@FC1899Barca Społeczeństwo tak wytresowane, ze aż strach. Tam nie ma opcji, że jakieś protesty na większą skalę w ogóle są możliwe do zrealizowania. Choćby żarli tynk ze ścian, to i tak będą wielbić swoją władzę a nienawiść przeleją na wrogów ojczyzny, którzy ich gnębią.
@Chaoss Taa. Jasne. Rozróby to są wtedy gdy biją biednego a nie gdy robią to między sobą celebryci. Gdyby di Caprio zrobił to ewentualnie czarnoskóremu kelnerowi to wtedy mogłoby to być wykorzystane do podburzenia motłochu.
@Uukasz_93 Podczas wojny moralność odstawia się w kąt. Dotyczy to zarówno cywilów jaki żołnierzy, zarówno jednej jak drugiej strony. Naiwne jest myślenie, że jedna ze stron konfliktu jest krystalicznie czysta i zawsze postępuje etycznie. A potępianie kogoś za ukazywanie niewygodnej prawdy to już świadczy tylko o tym, że co poniektórym klapki przyrosły na stałe do oczu.
@Comentateiro No ale w sumie jest to jednak jakaś istotna informacja dla kogoś, kto nie zna tej postaci. Dla mnie byłoby to istotne gdybym zobaczył taki dopisek przy jakimś baseballiście czy rugbiście. Nawet sama lista osiągnięć nic by mi nie mówiła. Choć powinno być zmienione na "uważany za jednego z najlepszych".
@Bykunn Jeśli to ma być naprawdę niespodziewane to biorę to w ciemno. Słowa tej modlitwy tym bardziej tracą sens w zestawieniu tego co nas czeka po śmierci wedle religii katolickiej. Przecież albo nie ma się przed czym wzbraniać skoro czeka nas życie wieczne, a jeśli nic nas nie czeka to tym bardziej nagła śmierć nie jest straszna.
Cóż za zaskoczenie mnie właśnie spotkało. Otóż niejaki Krzysztof Varga autor książki Trociny przelał na papier swe przemyślenia dotyczące słów modlitwy "od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". I są one dokładnie takie same jak moje. Ilekroć słyszę te słowa zastanawiam się nad ich bezsensem. Właśnie nagła i niespodziewana śmierć powinna być błogosławieństwem, a nie czymś przed czym powinniśmy się wzbraniać. Tw słowa powinny brzmieć "przed długą agonią zachowaj nas Panie", a nie odwrotnie. Co myślicie na ten temat?
@Kgorecki2500 W cytacie który przytoczyłeś nie ma słowa o modlitwie więc nie rozumiem czemu wszyscy się plują akurat o modlitwę. A co do słów papieża to można się po części zgodzić ale to tylko zwykły banał. Owszem przydałby się nowy model zarządzania światem, ale od tysięcy lat jeszcze takiego idealnego modelu nie wymyślono. Czekamy na konkrety.
@Kurkmen No Białoruś chyba już się określiła. Łukaszenka gra na zwłokę i pod jego przywództwem Białoruś raczej nie przystąpi. Inna sprawa gdy Putin postanowi go zmienić na kogoś bardziej służalczego.
@KrystianR Ale to na tym polegają baraże, że ktoś musi odpaść. Wolisz aby się cieszyć z niepowodzenia Macedonii? Ja tam cieszę się zawsze gdy niżej notowana drużyna utrze nosa faworytowi.
@Peszko07 Jak nie wrócą do siebie to pójdą pracować. U mnie w okolicy już pojawiła się chętna do pracy lekarka w deficytowym przynajmniej tu u nas lokalnie zawodzie ginekologa.
Tak coś czułem że nie dojdzie do barażu Portugalia Włochy i któryś z faworytów odpadnie. Teraz jeszcze niech Macedonia wyrzuci Portugalię, to już w ogóle będzie coś pięknego.
5
@FC1899Barca Społeczeństwo tak wytresowane, ze aż strach. Tam nie ma opcji, że jakieś protesty na większą skalę w ogóle są możliwe do zrealizowania. Choćby żarli tynk ze ścian, to i tak będą wielbić swoją władzę a nienawiść przeleją na wrogów ojczyzny, którzy ich gnębią.
0
@Chaoss Taa. Jasne. Rozróby to są wtedy gdy biją biednego a nie gdy robią to między sobą celebryci. Gdyby di Caprio zrobił to ewentualnie czarnoskóremu kelnerowi to wtedy mogłoby to być wykorzystane do podburzenia motłochu.
0
@BorzyKrzys A o co tam w ogóle chodzi z tą Florydą?
5
A wy też coś niecoś potraficie?
0
@Uukasz_93 Przecież to samo napisałem. Każdy kto krytykuje Wolskiego tylko za to,że pisze niewygodną prawdę oznacza, że jest zaślepiony.
3
@Uukasz_93 Podczas wojny moralność odstawia się w kąt. Dotyczy to zarówno cywilów jaki żołnierzy, zarówno jednej jak drugiej strony. Naiwne jest myślenie, że jedna ze stron konfliktu jest krystalicznie czysta i zawsze postępuje etycznie. A potępianie kogoś za ukazywanie niewygodnej prawdy to już świadczy tylko o tym, że co poniektórym klapki przyrosły na stałe do oczu.
1
Podrzucam świetne wykonanie genialnego utworu na ten dzisiejszy wieczór -
0
@Sau_Ron Lewy, Pedri, Salah, Mbappe, Benzema
0
@Comentateiro No ale w sumie jest to jednak jakaś istotna informacja dla kogoś, kto nie zna tej postaci. Dla mnie byłoby to istotne gdybym zobaczył taki dopisek przy jakimś baseballiście czy rugbiście. Nawet sama lista osiągnięć nic by mi nie mówiła. Choć powinno być zmienione na "uważany za jednego z najlepszych".
2
@Bykunn Jeśli to ma być naprawdę niespodziewane to biorę to w ciemno. Słowa tej modlitwy tym bardziej tracą sens w zestawieniu tego co nas czeka po śmierci wedle religii katolickiej. Przecież albo nie ma się przed czym wzbraniać skoro czeka nas życie wieczne, a jeśli nic nas nie czeka to tym bardziej nagła śmierć nie jest straszna.
2
Cóż za zaskoczenie mnie właśnie spotkało. Otóż niejaki Krzysztof Varga autor książki Trociny przelał na papier swe przemyślenia dotyczące słów modlitwy "od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie". I są one dokładnie takie same jak moje. Ilekroć słyszę te słowa zastanawiam się nad ich bezsensem. Właśnie nagła i niespodziewana śmierć powinna być błogosławieństwem, a nie czymś przed czym powinniśmy się wzbraniać. Tw słowa powinny brzmieć "przed długą agonią zachowaj nas Panie", a nie odwrotnie. Co myślicie na ten temat?
10
@IronSanHybrid Bez kitu. Trzeba nie mieć rozumu aby stać i się przyglądać tym manewrom i nawet nie próbować się wycofać na bezpieczną odległość.
1
@FC1899Barca Lewandowski
Owen
Xavi
Buffon
Ballack
Zidane
Cristiano
Kluivert
Ronaldo
Batistuta
1
Co jak co, ale ten wiatr to jest najgorszy...
1
@bartekvisca Wyczarowywać w ten sposób kolejne butelki piwa aby kogoś upić?
0
To się w pale nie mieści co te kacapy wyrabiają. Były operator GROM - Naval powiedział ostatnio u Zychowicza, że nawet talibowie którzy obcinali głowę sołtysowi wioski to robili to za karę za to, że współpracował z ich wrogami. A to? Jak to określić?
https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ukraina-traktor-wylecial-w-powietrze-na-minie,117406.html
0
@Kgorecki2500 W cytacie który przytoczyłeś nie ma słowa o modlitwie więc nie rozumiem czemu wszyscy się plują akurat o modlitwę. A co do słów papieża to można się po części zgodzić ale to tylko zwykły banał. Owszem przydałby się nowy model zarządzania światem, ale od tysięcy lat jeszcze takiego idealnego modelu nie wymyślono. Czekamy na konkrety.
1
@Kurkmen No Białoruś chyba już się określiła. Łukaszenka gra na zwłokę i pod jego przywództwem Białoruś raczej nie przystąpi. Inna sprawa gdy Putin postanowi go zmienić na kogoś bardziej służalczego.
0
@The_Man Licz się z tym, że zamykasz sobie drogę do sprzedaży działki na cele budowlane.
1
@KrystianR Ale to na tym polegają baraże, że ktoś musi odpaść. Wolisz aby się cieszyć z niepowodzenia Macedonii? Ja tam cieszę się zawsze gdy niżej notowana drużyna utrze nosa faworytowi.
1
@Zoker Uważajcie tylko z zaznaczeniem wszystkich pięciu propozycji bo komp się zawiesi bezpowrotnie.
0
@Peszko07 Jak nie wrócą do siebie to pójdą pracować. U mnie w okolicy już pojawiła się chętna do pracy lekarka w deficytowym przynajmniej tu u nas lokalnie zawodzie ginekologa.
0
@Peszko07 Choćby dlatego, że ci obecni sami na siebie zapracują i nie trzeba ich utrzymywać.
0
@ObiwanKenobi Ups jak przykro....
3
@Peszko07 Nie porównuj tych obecnych uchodźców z tamtymi nachodźcami.
0
Tak coś czułem że nie dojdzie do barażu Portugalia Włochy i któryś z faworytów odpadnie. Teraz jeszcze niech Macedonia wyrzuci Portugalię, to już w ogóle będzie coś pięknego.
0
@Barca1992 Albo Katar coś odwali i mundial przeniosą do Polski...
12
Ten Bale to fenomen. Siedzi większość sezonu na ławce albo na L4, a potem jedzie na repkę i od razu strzela gola.
0
@daniel32778 Widać nie opiekowałeś się małymi dziećmi... A tak na serio to tak z przymrużeniem oka było.
0
@AdamaTraore No bez jaj - nie ma nic gorszego niż opieka 24 h nad małym dzieckiem.