osa91
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@PatrychoO Ci którym udowodniono doping zostali zawieszeni. Rosja jest karana za to, że systemowo przyzwalała na doping i kryła go. Trochę jak z pedofilią w kościele... Nie każdy ksiądz to pedofil. Ba... Większość nimi nie jest. Każdy który jest powinien dostać karę. A kościół jako instytucja powinien dostać za swoje za systemowe krycie tego.
0
@LuisSalvano Wait... Prawdziwość informacji nie jest kwestią oceny, czy opinii. To prostu rachunek prawda-fałsz. Poza to nie wyjdziesz. Wystarczy ich weryfikacja, a nie jestem tak leniwy, by uznać coś za prawdę objawioną bez zweryfikowania tego.
Też mi się to nie podoba, ale to element wolności ekspresji. Niech sobie robią co chcą póki nie krzywdzi to nikogo, nie wprowadza w błąd itd. Nikt nie wmusza w Ciebie tych obrazków jeżdżąc z takimi fotkami po całym mieście. Chcą być dziwakami to niech sobie będą. Jak wywieszą billboard w centrum miasta z takim zdjęciem to też się na to nie godzę, ale jak robią to na paradzie to niech sobie robią. Ich sprawa. Nie musimy na to patrzeć i możemy łatwo uniknąć takiego widoku po prostu nie idąc na marsz.
1
@PatrychoO To nie jest żadne obejście. Po prostu chodzi o to by nie karać sportowców, którym nic nie udowodniono, a ukarać federację. Nie wiem dokładnie co Rosja na tym traci poza tym, że historia nie będzie im tych medali zaliczać jako ich. Może jakieś punkty w czymś? Może jakąś kasę? Wiem tylko, że ideą takiego rozwiązania było niestosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec sportowców i nierujnowanie karier czystym osobom.
0
@Fenelon Ja też mieszkam i przyznam szczerze, że nie wiedziałem. Ale dobrze wiedzieć, bo bym się mógł naciąć. Natomiast jest tam tyle barów, że po prostu siadasz w jednym z nich i po sprawie. Różnica czy na schodkach, czy w knajpie to chyba tylko wyższa cena piwa w zamian za wygodniejsze miejsce do siedzenia ;)
3
@AssisMoreira Są takie poglądy. To się nazywa anarchizm i jest raczej niszowy, a dokładnego sensu wypowiedzi tego noblisty niestety nie znam, więc nie podyskutuję o nim. Natomiast do anarchizmu mi daleko.
EDIT: Sprawdziłem tego gościa i faktycznie noblista, ale... z fizyki xD nie wiem czy poglądy fizyka na kwestie polityczne to akurat te jakimi powinniśmy się kierować, bo to trochę jakby nie jego dziedzina.
0
@chudinhomc Nie pamiętam nazwisk, a jedynie że pojawiały się newsy o tym, że jeden nie jedzie, drugi, kolejny i kolejny. Nie wiem ilu z nich było kandydatami do medalu, ale pewnie kilku się znajdzie. Nawet wczoraj covid wyeliminował jakiegoś tyczkarza z udziału, a miał podobno walczyć o złoto. Też się niestety nie znam aż tak dobrze by mieć bardziej dokładne informacje :)
0
@chudinhomc Nie musi Ci się podobać kochany :*
11
@chudinhomc Brak publiczności i wykluczenie wielu kandydatów do medalu z powodu covid. Do tego termin wypada akurat wtedy kiedy pogoda jest tam nieznośna, a ograniczenia sanitarne wpływają na pewno na formę i możliwość przygotowania się niektórych zawodników. Nie są to fajne igrzyska, ale lepsze takie niż żadne.
11
@AssisMoreira Abstrahując od tego, że na emeryturę nie odkładasz, bo to podatek na osoby pobierające emerytury teraz, że składki zdrowotne nie pokrywają kosztów służby zdrowia, a wykształcenie masz darmowe na publicznych uczelniach... Płacisz za bezpieczeństwo, edukację, infrastrukturę, utrzymanie porządku, stworzenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej itd. A dodatkowo jakiś procent powinien iść na tych, których życie nie wygląda tak dobrze jak Twoje, bo żyjemy w społeczeństwie, a nie zbiorze jednostek. Nie mam na myśli darmozjadów, ale ludzi chorych, niepełnosprawnych, niemogących pracować, dzieci w domach dziecka itd. To tak w telegraficznym skrócie.
0
@Criss18Barca To wyłącznie żart ;) Lat mam tyle na ile wskazuje mój nick (30, nie 91 żeby nie było wątpliwości) i nadal muszę przyznać, że gimnastyka kobiet dostarcza bardzo przyjemnych wrażeń wizualnych. Nie aż takich bym potrzebował poduszki na kolanach oczywiście, ale to bardzo... Atrakcyjny sport.
0
@Wossi61FCB Straż miejska i policja chodzą żeby nie działy się tam cyrki. Nic nie wiem o żadnych zakazach picia i są one raczej niemożliwe z uwagi na ilość barów i klubów działających w plenerze.
0
@Encore Oglądanie gimnastyki kobiet z dzieckiem jest trochę słabe... Musisz siedzieć z poduszką na kolanach żeby nie zrobiło się niemoralnie.
0
@reloaded Całe bulwary nad Wisłą. Tam można legalnie pić w plenerze i są bary.
6
@Criss18Barca Nie sądzę by tak było. Po pierwsze... Są ludzie po prostu lubiący sport i mający do tego talent. Do tego jeśli mają talent to mogą dojść niesamowicie wysoko. Nie wpłynie to więc na poziom sportu na najwyższym poziomie. A po drugie... Popatrz na graczy w takiej 4-5 lidze. Tam połowa z nich gra mimo problemów z otyłością xD
1
@bartekvisca Ja bardziej współczuję klubom, bo tracą szansę na rywalizację z zespołami z innych krajów z powodu strat finansowych.
0
@BombowiecKrawczyk Podszedł bliżej żeby zginąć szybko, a nie od choroby popromiennej.
1
@HighestInTheRoom Sorry, ale jeśli ktoś jest głupi to nazywajmy to po imieniu. Masz wybór... Złapać za kabel wysokiego napięcia albo nie złapać. Jeśli wybrałeś złapanie go to jesteś głupi, ale to Twój wybór.
1
@Criss18Barca Tego tak na 100% nie było wiadomo, ale było takie ryzyko niestety i wygląda na to, że ten czarny scenariusz może się spełnić.
0
@Koors Tu nie chodzi o nastolatki tylko o dzieci. Takie malutkie, z rodzicami na spacerze. Nie zabierasz dziecka na paradę równości na spacer albo unikasz trasy jej przemarszu. Tak samo jak nie zabierasz go na Żyletę jeśli nie chcesz żeby wzbogaciło swoją łacinę w wieku lat pięciu.
EDIT: Poza tym jest jeszcze argument szerzenia nieprawdy. Jakby ktoś jeździł Ci po mieście w furgonetce i z głośnika puszczał "Hitler był ok, nic nie wiedział o ludobójstwie" to by było ok? Nie. Dlatego nie ma we mnie przyzwolenia na szerzenie nieprawdziwych informacji i manipulację poprzez ogłupianie ludzi.
1
@maniak33333 Masz rację, ale nie wszyscy tak mogą. Np informatycy, czy prawnicy nie podniosą swoim klientom stawek, bo po prostu ich stracą. Natomiast oni z kolei mogą sobie przenieść działalność za granicę i dokładnie tak zrobią... Ja już się zastanawiam, czy Praga nie byłaby pięknym miejscem do płacenia w niej podatków mimo świadczenia usług w Polsce.
1
@LeoMessiah Po prostu... Co za dużo to niezdrowo ;) ładna kobieta, ale są tu osoby czczące ją co najmniej raz w tygodniu jak boginię... To po prostu przesadne i śmieszne
0
@Stoiczkow Problem jest taki, że Afryka nie jest w stanie zbudować dobrobytu już teraz przez klimat. Nie są w stanie się wyżywić po prostu. Zmiany klimatu tylko spotęgują głód i wzmogą emigrację. Lepszym sposobem jest raczej dbanie o to, by nie mnożyli się tam jak króliki poprzez rozwój medycyny (nie trzeba Ci wtedy robić dzieci na zapas), zapewnianie dostępu do socjalu (podstawowego... np emerytur) oraz edukację seksualną. Oczywiście zwiększanie dobrobytu tam też jest istotne, ale nie załatwi jednego... Wody i jedzenia. To wszystko musi iść w parze ze spowalnianiem katastrofy klimatycznej, bo takie działania zajmą dekady żeby miały wymierne skutki, a nie mamy tych dekad już.
Ja to rozumiem, ale uważam po prostu, że gorszy poziom życia dziś jest dla Twoich dzieci lepszą alternatywą niż apokalipsa za 20, czy 30 lat. Trochę jak z gangreną... Lepiej stracić nogę, niż życie.
0
@LuisSalvano Na paradę nie muszą iść dzieci, a nie mają wpływu na to gdzie przejedzie albo stanie furgonetka. Marszu możesz uniknąć, a furgonetki nie. Nie podobają mi się rzeczy o jakich piszesz. Tak samo jak wulgaryzmy na stadionach. Jak nie chcesz żeby dziecko ich słuchało to nie zabierasz go na mecz. Tak samo z paradami równości.
0
@Stagiryta No nie wiem... Ja tam pamiętam, że mając te 14-15lat nie za bardzo myślałem o czymś innym. Koledzy tak samo. Wszystko kręciło się dookoła lasek. Może to kwestia psychologii i po prostu chęci spróbowania, zaspokojenia tworzącego się popędu, braku przyzwyczajenia do niego i kontroli nad nim? Ciężko mi się wypowiedzieć, ale z doświadczenia wiem, że seks był wtedy... Bardziej pociągający. Wiele dziewczyn też tak miało, ale z powodów kulturowych nie decydowały się na to. Dlatego często... Radziły sobie we własnym gronie. Miałem mnóstwo koleżanek, które zabawiały się ze sobą i były właściwie bi, a teraz kobiety już ich nie pociągają. Ale to też pokazują badania, że większość kobiet nie czuje obrzydzenia do kontaktów z płcią własną, a faceci absolutnie tak.
W Polsce masz art. 200 par. 3 KK, który mówi że przestępstwem jest udostępnienie pornografii osobie poniżej lat 15. W USA np takim wiekiem jest 18 lat (niektóre stany chyba mają nawet 21). Generalnie jednak w większości miejsc mając 18 lat jesteś pełnoletni i możesz mieć dostęp do wszystkiego. Stąd ustalają taką uniwersalną granicę, by uniknąć odpowiedzialności. Zauważ że te komunikaty mają odesłanie do regulaminu, a tam masz "a User must have attained the age of majority in a User’s jurisdiction" co znaczy tyle, że "strona od lat 18, ale jak u Ciebie w kraju jest wyższy limit to powinieneś go przestrzegać i możesz wejść dopiero jeśli go spełniasz". To po prostu ochrona przed udostępnianiem pornografii dzieciom, bo to przestępstwo.
1
@tbas Na przedsiębiorcach odbije się to najbardziej po prostu. Etatowcy będą stratni przy dochodzie brutto na poziomie 80.000 rocznie, a przedsiębiorcy... 30.000. To daje 2500 brutto miesięcznie. Jeśli ktoś generuje taki dochód do zamyka biznes i idzie pracować w Żabce, bo więcej tam zarobi.
0
@Stoiczkow Tak, będzie to dotkliwe finansowo dla przeciętnego człowieka, ale niestety ekstremalne sytuacje wymagają bolesnych środków. A dla Polski niech to będzie bodziec do tego żeby się unowocześnić, być bardziej eko i przetransformować swoją gospodarkę. Wolę wyższe ceny prądu i konieczność bolesnych zmian w gospodarce niż miliony imigrantów na granicach, bo to będzie apokalipsa.
5
@LuisSalvano Problemem jest pokazywanie publicznie drastycznych treści oraz szerzenie nieprawdziwych informacji. Nikt im nie broni zrobić stoiska pro-life, na którym będą zniechęcać do aborcji i pokazywać takie treści tylko osobom dorosłym (furgonetkę mogą pooglądać sobie dzieci) oraz przekazywać prawdziwe informacje. Niestety te furgonetki posługują się zdjęciami sprzed 40lat oraz szerzą informacje, które z prawdą nie mają nic wspólnego.
1
@Stagiryta Ja tam nie widzę problemu jeśli nastolatki uprawiają seks. Oczywiście jeśli jest on bezpieczny i odpowiedzialny. Nie oszukujmy się... Większość osób w tym wieku ma najwyższy poziom popędu seksualnego. Tu działa czysta biologia i nie ma co z tym walczyć. Należy tylko edukować żeby nie żyły iluzją, że stosunek przerywany to forma antykoncepcji.
Nie łamie, ale naraża się na ryzyko złamania, bo jeśli 14latek wejdzie na ich stronę, przyłapią go rodzice i zgłoszą taki serwis na policję to osoby odpowiedzialne mogą odpowiadać karnie za udostępnienie pornografii małoletniemu. Natomiast jeśli było takie ostrzeżenie to winę ponosi ten nastolatek, bo okłamał portal. To po prostu forma weryfikacji i zapewnienia, że "nasza strona nie jest dla niepełnoletnich, nie udostępniamy im tego".
EDIT: To trochę tak jak ze sprzedażą alkoholu i pytaniem o dowód. Jeśli sprzedasz małoletniemu alkohol to popełniasz przestępstwo, ale nie odpowiadasz jeśli oszukał Cię dając Ci fałszywy.
@Foro Danke schon! :) dawno miałem karne na studiach i jakoś nigdy nie było mi z nim po drodze, więc moja wiedza w tym zakresie jest raczej słaba
0
@Stoiczkow Akurat te "wyższe cele" niestety mają sens, bo chronią nas przed wędrówką ludów (inwazji milionów imigrantów) w perspektywie 20, 30, czy 50lat.
6
@barcelonaLM PiS odleciał w kosmos. Sam jestem socjalistą raczej, ale wszystko trzeba robić rozsądnie. Kiedy PiS dochodził do władzy był taki moment, że faktycznie to rozwarstwienie było za duże i można było podnieść podatki oraz zwiększyć socjal. Natomiast teraz to już jawny komunizm. Totalne oderwanie obciążeń od zarobków. Tak niestety kończą partie populistyczne... Nie mogą przestać dawać skoro głosują na nich tylko dlatego, że rozdają. Balans między rozdziałem dóbr, a wzrostem gospodarczym jest dla nich pojęciem obcym. Absolutny dramat... Autorytaryzm i skrajnie nieodpowiedzialny socjalizm. Witaj PRL.