0

Ronaldo ma 67 bramek - wszystko jest ok. Jedną zdobył w el. do LM

0

Tego nie wiem, ale z tych goli sporo było takich, których waga nie była zbyt istotna:- gol z Atleti na 4-1 (w finale, gdzie kompletnie zawiódł)- z Bayernem (dwie bramki na 3-0 i 4-0, gdzie Bayern juz byl podlamany i wszystko bylo rozstrzygniete)- z Dortmundem na 3-0 (relatywnie istotny gol patrzac w kontekscie rewanzu)- 4 bramki z Schalke (w tym 2 w niesitotnym juz rewnazu po 1 meczu)Można powiedziec, że nastrzelał niebotycznie dużo tych bramek, ale nie był decydujacy w zdobyciu przez Real LM. (Nie był kluczową postacią w meczach z Atletico, Bayernem)

0

Z ciekawszych rekordów, to:

Liczba goli zdobytych w fazie grupowej - rekord Ronaldo (9)
Liczba goli zdobytych w fazie pucharowej - rekord Messi, Ronaldo (8)

1

Niestety ale nie. O ile kojarzę to z tych 17 goli tylko 2 rzuty krane ( Atletico i Juventus). Dodatkowo miał jeszcze jedną 11, ale zmarnował przeciwko Kopenhadze.

0

Wydaje mi sie, że pobicie tych 17 bramek jest niemal niemożliwe - choć trzeba zauważyć, że maksymalna liczba gier w LM to 13 (Ronaldo zdobył tyle w 11 - choć to i tak sporo). Często tego 6 meczu w fazie grupowej nie grają najlepsi kiedy awans jest pewny. Jeżeli by jednak udałoby się Barcy dojść do finału, to może i Leo spróbowałby sięgnąc i po ten rekord.

0

Faktycznie Dobre :)

1

I powie, że to Barca uzyska korzyści związane z oszczędnościami na jego pensji.:)

2

16 meczów to jest rekord wygranych pod rząd - miało to miejsce za Guardioli.

1

W 2006 Messi grał w Barcelonie, choc jego rola nie byla jeszcze tak wielka. Niestety doznał kontuzji w meczach 1/8 przeciwko Chelsea - ale nie można powiedzieć, że Barca zupełnie wygrała wtedy LM bez naszego młodego cracka.

W 1/8 zagrał kapitalne zawody przeciwko Chelsea, a po faulu na nim czerwoną kartkę dostał Del Horno. Dzięki temu Barca miała ułatwione zadanie na Stamofrd Bridge - z którego wywiozła jakże cenny wynik 2-1.

0

Szkoda czasu an takie gdybanie - spojrz jaki sklad wystawili Niemcy, a jaki mieli w finale.

Na pewno Argentynie byloby latwiej ze zdrowymi Di Maria i Aguero, ale nie mozna przesadzac jakby bylo.

1

Niestety ofensywa Argentyny posypała się na tamtym mundialu - w sumie to naprawdę rewelacyjny wynik osiągnęli patrząc z tej perspektywy.

Zawsze mówiono, że Argentyna ma Teveza, Aguero, Di Marię no i oczywiście naszego Leo.

Tevez w ogóle na mundial nie pojechał, Aguero przyjechał po kontuzji i kontuzji doznał w fazie grupowej.

Di Maria kompletnie zawiódł w fazie grupowej, a kiedy zaczął dobrze grać, to w 20 min meczu ze Szwajcarią doznał kontuzji.

Szkoda, bo byc moze Messi mialby z kim rozklepac defensywe zarowno Holandii jak i Niemiec.

0

Mimo wszystko za Di Marię dostali potężne pieniądze - więc nie do końca można mówić, że to była zla sprzedaż. Inna sprawa to co dalej z tymi pieniędzmi zrobili.

0

Nie wiem czy pamiętacie, ale po mś w 2010 Hiszpania zagrała kilka razy towarzysko i zbierała potworne baty (bodajże 1-4 z Argentyną, wysoka porażka z Portugalią).

Może Niemcy też nie będą błyszczeć w najbliższym czasie.

Druga ciekawostka - to że na przestrzeni ostatnich lat w meczach towarzyskich Niemcy Argentyna za każdym razem wygrywali Albicelestes, a na mś było za każdym razem odwrotnie.

9

Mimo wszystko Rakitic zaliczyl kluczowe podanie do Munira przy golu na 2-0 (byl rykoszet). Jednak sucha statystyka tego nie odzwierciedla.

Dodatkowo po dwóch meczach Barca ma 0 straconych bramek, a Real 4 - co tez wynika z gry w srodku pola za która jest rowniez odpowiedzialny Ivan.

0

Pamiętaj, ze ta wycena nie dotyczy samej jakości piłkarza, ale takich kwestii jak wiek, pozycja na boisko, bramki itp itd. Wiadomo, że jest to robione modelem statystycznym / ekonometryczym moze finansowym - metodologii dokladnie nie znam.

Poniżej masz kalkulator do wyliczen wartosci rynkowej danego pilkarza:

http://www.football-observatory.com/transfer-valu e

Jesli zas chodzi o Rakitica - osobiscie uwazam ze cena jest dobra, ale w takich wyliczeniach kto ile jest warty, poza umiejetnosciami patrzy sie na takie aspekty jak chocby dlugosc kontraktu (co widac tez w ich kalkulatorze). Rakitic miał z Sevillą kontrakt wazny do 2015, więc naturalnym jest, że nie mogli za niego żądać nie wiadomo ile, bo za rok odszedłby za darmo. Trzeba jednak pamiętać, że jakby Barca upierała się ze kupi Rakitica za np. 10 mn Euro, to Sevilla opchnela by go do Realu, Manchesteru City pewnie za ok. 20 - 25 - dlatego w takich przypadkach warto zawalczyć.

Mimo wszystko uważam że warto zobaczyc orientacyjne kalkulacje odnosnie wartosci rynkowych z innego zrodla niz transfermarkt :)

0

Dokładnie - zawsze lepiej miec mozliwosc wyciagniecia kasy za swojego zawodnika, anizeli pozwolenie na kolejne odejscie za free.

0

Affelay to nie ma do czego wracać - w czerwcu 2015 kończy mu się kontrakt.

0

Znalazłem bardzo fajną analizę odnośnie zakupów piłkarzy tego lata przez różne kluby i ocenę tego czy dany transfer był poniżej wartości rynkowej / zgodny z nią / przepłacony. Analiza dotyczy transferów powyżej 10 mn Euro.

3 najbardziej przeplacone transfery to:
Di Maria +30 mn Euro
David Luiz +29 mn Euro
James Rodriguez + 25 mn Euro

Co ciekawe jesli chodzi o transfery Barcy, to Mathieu, Bravo, Rakitic, Vermalen zostali ocenieni jako przepłacone.

Za to /Luis Suarez został kupiony za ok. 12 mn Euro mniej niz wynosi jego faktyczna wartosc.

Jesli chodzi o sprzedaz, to zgodnie z zestawieniem Arsenal przeplacil za Sancheza, a Chelsea zrobila dobry deal na Fabregasie.

http://www.football-observatory.com/IMG/pdf/wp79_eng. pdf

To taka ciekawosta, bo w praktyce moze wysc pozniej cos innego - ale wiadomo ze niektorych rzeczy sie nie przewidzi jak np. kontuzje.

0

Chyba faktycznie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Napisałem, że brakowało kilku piłkarzy, którzy mogliby grać - równiez poprzezj wejscie z ławki (poza Iniestą - Javier, Suarez, Neymar (tuz po kontuzji), Ter Stegen, Vermalen, Adriano). Enrique nie mial ich do dyspozycji (poza Neymarem) - Fakt. Nie pisalem nic na temat tego ze to czy gral Ter Stegen czy Bravo wplynelo na wynik - pisalem tylko o sytuacji kadrowej.

Napisałem też, ze mowienie o kilku podstawowych graczem jest byc może naduzyciem, bo tez trudno ocenic jaka jest faktycznie nasza Once de Gala.

Z drugiej strony Jak ktos ponizej na to spojrzał - to Bravo, Rafinha, Munir, Pedro oraz pewnie Mathieu (choc tu jest najwieksza niewiadoma) to nie są gracze pierwszego składu. Tak czy inaczej 4 lub 5 z 11 graczy to chyba dosc spory %.

0

Cesc byl niby piłkarzem na miarę Barcy - a jednak przez 3 lata coś nie zatrybiło i nie zagrał żadnego momentu z gatunku tych do zapmiętania z wielkimi rywalami.

Jeśli chodzi o obronę, to ja mam jednak spore wątpliwości co do naszych nabytków. Vermaleen w ogole poza tym ze jest lewonozny, to ciezko cos o nim powiedziec.

Mathieu - zostalo juz wiele powiedziane. Mecz z Villareal pokazal juz pewne braki, ale najslabsze jest w tym to, ze po roku wartość Mathieu to bedzie 5 - max 10 mn (jesli zagra niezle), a po dwoch trzeba bedzie oddac za darmo.

Jednak zeby zakonczyc optymistycznie, to przez fakt, ze na srodek obrony mamy : Pique, Vermalena, Mathieu, Bartre oraz Mascherano - moze to stworzyc niesamowita konkurencje o te 2 miejsca.
W razie kontuzji, kartek - powinnismy zachowac pewien stabilny poziom defensywy -
z Elche nie mogli grac Vermalen (kontuzja) i Pique (kartki), wiec mielismy Mathieu i Jefecito
zVillareal nie mogli grac Vermalen (kontuzja) i Javier (kartki), wiec przynajmniej nie bedzie juz wstawiania na sile Adriano albo Busquetsa na srodek obrony.

0

W sumie to należy się cieszyć - pomyślcie co by bylo gdyby nie zawiesili nam tego banu transferowego na to okienko.

Zostalibysmy z Masipem, wylacznie z Pique i Bartra jako nominalnymi srodkowymi obroncami, i Fabregasem, ktory all in all nie dal Barcy tyle ile wydawalo sie ze da. Nie mowiac juz o tym ze wreszcie sprowadzilismy kalsyczna 9 - moze gryzaca, ale 9 ;)

1

Niestety każde z tych wybić kończyło sie znakomitą szansa dla Villareal - a w sumie obronca jest rozliczany z sytuacji, do których dochodzi rywal.

0

Brakowało jeszcze Mascherano, Adriano (ktory moze nie jest podstawowy, ale to wazny zmiennik). Jakby się uprzeć to mozna powiedziec, że również nie było Suareza., Vermalena i Ter Stegena.

Mamy kilka braków w szerokim składzie - mimo wszystko mówienie, że graliśmy bez kilku podst zawodników jest sporym nadużyciem. Choć tę prawdziwe podstawową Once de Gala pewnie poznamy dopiero pod koniec pazdziernika.

0

Ciekawe jest to, że napisane jest "occasionally two previous players" - trochę tak hokejowo. Jednak nigdy nie słyszałem zeby za daną bramkę przyznano dwóm piłkarzom po asyście.

0

Trzeba przyznac, że w kwestiach ekonomicznych dla klubu, to Real lepiej sobie radzi od Barcy, ale najbardziej podobają mi się opinie kibiców odnośnie koeljnych nabytków Białych typu:

- Perez to geniusz - sprowadza Hernandeza - na świecie jest 120 mn Meksykanów zwróci sie z koszulek.

- Perez niesamowity - sprowadził Kroosa - w Niemczech mieszka 80 mn ludzi - zarobimy na gadżetach marketingowych w Niemczech - zwlaszcza, ze nie mamy juz Ozila, a piórniki z twarza Khediry przestaly sie ostatnio dobrze sprzedawac.

- Transfer Jamesa? Wiadomo sporo kosztował, ale w druzynie nie mamy jeszcze Kolumbijczyka - a to przeciez kolejny wielki potencjał koszulkowy :)

Proponowałbym zakup kilku pilkarzy z Chin i indii, to bedzie strzał w 10 ;)

0

W przypadku asyst, często są rozbieżności pomiędzy źródłami. Nie ma jednego oficjalnego źródła co do asyst.

Niektóre są bardzo restrykcyjne i za asystę uznają jedynie takie sytuacje, gdzie piłka trafia bezpośrednio do strzelca (nawet bez muśnięcia) - w takim wypadku mu nie zaliczą.

Niektóre źródła uznają nawet, że swoistą asystą jest strzał w słupek, który jest następnie dobity przez napastnika. - taka skrajność.

Mimo wszystko jak dla mnie asysta - zakręcił obrońca puścił piłkę między nogami wzdłuż bramki (nawet jezeli jego intencja byl strzal - ale tego sie nie dowiemy) - pilka z metra wpakowana przez Sandro.

0

W zeszłym sezonie tez zaczęlismy od dwoch wygranych bez straty gola (7-0 z Levante i 1-0 z Malagą). Dopiero w trzecim meczu z Valencią straciliśmy bramki (wygrana 3-2). Jest nieżle, ale poczekajmy, bo to początek sezonu.

0

W zeszłym sezonie tez zaczęlismy od dwoch wygranych bez straty gola (7-0 z Levante i 1-0 z Malagą). Dopiero w trzecim meczu z Valencią straciliśmy bramki (wygrana 3-2).

1

Na Alvesa gwizdami chyba za tego banana co im zjadł ostatnim razem :)

0

Z Cordoba z Ronaldo tez nie grał najlepiej (tyle, że to Cordoba), z Atletico w SPH z Ronaldo też grał bez szału (i przegrał).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?