@Borneo Odczep się już od tych aptek. To było tylko hasło. Mogą być wyznaczone punkty szczepień jak dotychczas, tyle że zamiast z budżetu to przychodzi i płaci pacjent bezpośrednio a nie jak dotychczas też płaci tyle że w podatkach.
@Borneo A szczepienie na grypę to jak niby wygląda? Pacjent też nie robi tego sam i lekarz też sprawdza jego stan zdrowia. Szczepionki kojarzone dla dzieci za które się płaci też nikt nie podaje na własną rękę. Widzę, że czepiłeś się tych słów, że zakup miałby być robiony w aptece. To metafora. Równie dobrze zakup może się odbywać w punkcie gdzie odbędzie się szczepienie, gdzie szczepionki byłyby odpowiednio przechowywane, a personel zadba o wszystkie procedury.
@Borneo Szczegóły praktyczne,które bez problemu da się doprecyzować aby to miało ręce i nogi. Chodzi mi o sam fakt wydawania na to miliardów złotych z budżetu.
@Borneo Tak samo można stwierdzić że węgiel plus też niektórym uratuje życie zimą. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz szczepionkę to ją sobie kup w aptece i tyle. Tak jak każdy inny lek który też ratuje komuś życie. Część jest refundowana, ale wiele jest takich na które ludzi nie stać a muszą je brać regularnie. I nikt tego do bani nie bierze. Tak jest zresztą ze szczepionkami na grypę czy na przykład szczepionkami kojarzonymi dla dzieci za które się płaci.
@Borneo No spoko. Widzę, że nie interesuje cię to, że rząd wyrzuca pieniądze w błoto kupując nadmierne ilości. Ważne, że obywatel czuje się bezpiecznie bo ma towar na którym mu zależy na wyciągnięcie ręki. Tyle, że taniej by wyszło gdyby każdy kto chciał kupił to na własną rękę.
@Matt_i1992 "z powodu jednego czy kilku osób, ma cały naród cierpieć." Przez sankcje już nałożone też cierpią. I to nawet zwykli Polacy,Litwini i wiele wiele innych narodowości którzy tracą pracę i pieniądze.
@Borneo No spoko. W tej chwili wygląda to tak, że kupują miliony sztuk, a zapotrzebowanie istnieje na tysiące. Jest to produkt z ograniczoną datą przydatności. Jeśli widzisz sens aby topić w tym miliardy złotych to spoko. Masz prawo oceniać to jak chcesz.
Ale ty mnie Vaduz żeś teraz zaimponował w tej chwili. Klubik z Liechtensteinu z ogonów szwajcarskiej ligi, dostający się do europejskich pucharów kuchennymi drzwiami dzięki zdobywaniu pucharu Liechtensteinu wyeliminował znaną bądź co bądź firmę - Rapid Wiedeń. Piękna sprawa.
@MESSIah16 Ale że tak spytam to jakie znaczenie ma to czy to Polka czy nie? Od lat co prawda nie oglądam tych wszystkich śmiesznych konkursów muzycznych bo już mi się zwyczajnie znudziły. Ale mimo wszystko bardziej bym patrzył na to, czy muzyka którą wykonuje mi się podoba. To jest ważniejsze niż narodowość. To nie jest sport w którym wygrywa z reguły ktoś obiektywnie lepszy i miło jest gdy wygrywa to rodak, a jedynie konkurs w którym rzecz odgrywa czyjś subiektywny gust. Jak komuś się spodoba jej twórczość to co to ma za znaczenie czy wygrała jakiś konkurs? Cel już i tak osiągnęła, bo zdobyła rozgłos który teraz może wykorzystać w dalszej karierze.
@JarekS No i mamy dodatkowy smaczek w meczach z Bayernem - nie dość, że rewanż za zeszły sezon, to jeszcze kulisy odejścia Roberta podgrzały atmosferę, która będzie towarzyszyć tym spotkaniom.
@forzablanca Jedni kradli, drudzy kradną, za chwilę albo wrócą ci pierwsi albo przyjdą jacyś trzeci i tez będą kradli. ***** polityków wszystkich bez wyjątku. Ja już na nikogo nigdy nie zagłosuję, a przynajmniej do chwili gdy jedynym kryterium wyboru będzie to którzy mniej kradną.
@RobiS Istotniejsze jest to, że stanęła produkcja nawozów, prawdopodobnie spowodowana oszczędzaniem zapasów gazu. Rachunek zapłacimy niedługo w kosztach żywności.
@macio_944 To tylko teledysk. A spójrz na to. Pozwolę sobie powtórzyć jeden z komentarzy pod tym występem na żywo wedle którego jedynie Slash potrafi zaangażować do wspólnego występu ekipę z Kevinem Baconem, Severusem Snape'm oraz Jezusem.
@FC1899Barca Jeśli zainwestował w nowe maszyny czy ziemię i z tego tytułu poniósł koszty to co dziwnego w takim dochodzie? Dochód= przychód minus koszty. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie tych dwóch wartości - tj. wielkość gospodarstwa i dochód jest krótko mówiąc bezsensowne.
@escarabajo To po co najpierw podajesz jakieś argumenty zupełnie niezwiązane z tym pojęciem? A co do tych kolejnych to wybór i alternatywę mieli zawsze.
@Medium To sprawa między nimi, ale widać, że zrobiło jej się przykro. Każdemu by się zrobiło gdyby usłyszał jakiś przytyk pod swoim adresem przed sporą publicznością. Chamskie to było i tyle, a dorabianie do tego jakiejś ideologii to idiotyzm.
0
@Borneo Odczep się już od tych aptek. To było tylko hasło. Mogą być wyznaczone punkty szczepień jak dotychczas, tyle że zamiast z budżetu to przychodzi i płaci pacjent bezpośrednio a nie jak dotychczas też płaci tyle że w podatkach.
0
@Borneo A szczepienie na grypę to jak niby wygląda? Pacjent też nie robi tego sam i lekarz też sprawdza jego stan zdrowia. Szczepionki kojarzone dla dzieci za które się płaci też nikt nie podaje na własną rękę. Widzę, że czepiłeś się tych słów, że zakup miałby być robiony w aptece. To metafora. Równie dobrze zakup może się odbywać w punkcie gdzie odbędzie się szczepienie, gdzie szczepionki byłyby odpowiednio przechowywane, a personel zadba o wszystkie procedury.
0
@Borneo Szczegóły praktyczne,które bez problemu da się doprecyzować aby to miało ręce i nogi. Chodzi mi o sam fakt wydawania na to miliardów złotych z budżetu.
0
@Borneo Tak samo można stwierdzić że węgiel plus też niektórym uratuje życie zimą. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz szczepionkę to ją sobie kup w aptece i tyle. Tak jak każdy inny lek który też ratuje komuś życie. Część jest refundowana, ale wiele jest takich na które ludzi nie stać a muszą je brać regularnie. I nikt tego do bani nie bierze. Tak jest zresztą ze szczepionkami na grypę czy na przykład szczepionkami kojarzonymi dla dzieci za które się płaci.
1
@Borneo No spoko. Widzę, że nie interesuje cię to, że rząd wyrzuca pieniądze w błoto kupując nadmierne ilości. Ważne, że obywatel czuje się bezpiecznie bo ma towar na którym mu zależy na wyciągnięcie ręki. Tyle, że taniej by wyszło gdyby każdy kto chciał kupił to na własną rękę.
1
@Jakchcesz A czujecie to jakby La Rambla zapłonęła po tym jak po golach Messiego Barca by odpadła w fazie pucharowej?
0
@Matt_i1992 "z powodu jednego czy kilku osób, ma cały naród cierpieć." Przez sankcje już nałożone też cierpią. I to nawet zwykli Polacy,Litwini i wiele wiele innych narodowości którzy tracą pracę i pieniądze.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Rl9k1nG Czechy? Serio? Przecież tam by człowiek umarł ze śmiechu z powodu ich języka.
1
@Borneo No spoko. W tej chwili wygląda to tak, że kupują miliony sztuk, a zapotrzebowanie istnieje na tysiące. Jest to produkt z ograniczoną datą przydatności. Jeśli widzisz sens aby topić w tym miliardy złotych to spoko. Masz prawo oceniać to jak chcesz.
1
@Kgorecki2500 Znałem tą ciekawostkę. Nie będę psuł zabawy bo odpowiedź jest trochę zaskakująca.
1
@barcelonaLM Zapomniałeś dodać zakupy szczepionek których nikt już nie chce brać i albo je oddamy gdzie indziej albo po prostu zutylizujemy.
2
Ale ty mnie Vaduz żeś teraz zaimponował w tej chwili. Klubik z Liechtensteinu z ogonów szwajcarskiej ligi, dostający się do europejskich pucharów kuchennymi drzwiami dzięki zdobywaniu pucharu Liechtensteinu wyeliminował znaną bądź co bądź firmę - Rapid Wiedeń. Piękna sprawa.
0
@MESSIah16 Ale że tak spytam to jakie znaczenie ma to czy to Polka czy nie? Od lat co prawda nie oglądam tych wszystkich śmiesznych konkursów muzycznych bo już mi się zwyczajnie znudziły. Ale mimo wszystko bardziej bym patrzył na to, czy muzyka którą wykonuje mi się podoba. To jest ważniejsze niż narodowość. To nie jest sport w którym wygrywa z reguły ktoś obiektywnie lepszy i miło jest gdy wygrywa to rodak, a jedynie konkurs w którym rzecz odgrywa czyjś subiektywny gust. Jak komuś się spodoba jej twórczość to co to ma za znaczenie czy wygrała jakiś konkurs? Cel już i tak osiągnęła, bo zdobyła rozgłos który teraz może wykorzystać w dalszej karierze.
0
@MrPGG No i co tu się nie zgadza?
0
@kiper09 Jaja to były gdyby wyszła Barca i Pilzno. I tego życzę sobie i wam.
1
@JarekS No i mamy dodatkowy smaczek w meczach z Bayernem - nie dość, że rewanż za zeszły sezon, to jeszcze kulisy odejścia Roberta podgrzały atmosferę, która będzie towarzyszyć tym spotkaniom.
1
@forzablanca Jedni kradli, drudzy kradną, za chwilę albo wrócą ci pierwsi albo przyjdą jacyś trzeci i tez będą kradli. ***** polityków wszystkich bez wyjątku. Ja już na nikogo nigdy nie zagłosuję, a przynajmniej do chwili gdy jedynym kryterium wyboru będzie to którzy mniej kradną.
0
@CulerParaSiempre Grupę śmierci - jak spadać to z wysokiego konia a jak wygrywać to z rozmachem.
0
@RobiS Istotniejsze jest to, że stanęła produkcja nawozów, prawdopodobnie spowodowana oszczędzaniem zapasów gazu. Rachunek zapłacimy niedługo w kosztach żywności.
1
@FC1899Barca A co byś chciał? Aby prawo było jasne i przejrzyste i nie dawało żadnego pola do interpretacji dla służb i urzędników?
1
@macio_944 To tylko teledysk. A spójrz na to. Pozwolę sobie powtórzyć jeden z komentarzy pod tym występem na żywo wedle którego jedynie Slash potrafi zaangażować do wspólnego występu ekipę z Kevinem Baconem, Severusem Snape'm oraz Jezusem.
0
@Suzu Około 300-400 zł. Oczywiście samo OC.
0
@Sysia11 Co za czasy - dotychczas dyskwalifikowali sportowców za jakieś szpryce, a teraz za brak szprycy. Kiedyś to było, teraz to nie ma...
0
@FC1899Barca Jak widzę coraz to nowe warunki w mediach się pojawiają. Ciekawe tylko, które są bardziej zbliżone do prawdy.
0
@FC1899Barca Jeśli zainwestował w nowe maszyny czy ziemię i z tego tytułu poniósł koszty to co dziwnego w takim dochodzie? Dochód= przychód minus koszty. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie tych dwóch wartości - tj. wielkość gospodarstwa i dochód jest krótko mówiąc bezsensowne.
1
@escarabajo To po co najpierw podajesz jakieś argumenty zupełnie niezwiązane z tym pojęciem? A co do tych kolejnych to wybór i alternatywę mieli zawsze.
4
@escarabajo A co ma browar albo aktywny tryb życia do wege?
1
@Medium To sprawa między nimi, ale widać, że zrobiło jej się przykro. Każdemu by się zrobiło gdyby usłyszał jakiś przytyk pod swoim adresem przed sporą publicznością. Chamskie to było i tyle, a dorabianie do tego jakiejś ideologii to idiotyzm.
1
@dniel Dziwna i wydumana interpretacja przepisu. Co ma mulenie auta do czerwonego światła?