mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Na Mestalla albo w ostatnich latach wygrywaliśmy albo byl remis, więc trzeba sie cieszyc z 3 pkt na trudnym terenie wywalczonym w taki sposob.
Dla przypomnienia w poprzednim sezonie Valencia wpakowala nam 2 bramki tutaj. Na takim terenie trudno uniknac sytuacji w ktorej rywal nie dochodzi do okazji strzeleckich.
Ja natomiast widze co innego, co jest zmorą Barcy w tym sezonie - pierwsze połowy. Barca meczy sie w 1 polowach:
z Elche - gol dopiero w 43 minucie
z Villareal gol w koncowce meczu
z Bilbao dwa gole w koncowce meczu
z Apoelem byl gol w 1 polowie, ale caly mecz raczej do zapomnienia
z Levante byl pogrom i dobra gra przez caly mecz
z Malaga bez goli
z Eibar dopiero w 2 polowie
z Celta, Almeria, Sevilla, Valencia to samo
Jest to o tyle problematyczne, ze Barca dluzej musi walczyc w kazdym meczu o te gole - z Almeria, Villareal, Eibar, Bibalo i wczoraj z Valencia sie udalo, ale byl i mecz z Celta. W koncu Barca musi zanotowac sposob na rozmontowanie defensywy rywala jeszcze w 1 polowie.
0
Dokładnie - tak naprawdę aribter główny dobrze sędziowal to spotkanie.
Zółta kartka dla Mathieu i Alby zasłużone
Zolta kartka po faulu na Neymarze tez. Dwie zolte kartki za dyskuje kiedy Otamendi i Neymar sie starli - tez dobre, bo uspokoily pikarzy.
All in all aribter główny nie popelnil zadnego istotnego bledu nawet na kartkach. Tylko ta zolta kartka dla Messiego z czapy - ale moze to anulują.
Fatalne błedy do popełnial liniowy (2 spalone Suareza, w tym jeden to juz byla bramka) + 1 spalony neitrafiony przy akcji Valenci.
0
Przeciez dal usmieszek na koncu zdania, co rownoznaczne nalezy odczytywac jako SARKAZM.
0
Dokładnie - wzeszlym roku Real wygrał okrągłe "0"; sam CR7 zgarnal czerwoną kartkę w finale PK.
Zreszta wygral ten plebiscyt bardzo mala roznica (tylko 2,5 p.p. nad Messim) oraz okolo 5 p.p nad Riberym.
Jezeli do tego dolozy sie przedluzenie glosowania w listopadzie po hat tricku Ronaldo ze Szwecją.
Messi wtedy odpadl na tym samym etapie LM. Wygral z Barca La Liga oraz Superpuchar Hiszpanii. Do tego był królem strzelców ligi hiszpanskiej oraz zdobyl zlotego buta, ale kontuzje na jesieni oraz po meczu z PSG troche mu przeszkodzily w przekonaniu glosujacych.
0
Czy wyszedł mu final LM (najważniejszy mecz poza mundialem) ? Czy wyszły mu półfinały LM? (Zaczął strzelać jak Bayern gral juz jak zalamany i byl na 0-3 w dwumeczu ; a nawet 0-4, bo musiał wtedy strzelić 4 zeby awansowac); Nie wyszedl mu dwumecz z Atletico w Superpucharze Hiszpanii.
Nie wyszły mu też kilka ważnych meczach w lidze (z Atletico i Barceloną).
Poza tym jednak miażdzyl statystykami i byl maszynka do strzelania goli, czego nie mozna mu jednak zabierac.
2
Jesli chodzi o druzyne, to wlasnie CR7 nie mial takiego wplywu na zwyciestwa Realu w LM oraz CdR. W CdR w finale nie grał, natomiast w w LM final to kompletna klapa w jego wykonaniu - w półfinale również nie był kluczowy - strzelał kiedy dwumecz był juz dawno rozstrzygniety.
Portugalli Ronaldo dał jedynie zmarnowane sytuacje z Ghaną.
Natomiast trzeba przyznac, ze wlasnie w STATYSTYKACH jest najlepszy w tym roku - i tego mu zabrac nie mozna.
0
W artykule jest błąd - CR7 otrzymał nominację po raz 4 z rzędu. W 2010 nie byl nawet w 5. Messi natomiast dostał 8 nominację z rzędu (rekord)
1
Nie pamiętam, żeby ktos tak mówił ( bramka w LM jak najbardziej prawidłowa) - natomiast pamiętam mecz z Elche ( doliczone 3 minuty, sedzia bez zadnego wiekszego powodu dal grac jeszcze 2 zeby dac karnego z czapy)
0
Umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy ja coś pisałem odnośnie CR7??
1
A Messi skończył mecz genialnym podaniem, które na długo zostanie w pamięci gdyż dało zwycięstwo w ostatnich sekundach na trudnym terenie. Co więcej to jest właśnie ten wkład Messiego w grę Barcelony, którego nie znajdziesz ani w golach / asystach.
2
Może i nie punktuje - ale zagrywa kluczową magiczną piłkę - przykład tej akcji pokazuje, że statystyki gole / asysty nie oddają wszystkiego.
0
W meczu Apoelem to Messi powienien mieć hattricka asyst - zaliczył 8 kluczowych podań co jest rekordem w tym sezonie.
Inna sprawa, że Leo w ostatnich meczach miał sporo pecha - niemiłosiernie obijal slupki i poprzeczki (Almeria, Celta, z Portugalią, z Chorwacją). To też wpłynęło negatywnie na ocenę Messiego w ciągu kilku ostatnich spotkań.
0
9 bramek strzelił w 2013 roku - 4 gole upchnął Schalke gdZie Real już wysoko prowadził. 2 gole z Bayernem bez znacZenia ślą rywalizacji o golu z karnego na 4-1 się nawet nie wypowiem - ja w tym nie wiszę żeby był decydujacy
0
Szkoda debaty nad tym kto zdobędzie - bo to już jest rozstrzygnięte. Wystarczy wejść na dowolnego booka i zobaczyć jaki jest kurs na CR7. Za postawioną 1zł płacą tylko 1,12zł. Za Messiego płacą 10zł.
Po temacie - wiem, że jest torchę wątpliwości z tym związanych (w zeszłym roku CR7 wygral za statystyki, swietna jesien i za przedluzenie glosowania, 0 trofeow druzynowych). W tym roku trofea druzynowe ma (choc ani w zdobyciu LM, ani PK nie byl zbyt decydujacy).
Jednak tak jak w zeszłym roku myśle, że all in all nie była to zasłużona nagroda dla CR7, to w tym roku jak najbardziej powinna byc jego.
0
Na pewno w jakimś tam sensie ZP jest kontrowersyjna - ale pamiętaj, że zawsze tak było. Było wielu piłkarzy w latach poprzednich, którzy ją z czapy wygrali / trochę na wyrost mimo, że nie wygrali najważniejszego trofeum w danym roku. Takimi przykladami byli m.in Owen, Nedved, Schevczenko. Rivaldo.
Moze te wybory nie wzbudzaly az tylu emocji ze wzgledu na to, ze zaden z tych pilkarzy nie wzbudzal tyle emocji, co dzis rywalizacja Messi - Ronaldo.
ZP zawsze byla konkursem popularnosci i nigdy czy przed czy po reformie nie miala jasno sprecyzowanego algorytmu: dlaczego mam ustawic jednego zawodnika ponad drugim.
Kierowanie sie przy wyborze ZP wyłącznie tym czy dany gracz strzelil wiecej bramek / wiecej asyst tez nie moze byc jedynym kryterium, bo faktycznie mogloby dojsc do takiej sytuacji, ze ktos w lidze Estonii nastukal 70 bramek.
Myślę, że dobrym pytaniem przed dokonaniem wyboru na najlepszego gracza danego roku jest: jakbym mial rozpoczac budowanie zespolu - jakiego zawodnika w pierwszej kolejnosci bym do niego wybral.
0
Wydaje mi się, że Alves zrobił wczoraj to samo - wiem ze gramy w meczu z PSG o 1 miejsce, ale jednak tak to tez wygladalo.
0
Adriano na pewno nie zagra w ostatniej kolejce LM - bedzie pauzowal za żółte kartki = tym samym tez nie pobije rekordu CR
0
Czytanie ze zrozumieniem
0
Moim zdaniem z Ludogorcem na pewno CR7 zagra - podobnie bylo w zeszlym sezonie, gdzie CR7 gral z Kopenhagą.
1
Taak - sczególnie jego bramki w finale PK ( w ogóle tam nie grał), w finale LM ( aaa a tak strzelił karnego na 4-1 i pokazał klatę), bramki w półfinale LM ( no tak strzelał na 3-0 i 4-0), w ćwierćfinale LM ( strzelona 1 bramka na 3-0, w drugim meczu nie grał). W lidze hiszpańskiej w meczach z Atletico (1 bramka, a Real raz przegral, raz zermisował), w meczach z Barcą (jeden nurek przed polem karnym i wykonanie karnego - oba mecze Real przegrał)
W finałach mś - już wiele zostało powiedziane w tej kwestii.
Ciezko wiec powiedziec, ze bramki Ronaldo daly tytuly Realowi.
0
Sorry ale Ronaldo w zeszłym roku zdobył kolo 69 goli i nic z druzyna nie wygral - do tego dostal czerwoną kartkę w finale PK. Mesi wygral wtedy druzynowo mistrzostwo Hiszpanii oraz SPH. Mimo to Złoty Balon powędrował do CR7.
0
CR7 na 107 meczów ma 1 hat trick.
0
Taki transfer na przyszły rok - jak bedziemy mieli bana a Zubi powie, że w tym roku sprowadzamy Vermalena :)
1
Właśnie to pokazuje wielkość Leo. Jego gra jest to coś więcej niż bramki - podanie do Alby - woow, akcja z Alvesem i wyłożenie piłki Suarezowi, podanie do Pedro, kolejna akcja i odegranie do Rakitica (strzał zablokowany).
0
Cr7 ostatnio lepiej wczuwa sie w klimaty kiedy należy strzelać - w poprzednim roku tez szalał na jesień, w tym roku ponownie - tuz przed głosowaniem. Messi natomiast odwrotnie.
2
Wenger chyba musi sie ponownie zastanowic nad tym co mowi :)
1
W lidze miał z Levante, ale nie trafił. Ronaldo miał 6 karnych w lidze oraz 2 w lidze mistrzów (jednego nie trafił).
0
Pięciu rekordów -
Messi pobił rekord największej liczby hat tricków w LM - to był jego 5 hat trick lub więcej (Arsenal (4), Bayer (5), Victoria Pilzno (3), Ajax (3), Apoel (3)Messi strzelał gole w największej liczbie krajów w LMMessi strzelał też na największej liczbie stadionów w LM.
0
Messi to powinien mieć dzis hat trick goli i hat trick asyst, ale Alba Suarez i Pedro nie skorzystali.
4
Messi potrzebuje dwóch bramek z PSG zeby wyrównać rekord Ronaldo i Luiza Adriano (9 bramek w fazie grupowej)