@IMBALEO Nie jest tak - widziałem artykuł z którego wynika, że sprzedaż na stacjach podobno spadła w sposób zauważalny. Więc być może zakupy w hurcie wzrosły, ale nie te bezpośrednio na stacjach.
@Kgorecki2500 No ale co oznajmiają? Dali im propozycję i tyle. Nie ogłosili czegoś w imieniu Amerykanów. Nie wiadomo jakie formy nacisku za zamkniętymi drzwiami stosowali Amerykanie, a w ten sposób temat został ucięty raz na zawsze. Cieszę się, że Polska nie wyszła przed szereg mając w ręku papierowe poparcie USA, tylko dała pole do działania USA. Skoro sami się przed tym teraz wzbraniają, to tylko świadczy o tym na jaka minę chcieli nas wpuścić.
@Ls0811 Najpierw opublikowali cennik, a potem go zdjęli i 11.03 powiedzą jaka jest cena. Do tego Azoty Puławy zdjęły swój cennik i następny ogłoszą także 11.03.
Taka ciekawostka co do cen nawozów. Cena 3000 zł za tonę była szokująca, a wczoraj Anwil ogłosił cennik w którym od 11.03 tona saletry amonowej ma kosztować 6100 zł/t.
@Deeespacito Coraz bardziej zaczynam nabierać przekonania, że nie ma to nic wspólnego z cenami na rynkach światowych i jest to sztucznie windowane. Druga sprawa to coraz większa dysproporcja między ceną benzyny a ropy. Co niby zmieniło się w technologii produkcji, że ta różnica się zwiększa?
@barcelonaLM No ale to my mamy bezpośrednią granicę z Białorusią. Bardzo sprytne posunięcie - teraz piłka jest po stronie USA - po co my mamy się narażać? Jeśli to faktycznie niczym nie grozi to niby czemu Amerykanie tak się przed tym wzbraniają?
@Faun Muszę wycofać swoje słowa, bo wcześniej widziałem tylko część wypowiedzi. Teraz widzę, że w dalszych słowach Morawiecki mówi o tym, że jest gotowy zapłacić za maszyny zastępcze. Ogólnie to trzeba przyznać, że jest to bardzo sprytne posunięcie, a Amerykanie zaskoczeni próbują się teraz z tego wyMIGać.
@kkbarca Dostawy broni i zaopatrzenia też idą przez Polskę i jakoś zdecydowanej rekcji na to nie widać. Mało tego - Putin nie jest nawet w stanie wysłać wojska aby odciąć zachodnią Ukrainę i przeciąć te dostawy.
@Nieznajomy Jasne - ale gdyby państwa naszego regionu się potrafiły zjednoczyć to mogłyby wspólnie przeforsować kilka projektów korzystnych dla nas wszystkich. No ale to póki co sfera marzeń.
@Kgorecki2500 Ze wspólnym państwem to byłoby ciężko,ale marzę o tym, że jak sytuacja się unormuje to Polska wraz z Ukrainą i innymi państwami naszego regionu mogłaby stworzyć w UE przeciwwagę dla hegemonii Niemiec i Francji.
@Nano22 To czy ten konkretny przypadek był sfingowany czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne jest to, że takich przypadków w tej wojnie są już dziesiątki, setki a niedługo będą tysiące. No ale to przecież tylko liczby - skupmy się lepiej na tym jednym przypadku i roztrząsajmy czy to prawda, czy to może ustawka....
@koksik2700 Jak chcesz po prostu trzymać kasę w obcej walucie to dokupuj regularnie po trochu i to pozwoli ci uśrednić ceny. Jeśli nie interesuje cię krótkoterminowa spekulacja to nie kupuj wszystkiego naraz, tylko np co miesiąc po trochę.
@Dynak Też na to zwróciłem już uwagę. Skoro program 500 plus miał w teorii poprawić naszą demografię, to te matki z dziećmi które realnie do nas trafiają w teorii działają sto razy lepiej niż ten program. Dodatkowo odchodzi nam koszt kilku lat wychowywania części z tych dzieci, ich narodzin, opieki zdrowotnej, szkoły itd.
0
@IMBALEO Nie jest tak - widziałem artykuł z którego wynika, że sprzedaż na stacjach podobno spadła w sposób zauważalny. Więc być może zakupy w hurcie wzrosły, ale nie te bezpośrednio na stacjach.
8
@Kgorecki2500 No ale co oznajmiają? Dali im propozycję i tyle. Nie ogłosili czegoś w imieniu Amerykanów. Nie wiadomo jakie formy nacisku za zamkniętymi drzwiami stosowali Amerykanie, a w ten sposób temat został ucięty raz na zawsze. Cieszę się, że Polska nie wyszła przed szereg mając w ręku papierowe poparcie USA, tylko dała pole do działania USA. Skoro sami się przed tym teraz wzbraniają, to tylko świadczy o tym na jaka minę chcieli nas wpuścić.
0
@Ls0811 Najpierw opublikowali cennik, a potem go zdjęli i 11.03 powiedzą jaka jest cena. Do tego Azoty Puławy zdjęły swój cennik i następny ogłoszą także 11.03.
0
Taka ciekawostka co do cen nawozów. Cena 3000 zł za tonę była szokująca, a wczoraj Anwil ogłosił cennik w którym od 11.03 tona saletry amonowej ma kosztować 6100 zł/t.
4
@Deeespacito Coraz bardziej zaczynam nabierać przekonania, że nie ma to nic wspólnego z cenami na rynkach światowych i jest to sztucznie windowane. Druga sprawa to coraz większa dysproporcja między ceną benzyny a ropy. Co niby zmieniło się w technologii produkcji, że ta różnica się zwiększa?
3
@michal26 A gdzie Polacy są traktowani gorzej niż inni? O jakie sytuacje konkretnie chodzi?
1
@barcelonaLM No ale to my mamy bezpośrednią granicę z Białorusią. Bardzo sprytne posunięcie - teraz piłka jest po stronie USA - po co my mamy się narażać? Jeśli to faktycznie niczym nie grozi to niby czemu Amerykanie tak się przed tym wzbraniają?
1
@Hubsao No to teraz cinkciarze się tam obłowią
0
@Faun Muszę wycofać swoje słowa, bo wcześniej widziałem tylko część wypowiedzi. Teraz widzę, że w dalszych słowach Morawiecki mówi o tym, że jest gotowy zapłacić za maszyny zastępcze. Ogólnie to trzeba przyznać, że jest to bardzo sprytne posunięcie, a Amerykanie zaskoczeni próbują się teraz z tego wyMIGać.
2
@Faun No to nie odmówią. Skoro nasi już ogłosili, że przekażą je nieodpłatnie to oni je nieodpłatnie przyjmą i wyjdzie, że PIS wydymał sam siebie.
1
@Bykunn Ciężko wywnioskować o co chodzi w tej wypowiedzi. Ja z początku pomyślałem, że chodzi o te narzekania na rosnące ceny itd.
0
@kkbarca Dostawy broni i zaopatrzenia też idą przez Polskę i jakoś zdecydowanej rekcji na to nie widać. Mało tego - Putin nie jest nawet w stanie wysłać wojska aby odciąć zachodnią Ukrainę i przeciąć te dostawy.
1
@Nieznajomy Jasne - ale gdyby państwa naszego regionu się potrafiły zjednoczyć to mogłyby wspólnie przeforsować kilka projektów korzystnych dla nas wszystkich. No ale to póki co sfera marzeń.
2
@vangoor Nie widzę tu niczego co nie przysługiwałoby też dla Polaka. Poza tym "jednorazowym świadczeniem na start" cokolwiek by to miało być.
0
@Nieznajomy Chodzi mi raczej o przeciwwagę w głosowaniach.
0
@FCB24 Jakież to przywileje im przysługują?
2
@Shapiro Myślę, że to już się stało.
0
@barcelonaLM Mentzen nadal tam zostaje? Jakieś źródło?
3
@Kgorecki2500 Ze wspólnym państwem to byłoby ciężko,ale marzę o tym, że jak sytuacja się unormuje to Polska wraz z Ukrainą i innymi państwami naszego regionu mogłaby stworzyć w UE przeciwwagę dla hegemonii Niemiec i Francji.
0
Taka ciekawostka - https://www.gospodarkamorska.pl/port-elblag-zamyka-sie-na-wegiel-z-rosji-prezes-solidaryzujemy-sie-z-narodem-ukrainskim-63016
0
@DaPidejpi Jeśli to ma być nasz jedyny wkład w tą wojnę to biorę to w ciemno.
0
@DaPidejpi Z jednej strony fajnie jakby Bayern odpadł, z drugiej fajnie jakby Lewy jednak awansował.
0
@Bobo25 Z funkcjonowaniem to oni sobie poradzą. Tyle, że zahamuje to ich rozwój na dekady.
0
@Nano22 To czy ten konkretny przypadek był sfingowany czy nie to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne jest to, że takich przypadków w tej wojnie są już dziesiątki, setki a niedługo będą tysiące. No ale to przecież tylko liczby - skupmy się lepiej na tym jednym przypadku i roztrząsajmy czy to prawda, czy to może ustawka....
0
@Qlewer No jak ktoś zalał mauzera 1000l to na rok może wystarczyć.
0
@Mads Dodajmy, że chodzi o setki tysięcy....
1
@koksik2700 Jak chcesz po prostu trzymać kasę w obcej walucie to dokupuj regularnie po trochu i to pozwoli ci uśrednić ceny. Jeśli nie interesuje cię krótkoterminowa spekulacja to nie kupuj wszystkiego naraz, tylko np co miesiąc po trochę.
1
@Dynak Też na to zwróciłem już uwagę. Skoro program 500 plus miał w teorii poprawić naszą demografię, to te matki z dziećmi które realnie do nas trafiają w teorii działają sto razy lepiej niż ten program. Dodatkowo odchodzi nam koszt kilku lat wychowywania części z tych dzieci, ich narodzin, opieki zdrowotnej, szkoły itd.
2
@Sysia11 Jak kurna przed tą wojną miało być taniej skoro inflacja dopiero się rozpędzała. Chyba propaganda pisu wjechała za mocno....
0
W sumie mogliby już znieść te ograniczenia w przekraczaniu granicy z Rosją.