0

Mimo wszystko za Di Marię dostali potężne pieniądze - więc nie do końca można mówić, że to była zla sprzedaż. Inna sprawa to co dalej z tymi pieniędzmi zrobili.

0

Nie wiem czy pamiętacie, ale po mś w 2010 Hiszpania zagrała kilka razy towarzysko i zbierała potworne baty (bodajże 1-4 z Argentyną, wysoka porażka z Portugalią).

Może Niemcy też nie będą błyszczeć w najbliższym czasie.

Druga ciekawostka - to że na przestrzeni ostatnich lat w meczach towarzyskich Niemcy Argentyna za każdym razem wygrywali Albicelestes, a na mś było za każdym razem odwrotnie.

9

Mimo wszystko Rakitic zaliczyl kluczowe podanie do Munira przy golu na 2-0 (byl rykoszet). Jednak sucha statystyka tego nie odzwierciedla.

Dodatkowo po dwóch meczach Barca ma 0 straconych bramek, a Real 4 - co tez wynika z gry w srodku pola za która jest rowniez odpowiedzialny Ivan.

0

Pamiętaj, ze ta wycena nie dotyczy samej jakości piłkarza, ale takich kwestii jak wiek, pozycja na boisko, bramki itp itd. Wiadomo, że jest to robione modelem statystycznym / ekonometryczym moze finansowym - metodologii dokladnie nie znam.

Poniżej masz kalkulator do wyliczen wartosci rynkowej danego pilkarza:

http://www.football-observatory.com/transfer-valu e

Jesli zas chodzi o Rakitica - osobiscie uwazam ze cena jest dobra, ale w takich wyliczeniach kto ile jest warty, poza umiejetnosciami patrzy sie na takie aspekty jak chocby dlugosc kontraktu (co widac tez w ich kalkulatorze). Rakitic miał z Sevillą kontrakt wazny do 2015, więc naturalnym jest, że nie mogli za niego żądać nie wiadomo ile, bo za rok odszedłby za darmo. Trzeba jednak pamiętać, że jakby Barca upierała się ze kupi Rakitica za np. 10 mn Euro, to Sevilla opchnela by go do Realu, Manchesteru City pewnie za ok. 20 - 25 - dlatego w takich przypadkach warto zawalczyć.

Mimo wszystko uważam że warto zobaczyc orientacyjne kalkulacje odnosnie wartosci rynkowych z innego zrodla niz transfermarkt :)

0

Dokładnie - zawsze lepiej miec mozliwosc wyciagniecia kasy za swojego zawodnika, anizeli pozwolenie na kolejne odejscie za free.

0

Affelay to nie ma do czego wracać - w czerwcu 2015 kończy mu się kontrakt.

0

Znalazłem bardzo fajną analizę odnośnie zakupów piłkarzy tego lata przez różne kluby i ocenę tego czy dany transfer był poniżej wartości rynkowej / zgodny z nią / przepłacony. Analiza dotyczy transferów powyżej 10 mn Euro.

3 najbardziej przeplacone transfery to:
Di Maria +30 mn Euro
David Luiz +29 mn Euro
James Rodriguez + 25 mn Euro

Co ciekawe jesli chodzi o transfery Barcy, to Mathieu, Bravo, Rakitic, Vermalen zostali ocenieni jako przepłacone.

Za to /Luis Suarez został kupiony za ok. 12 mn Euro mniej niz wynosi jego faktyczna wartosc.

Jesli chodzi o sprzedaz, to zgodnie z zestawieniem Arsenal przeplacil za Sancheza, a Chelsea zrobila dobry deal na Fabregasie.

http://www.football-observatory.com/IMG/pdf/wp79_eng. pdf

To taka ciekawosta, bo w praktyce moze wysc pozniej cos innego - ale wiadomo ze niektorych rzeczy sie nie przewidzi jak np. kontuzje.

0

Chyba faktycznie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Napisałem, że brakowało kilku piłkarzy, którzy mogliby grać - równiez poprzezj wejscie z ławki (poza Iniestą - Javier, Suarez, Neymar (tuz po kontuzji), Ter Stegen, Vermalen, Adriano). Enrique nie mial ich do dyspozycji (poza Neymarem) - Fakt. Nie pisalem nic na temat tego ze to czy gral Ter Stegen czy Bravo wplynelo na wynik - pisalem tylko o sytuacji kadrowej.

Napisałem też, ze mowienie o kilku podstawowych graczem jest byc może naduzyciem, bo tez trudno ocenic jaka jest faktycznie nasza Once de Gala.

Z drugiej strony Jak ktos ponizej na to spojrzał - to Bravo, Rafinha, Munir, Pedro oraz pewnie Mathieu (choc tu jest najwieksza niewiadoma) to nie są gracze pierwszego składu. Tak czy inaczej 4 lub 5 z 11 graczy to chyba dosc spory %.

0

Cesc byl niby piłkarzem na miarę Barcy - a jednak przez 3 lata coś nie zatrybiło i nie zagrał żadnego momentu z gatunku tych do zapmiętania z wielkimi rywalami.

Jeśli chodzi o obronę, to ja mam jednak spore wątpliwości co do naszych nabytków. Vermaleen w ogole poza tym ze jest lewonozny, to ciezko cos o nim powiedziec.

Mathieu - zostalo juz wiele powiedziane. Mecz z Villareal pokazal juz pewne braki, ale najslabsze jest w tym to, ze po roku wartość Mathieu to bedzie 5 - max 10 mn (jesli zagra niezle), a po dwoch trzeba bedzie oddac za darmo.

Jednak zeby zakonczyc optymistycznie, to przez fakt, ze na srodek obrony mamy : Pique, Vermalena, Mathieu, Bartre oraz Mascherano - moze to stworzyc niesamowita konkurencje o te 2 miejsca.
W razie kontuzji, kartek - powinnismy zachowac pewien stabilny poziom defensywy -
z Elche nie mogli grac Vermalen (kontuzja) i Pique (kartki), wiec mielismy Mathieu i Jefecito
zVillareal nie mogli grac Vermalen (kontuzja) i Javier (kartki), wiec przynajmniej nie bedzie juz wstawiania na sile Adriano albo Busquetsa na srodek obrony.

0

W sumie to należy się cieszyć - pomyślcie co by bylo gdyby nie zawiesili nam tego banu transferowego na to okienko.

Zostalibysmy z Masipem, wylacznie z Pique i Bartra jako nominalnymi srodkowymi obroncami, i Fabregasem, ktory all in all nie dal Barcy tyle ile wydawalo sie ze da. Nie mowiac juz o tym ze wreszcie sprowadzilismy kalsyczna 9 - moze gryzaca, ale 9 ;)

1

Niestety każde z tych wybić kończyło sie znakomitą szansa dla Villareal - a w sumie obronca jest rozliczany z sytuacji, do których dochodzi rywal.

0

Brakowało jeszcze Mascherano, Adriano (ktory moze nie jest podstawowy, ale to wazny zmiennik). Jakby się uprzeć to mozna powiedziec, że również nie było Suareza., Vermalena i Ter Stegena.

Mamy kilka braków w szerokim składzie - mimo wszystko mówienie, że graliśmy bez kilku podst zawodników jest sporym nadużyciem. Choć tę prawdziwe podstawową Once de Gala pewnie poznamy dopiero pod koniec pazdziernika.

0

Ciekawe jest to, że napisane jest "occasionally two previous players" - trochę tak hokejowo. Jednak nigdy nie słyszałem zeby za daną bramkę przyznano dwóm piłkarzom po asyście.

0

Trzeba przyznac, że w kwestiach ekonomicznych dla klubu, to Real lepiej sobie radzi od Barcy, ale najbardziej podobają mi się opinie kibiców odnośnie koeljnych nabytków Białych typu:

- Perez to geniusz - sprowadza Hernandeza - na świecie jest 120 mn Meksykanów zwróci sie z koszulek.

- Perez niesamowity - sprowadził Kroosa - w Niemczech mieszka 80 mn ludzi - zarobimy na gadżetach marketingowych w Niemczech - zwlaszcza, ze nie mamy juz Ozila, a piórniki z twarza Khediry przestaly sie ostatnio dobrze sprzedawac.

- Transfer Jamesa? Wiadomo sporo kosztował, ale w druzynie nie mamy jeszcze Kolumbijczyka - a to przeciez kolejny wielki potencjał koszulkowy :)

Proponowałbym zakup kilku pilkarzy z Chin i indii, to bedzie strzał w 10 ;)

0

W przypadku asyst, często są rozbieżności pomiędzy źródłami. Nie ma jednego oficjalnego źródła co do asyst.

Niektóre są bardzo restrykcyjne i za asystę uznają jedynie takie sytuacje, gdzie piłka trafia bezpośrednio do strzelca (nawet bez muśnięcia) - w takim wypadku mu nie zaliczą.

Niektóre źródła uznają nawet, że swoistą asystą jest strzał w słupek, który jest następnie dobity przez napastnika. - taka skrajność.

Mimo wszystko jak dla mnie asysta - zakręcił obrońca puścił piłkę między nogami wzdłuż bramki (nawet jezeli jego intencja byl strzal - ale tego sie nie dowiemy) - pilka z metra wpakowana przez Sandro.

0

W zeszłym sezonie tez zaczęlismy od dwoch wygranych bez straty gola (7-0 z Levante i 1-0 z Malagą). Dopiero w trzecim meczu z Valencią straciliśmy bramki (wygrana 3-2). Jest nieżle, ale poczekajmy, bo to początek sezonu.

0

W zeszłym sezonie tez zaczęlismy od dwoch wygranych bez straty gola (7-0 z Levante i 1-0 z Malagą). Dopiero w trzecim meczu z Valencią straciliśmy bramki (wygrana 3-2).

1

Na Alvesa gwizdami chyba za tego banana co im zjadł ostatnim razem :)

0

Z Cordoba z Ronaldo tez nie grał najlepiej (tyle, że to Cordoba), z Atletico w SPH z Ronaldo też grał bez szału (i przegrał).

1

W 2013 Cristiano nic nie wygral drużynowo - okrągłe 0. Messi w 2013 roku zdobył mistrzostwo Hiszpanii (rekord 100 pkt) oraz Superpuchar Hiszpanii.

do tego w samej lidze miał 46 goli (mimo rozegrania bodajze tylko 31 meczów, w tym w dwoch czy trzech schodzil z kontuzja). Ronaldo mial 14 bramek mniej w wiekszej liczbie meczów.

Mimo to w 2013 CR7 dostal za to ze strzelil hat tricka Szwedom i dobrze gral na jesieni i za króla strzelców LM (12 bramek, Messi 8). Zarówno Barca, jak i Real odpadly w 1/2 finalu.

W 2014 Real zdobyl LM, PK oraz Superpuchar Europy. CR dostal nagrode dla najlepszego pilkarza grajacego w Europie za sezon 2013/3014 (co mu sie nalezy).

Jednak on nie zagral w najwazniejszym meczu Copa Del Rey z Barcą, zawalił finał LM, nie był tez kluczowy w eliminacji Bayernu w 1/2 finału (strzelal gole na 3 i 4-0 jak Bayern byl juz rozbity). Co więcej w 1/4 finału z Dortmundem strzelił tylko bramkę na 3-0, w rewnazu nie grał.

Na mś zagrał kompletną padakę. W 2010r, kiedy Messi zdobyl ZP na mś był jednym z 11 nominowanych do ZP MŚ i doszedł z Argentyną do 1/4 finału. Ronaldo z Portugalią nie wyszedl nawet z grupy - i mimo slabej gry z Niemcami i USA, gdyby byl skuteczniejszy z Ghana, to mieliby szanse isc dalej.

Jak dotychczas, to Messi ma wiecej bramek w roku kalendarzowym, co bylo koronnym argumentem za przyznaniem ZP Ronaldo w 2013 roku.

0

Teraz to trochę za późno na pozbywanie się Alvesa. Zostalibysmy z odrzucanym przez kolejnym trenerow Montoya i z nieznanym Douglasem. Poza tym Alves jest kumplem z Messim (zawsze jakis argument, zeby zostal)

0

Dlaczego nie? Strzelił najwazniejszego gola w sezonie w finale LM. Strzelil dwa kluczowe gole w półfinale LM - a przeciez jest obronca. Jako obronca tez sie calkiem solidnie w LM prezentowal - pamietaj ze ta nagroda jest przede wszystkim za LM.

0

Chamskie zachowanie, które pozostało bez żadnej kary? No tak przejdzmy do porządku dziennego. O Suarazie się już tyle mówiło, że nie ma co dodawać

Poza tym Suarez dostał bardzo ostrą karę za swoje zachowanie. Przez dwa miesiące nie mógl się nawet do stadionu zbliżac, przez 4 zakaz gry w piłkę + brak możliwości gry w kadrze przez kilka meczów. Tym bardziej porownanie nieadekwatne.

0

Na treningu mozna sobie powtarzac, ze sie jest najlepszym w celu dodatkowej motywacji ( kazdego indywidualna sprawa) - jednak jezeli CR7 znowu wypowiedzial sie w takim swoim starym stylu ( jestem 1,2 i 3 najleszym pilkarzem swiata), to jednak troche slabo.

Abstrahujac juz od faktu, ze mimo wszelkich osiagniec indywidualnych, to pilka nnie bieg na 100m (gdzie jestes szybszy albo nie) i tu jest wiele aspektow, w tym przede wszystkim aspekt druzynowy.

Moglbym w tym momencie powiedziec, ze gdzie bylby teraz CR7 gdyby Real nie zagral kapitalnie z Bayernem (jego rola w eliminacji Bayernu byla niewielka) oraz gdyby Ramos z Di Maria nie rozpracowali Atleti.

Naprawde smieszne byloby ocenianie w takich slowach, ktore mialyby spowodwoac trafienie za kratki nagrody dla zawodnika który poprowadzil swoj zespol do finału mś, zdobyl 4 bramki i mial 1 asyste na calej imprezie (+gol z Bosnia po jego wrzutce i gol z Belgia po jego akcji), wypracowal najwiecej okazji swoim kolegom, mial najwiecej udanych drybilngow, zdobyl 4 tytuly MotM, w najwazniejsej serii rzutow karnych sie nie pomylil ( w przeciwienstwie do CR, ktory na wielkich imprezach mial tendencje marnowania, albo czekania az juz bedzie po sprawie).

Moze jednak poczekam czy faktycznie Cris uzyl tych slow - moze jest to ponownie niefortunnie przetlumaczone - na pewno taki wywiad pojawi sie rowniez na innych portalach.

5

Dlaczego Real nie ma szans? Jest faworytem numer 1...

0

Spore emocje w meczu Feyenordu byly. Holendrzy prowadzili juz 3-0, by Zorya wyrównała na 3-3, co dawalo im awans. Jednak w samej koncowcne Feyenoord strzelil na 4-3 i awansowal.

0

Dziwne, że to mówię, ale być może powinien być ktoś jeszcze z Realu (być może nawetj cała trójka) - w sensie w półfinale i finale LM najważniejszymi graczami białych byli Ramos i Di Maria.

A Robben to w ogóle z czapy nominacja.

0

W pierwszym meczu nie specjalnie błyszczał, a w drguim błyszczał kiedy było już dawno po sprawie co nie zmienia faktu, że na tę nagrodę jednak zasłużyl Cris.

0

Lepiej jest dostac mocna grupe, a pozniej darmowy cwiercfinal z Apoelem. W grupie jest zawsze szansa odrabiac straty - co jest lepsze dla teoretycznie mocniejszych zeposlow (Barca, Real , Bayern)

0

Bez przesady - i tak z tych najlepszych lig mamy przynajmniej po 3 zespoły, wiec ten poziom nie bedzie najgorszy. Czasami tez taki zespol z teoretycznie slabszej ligi moze sprawic niespodzianke - patrz APOEL.

Co więcej, w koncu te rozgrywki nazywaja się LM - więc dobrze, zeby troche tych mistrzów grało. :)

Ja bym akurat w kwestii formatu rozgrywek Ligi Mistrzów na UEFE nie narzekał - reforma z przejsciem na jedna faze grupowa i zmiana formy rozgrywek eliminacji LM okazały się dobre.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?