej użył takiego porównania, że skoro ktoś by chciał na przykład u nas wprowadzić takie sprawiedliwe i równe traktowanie dla wszystkich - a procentowy wymiar kary w zależności od zarobków jest równy dla wszystkich to oczekiwałbym na tej samej zasadzie jednej stawki podatku dla wszystkich niezależnie od zarobków, a nie ze bogatszy musi płacić wedle wyższej stawki.
@neolodz A skąd wiesz, że się tym nie zajmują? Tzn poważnym wzmacnianiem składu? Póki co to media bija pianę,a ze strony Barcy padło kilka komunikatów w tej sprawie i tyle.
@TR3YWAY Na pewno informacja o urlopie znajdzie się w świadectwie pracy i wtedy w nowej pracy nie będzie już chyba przysługiwał. Tzn - zostaną tylko 4 dni na ten rok.
0
@Encore No i jak na dłoni widać jak niesprawiedliwy to sport.
0
@Gall Trochę może inne przypadki,ale Pique i Alba zaliczyli udane powroty do klubu,ale chyba nie z wypożyczenia
0
@Faro Jeśli do tego dojdzie to mam nadzieję,że okaże się wyjątkiem,ale raczej bym na to nie postawił.
0
@Faro Jakoś prawie nikt kto odchodzi z Barcy na wypożyczenie potem tu nie robi kariery. Czasem ktoś błyśnie i wraca,ale potem i tak nic z tego.
0
@A4ron W kwietniu Napoli grało trzy razy z Milanem. Zaliczyło dwie przegrane i jeden remis. I ktoś uważa,że są półkę wyżej bo oklepało w lidze więcej średniaków niż Milan?
1
@barcanawieki Szczerze to żadne z tych wymienionych
7
@RanDiFCB Oho. Zaczyna się podobna narracja jak wobec Roberta gdy odchodził. Czyli coś jest na rzeczy.
0
@Bogan Czyli taka potencjalna kara zdecydowanie lepiej spełni swoje prewencyjne zadanie wobec tego lepiej zarabiającego. Piszemy tutaj o czymś czego można uniknąć. Natomiast podatki płaci każdy (pomijając kruczki prawne aby to uniknąć), a tu dopiero jest rażąca niekorzyść wobec osób lepiej zarabiających - nawet nie tylko kwotowa ale i procentowa.
1
@okiemtypera_lucaxx95 Nie znam tej sprawy dokładnie - ale z tego co mi się obiło,to typ dostał papiery w Szwecji, więc chyba mógł legalnie i do nas przyjechać i nikt by mu tego nie mógł zakazać,więc raczej wielkiej zasługi naszych władz,że nas jakoby chronią przed podobnymi aktami terroryzmu bym w tym nie upatrywał.
0
@FireBarca1899 To że trzeba sprzedać to wiadomo,ale nie jest powiedziane kogo i inaczej się siada do negocjacji gdy Xavi ogłosi,że np Ferrana skreśla,a inaczej gdy powie,że nadal na niego liczy. Zawsze to daje jakiś punkt podparcia w negocjacjach.
0
@FireBarca1899 A ty jak coś sprzedajesz, to ogłaszasz i rozpowiadasz że jest to szrot, złom i w ogóle niewiele wart, czy jednak sprawiasz wrażenie,że to dobry sprzęt i podkreślasz zalety i że ci wcale nie zależy na pilnej sprzedaży, by podbić cenę?
13
@Janas11224 Po co w ogóle pić colę skoro można pić wodę?
2
@jacob345 Z Griezmannem też było niczego sobie.
0
@Barcaa12 No tak. Wina Tebasa. Widać propaganda podziałała.
0
@michal26 Nie chcę nikogo karać. A już na pewno nie za zaradność. Taka karą jest na przykład właśnie różnicowanie stawek podatkowych. Ale do tego ludzie sa już przyzwyczajeni i jakoś nie widzę protestów w tej sprawie. Policja nie musi nic wiedzieć na temat zarobków - mandat może trafiać do fiskusa i niech oni zajmują się wyliczeniem kwoty. Ale to szczegóły i konkrety - natomiast tu piszę o samej idei. Dla mnie jest słuszna i tyle.
0
@michal26 Widzę,że mieszasz tu wiele różnych spraw. I ze zdecydowaną większością się z toba zgadzam. Odbieranie aut za obojętnie jakie wykroczenia drogowe to absurd. Co do stawek podatku to nie zgłębiałem ostatnich zmian i nie jestem na bieżąco,ale zróżnicowanie ich w zależności od zarobków to jest dopiero niesprawiedliwość. Natomiast co do stawek procentowych za wykroczenia drogowe to ten pomysł popieram o ile stawka procentowa będzie dla wszystkich równa. Według mnie potencjalna kara ma odstraszać wszystkich potencjalnych sprawców od popełniania wykroczeń. A takie rozwiązanie powinno działać w ten właśnie sposób. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że mogą wystąpić tu różne nadużycia czy sposoby na to by oszukać system,ale i na to są pewnie konkretne rozwiązania. Samą ideę natomiast popieram. Jest to jak najbardziej równa kara dla wszystkich.
0
@_M4rtin Zdecydowanie nie wszyscy.
0
@Bogan Nie płaci więcej, bo mają płacić taki sam procent od zarobków - niesprawiedliwe by było gdyby biedny miał płacić 10%, a bogaty 20%. Niesprawiedliwe to mamy na przykład przepisy u nas w kraju gdzie mniej zarabiający płacą 17% podatku,a gdy przekroczysz limit to płacisz 32%. To jakoś mało kogo boli.
0
@Spikes Też mi się tak wydawało,że już w Finlandii tak było już od jakiegoś czasu
0
@MaFCB A skąd wiesz? Może mają jakiś minimalny pułap od którego naliczają kary w takich przypadkach? Może mają też punkty i inne kary by wyeliminować podobne przypadki.
1
@comtedurgell A to jakies rekordy jeszcze mu zostały do pobicia?
0
No i na całe szczęście już koniec tej sagi. I to koniec szczęśliwy.
0
@Pawlak1992 Dawali chyba na dwa lata,a teraz na trzy.
0
@VENOMStyle Nie widzę tu analogii. To tak jakby ktoś porównał jabłka do śliwek. A co do samego rozwiązania to bardzo słuszne i sprawiedliwe.
Edit - ja bym raczej użył takiego porównania, że skoro ktoś by chciał na przykład u nas wprowadzić takie sprawiedliwe i równe traktowanie dla wszystkich - a procentowy wymiar kary w zależności od zarobków jest równy dla wszystkich to oczekiwałbym na tej samej zasadzie jednej stawki podatku dla wszystkich niezależnie od zarobków, a nie ze bogatszy musi płacić wedle wyższej stawki.
1
@Medium W sumie chyba poprzez jego brata można by go z tym w bardzo naciągany sposób powiązać. Coś może pokręciłem ale kiedyś chyba o tym pisali.
0
@neolodz A skąd wiesz, że się tym nie zajmują? Tzn poważnym wzmacnianiem składu? Póki co to media bija pianę,a ze strony Barcy padło kilka komunikatów w tej sprawie i tyle.
0
@TR3YWAY Na pewno informacja o urlopie znajdzie się w świadectwie pracy i wtedy w nowej pracy nie będzie już chyba przysługiwał. Tzn - zostaną tylko 4 dni na ten rok.
1
@J4no Lewy zostaje. Nie widziałem jeszcze Polaka rodaka na żywo na meczu Barcy a wolę obejrzeć jego niż Messiego.
8
@kuz Jaka opozycja takie slogany.
0
@Szklaner Takie pytanko tylko - kto miałby tej zemsty dokonywać?