mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
9 bramek strzelił w 2013 roku - 4 gole upchnął Schalke gdZie Real już wysoko prowadził. 2 gole z Bayernem bez znacZenia ślą rywalizacji o golu z karnego na 4-1 się nawet nie wypowiem - ja w tym nie wiszę żeby był decydujacy
0
Szkoda debaty nad tym kto zdobędzie - bo to już jest rozstrzygnięte. Wystarczy wejść na dowolnego booka i zobaczyć jaki jest kurs na CR7. Za postawioną 1zł płacą tylko 1,12zł. Za Messiego płacą 10zł.
Po temacie - wiem, że jest torchę wątpliwości z tym związanych (w zeszłym roku CR7 wygral za statystyki, swietna jesien i za przedluzenie glosowania, 0 trofeow druzynowych). W tym roku trofea druzynowe ma (choc ani w zdobyciu LM, ani PK nie byl zbyt decydujacy).
Jednak tak jak w zeszłym roku myśle, że all in all nie była to zasłużona nagroda dla CR7, to w tym roku jak najbardziej powinna byc jego.
0
Na pewno w jakimś tam sensie ZP jest kontrowersyjna - ale pamiętaj, że zawsze tak było. Było wielu piłkarzy w latach poprzednich, którzy ją z czapy wygrali / trochę na wyrost mimo, że nie wygrali najważniejszego trofeum w danym roku. Takimi przykladami byli m.in Owen, Nedved, Schevczenko. Rivaldo.
Moze te wybory nie wzbudzaly az tylu emocji ze wzgledu na to, ze zaden z tych pilkarzy nie wzbudzal tyle emocji, co dzis rywalizacja Messi - Ronaldo.
ZP zawsze byla konkursem popularnosci i nigdy czy przed czy po reformie nie miala jasno sprecyzowanego algorytmu: dlaczego mam ustawic jednego zawodnika ponad drugim.
Kierowanie sie przy wyborze ZP wyłącznie tym czy dany gracz strzelil wiecej bramek / wiecej asyst tez nie moze byc jedynym kryterium, bo faktycznie mogloby dojsc do takiej sytuacji, ze ktos w lidze Estonii nastukal 70 bramek.
Myślę, że dobrym pytaniem przed dokonaniem wyboru na najlepszego gracza danego roku jest: jakbym mial rozpoczac budowanie zespolu - jakiego zawodnika w pierwszej kolejnosci bym do niego wybral.
0
Wydaje mi się, że Alves zrobił wczoraj to samo - wiem ze gramy w meczu z PSG o 1 miejsce, ale jednak tak to tez wygladalo.
0
Adriano na pewno nie zagra w ostatniej kolejce LM - bedzie pauzowal za żółte kartki = tym samym tez nie pobije rekordu CR
0
Czytanie ze zrozumieniem
0
Moim zdaniem z Ludogorcem na pewno CR7 zagra - podobnie bylo w zeszlym sezonie, gdzie CR7 gral z Kopenhagą.
1
Taak - sczególnie jego bramki w finale PK ( w ogóle tam nie grał), w finale LM ( aaa a tak strzelił karnego na 4-1 i pokazał klatę), bramki w półfinale LM ( no tak strzelał na 3-0 i 4-0), w ćwierćfinale LM ( strzelona 1 bramka na 3-0, w drugim meczu nie grał). W lidze hiszpańskiej w meczach z Atletico (1 bramka, a Real raz przegral, raz zermisował), w meczach z Barcą (jeden nurek przed polem karnym i wykonanie karnego - oba mecze Real przegrał)
W finałach mś - już wiele zostało powiedziane w tej kwestii.
Ciezko wiec powiedziec, ze bramki Ronaldo daly tytuly Realowi.
0
Sorry ale Ronaldo w zeszłym roku zdobył kolo 69 goli i nic z druzyna nie wygral - do tego dostal czerwoną kartkę w finale PK. Mesi wygral wtedy druzynowo mistrzostwo Hiszpanii oraz SPH. Mimo to Złoty Balon powędrował do CR7.
0
CR7 na 107 meczów ma 1 hat trick.
0
Taki transfer na przyszły rok - jak bedziemy mieli bana a Zubi powie, że w tym roku sprowadzamy Vermalena :)
1
Właśnie to pokazuje wielkość Leo. Jego gra jest to coś więcej niż bramki - podanie do Alby - woow, akcja z Alvesem i wyłożenie piłki Suarezowi, podanie do Pedro, kolejna akcja i odegranie do Rakitica (strzał zablokowany).
0
Cr7 ostatnio lepiej wczuwa sie w klimaty kiedy należy strzelać - w poprzednim roku tez szalał na jesień, w tym roku ponownie - tuz przed głosowaniem. Messi natomiast odwrotnie.
2
Wenger chyba musi sie ponownie zastanowic nad tym co mowi :)
1
W lidze miał z Levante, ale nie trafił. Ronaldo miał 6 karnych w lidze oraz 2 w lidze mistrzów (jednego nie trafił).
0
Pięciu rekordów -
Messi pobił rekord największej liczby hat tricków w LM - to był jego 5 hat trick lub więcej (Arsenal (4), Bayer (5), Victoria Pilzno (3), Ajax (3), Apoel (3)Messi strzelał gole w największej liczbie krajów w LMMessi strzelał też na największej liczbie stadionów w LM.
0
Messi to powinien mieć dzis hat trick goli i hat trick asyst, ale Alba Suarez i Pedro nie skorzystali.
4
Messi potrzebuje dwóch bramek z PSG zeby wyrównać rekord Ronaldo i Luiza Adriano (9 bramek w fazie grupowej)
0
Dwie czerwone kartki - a nam mecz znowu kończą w 92 minucie.
1
City jednak wygra 3-2!!! Hat trick Aguero!
0
6 bramek w dwóch meczach
0
Aguero ukąsił po raz drugi i 2-2
0
Ale sprytnie puścił tą piłkę i mamy pierwszy w karierze hat trick Messiego prawą nogą!
0
Messi hat trick prawą nogą :)
0
taka natura Schalke - pamiętasz dwumecz z Realem w zeszłym sezonie?
0
Akurat myślę, że Alves miał się wykartkować w tym meczu przed fazą pucharową.
0
A wy atakujecie Messiego za skuteczność ;)
0
PSG - Ajax 1-1 :)
0
So True, jeżeli w 2013 CR7 dostal ZP bez wygrania zadnego trofeum (okrągłe 0), to nie wiem czemu w tym roku miałyby one jakiekolwiek znaczenie.
0
Co do Messiego, to już wiele zostało powiedziane, ale jednak to wicemistrzostwo to w bardzo dużej części jego zasługa. Z 6 meczów na mundialu, w 4 to on byl zdecydowanym bohaterem. W 1/4 finału to on zapoczątkował akcję bramkową, ale to byl mecz Higuaina. W 1/2 finału obie ekipy się zamurowały. Messi jako jedyny w reg. 90 minutach gry oddał celny strzał na bramkę Holandii a oprócz tego w dogrywce wyłożył dwie bardzo dobre sytuacje kolegom (Maxi i chyba Palacio zawalili). W karnych podszedł jako pierwszy do karnego i go pewnie wykonał, co przy obronie Romero dało niesamowitą przewagę psychologiczną już na wstępie dla kolejnych strzelających Alibcelestes. Nie chce wspominać o innych statystykach, w których Messi przodował (dryblingi, kluczowe podania,)