mightyanaldevastator
Dołączył/a: sierpień 2023
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@AxelF Mnie naszła jedna wątpliwość. Wszystkie źródła, które znalazłem piszące o oczekiwaniach Rabiota 9-10 bańkach nie podają czy brutto czy netto. To jednak jest różnica. W Juve było 10 brutto.
Czy ja wiem? Sam stadion i przeprowadzka to zmiana pojemności, a więc i sprzedanych biletów z 45 tysięcy na 60 tysięcy. Nie mówiąc o tym, że obroty wzrosną, bo obecnie frekwencja nie powala. Ergo przychód też wzrośnie.
1
@AxelF Tego się nie doczekamy. Ciekaw jestem jak bardzo zmieniłaby się nasza sytuacja gdybyśmy mieli wszystkie limity liczone po sezonie, a nie przed. Tak jak w innych ligach.
8
W zeszłym sezonie Pau Prim przegrał rywalizację o miejsce w składzie. Rozegrał imponujące 800 minut we wszystkich rozgrywkach dla Barcy. Widzę na transfermarkt, że rozegrał też 200 w towarzyskich meczach kadry U18. Nie wiem, nie oglądam. Kiedy zdażały się mecze, że Marquez miał 5 piłkarzy z pola na ławce, to wolał cofać do środka Darvicha (który tez mało grał ) niż wpuszczać nominalnego środkowego pomocnika. Meksykanin wolał też przesuwać Mohę na prawą obronę, a do środka dawać Casado, który grał tam często przez kontuzje w składzie, niż raz jeszcze stawiać na Prima. Hiszpan nie miał żadnej kontuzji, przez którą byłby niedostępny pół roku.
W tym sezonie już w pierwszym meczu został skasowany przez kolejnego 16stolatka - Fernandeza. Jak wyleczy się Garrido po dłuższej kontuzji, to nie zdziwię się jak znów wróci na ławkę.
Najpierw umowa z Nike. Potem Rabiot. Gdybyśmy nie mieli takiej dramatycznej sytuacji w środku obrony, to testowałbym Cubarsiego. Skillsy jak przegląd pola, podanie, warunki fizyczne, trzymanie pozycji czy ustawianie się ma.
0
@normasubiektywna Nike, wkleiłem ci newsa Romero z wczoraj. Nawet jeśli zejdą, dalej wykazujemy przychód.
Nou Camp, 60% ze 105 tysięcy przez rok, to dalej więcej niż 100% z 45 tysięcy. Znów zwiększamy przychód.
RL9, pensje w Hiszpanii masz wypłacane w dwóch transzach. Pierwszą już dostał/dostanie na dniach. Druga koło Świąt. Co będzie rozkładać? Premię za króla strzelców? Przedłużenie mnie nie zdziwi jeśli zagra świetny sezon. Dalej schodzimy z budżetu płacowego.
FdJ już w tym sezonie doszedł do maksymalnej wysokości swojej pensji. Za rok będzie taka sama. Identyczna sytuacja jest z Fatim. Ten sam poziom zobowiązań co w roku poprzednim (obecnym).
Araujo, tu masz rację. Araujo dostaje obecnie 7 mln brutto. Ile dostanie podwyżki? 8 do 15? 13 do 20? Jeśli będzie chciał więcej, to go sprzedadzą.
Powody do obaw są, ale nazywają się Tebas. Na chwilę obecną, stawiam, że jedynie jakaś totalna kompromitacja Flicka może wysadzić z siodła Laportę. Jeśli zdrowie mu pozwoli, to wygra kolejne wybory. Kto inny? Przyjdzie Font i powie, że on to będzie stawiał na La Masia i zostawi gwiazdy a la Messi? To się już de facto stało. Wyniki? Xavinieta raniła oczy, ale jakieś były. Flick, dał nadzieję. Rewolucja kadrowa zrobiona. Nowy stadion w pełni dostępny na wybory. Budżet płacowy wyczyści się sam z czasem, a i pojawia się pewna kwota to wydania znów na wybory. Może i Joan Powabny, ma złą prasę w tym miejscu, ale ile osób z forum ma prawo głosu? 30? 50?
W sumie przy innej dyskusji wczoraj wrzuciłem, ale i tu podrzucę drugi raz. 4 lata. 15 mln ojro co okienko na minusie z budżetu transferowego, czyli nic. De Jong pewnie odejdzie na wybory na wolny transfer. Lengleta i Fatiego próbujemy wypchnąć. Z 25 piłkarzy zostało 7. Realnie 4-5 w projekcie. Totalna, ekspresowa rewolucja.
https://ibb.co/6RhTqDh
0
@AxelF Facet grał w 2 klubach w życiu. PSG i Juve. Teraz jest rewolucja Motty, m.in. oparta o cięcie budżetu płacowego, a był uparty o tą podwyżkę. Z PSG odchodził, to walczyła o niego m.in. Barca. W pomocy mieli wtedy: Verratiego, Gueye, Paradesa, Herrere. Na ławce Tuchela, a on znów chciał podwyżkę której nie dostał. Wiesz jak jest, jak chcesz konkretny hajs, musisz zmienić firmę. Ze 3 dostał na 10 brutto. xD
1
@AxelF Tylko skąd założenie, że on źle rozgrywa strategię? Cele długoterminowe to: utrzymanie się w grze o wysokie stawki, zwiększenie wpływów, redukcja płac, przebudowa zespołu, Nou Camp.
Przebudowa o wychowanków jest. Zmniejszanie budżetu płacowego jest. Za rok masz niecałe 45 baniek brutto z samych końców kontraktów RL9 i Martineza. Rozwój sportowy jest, patrz LM zeszły sezon i mistrzostwo oraz wicemistrzostwo. Teraz Flick. Zwiększanie przychodów, a więc i możliwych funduszy jest. Nou Camp (pojemność, eventy, muzeum) oraz nowa umowa z Nike (155 mln).
Wyniki sportowe to pieniądze, nie ma wyjścia. Trzeba w nie iść.
0
@normasubiektywna FFP czy jak to się teraz po zmianach nazywa jest liczone od przychodu, a nie dochodu. Sam powrót na Nou Camp poprawi naszą sytuację, powierzchnie marketingowe, zysk z wynajmu, liczba miejsc. Za rok kończą się też kontrakty RL9 czy Martineza. Jasne, ktoś przyjdzie za nich, ale nie dostanie sumarycznie około 45 mln brutto.
PS. No i nowy kontrakt z Nike https://www.fcbarca.com/120384-jijantes-barcelona-przedstawila-lalidze-czesc-nowego-kontraktu-z-nike-aktualizacja-12-56.html
Joan Obfity najzwyczajniej w świecie gra na przeczekanie. Dobrze gra.
0
@Patro98 Nie jest gorszy.
@KaammiilM1206 Nie ma dużego kontraktu. 6 mln brutto.
1
@robsesh Argument o zdrowiu jestem w stanie zrozumieć, ale w tej cenie środkowego o którego walczą Man Utd, Bayern, Liverpool i rozważa RM, to jednak ciężko znaleźć.
@AxelF Ja bym szedł w przeczekanie. Nie myślał w jego wypadku o handlu. Dać ile chce, czyli te okolice 9-10 brutto, kontrakt na 2, max 3 lata i kusiłbym go niską klauzulą wykupu. Poziom 20-30. Niech wypełni i weźmie Panią Mamę na zasłużone wakacje do Arabii Saudyjskiej.
2
@kanver_ Ech, wywaliło mi neta na kompie. Unai dopiero w zeszłym sezonie był przesuwany do góry wcześniej jeden z trójki w srodku. Prim był totalnie zlewany przez Marqueza i nic nie grał. Po ostatnim meczu wiem czemu. Niedokładny, bezproduktywny z pomysłami a la przetnijmy prostopadle podanie... Przewrotką. Stał w okolicach środkowej linii, 30 minuta. W drugiej połowie już go otwarcie zlewali i wszystko szło przez Fernandeza.
Btw: w tym wieku i sytuacji kadrowej rezerw nie przywiązywał bym się aż tak do pozycji. Bernal szedł tam na obrońcę środkowego rok temu.
1
@AxelF Szkółka. Po prostu posłuchał Pepa. A poważnie mówiąc zawsze była, tylko jak się przebić jak masz Messiego, Sergio, Suareza, Neymara, Pique, itp. Dopełnił się jeden cykl, zaczął drugi. W sumie wszyscy ci młodzi są beneficjentami COVOIDu. Gdyby nie zaraza, to Bart mógłby zwiększać budżet w nieskończoność. Nie byłoby odejścia, Laporty, biedy, krwawego Tebasa w obecnej iteracji, itp.
Co do wcześniejszego wpisu, grasz w planszówy. Rozróżniasz gry strategiczne i taktyczne? Laporta leci 100% na taktyku, a strategia jest stała. Walczymy na każdym polu, nie ma sezonów przejściowych. Zaryzykował, musiał zaznaczyć Barcę w Europie. Przecież my od lat nie wyszliśmy z grupy czy 1/8. Cel osiągnął, a bez Gundo raczej by się to nie stało. Pensja byłą zabójcza, ale de facto płaciliśmy ją rok, a mało brakło, a serio byłby ten 1/2. Zarobiliśmy więcej, będziemy drożej mogli sprzedawać reklamy, wartość marketingowa piłkarzy wzrosła, a że rozstaliśmy się z nim jak wieśniaki. Kto to będzie za 5 lat pamiętał? Co do ludzi? Jestem psychofanem Alemaniego od czasów Marcelinho i Valencii. Zrobił swoje. Tu już niespecjalnie jest kogo zwalniać. Weszło nowe pokolenie i umówmy się. Pedri, Gavi, Balde, Bernal, Cubarsi, jeśli będą zdrowi, to jak ich starsi koledzy betonują pozycję na lata. Tebas i jego szaleństwa są problemem. Jesteśmy jedyną liga na świecie, gdzie liczy FFP przed, a nie po sezonie. Od czasów COVID, kiedy kluby dostały hajs od państwa. To był przełom. Dwa, FFP liczy się nie od zysków a dochodu. Już samo Nou Camp da oddech. Za dwa lata na liście płac nie będzie Lewego i Martineza, i Lengleta, i Romeu. Obstawiam, że też FdJ, ale on na wolnym transferze. Wystarczy przeczekać, i jak się da pompować przychody. Od dawna widać, że pieniądze nie są naszym problemem. Tebas nim jest.
1
@AxelF Rabiot chce 9-10 netto rocznie. Jego matka, to nie problem. To szansa, że będzie wolała słoneczną Barcelonę, a nie: Monachium, Manchester lub Liverpool.
0
@kanver_ Unai Hernandez i ten nowy, no... 16stolatek Fernandez też pokazał się z dobrej strony ostatnio.
0
@Azglahal na ryneczku uśmiecha się matka pewnego sympatycznego Francuza. W rezerwach czai się Unai Hernandez. Fizyczności Bernala nie ma, ale za to lepszą kiwkę i strzał.
1
@AxelF Patrz na to. Jak człowiek to sobie uświadomi, co on - Joan Powabny odwalił, to jest niesamowite. 4 lata. Skład po przyjściu. Schreuder i Larsson nie byli ważni, więc nie skreślałem.
On wywalił de facto całą drużynę. Został: Pedri, Araujo, MATs i Pena. FdJ próbuje sprzedać jak może, a Lenglet i Fati są na etapie wypychania. Z 25 grajków zostało 7, a realnie 4-5?
https://ibb.co/6RhTqDh
1
@AxelF Co do awansu jak wiesz, mam inną opinię niż Pluto. My dwaj spisaliśmy protokół rozbieżności i niech tak zostanie.
Mało ostatnio czytam, raczej wpadam w dzień meczu. Nie czytałem o nim nic. Generalnie Prim nie pokazał nic. Ani piłek, ani odbiorów, ani strzałów. Przeszedł totalnie obok. On odwalał numery a la próba skontrowania prostopadłej piłki przeciwnika na środku boisku przewrotką (okolice 30 minuty). Od drugiej połowy widać było, że każdy gra tylko przez Fernándeza. Edu mi się podobał. Lewy obrońca, który kończy na 16stce. Fajerwerków nie było, ale to dopiero początek. W ogóle strasznie drużyna była niezgrana i to było widać. Bardzo mocno zmienił się kadrowo pierwszy skład. Kaspo, jest jeszcze ten wykupiony z LA. Grał zeszły sezon, taka wielka czarna wieża. Śmiesznie biegał, ale podał mi się bardziej od Faye.
AAA i jak Unai Hernandeza przegonili po skrzydle sezon, to teraz zaczął dryblować i nawet nieźle mu to idzie. Nie jest to poziom Nico czy Yamala, ale czuję, że skończy jak Iniesta. Ciągle przesuwany wyżej. Obecnie chyba bez kontuzji jest jeden napastnik i Darvich. Dramat.
1
@AxelF Powiem tak. Mam 37,5 roku na karku. Pierwszy raz na Nou Camp byłem w wieku 6-7 lat. Dostałem piłkę, tą tanią dmuchaną plażową i breloczek, to zostałem kibicem. Ostro w piłkę wszedłem gdzieś koło '98 roku? Pamiętam różnych prezesów i składy. Nie było lepszych drużyn i czasów niż te Laporty. Umówmy się Rosell czy pierwszy Bart to była po prostu kontynuacja. Jak Wszechmocnego Bora niecierpię, to w jednym ma racja. Na koniec dnia patrzysz w gablotę, a tam Joan potrafi.
Nawet transfery. Konkretne hajsy. Zauważ, że i Flick i Olmo musieli udowodnić, że to oni chcą tu trafić. Olmo jest chyba pierwszym piłkarzem od lat, który dostał podwyżkę na poziomie 10-15% przy transferze. Flick od pół roku bukiet Joanowi Powabnemu raz w tygodniu wysyłać musiał.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_FC_Barcelona_presidents
PS. Jedynym konkretnym przeciwnikiem Naszego Prezesa Słońca był Victor Font. Jaka była jego wizja? Kilka gwiazd (m.in Messi) + wychowankowie + młody Cruyff + Xavi. Mam dziwne wrażenie, że w tym roku nie ma już po co startować. Ktoś to w zoptymalizowanej formie już wdrożył.
1
@AxelF Ale Bernal to kawał chłopa. On ze 5 cm w ostatnim roku urósł. Tam brakowało po prostu doświadczenia i chamstwa nabytego. Przypomnij sobie pierwsze mecze Cubarsiego, mentalnie junior. Np. z Betisem, obserwował ale nie szedł do końca na noże. Isco wtedy mu wsadził. Zresztą btw: Bernal zaczynał jako obrońca i nawet w zeszłym sezonie tam grywał. To jak z dzieciakami. Zrobi głupi błąd 5-6 razy i się nauczy. Najważniejsze by go nie złamać, ani zagłaskać jak się pomyli. A pomyli się na pewno. Mnie się bardziej z Rodrim kojarzy, ale on w sumie jest Sergio 2.0.
BTW: W ostatnim meczu rezerw wreszcie Prim w pierwszym składzie. Grał piach. Jednak na jego szczęście lub nie, obok dostał kolejnego 16stolatka, który uniósł mecz. Guille Fernández, może i 171 cm, ale w tym wieku jeszcze urośnie. Zdominował nasz środek. Prawa obrona tragicznie, ale lewy całkiem spoko. Edu Sánchez za dwa lata w wieku 21 lat może mieć ładne wejście do pierwszego teamu. Niestety, ale chyba kolejny sezon w 3 lidze bez skrzydłowych. :(
1
@masik86 Jawohl! Wcześniej to z Alonso czy Sergi Roberto na luzaczku by sobie walnął capuczine. A teraz? Z Bernalem to sobie na rurki z kremem do parku może iść, a z Yamalem na Las Ramblas żywe pomniki pooglądać.
1
@goldensun Proszę nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem. Tak, mieliśmy pecha. 2-3 bardziej dokładne ostatnie podania i mimo stłamszenia, mogło być 2:1 dla nas. Np. 25-30 minuta, niskie dośrodkowanie Kounde z linii bramkowej. 30-50 cm i Raphinia byłby sam na sam na 8-9 metrze? Przejęta piłka na środku koło 30-35 minuty i złe podanie Raphini na dobieg. Coś tam jeszcze z Pedrim było. Tam kilka takich sytuacji było.
@AxelF Zdaję sobie sprawę, że nie zostanę ulubieńcem wielu, ale Laporta Obfity jak na razie znów rozgrywa swój czas wspaniale. Zastał Barcelonę jako zburafaksowanego bankruta, a jeśli nie wystartuje zostawi klub w zupełnie innym miejscu.
Styl, to inna sprawa.
0
@ferdas_rawa Jako praktyk znam się tylko na kontuzjach pleców.
Unai Hernandez a nóż jednak awansuje już do Barcy. Pau Prim do odstrzału. W zeszłym tygodniu w rezerwach znów się ładnie w środku jakiś 16stolatek pokazał. Mamy rezerwy w "przedszkolu" na tą pozycję.
0
@Rupert_Haubica W rezerwach nie ma typów na skrzydła. W zeszłym sezonie grał tam Unai Hernandez, nawet nieźle mu szło, ale to środkowy. Pau Victor też często biegał na skrzydle. Za to na ostatnim meczu, kolejny do środka 16stolatek się ładnie pokazał.
0
@bulo Za obecnego trenera. Wcześniejszy męczył go na boku. Mam wrażenie że percepcja Olmo na La Rambli, to właśnie spadek np. meczu z Polską i 1:1 za Souzy.
4
Wbrew pozorom w pierwszej połowie mieliśmy sporo pecha na tle bardzo niewygodnego dla nas rywala (brutalność, kompaktowość gry). Najważniejsze, że ten statek ma kapitana i to widać. Nie będę ściemniał, czułem niepokój, ale byłem pewny że w końcu coś wpadnie. Cieszy kolejny dobry mecz Roberta. Martwi brak sensownego zmiennika na lewą obronę.
0
@norbo80 Liczę że a nóż wreszcie sprawdzą Alexa Valle i ten Celtic się dziś wywali.
0
@ferdas_rawa Już jest
0
@Wojtek84 i czerwona...
0
@JoeSatriani Panzer chocolate xD
0
@busel004 Wypraszam sobie. Ze pół roku twierdzę, że ten transfer nie będzie tak bezsensowny jak wielu tu pisze.
0
@Rupert_Haubica Spokojnie, jeszcze będzie trzecia. Nie gwarantuję, że RL9, ale wierzę że będzie.