0

@Bykunn Myślę, że mimo wszystko jednak masowej ucieczki by nie było. Społeczeństwo jednak jest tak skontruowane, że płynie z prądem. Część by uciekła, część by poszła z ochotą na wojnę, a.większość by się dopasowała do sytuacji i robiłaby to co im każą.

0

@Kusco15 Bo to nie miało być zabawne. Do tej pory pani Maja pouczała świat jak ma traktować kobiety i za wszelką cenę chciała obalić tą ułożoną rzeczywistość, a nagle jednak podświadomie zmienia retorykę?

10

@Kusco15 Dlaczego pani Maja i Ty macie takie seksistowskie podejście do tematu i podświadomie ograniczacie obowiązkową służbę wojskową dla jednej z płci? Dlaczego w dobie równouprawnienia wojna nie miałaby dotyczyć kobiet? Ktoś się włamał pani Mai na konto, skoro widać taki nagły zwrot w poglądach?

0

@Bykunn Pokazała, że w jednej chwili można wrócić do czasów gdy nie wsiądziesz w auto i nie przejedziesz jak dotychczas bez żadnej kontroli przez granicę i jeśli ktoś widniałby jako osoba którą armia chce widzieć w swoich szeregach , to miałby problem z ucieczką z kraju.

0

@Dynak Ludzie przyzwyczaili się, że mają otwarte granice, ale pandemia już pokazała jak łatwo je pozamykać w momencie zagrożenia. Jeśli ktoś rozważa ucieczkę z kraju to nich lepiej na spokojnie ogarnia temat już teraz, bo gdy do czegoś dojdzie to już na pewno nie będzie takie łatwe i przyjemne o ile w ogóle możliwe.

2

@Bykunn Łatwo napisać, trudniej wykonać. Myślisz, że co do tej pory trzymało ludzi w wojsku podczas wojny? Chęć obrony ojczyzny? Idea? Czy jednak strach przed karą za dezercję? Sugerujesz, że teraz ucieczka od poboru w czasie wojny uchodziłaby bezkarnie? Zwłaszcza gdyby miała się odbywać na masową skalę? Władze przymykałyby na to oczy?

1

@tomek8756 Rozumiem, że według pani Mai umieranie na rozkaz najeźdźcy mieści się w granicach praw człowieka?
@Bykunn Chęć ucieczki a jej realizacja to dwie różne sprawy. Ja nie mam aż takiej wyobraźni aby dopuścić do siebie wizję w której kilkanaście milionów Polaków ucieka z dnia na dzień z kraju. Jaka infrastruktura poradziłaby sobie z takim tłokiem? Wyobrażasz sobie te korki? A co do broni to w momencie wojny gdy wszelkie prawa etyczne i moralne zostają zawieszone warto mieć coś do obrony nawet nie przed obcym wrogiem ale przed wszelkiej maści szubrawcami, którzy ośmieleni brakiem kontroli powyłażą ze swych nor na polowanie.

0

@Azi Rozsądek nie ma tu raczej nic do rzeczy. Chodzi o obowiązujące prawo.

0

@sebasek99 Ale zdajesz sobie sprawę, że to posunięcie niesie za sobą konsekwencje? Takie, które odczujemy wkrótce w portfelu?

0

@Tomason O jakich szczepionkach mowa? O obowiązkowych czy dobrowolnych?

0

@Objectivo To po co wcześniej mówił, że niedługo zniosą?

0

@FC1899Barca To w końcu znoszą już te maseczki całkowicie czy jeszcze nie?

0

@olav Raczej nie - z tego co pamiętam to on już od dawna był niepokorny, więc to nie jest tak, że nagle przejrzał na oczy.

0

@PatrychoO Nie wiem o co chodzi, ale kojarzy mi się to z krajem Zulu-gula.

0

@wodztek97 W szerszej perspektywie to dla nas w tej chwili bardziej niebezpieczne jest to to co się stało w listopadzie na Białorusi. A jakoś to przeszło bez echa.

0

@Nieznajomy Jakoś dziwnym trafem nie ma takich zdań odnośnie Niemców. Tyle, że oni nie nazywają swych stadionów imieniem Hitlera i nie darzą czcią nazistów. Ich zbrodnie tez zostały w jakimś sensie rozliczone w Norymberdze. Wiadomo, że to nie chodzi o przeprosiny randomowych obywateli Ukrainy, tylko o oficjalne załatwienie sprawy miedzy głowami państw.

0

@Uukasz_93 Polecam książkę Limes inferior J.A.Zajdla.

0

@7black4 Sport ponad politykę.

0

@DaPidejpi Ale tam często są odpowiedzi nieraz wynikające z zupełnie innego toku myślenia - przykładowo wczoraj było pytanie - wymień rodzaj kuchni - gracze odpowiadali grecka,włoska a okazało się, że najwięcej punktów miała odpowiedź gazowa albo elektryczna.

0

@MrPGG Nie rozumiem jak w ogóle można zadawać takie debilne pytanie i się nad tym zastanawiać.

0

@DaPidejpi A w pytaniu było konkretnie, że o kraj pytają?

0

@Gaz Ale transfer Luuka okazał się jednak udany. Nie dość, że bez większego ryzyka bo tylko na rok i za małą kasę to kilka ważnych punktów uratował.

3

@kubix05 My alfabet uże znajem.

0

@Jestjakjest Kounde, ale musi się przestać tak podpalać.

0

@Sulimo Gorzej gdy wariaci dowodzą tym wojskiem...

0

@ranger3120 Dopóki ich wyszkolą to Ukraina już będzie historią. Nikt za nią umierał nie będzie.

0

@AdamaTraore Czyli teraz czekamy na wstrzymanie dostaw gazu przez Rosję.

1

@escarabajo Widzę, że ta dyskusja rozbija się o złe zrozumienie pojęcia neutralna. Co ma czystość do neutralności? Czy Szwajcaria w czasie II w. św. była czysta gdy robiła interesy z nazistami? Neutralność oznacza właśnie to, że nie staje się po żadnej ze stron i rozmawia czy robi interesy ze wszystkimi. Też uważam, że te organizacje robią brudne interesy i nawet można je nazwać jako swego rodzaju mafia. Ale co ma do tego neutralność? To inna para kaloszy.

0

Tak myślałem, że Cagliari urwie im punkty. To niewygodny przeciwnik.

0

@escarabajo Ale czego nie rozumiesz w tym, że skonfliktowane kraje nie mogą grać miedzy sobą? To jest właśnie neutralność jaką stara się zachować ta organizacja. Nie chcą stawać po żadnej ze stron więc unikają sytuacji konfliktowych na tyle, na ile mogą.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?