5

@TheMugShot mogli się bawić przy oknie. Jedno pociągnęło drugiego :(

0

Jest tu ktoś kto może polecić fajną ofertę na kartę? Najważniejsza kwestia czyli internet przynajmniej 30gb.
Miałem do tej pory abonament, ale za jakiś czas wyjeżdżam za granice i nie będzie mi potrzebny polski numer telefonu, wiec bez sensu przedłużać umowę.

0

@Kettger no i nas też ograł w takim samym stylu jak my ledwo co przechodząc Celtic i Schalke.

0

@Kettger tylko z kim my tam graliśmy po drodze, że się w tym półfinale znaleźliśmy- Celtic i Schalke.

0

@Ghotti to żeś poleciał. Piękny rynek, Ostrów Tumski, Panorama Racławicka, Park Szczytnicki, Ogród Botaniczny, ulice w centrum z klasyczna zabudową i odrestaurowanymi kamienicami, okolice Hali Stulecia i zoo. Poza tym pełno zieleni, zabytkowych przejść i pasaży

2

@Janiama sting & the police mieli ogólnie sporo hitów. Kultowa muzyka tamtych czasów, a sam Sting gwiazda największego formatu
W liceum na angielskim czasami jakaś muzykę puszczał nam nauczyciel i na tej podstawie często opisywał ciekawe tematy historyczne czy kulturowe w krajach anglosaskich. Pamietam, że raz puścił nam właśnie utwór Stinga „Russians”, by następnie spędzić całą lekcje poruszając temat the Cold War. A sam utwór też świetny i niekoniecznie przez każdego znany


0

@RosjaninBut dla mnie Dziambor był dużo lepszym kandydatem niż Bosak. Taki swój chłop, nie będący narodowcem, z ciekawymi pomysłami i sporą charyzmą

3

Korwin jest jak Macierewicz dla PISu i Niesiołowski dla Platformy

2

@Janiama „Polska płacze, że Duda nie został prezydentem w pierwszej turze”
Jest tytuł na początek Wiadomości

0

@koziar tu mi tez się nie zgadzało od razu bez wyliczeń, bo co to jest zrobić milion kilometrów jak się na trasach międzynarodowych jeździ

1

@Bykunn faktycznie trochę przesadziłem, bo z tego co napisałem wynika, że głosy z pozostałych kandydatów rozłożą się mniej więcej po równo.
Natomiast jedyne co może przynieść zwycięstwo Trzaskowskiemu to świetna kampania w ciągu tych dwóch tygodni

0

@MESSIah16 możliwe, że masz racje

0

Patrząc na ostateczne wyniki z pierwszej tury to nie wierze w cuda, żeby Trzaskowski zagroził Dudzie. Pewnie skończy się mniej więcej tak:
Duda 56%
Trzaskowski 44%

11

Głos na Bosaka oddany. W drugiej turze Trzaskowski moim kandydatem

2

@Janiama jak gdzieś się pojawi w radiu jak jadę samochodem to śpiewam na całe gardło. Świetny utwór

0

@Kusco15 nie zgodze się tylko co do tego, że dzisiaj ludzie są inteligentniejsi niż w XIII wieku czy w starożytności. Pod kątem rozwoju umysłu nic się nie zmieniło w tak krótkim okresie czasu. Jedyne do czego doszło to postęp technologiczny i zdobyta wiedza na przestrzeni setek lat

6

@Janiama Trump jest za Polską, bo ta robi wszystko co on chce. Ciężko, żeby był przeciwko

3

Konfederacja stabilne 11% kolejny raz z rzędu, a PO zbliża się do PISu. Najwyraźniej obecność Bosaka i Trzaskowskiego sprzyja tym partiom

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-kantar-dla-ko-koalicja-coraz-blizej-pis/81v0cps

2

@Janiama tak w ogóle to z takich romantycznych utworów tamtych lat to myślę, że warto wspomnieć też o Wicked Game Chrisa Isaaka, które też ma w sobie coś magicznego. A majstersztykiem dla mnie jest cover w wykonaniu Stone Sour w wersji akustycznej. Na gitarze coś tam pykam, ale gdybym jeszcze potrafił śpiewać to na każdym ognisku bym to grał ;)


2

@Janiama muzyka dla zakochanych :)

0

@Persyfl
- „żaden z krajów, w których ludziom żyje się najlepiej nie jest wolnorynkowy”
- prywatyzacja wody pitnej
- wolny rynek powodem powstania komunizmu
Tymi sformułowaniami udowodniłeś, że nie masz pojęcia o historii, świecie i o tym czym jest wolny rynek

„Państwo ma swoje dochody pozapodatkowe i pożyczki”
Oczywiście, że tak, tylko że największe wpływy od lat pochodzą z podatku VAT i akcyzy, a w dalszej kolejności z PIT i CIT. Dochody niepodatkowe takie jak dywidendy, wpłaty z zysku z NBP, cło, różnego rodzaju opłaty, grzywny i odsetki oraz wpłaty jednostek samorządu terytorialnego stanowią około 10% budżetu.

„Publiczny system zdrowotny jest dużo tańszy od prywatnego”
Jakimiś konkretami mógłbyś w końcu zarzucić, bo się do końca wypowiedzi zbliżam i wciąż hasła osoby wiecującej słyszę.

- będziesz więcej płacił za przedszkola
Kolejny ciekawy argument wychodzący z założenia, że monopolista jest tańszy od prywaciarza konkurujacego na rynku. Może faktycznie niech PIS uruchamia tą sieć marketów spożywczych to za truskawki będę płacił 5zl zamiast 10zl

„Jednocześnie odetniesz części ludzi dostęp do edukacji”
Jedyna wartościowa kwestia poruszona w tej tyradzie absurdu. To jest problem, z którym w takiej sytuacji trzeba byłoby się uporać i gdzie państwo powinno mieć swój udział. Dlatego mówię o ograniczaniu roli państwa do minimum, a nie wprowadzaniu dzikiego kapitalizmu i anarchii, gdzie każdy prywatyzuje zbiorniki wodne, a każdy Kowalski posiada swój kilometrowy odcinek drogi, za który trzeba płacić jeśli chce się przejechać.

0

@adasko1998 dziś nadal przesadzasz

0

@Persyfl A i jeszcze jedno, a propo tych dobrodziejstw państwa, które byłyby droższe. Zauważ, że aby komuś coś dać „za darmo” to najpierw pieniądze trzeba temu komuś zabrać w podatkach. Następnie musisz mieć cały aparat systemowy, który ten program dawania „za darmo” wprowadzi w życie. Tym ludziom tez przecież trzeba za to zapłacić co to będą robić, a że to budżetówka to na ich pensje tez trzeba zabrać Kowalskiemu w podatkach. Na koniec się okazuje, że więcej podatnik wpłacił niż otrzymał, tak wiec wolę płacić za przedszkole gotówką, niż płacić za szkole i aparat systemowy łącznie w podatkach.

0

@Persyfl najwyraźniej skoro do władzy wybierane są partie proponujące rozwiązania socjalne, a nie te wolnorynkowe, to jednak za lepszą kiełbasę wyborczą ludzie mają 500+ a nie zmniejszony PIT

2

@Bobo25 ja się z Tobą w stu procentach zgadzam. Projektów inwestycyjnych jest wiele natomiast niekoniecznie wszystkie są za miliardy złotych. Pole do popisu tutaj jest. Państwo musi zapewnić takie rzeczy jak drogi, utrzymanie policji czy straży pożarnej, bo to jest dobro ogółu. Natomiast główną ideą , za którą ja stoję jest redukowanie udziału państwa do minimum.
Co do socjalu to masz racje. Łatwo dać a ciężej zabrać. Napewno calkowite cięcie jest niemożliwe, bo spotkałoby się z ogromnymi protestami, ale ja nie mówię o błyskawicznych cięciach, tylko o stopniowym zmniejszaniu ucisku podatkowego. A to, że ciężko o taką władze, która by chciała to robić to rzecz jasna. Ludzie rozumieją, że fajnie jest dostawać i te pieniądze widzą, natomiast nikogo nie obchodzi, że musi płacić kilka groszy więcej za litr paliwa, czy za chleb

0

@Gall myślę, że jeśli kupowany jest Pjanic za 70mln, by zbilansować budżet to ktoś tam wpadł na to, że wszystkie koszty dookoła transferowe też trzeba uwzględnić przy bilansowaniu budżetu.
Przy transferze Semedo byłoby pewnie tak samo. Chodziło mi o skale porównawcza, gdzie w zeszłym roku robili taki myk z transferem Cillessena za około 35mln, teraz z Pjanicem za 70mln, wiec przy tej polityce następny będzie na przykład Semedo za 120mln.
Myślałem, że to oczywiste

6

@Bykunn nie jestem wielkim zwolennikiem Bosaka i nie mam pojęcia czy ma takie wyliczenia zrobione. Dlaczego mnie o to pytasz jak ja napisałem tylko oczywistą rzecz, że aby zredukować podatki to najpierw trzeba móc sobie na to pozwolić?
Nie siedzę i tego nie liczę, natomiast są takie instytucje, które się tym zajmują. Instytut Adama Smitha głosi podobne postulaty do Bosaka od wielu lat i nie raz publikowali wyliczenia na ten temat. Gdyby Cię pomysły wolnorynkowe faktycznie interesowały to byś poszukał na własną rękę, by wyrobić sobie zdanie czy to ma sens czy nie. Natomiast Ty chcesz zwyczajnie przyczepić się do Bosaka i mu wytknąć, że nie ma wyliczeń, bo się na nie nie natknąłeś.

1

@Bobo25 proste założenie. Jeśli stwierdzenie, że obecne wydatki rządu to maks na jaki możemy sobie pozwolić (socjal, budżetówka, projekty inwestycyjne, itd.) to nie da się wprowadzić żadnych reform bez cięcia kosztów. Aby móc pozwolić sobie na luzowanie reżimu podatkowego trzeba redukować koszty, które państwo ma w tym momencie. Może to być na przykład rezygnacja z niepotrzebnych inwestycji, redukowanie biurokracji, rezygnacja ze szkodliwych programów. W ten sposób zostaje więcej w budżecie, być może część z tych działań pozwoliłaby na tylko zbilansowanie budżetu bez jakiejkolwiek mowy o redukcji podatków. Natomiast wszystko więcej co udałoby się zaoszczędzić można oddać obywatelom, by zmniejszać ucisk podatkowy, zwiększać konkurencyjność Polaków w porównaniu z innymi krajami oraz ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie działalności

1

@Bobo25 o to chodzi. Aby ciąć podatki trzeba mieć nadwyżkę budżetową, aby nie być pod kreską. Trzeba redukować programy socjalne, aby skutecznie obniżać podatki

0

@Elosek zysk na koniec okresu rozliczeniowego czyli Juventus płaci 120mln euro przed 30 czerwca, a 1 lipca my wyrzucamy 130mln na Danilo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?