pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Bykunn
MOże nie do końca, bo AE służy jedynie do przesyłania dotacji a nie że to są ich pieniądze. Tak jakby poczta polska nie chciała przekazywać listów do Ciebie. Trochę to dziecinne z strony AE, z drugiej strony jeszcze bardziej dziecinne jest nie uznawanie oficjalnych, potwierdzonych wyników wyborów.
0
@Witekk10
Tak, zgadza się, :) Czasem Za dużo tego
2
@Witekk10
Też myślałem, cóż był to czas kilku młodych którzy mogli się lepiej pokazać np. Munir czy Delu
15
@Pertezm
A Puig do asekuracji między stoperami, świetny pomysł.
2
@Witekk10
Tak, trochę jeździec bez głowy. Miał mega przyspieszenie ale technicznie i taktycznie nie do końca ogarniał. Nie do końcsa ta sama pozycja bo Sandro bardziej skrzydłowy, ale coś ala Braithwaite. Lubiłem go oglądać na żywo, bo jak ruszał to korkami zrywał trawę z boiska.
1
@FilipeX
Kolega poprosił o program Laporty. Przedstawisz?
1
@Joaquin88
Kolejny dowód na wpływ G5, teraz tylko będziemy czekać aż krowy się oźrebią
0
@Borneo
Ale jaka to liczba ?
1
@Janiama
Mógłbym pisac i pisać o podawać przykłady megalomani, ale chyba @Kapitan_SW wyjaśnił o co chodzi. Nie chodzi czy się mylisz czy nie, bo każdy z nas się myli, jesteśmy tylko ludźmi. Czasem warto sobie to uświadomić. Rozmawiajmy, analizujmy, dyskutujmy i ewentualnie spierajmy się na argumenty a wątki personalne czy o sobie czy o adwersarzu zostawmy przed dyskusją.
9
NIe chcę wchodzić w polemikę covidową - bo znam argumenty antycovidowcó, antyszczepionkowców czy w drugą stronę megacovidowców. Mam tylko pytanie, bo szczerze mnie znam odpowiedzi, ile osób od początku covidu w Polsce było pod respiratorami i udało się ich uratować, tzn. ile osób dzięki terapii tlenowej, całej tej procedurze, szpitalom jednoimiennym, respiratorom wyszli z covidu. Jak rozumiem po to jest ta cała szopka z służbą zdrowia aby ratować ludzi, więc ile osób udało się uratować. NIe chodzi oczywiście o chorych bezobjawowców czy z lekkimi objawami czy nawet ciężkimi ale nie wymagającymi specjalnej terapii. Chodzi tylko o suchą liczbę ile osób od 10 miesięcy było z powodu covida pod respiratorem i dzięki temu udało się ich uratować.
0
@lucca87
Śmierć niecovida to nie śmierć? Nie słyszałem czegoś takiego, możesz przybliżyć zagadnienie?
14
@Mns21
No i ? Większość chorób wspólistniejących przy których Covid jest najgroźniejszy to otyłość i cukrzyca, czyli choroby przewlekłe z którymi można żyć kilkanaście czy dłużej lat, jednak przebieg i wpływ Covidu ma właśnie tak groźny wpływ, że powoduje zejścia śmiertelne.
5
@Janiama
"Żadna megalomania tylko wiedza nie tylko medialna na temat piłki nożnej ale również wiedza praktyczna".
Jeżeli piszesz, że zawsze w dyskusji masz rację to jest MEGALOMANIA. Jak mówiłem tu dyskutujemy, na boisko pewnie byłbyś lepszy, ale tu spieramy się na argumenty a z tym często wiedza praktyczna się nie pokrywa. Nie każdy dobry piłkarz zostaje dobrym trenerem.
"Skoro mo zarzucasz megalomanie to ja mogę Tobie zarzucić błędne interpretacje zachowań boiskowych"
Jasne że możesz, każdy może. Chodzi o to, aby umieć wyargumentować swoje zdanie i tu jest problem. Bo jednym z argumentów twojej oceny Smedo w meczu z Bayernem było to, że dobrze zagrał z Napoli. Co nie miało żadnego wpływu na mecz z Bayernem., więc co to za argument
"Przyczepiłeś się tego Semedo i ok. Ale dlaczego nie napiszesz Maciej miałeś rację z Arthurem z Paulinho z Coutinho z Malcomem czy nawet z Puigiem. To ja pierwszy na tej stronie kiedy wy głową biliście pokłony pisałem że Arthur gra alibi futbol i jego gra to sztuka dla sztuki to wtedy byłem oszołomem tej strony".
Akurat o Arthurze ja zaczął pisać pierwszy. Zrozum, że nie o to chodzi ile raz trafisz z opinią a ile nie. To nie jest wyznacznik wiedzy ani argumentacji. Gdzie przyczepiłem się do Semedo? Jeśli coś takiego piszesz, to jakoś tych argumentów zabrakło pod felietonem o Semedo.
"Co do mojej megalomani może i jest to dobre bo chociaż potrafię odpisać na Twój komentarz i się tego nie boję czy też nie wstydzę. Wiem tylko że kiedy ty coś napiszesz to nikt nie przekona cię że mogłeś się pomylić. Kiedy ja coś tobie odpowiem to tym bardziej tego nie chcesz sluchać".
Naprawdę nie widzisz tego co piszesz i jak piszesz. Piszesz że tylko Ty masz rację, ja tak nigdy nie piszę. Czytam argumenty innych i się do nich odnoszę, przedstawiam swoje argumenty. Zawsze można mnie przekonać do swojego zdania, ale trzeba mieć argumenty. W twoich tekstach duża część tekstu nie dotyczy omawianej sytuacji ale Ciebie. Piszesz ciągle ile grałeś, z kim grałeś, kogo znasz, jakie czasopisma czytasz, z kim rozmawiasz, gdzie grałeś, jaką masz wiedzę, jaką praktykę ... ale przyznam, że moja żona która nigdzie nie grała, nie ogląda meczów wie co to SPALONY, czego Ty nie potrafiłeś zobaczyć przez miesiące przy bramce Bayernu. Mylisz megalomanię z wiarą we siebie. Więc ważne jest doświadczenie czy racja? Ja nie zawsze mam rację, ale nigdy nie zasłaniam się innymi kwestiami niż argumentami dotyczącymi dyskusji.
0
@Transu96
dobre, dobre :)
3
@Janiama
Cieszę się, że dostrzegasz swoją błędną interpretację:
Tak Nelson złamał linię spalonego:
Teraz piszesz:
Potem ta linia spalonego złamana przez Semedo jest już konsekwencją braku koncentracji całego zespołu co oczywiście i tak nie powinno się zdarzyć.
Wcześniej pisałeś:
Griezmann odpuszcza krycie stara się Semedo z blokować podanie jest trafiony piłką i jest bramka (temat linii spalonego kilka razy ominąłeś).
Wcześniej pisałeś:
"Ogólnie nie krytykowałbym de Jonga i Busquetsa ponieważ strata piłki na 30 metrze od bramki przeciwnika nie powinna kończyc się na bramce [...] Chcieli odzyskać piłkę po stracie co później wieloletnie robili ale pisać że de Jong popełnił błąd czy też Busquets jest po prostu nie na miejscu".
Teraz piszesz: "Trochę na sumieniu ma MATS tak samo Dest ale też de Jong i Busquets. Jednak to jest pilka nożna jest początek meczu zawodnicy wchodzą w grę".
Co do twojej megalomanii:
"Staram sie tylko dostrzegać to co zwykły kibic nie widzi bo nie ma takiej wiedzy o futbolu. Tak samo jest z Puigiem to co widzą inni ja staram się również patrzeć szerzej. Życie mi pokazało że bardzo rzadko mylę się co do klasy piłkarza i na pewno jest też tak w przypadku Semedo".
To naprawdę ważniejsze kto jakie ma argumenty, a nie kto jak wspaniale o sobie pisze.
ps. będę Ci na bieżąco wskazywał, przekazania krycia w polu karnym
Serdecznie pozdrawiam
4
@Janiama
Rozmowa zaczełą się od sytuacji boiskowej ale przeszła do ogólnego stwierdzenia,: "Rozmawiałem z Panem Strejlauem ale skoro moja osoba Ciebie nie przekona to również Pan Andrzej też nie. W polu karnym zmiana krycia może być TYLKOw przypadku gdy jest stały fragment gry. W sytuacji gdy jest akcja piłkarz będący ze swoim napastnikiem nie ma prawa go przekazywac i samemu szukać innego wolnego piłkarza".
Jak pisałem wtedy, chętnie pokażę Ci dziesiątki przekazań krycia w każdym spotkaniu i nie jest to błąd.
Co do Bayernu do manipulowałeś. Wskazywałem Ci złamanie linii spalonego, ale udawałes że tego nie widzisz.
Twój komentarz odnośnie Bayernu:
"Semedo zawalił 4 do 5 bramek? Co ty palisz kolego! Pierwsza bramka to akcja Muller Lewandowski na środku pola karnego. Druga bramka to błąd Roberto i jego strata na 30 metrze kiedy mieliśmy piłkę. Trzecia bramka znowu środek pola karnego podanie Goretzki do Gnabryego. Czwarta bramka podanie z prawej strony Kimmicha do Mullera. Piąta bramka oczywiście idzie na Semedo bo źle się ustawił i nie był wstanie poradzić sobie z Daviesem co jednak nie może tak wyglądać że Pique jako środkowy obrońca nie idzie do asekuracji. 6 bramka Vidal gubi Coutinho Semedo nie zdążą z asekuracją i w jakimś stopniu jest zamieszany w bramkę tak samo jak kryjący Lewego obrońca. Siódma bramka to znowu Vidal odpuszcza Coutinho. Ósma bramka idzie dluga piłka, Griezmann odpuszcza krycie stara się Semedo z blokować podanie jest trafiony piłką i jest bramka.
Naprawdę myślisz że tutaj są ludzie niewidomi? Piszesz że 4 czy też 5 bramek zawalił? To ja napiszę że MATS 8 a Lenglet z Pique również tyle. Semedo zawalił jedną bramkę przy jednej mógł się lepiej zachować a przy innej miał pecha bo piłka go trafiła.
Dla mnie jest bardzo dobrym piłkarzem i na pewno będzie grać dalej w Barcelonie. Nikt nie pozwoli mu odejśc z tego klubu bo lepszych na rynku nie ma".
MOja odpowiedź
Macieju naprawdę po Tobie nie spodziewałem sie takiej manipulacji i zamazywania rzeczywistości, a dotego zarzutu o pisanie komentarzy pod wplywem palenia.
zaachowanie Nelsona przy straconych bramkach.
"1. NIe winię go, ale pokażę jak wyglądała sytuacja. Świetna piłka Leo do Semedo, który mógł dać Suarezowi piłkę na sam na sam (i mogło być 1:0), ale przyjąl kierunkowo do tyłu i oddał do tyłu do roberto, ten do Busiego i strata Busiego, Bayern idzie kontrą a Semedo truchta do obrony.
2. Nelson przejmuje piłkę, Roberto pokazuje aby uspokoił, wokół Roberto jest trzech zawodników a Semedo i tak mu podaje z 2 metrów do Roberto, strata Roberto i kontra.
3. Bez udziału Semedo - akcja środkiem i lewą stroną, Nelson jest po prawej
4. Akcja Bayernu rozpoczyna się od wielkiego błędu Semedo i wygarnięciu mu piłki na lini końcowej przez Lewandowskiego.
5. Objechany przez davisa jak dziecko, daje wejść przed siebie i celnie dograć
6. Biernie kryje Coutinho, daje mu spokojnie wejść w pole karne i spokojnie dograć na głowę Lewandowskiego
7. Barcelona nie jest w stanie wyjść spod pressingu na własnej połowie, strata Leo na własnej połowie, Semedo mimo że nie kontrolowalismy sytuacji pognał do przodu zostawiając cala pusta prawą stronę.
8. Semedo lamie linię spalonego, dodatkowo piłka odbija się od niego bo odwraca sie od niej, dop[ada Cou i laduje osmą bramkę".
W meczu z Bayernem miał 3 akcje ofensywne z czego 2 zawalił a byłoby podanie na sam na sam. W defensywie zawalił w co najmniej w 10 przypadkach z czego po 4-5 padły bramki. MOżemy się różnić, lub różnie interpretować, ale pamiętam jak ludzie pokazywali Ci zdjęcia ostatniej bramki w której Nelson złamał linię spalonego o 2 metry a Ty udawałeś że tego nie widzisz.
O Bramce z Bilbao pisałem, nie ma sensu tutaj tego powielać, można dokończyć dyskusję (bo w miarę świeża) pod moją analizą. Zwrócę Ci tylko uwagę, nie zauważasz że piłka przechodzi przez strefę środkową po ziemi przez zawodników którzy 2 sekundy wcześniej obstawiali przyszłego asystenta i strzelca bramki. Piszesz, aby nie obarczać winą de Jonga bo był 70 metrów od bramki, ale piszesz o Deście który było 15 metrów jeszcze dalej.
"Nigdy nie zdarzyło mi się by rozmawiając z inną osobą o piłce by na końcu nie przyznano mi racji".
Dla mnie to się nazywa megalomania :)
"Pozdrawiam serdecznie"
Również pozdrawiam
1
@Kubix93
Wiem, Szkoda bo dyskusja zawsze ubogaca :)
0
@maroon
czyli typowa Samoobrona.
"jak dojdziemy do władzy to zmienimy na lepsze, ale narazie będziemy jak inni czerpać z koryta ile sie da".
Tyle.
0
@maroon
Mówią jedno, robią drugie. Tyle w temacie.
Tłumaczenie, że system na to pozwala, więc wypłacają sobie dziesiątki tysięcy z podatków.... raczej nie dodaje im wiarygodności. Po prostu widać, że nie są żadną alternatywą, tylko są tacy sami jak inni i czerpią profity z obecnego systemu.
3
@konrad1661
Nie możesz porównywać sytuacji Polski i Niemiec, tam każdego stać na Coca-Colę lub Pepsi.
0
@maroon
Nie musisz podawać nazwy partii, można przeczytać jakie poglądy reprezentujesz. Tylko jedna partia chce ograniczenia dostępu do szkolnictwa w Polsce.
Skoro nie bierzesz poważnie projektu PO na poważnie bo... przeszli do opozycji, to jak sądzę partia o której piszesz chyba też ma taką samą moc sprawczą, czy jednak jedynie mówi ale nie jest w stanie wprowadzić tego co mówi.
"Ugrupowania na przestrzeni lat wiązane z Korwinem takiej szansy nie miały",
Brzmi jak reklama Samoobrony sprzed lat, "myśmy jeszcze nie rządzili, więc my jesteśmy inni".
"śmieszne jest zarzucanie, że ktoś korzysta z prawnie dopuszczonych możliwości".
To nie jest śmieszne, śmieszne a raczej pełne hipokryzji jest głoszenie haseł ograniczenia podatków, ograniczenia finansowania polityków i partii, głoszenie haseł - że każdy ma prawo decydować na co idą jego podatki i decentralizacji budżetu potem liderzy wypłacają sobie dziesiątki tysięcy złotych z tych podatków. To nie jest kwestia prawna, ale kwestia zachowania twarzy .
0
@FC1899Barca
Tzn. ja jestem przeciwny radykalizmowi - więc wątek "narodowy" mnie odrzuca, a postulaty "wolnościowo-ekonomiczne" (dla mnie a mogę się mylić) są utopijne.
0
@maroon
To złożyli czy nie ?
Więc.... nie tylko partia o której piszesz złożyła taki wniosek.
Poza tym z tych podatków od każdego obywatela Korwin bierze pieniądze, bo wypłaca sobie dziesiątki tysięcy z tych podatków.
1
@maroon
Hmmm
PO złożyło chociażby w 2016 projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku do 8.000. Został odrzucony przez sejm.
9
@FC1899Barca
3
@barcelonaLM
Ważne że czekamy na szczepionki od Trumpa które Duda załatwił.
10
@Janiama
Jest różnica między wyborem MVP pomiędzy kilkoma zawodnikami z których każdy wniósł coś pozytywnego do spotkania a czymś innym twierdzenie że najsłabszy zawodnik w spotkaniu był najlepszy.
6
@Janiama
Nie, nie mówiliśmy np. o stałych fragmentach gry, gdzie zawiązuje się krycie, czy dośrodkowaniach ale mówiłeś że ZAWSZE zawodnik kryjący podąża za przeciwnikiem w polu karnym, omawialiśmy normalne prowadzenie akcji, mówiłem Ci wtedy o zagrożeniach wynikających z wyciągania zawodników ze swoich pozycji. Uważałeś że ZAWSZE zawodnik musi biegać za przeciwnikiem w polu karnym. Mecz z Bayernem skończył się 2:8, w przerwie było 1:4. Nokaut w drugiej połowie był tylko w ostatnich 8 minutach, gdzie straciliśmy 3 bramki. Co najmniej połowę bramek straciliśmy przy współwinie Nelsona, nie było analityka, komentatora sportowego zza granicy który by napisał coś pozytywnego na temat gry Portugalczyka w tym spotkaniu, bo nie było tak fatalnego występu. Ty uważałeś , że był najlepszym zawodnikiem Barcelony. Pytałęm w których aspektach, to odpowiedzi nie uzyskałem.
Co do bramki Atletic.
"Ogólnie nie krytykowałbym de Jonga i Busquetsa ponieważ strata piłki na 30 metrze od bramki przeciwnika nie powinna kończyc się na bramce zwłaszcza że mieliśmy 3 na 2 w obronie".
Z tym nie zgadzam się całkowicie. Przeciwnik dwoma prostymi, PRZEWIDYWALNYMI podaniami po ziemi wychodzi sprzed własnego pola karnego i wchodzi w nasze pole karne i nie krytykowałbyś linii pomocy przez środek której piłka przechodzi? Iniaki w 8 sekund od przejęcia piłki przez Bilbao przed ich polem karnym jest w naszym polu karnym z jednym obrońcą. Dlaczego wszystko się posypało a Bilbao rozjechało obronę - Bo de Jong odpuścił Garcię a Busquets Williamsa. Ci dwaj zawodnicy zapewniali to, że strata 30 metrze od bramki przeciwnika nie powinna się skończyć na bramce. - jeden krył przyszłego asystenta, drugi przyszłego strzelca. Jeden i drugi ich odpuścili. To nie był przerzut omijający naszą pomoc, ale proste dwa podania po ziemi z którymi nasi zawodnicy sobie nie poradzili.
"Sprokurowana przez błąd Desta to po pierwsze".
Nie nie i sam teraz sobie zaprzeczasz, sam pisałeś że strata 30 metrów od bramki przeciwnika nie powinna prokurować takich sytuacji, więc to nie strata Desta doprowadziła do takiego bałaganu ale późniejsze błędy de Jonga i Busquetsa.
"Po drugie de Jong wyszedł do piłki i to samo zrobił Busquets".
Do jakiej piłki wyszedł de Jong? On zostawił Garcię zrobił 4 kroki i stanął, nie zamknął korytarza podania, nie zrobił presingu, nie podbiegał tak jak Busi do zawodnika z piłką. Po prostu odpuścił krycie i stanął kryjąc swój cień. De JOng idąc do przodu i zostawiając Garcię zostawił cały hektar boiska, tam nikogo nie było oprócz Garcii.
"Patrząc jak akcja się zakończyła był to błąd ale trudno by się cofali w sytuacji gdy pilka jest na 30 metrze od bramki rywala. Chcieli odzyskać piłkę po stracie co później wieloletnie robili ale pisać że de Jong popełnił błąd czy też Busquets jest po prostu nie na miejscu".
Zauważyłeś, że zdanie drugie zaprzecza zdaniu pierwszemu? Piszesz, że był to błąd po czym że pisanie o błędzie jest nie na miejscu.
Odzyskać chciał tylko Busquets bo de Jong stał i biernie się przyglądał, ale co z tego że Busquets chciał odzyskac piłkę. Jeśli zajmujesz pozycję środkowego stopera a tak ustawiony był Busi i masz szybkiego zawodnika przeciwników w swojej strefie to nie idziesz do przodu. Dlatego stoperzy nie stosują presingu przed polem karnym rywala, bo odsłaniają obronę.
Nie skończyliśmy dyskusji:)
13
@Janiama
Gdy dajesz jakieś tezy to traktuję to jako ciekawostkę. Czasem się coś zgadza, czasem nie. Od tego jest wróżenie, że staramy się przewidywać jak potoczy się kariera tego czy innego zawodnika czy trenera. Natomiast w kontekście kilku twoich stwierdzeń uważam, że moim zdaniem całkowicie się mylisz i to w sposob oczywisty. Twierdziłeś, że w polu karnym nie ma przekazywania a należy biegać za zawodnikami. Uważasz, że najlepszym zawodnikiem Barcelony w meczu z Bayernem był Semedo którego grę komentatorzy ESPN określili w tym meczu jako najgorszy występ obrońcy w historii Ligi Mistrzów, a sam Nelson był współwinny conajmniej 4 bramek, 2 dni temu nie dokończyłeś dyskusji, gdy pisałem, że pomocnicy (de Jong i Busquets) zawalili pierwszą bramkę z atletic i tak mogę pisać i podawać przykłady dyskusji z których się "ewakuowałeś".
0
@Avser
A na jaką ocenę twoim zdaniem zagrał w tym spotkaniu?