@RosjaninBut Wcale nie trzeba wkraczać do Ukrainy aby związać wojska najeźdźcy w okolicach Brześcia. Wystarczy ustawić armie NATO przy białoruskiej granicy i Putin nie będzie mógł się odsłonić.
@bartekvisca O cenie 800 zł za pelet to zapomnij. Teraz jest już po 1500 zł. A ekogroszek to w zasadzie historia. Nie ma sensu się w to teraz ładować, bo niedługo pewnie go zakażą stosować.
@konrad1661 Ale co miał powiedzieć ten rzecznik? Przecież wiadomo,że ten przekaz ma wywołać określone reakcje za granicami Ukrainy. Za tymi wschodnimi i zachodnimi też.
@tom9001 Już podobno ugasili pożar. Nie panikujmy po podobnych doniesieniach,bo strona ukraińska chce je wykorzystać aby uzyskać pomoc. Jest to zrozumiałe,ale wojska NATO tam nie wkroczą.
@Momals11 Jeśli ma dziecko to do któregoś roku życia tego dziecka może nawet teraz wyjechać z Ukrainy. Tak samo jeśli sam opiekuje się dzieckiem powyżej tego określonego wieku.
@Mr8lack Obowiązkowe niekoniecznie, ale warto rozważyć pomysł aby chociaż były dostępne dla każdego chętnego. Jako coś jest obowiązkowe to budzi sprzeciw, a uważam, że chętnych by nie brakowało.
@ciema Ależ by to było piękne gdyby Ukraina się wyzwoliła i kiedyś wspólnie z Polską, Litwą, Łotwą,Estonią,Czechami, Słowacją, Węgrami i Rumunią potrafiła stworzyć w UE przeciwwagę dla Niemiec i Francji.
@Emhyr Daj spokój - teraz jest taki klimat polityczny, że można załatwić wszelkie niewygodne tematy i nikt za bardzo nie będzie tego nawet nagłaśniał, bo wszelkie opozycyjne posunięcia działają na niekorzyść tejże opozycji.
@kamyk_23 Nadal nie rozumiem, czemu ma to służyć. Czy to coś zmienia? Tak jak z tym paliwem czy gotówką. Przecież to działa tylko na krótką metę. Nie rozumiem jak to ma niby uderzać w Polskę jako kraj.
@ObiwanKenobi Na dobrą sprawę to w obecnych okolicznościach rząd może rozwiązać wszystkie niewygodne problemy. A jeśli ktoś zaprotestuje to nazwą go ruskim agentem, a opinia publiczna go zje.
@Pawlak1992 Problem jest bardziej złożony, bo nie dość, że strona ukraińska nigdy nie przeprosiła to otacza szacunkiem ludzi kojarzonych z Wołyniem. Ale w tej chwili to nie czas na to. Wolna Ukraina to Rosja oddalona bardziej od Polski. A to jest istotniejsze dla naszej przyszłości. Mam też nadzieję, że jak sytuacja u nich się unormuje to w końcu dialog ze stroną ukraińską wyprostuje także te sprawy z przeszłości. Lepszej szansy na to już chyba nigdy nie będzie. Ale na to czas później. Kto teraz wywleka ten temat, ten nie służy interesowi Polski.
@bartulek98 No to chyba oczywiste, że jak ich przyjmujemy to trzeba im zapewnić podstawowe potrzeby. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mam jednak świadomość, że są to ludzie, którzy w większości wrócą do siebie gdy sytuacja już się unormuje. Te pieniądze które wydaje na to nasze państwo można potraktować jako nasz wkład w wojnę. Wojnę, która przy niekorzystnym rozstrzygnięciu przyjdzie być może także i do nas w przyszłości. Teraz to jest najważniejsze, aby Ukraina nie wpadła w łapy Rosji, albo chociaż aby nie wpadła cała. Jeśli to się uda, to ja bez mrugnięcia okiem akceptuję te wydatki. Jeśli się nie uda to i tak będziemy mieli większe problemy w przyszłości. Zaś co do firm to nie jest to z ich strony takie całkiem bezinteresowne, tylko czyją skąd wieje wiatr i robią sobie przy okazji dobry PR i darmową reklamę , bo po każdej takiej akcji media o nich wspominają.
1
@LS Na chwilę obecną można, ale ekogroszek jest na cenzurowanym więc inwestować kupę kasy w coś co niedługo będzie wycofywane, raczej nie ma sensu.
2
@norbo80 No i powinni przy okazji burzyć ruską propagandę grając z symbolami wspierającymi Ukrainę.
0
@RosjaninBut Wcale nie trzeba wkraczać do Ukrainy aby związać wojska najeźdźcy w okolicach Brześcia. Wystarczy ustawić armie NATO przy białoruskiej granicy i Putin nie będzie mógł się odsłonić.
1
@bartekvisca O cenie 800 zł za pelet to zapomnij. Teraz jest już po 1500 zł. A ekogroszek to w zasadzie historia. Nie ma sensu się w to teraz ładować, bo niedługo pewnie go zakażą stosować.
4
@Jackazz Cancel culture. Nie wiesz?
1
@konrad1661 Ale co miał powiedzieć ten rzecznik? Przecież wiadomo,że ten przekaz ma wywołać określone reakcje za granicami Ukrainy. Za tymi wschodnimi i zachodnimi też.
1
@tom9001 Już podobno ugasili pożar. Nie panikujmy po podobnych doniesieniach,bo strona ukraińska chce je wykorzystać aby uzyskać pomoc. Jest to zrozumiałe,ale wojska NATO tam nie wkroczą.
1
@tom9001 Nie - nie zdecydują się.
1
@Momals11 Jeśli ma dziecko to do któregoś roku życia tego dziecka może nawet teraz wyjechać z Ukrainy. Tak samo jeśli sam opiekuje się dzieckiem powyżej tego określonego wieku.
4
@Mr8lack Obowiązkowe niekoniecznie, ale warto rozważyć pomysł aby chociaż były dostępne dla każdego chętnego. Jako coś jest obowiązkowe to budzi sprzeciw, a uważam, że chętnych by nie brakowało.
0
@Peszko07 Jakby nie było, to Putin powinien za to dostać Pokojową Nagrodę Nobla.
0
@Mr8lack Putin wyśle ludzi na korepetycje do Kim Dzong Una.
0
@tristan87 Ale jak to - niedawno nas pouczał jak to trzeba wybaczać zbrodniarzom, a teraz takie brzydkie słowa?
0
@UbranyNaBialo Nie miałem na myśli ropy tylko spółki typu Lubawa, Protektor itd.
0
@jaras121 Jeśli patrzysz na nich przez pryzmat Orbana to on być może niedługo odda władzę.
0
@UbranyNaBialo To dawaj - teraz na giełdzie prawdziwy rollercoaster. W ciągu dnia można zyskać nawet po 30-50%.
1
@ciema Ależ by to było piękne gdyby Ukraina się wyzwoliła i kiedyś wspólnie z Polską, Litwą, Łotwą,Estonią,Czechami, Słowacją, Węgrami i Rumunią potrafiła stworzyć w UE przeciwwagę dla Niemiec i Francji.
0
@Emhyr Daj spokój - teraz jest taki klimat polityczny, że można załatwić wszelkie niewygodne tematy i nikt za bardzo nie będzie tego nawet nagłaśniał, bo wszelkie opozycyjne posunięcia działają na niekorzyść tejże opozycji.
2
@Hubsao To są straszne doniesienia. Aż się krew gotuje jak się to czyta. Ech, nie będę przeklinał.
0
@Medium Dokładnie.
1
@bartas97 Boris - ty wiesz co masz robić...
6
@Colon Najchętniej to by im wysłali kredki aby ukraińskie dzieci narysowały plakaty dla Putina z apelem o pokój.
0
@Tomo1989 Kiedyś Kasparow miał startować na prezydenta. Ale w obecnej sytuacji może miałby jakieś szanse.
0
@kamyk_23 Nadal nie rozumiem, czemu ma to służyć. Czy to coś zmienia? Tak jak z tym paliwem czy gotówką. Przecież to działa tylko na krótką metę. Nie rozumiem jak to ma niby uderzać w Polskę jako kraj.
1
@ObiwanKenobi Na dobrą sprawę to w obecnych okolicznościach rząd może rozwiązać wszystkie niewygodne problemy. A jeśli ktoś zaprotestuje to nazwą go ruskim agentem, a opinia publiczna go zje.
1
@Pawlak1992 Problem jest bardziej złożony, bo nie dość, że strona ukraińska nigdy nie przeprosiła to otacza szacunkiem ludzi kojarzonych z Wołyniem. Ale w tej chwili to nie czas na to. Wolna Ukraina to Rosja oddalona bardziej od Polski. A to jest istotniejsze dla naszej przyszłości. Mam też nadzieję, że jak sytuacja u nich się unormuje to w końcu dialog ze stroną ukraińską wyprostuje także te sprawy z przeszłości. Lepszej szansy na to już chyba nigdy nie będzie. Ale na to czas później. Kto teraz wywleka ten temat, ten nie służy interesowi Polski.
3
@bartulek98 No to chyba oczywiste, że jak ich przyjmujemy to trzeba im zapewnić podstawowe potrzeby. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mam jednak świadomość, że są to ludzie, którzy w większości wrócą do siebie gdy sytuacja już się unormuje. Te pieniądze które wydaje na to nasze państwo można potraktować jako nasz wkład w wojnę. Wojnę, która przy niekorzystnym rozstrzygnięciu przyjdzie być może także i do nas w przyszłości. Teraz to jest najważniejsze, aby Ukraina nie wpadła w łapy Rosji, albo chociaż aby nie wpadła cała. Jeśli to się uda, to ja bez mrugnięcia okiem akceptuję te wydatki. Jeśli się nie uda to i tak będziemy mieli większe problemy w przyszłości. Zaś co do firm to nie jest to z ich strony takie całkiem bezinteresowne, tylko czyją skąd wieje wiatr i robią sobie przy okazji dobry PR i darmową reklamę , bo po każdej takiej akcji media o nich wspominają.
0
@kazbychu To nie chodzi o to kto ma mieć lepiej czy gorzej tylko po prostu w tej sytuacji te testy tracą sens.
2
@Kondziubarca Ale wiesz, że sędzia który będzie to rozpatrywał to nie będzie mógł kierować się emocjami tylko przepisami prawa?
52
@bartulek98 Zaraz, zaraz- masz pretensje do prywatnych firm w jaki sposób wydają swoje pieniądze?